Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2011., 23:30   #221
Ja se držin one starinske,jednom se može i s materon leć!

Moš me zajebat samo jednon i nikad više!

Ako triba,zacrveniću se jednom,a neću se sto puta najiidit!
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 23:32   #222
Quote:
racija kaže: Pogledaj post
ma da, ali cinjenica je da se vecini ljudi ostane gorak okus u ustima nakon sto tako odbiju nekog a ovaj se uvrijedi... gorak okus u ustima treba ostati grebatoru a ne prisilnom domacinu. takve ljude koji nemaju srama i stalno se grebu jer im fini ljudi uvijek presucuju treba jednostavno posramiti. ko malu djecu... jer oni se u osnovi prave ludi... a domacini se onda prave ludi da ne vide da se ovi prave ludi... a sve to skupa da bi se grebatore postedilo izricanja bolne istine naglas?
Što je meni fascinantno je to da je bilo više obitelji koji su svake godine dolazili kod nas na more ( sad se to svelo na jednu koja svake godine ljetuje krajem 8.og mjeseca), ali prije ih je bilo puno više, a što je najbolje nikad u životu moji roditelji nisu imali apsolutno nikakve koristi od svih njih, niti su oni nas zvali da dođemo kod njih, niti su nam išta pomagali. Ali to je tako kad je moj tata slab na pomaganje raznoraznoj rodbini koja ga se sjeti jedino kad nešto treba... Ali sve mi se čini da otkad smo ja i brat završili faks, pa je trebalo da ta rodbina pomogne nama oko nalaženja posla, svi su se odjednom izgubili iz vidokruga!

Quote:
Brandauer kaže: Pogledaj post
Ma pusti ti to..iz osobnog iskustva, radilo se o ljetovanju, janjetini, roštilju, ili običnoj rundi vani, uvijek su nekako ti najpotkoženiji imali poskoka u novčaniku, pa da ih, jel, ne ugrize.. slabo se laćaju istoga.

Najčešće se najbolje čovjek zabavi sa svojom ''rajom'' i tu se baš i ne poteže pitanje love..uvijek se skupi, ak imam više, dam više i aj bok..

a mislim da se u ovoj temi i ta stvar neprimjetno provlači..što ima i ekipe koja ima para, ali da bi uštedila, krpa se negdje..

To su ovi s naaajdebljom kožom
Znaš da su najveći bogataši najštedljiviji?

Zadnje uređivanje štemajzl : 15.07.2011. at 08:25.
Perica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 20:04   #223
ajme mogu mislit
ja studiram a kontinentu a onad dodem domamjesec dana
i svi bi k meni
ok pase mi da mi neko navrati 3 dana 4 max
al najjace mi je kad se neko uvali 7 dana
nemam voje namam vrimena jos ako mi koji ispit ostane
imam obitlej koju samo liti vidin imama rodbinu prijateje i ocu bit sama
i to uvik namistanje kad njima pase.....uzas poppizdila bi da mi dolazi cila obitelj
svaka ti cast kad to trpis ja iovako primim nekog samo kad je na proputovanju da se malo vidimo i slus
ima nekih piranja al bogu fala sami odgode
imam mista...al mi se ...ne da,....ne idan ni ja u nikaoga na sig niti po otocma...di mogu plain a ako ne mogu doma san u miru Bozjen

jos ajde da je neko s kim sam stalno

ima ih koji se cilu god ne jave nego me se u lito site
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 22:18   #224
nema tu sreće, reć im ukratko kako stvari stoje i bok. ako se uvrijede, znaš da nisu bili vrijedni uopće tog da dolaze kod tebe. pa bemti, kad bi se tako "pozivao" kod nekog, mada nikad dosad nisam, izričito bi naglasio da ukoliko izbog čega ta osoba ne želi da dođem, neka samo kaže i nema problema
Odvijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 13:56   #225
a jooojjjj.... mogu samo pretpostavit kako je tebi i tvojima....
nebi ti bila u kozi
mi imamo dosta prijatelja i poznanika, susjede, koji imaju apartmane ili vikendice na moru ali bome se nikom nismo utrpavali, jednostavno mislim da nebi bilo u redu od nas a i sram me je, sta bi oni pomislili- sjete se samo nas na ljeto....
ima i onih koji su nas pozvali pa smo najvise bili 2-3 dana i to smo navratili onak usput i picili smo dalje....
marincezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 14:53   #226
Postoje ljudi koji jednostavno ne mogu reći ne i koji radije trpe nego da se drugima zamjere.
Mislim da si ti jedna od tih i da je svaki savjet tipa da tome staneš na kraj uzaludan jer ti se ne bi osjećala dobro.

Meni osobno ne bi palo na pamet nekome se "utrpati", jako pazim da ne povrijedim nečiju komociju i privatnost, ali isto tako ne bih si nikada dopustila da se meni netko nameće.

Možda misliš da ćeš ako kažeš "ne" ispasti bezobrazna i nekulturna...pri tome se samo zapitaj koliko su tek oni nekulturni kad se tako sami pozovu.
Crna dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 18:28   #227
O kako mi je sve to poznato Ja sam se udala na more, a i moji roditelji
imaju vikendicu na moru. Utrpava im se ko stigne, predprošle godine je došla
tatina rođakinja, a onda je dovela svoju kćer, zeta i dvoje unučadi (rod treće koljeno, vidila sam ih dva put uživotu), i tada je kći svaki dan bez pitanja palila perilicu za robu za ručnike, ostala dva tjedna (!!!), i na odlasku izjavila
da eto nje sljedeće godine sa svojim kumovima!!!

Ja žalim šta nemam veću kuću da mogu pozvat sve svoje prijatelje ili poznanike koje bih željela uza se ili one koji si ne mogu priuštit ljetovanje.
Nekada sam imala bolji standard i nije mi padalo na pamet ništa iznajmljivati.
E onda su se okolnosti stubokom promijenile i sad moram, neophodno mi je, naprosto ne mogu sastavit kraj s krajem. I na žalost, neki od tih "prijatelja" koji su par godina kod mene ljetovali za ništa, sad mi se jedva jave kad dođu iz dijaspore. Jadno.
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 19:23   #228
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
I na žalost, neki od tih "prijatelja" koji su par godina kod mene ljetovali za ništa, sad mi se jedva jave kad dođu iz dijaspore. Jadno.
Bar si ih se rješila. S obzirom na ponašanje kakvo sad pokazuju bar nećeš imat grižnju savjesti odbit ih ako ti se ikad ponovno usude opet javit za smještaj (bar se nadam da ćeš ih odbit).

Ma općenito je poprilično jasno za takve ljude da nemaju nimalo poštovanja za svoje domaćine ni pristojnosti. Jer kakva samo osoba trebaš bit da se nekome uvališ na 2-3 tjedna u kuću, jedeš i piješ na tuđi račun A posebno mi nisu jasni oni koji pritom još traže da ih se služi, pripremaju svakakva posebna jela...
Doduše nisu mi ni ništa više jasni oni koji na to sve šutke pristaju.
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama

Zadnje uređivanje Na oblaku : 17.07.2011. at 19:36.
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 19:53   #229
stvarno nisam dosad bila svjesna koliko je raširena ta pojava.
kad sam svojedobno slušala neke priče o ljudima koji su se zbog mora oženili s nekim, mislila sam da je to sranje samo takvo. a sad, čitajući ovo, uviđam da je očito neka velika privilegija živjeti na moru!
Neocortex is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 13:21   #230
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Super.

Samo, jel bolna istina 'nisi me odveo na ručak' ili 'već sam lud jer tri mjeseca imam punu kuću raznih stranaca'?
sto se njega tice i onog sto on treba cuti - ovo prvo.
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 13:23   #231
Quote:
Crveni Mjesec kaže: Pogledaj post
Čitam i ne vjerujem! Evo npr., ovaj post od ravendame, pa iz kojeg filma su tvoji ispali?? Tko dopušta da ga se toliko gazi? Joj, što me iritira ta naša usiljena pristojnost i gostoprimstvo, a najradije bi istriskali "drage" goste.
Pa kako kojeg filma? Starog, naseg...
U stvari, nije to film, to je serija : Sto ce narod reci? - Nemoj da se familija zavadja - Tko zna kad ce ti tko u zivotu zatrebati - Tko tebe kamenom ti njega kruhom - Dobro se dobrim vraca ...
ravendame is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 13:55   #232
Quote:
naomi.petric kaže: Pogledaj post
Ja se držin one starinske,jednom se može i s materon leć!

Moš me zajebat samo jednon i nikad više!

Ako triba,zacrveniću se jednom,a neću se sto puta najiidit!
Što je pjesnik htio reći?
__________________
*Real eyes realize real lies!!*
Pandorah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 14:56   #233
Quote:
ravendame kaže: Pogledaj post
Pa kako kojeg filma? Starog, naseg...
U stvari, nije to film, to je serija : Sto ce narod reci? - Nemoj da se familija zavadja - Tko zna kad ce ti tko u zivotu zatrebati - Tko tebe kamenom ti njega kruhom - Dobro se dobrim vraca ...
Ma, znam da, to je naš mentalitet. No, da se priključim , evo sad sam i od svojih čula da idu u vikendicu da se rodbina može komodati po kući.. Ja ostala
Inače svake godine dolaze, bliska su familija, volimo se i družimo za vrijeme dok su u gostima, nije neko đabalebarenje u pitanju, ali ove god su došli s malom bebom i moji pobigli..
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 15:10   #234
Quote:
Pandorah kaže: Pogledaj post
Što je pjesnik htio reći?
Pa valjda da je mogu jednom zajebati; tj. doći i ponašati se bezobzirno i prekomotno. I da će im radije reći jednom u facu kako stoje stvari, pa makar joj zbog toga bilo neugodno, nego svaki put trpjeti ista sranja.
Neocortex is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 15:29   #235
Quote:
Neocortex kaže: Pogledaj post
Pa valjda da je mogu jednom zajebati; tj. doći i ponašati se bezobzirno i prekomotno. I da će im radije reći jednom u facu kako stoje stvari, pa makar joj zbog toga bilo neugodno, nego svaki put trpjeti ista sranja.
Ok, hvala na prijevodu
__________________
*Real eyes realize real lies!!*
Pandorah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 09:49   #236
uf, nisam imala baš takvih velikih problema...
Moji su na moru + imaju vikendicu u jednom malom mistu, ali uvik su pozivali samo one koje žele (nabližu rodbinu), i ja sam kad sam bila na faksu znala pozvat prijateljice na par dana.
Sad otkad imam svoju obitelj znaju nam doć samo dobri frendovi sa djetetom na 4-5 dana, nikad više. OK, malo me "začudilo " ove godine šta su se praktički sami pozvali, ali, s druge strane, radi se opet o 4-5 dana, i uvik su fer i donesu voće/povrće/ nešto, plate cuge i tako, zovu i oni nas kod sebe i bili smo... jedino šta su malo pre-komodni pa ako mi je i mama tu očekuju da će ona i za njih svaki dan kuhat!? AL dobro...
Inače živim u ZG, i imam jednu "priju" koja je često navraćala tu na koncerte, seminare i slično. Meni je to bilo OK jedno vrime, jer smo pičile vanka i dobro nam je bilo, al promijenila sam mišljenje kad sam vidila da ona ne ferma ako sam ja zaposlena ili mi nije zgodno. Jednom sam primjerice imala stručni ispit (par mjeseci učenja) u pon. nakon vikenda kad se ona sama pozvala na "zajebanciju". Dvaput sam joj rekla da nije zgodno i da moram učit, ali ova to nije shvatila. Imala je neki događaj u subotu i bilo bi mi čak OK da je došla u petak navečer, prespavaal i otišla nakon tog. Ali ne, ona je morala ostat do nedjelje nasilu, samo je napravila "žrtvu" šta je, radi mene, išla u 2 popodne umisto u 9 navečer
Drugi put je očekivala da budem u ZG usred kolovoza kako bi mogla prespavat za vikend kad je bio neki koncert. Kako sam to par puta eliminirala kao mogućnost, natuknula je da bi joj mogla poslat ključ da ona i frendice same prespavaju tu. Naravno, pravila sam se da ne kužim te sugestije i to je propalo.
Otad nije više često tu, a nekad i ja kažem da ne može radi ovog-onog, uglavnom smirila se situacija, a i dalje smo okej...
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 12:49   #237
ajme ljudi što vi ovo ozbiljno trpite? ne razumijem, meni je to kao da te netko pljune na cesti a ti mu poljubiš cipele, doslovno.
imam i ja bliske prijatelje na moru i svake godine zovu, bili jednom 4 dana.
ljudi rade i muka mi je da zabavljaju nas uz svoje obaveze.
ako nemam novaca da idem ko čovjek onda ni ne idem.
i i nače mi paraziti jako idu na živce i to žicanje mi je strašno da si netko s imalo karaktera može dozvoliti, za 7 dana odmora...
starimost is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 14:28   #238
Ne da mi se čitati cijelu temu, a imam par pitanja i komentara. Za početak, ni ja ne razumijem kako netko može samo tako banuti nekome na vrata. Meni bi bilo neugodno doći na tjedan dana nepozvana. S druge strane, ako se s nekim družiš inače i dobri ste si, logično bi bilo da pozovete te ljude kod vas na more. Ako to nikad ne napravite, ja s druge strane bih se zapitala jesmo li si mi baš tako dobri.

E sad, nije mi jasno ovo s financiranje - zašto bi vi, kod kojih netko odsjedne, sve financirali? Što, oni jedu vašu hranu, troše vašu vodu i struju, a nedaju ni kune za to? To je fakat bezobrazno. Hranu si trebaju plaćati sami i točka. Gdje god išli, to je trošak koji sami snose. Mogu jesti i u restoranima ako im se ta opcija više sviđa. Ako ne plaćaju smještaj, onda trebaju podijeliti režije ili više ovisno o broju članova i navikama. Vezano uz ovo, da li vama smeta što ti ljudi uopće dolaze i rade vam taj trošak ili ne bi bio takav problem, da imaju neku osnovnu pristojnost i plaćaju svoju hranu, režije, pospremaju iza sebe i sl? Ako su vam neki daljnji rođaci i prijatelji s kojima inače niste baš dobri, onda to treba prekinuti. Ali ako jeste, onda je to malo drugačije. Iako, netko tko vas poznaje i dobar je s vama, ne bi se ni ponio na takav način. Kakvi su oni prema vana inače, jel vam kada što pomognu, koliko se inače viđate, jel vas iskorištavaju van ljeta ili kako?
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 15:36   #239
Quote:
OstaviteMe kaže: Pogledaj post
...CUT..
Ljudi ne shvaćaju ili ih nije briga da mi nismo na ljetovanju, već ovdje živimo i radimo, a sako ljeto se pretvaramo u turističke vodiče. Teško mi je više i smišljati izgovore.
Želimo samo malo mira i da nas ostave na miru. Žalosno je živjeti na moru i jedva čekati jesen...

Ima li netko od vas takve probleme? Nadam se da nisam jedina.
upravo to- kazes da radis i da imas obaveze
__________________
As I walk through the walley of shadow and death I shall fear no evil beacuse I am the biggest motherfucking evil in the walley! Frodo the hobbit is offline ...
DeviantCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 15:52   #240
E,autorice, imaš dvije mogućnosti-izravno se izjasni ili trpi...

Piše ti žena koja trpi cijeli žiot,a nisam na moru...
Dakle,dalmatinska zagora,a rodbina diljem lijepe naše,Njemačke,pa čak i u Australiji i Sad...
Dakle,ovi iz bliže lokacije dolaze,navraćaju,jedu,piju,kupaju se manje više svaki veći svetac ili produljeni vikend...ovi iz daljeg dolaze rijeđe,ali naravno ostaju jako dugo...
Tako mi je bilo u roditeljskoj kući,a tako mi je i u mojoj vlastitoj.
No,bogata sam za nebrojeno anegdota koje jednom planiram sabrati na jedno mjesto i objaviti nekakav priručnik tipa kako biti nasmijana domaćica svojoj rodbini...
Moj stari je čak znao reći-njima uvik neki svetac,kad će neki naš svetac,ali baš naš,pa da mi njih obiđemo...

Za svi svete i mrtvi dan jedne godine,u kući mog oca malo manja svadba po broju ljudi...ja dvorim u staroj odjeći,a ekipa za stolom jede,svi raspoloženi,veseli,dotjerani...

Kad odjednom curica,kći mog rođaka koji inače žive u Zg mamu pita----
A zašto je Dijete baš uvijek tako neuredna,jel da mama da je ko pepeljuga?-----

Dakle,sama sam si kriva.
Nikad nisam niti rekla da me zamara.
A što mogu kad ja sve zaboravim kad je veselo!?
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.