Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2017., 16:13   #7701
Quote:
dajrakije kaže: Pogledaj post
Aha, sve 5. Sto se onih reflektora tice - to u startu zaboravi. Uvijek se gleda omjer cijene u odnosu na ucinkovitost, a tu navedeni reflektori su potpuno neisplativi.Kao i oni kineski grow paneli od par stranica prije.
Ove kucne led zarulje koje si kupio su mozda i trenutni bestbuy kod nas. Doduse, kod veceg broja biljaka pa time i zarulja, efikasnije je kupiti vise zarulja po 12 ili 15w jer dobijes bolju pokrivenost i vise svjetla po 1kn. U tvom slucaju s 3 zarulje je nebitno.
Difuzor mozes maknuti na vise nacina ovisno o nacinu spajanja difuzora i tijela zarulje. Probaj tankim serafcigerom uci izmedju difuzora i tijela zarulje i samo ga izbaciti kao da je neki poklopac. Ako ne mozes ili je difuzor zaljepljen, onda ga prepilis pilicom za zeljezo, skalpelom, vrucim nozem....Uglavnom bez straha, neces nista ostetiti, samo rezi 1-2cm poslije spoja difuzora
Puno hvala na iscrpnom i promptnom odgovoru !
Kada sam pominjao te reflektore nisam mislio radi sebe već općenito dali bi isti bili dobri za plastenike odnosno veće grow prostore jer vidim da je bilo upita od strane nekih forumaša .
Kada stignu žarulje isprobam na jednoj skidanje difuzora
Pozdrav i još jednom hvala !
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 17:50   #7702
Oni reflektori nisu dobri za nista, osim za sto su namijenjeni- osvjetliti neki prostor, a i to je upitno obzirom na cijenu. Koliko znam, za proizvodnju papricica jos ne postoji isplativa umjetna rasvjeta za komplet i ciklus samo zbog vremenskog perioda od cvata do ploda. Za klice, salate i sl. postoji.
Javi molim te rezultate led zarulja, ponavljam pazi na udaljenost od biljke... Kod nekih biljaka mozes ih pribliziti na 10cm ako su u vegetaciji, a u cvatu ces ih skuriti ako je razmak 30cm.
Za skidanje difuzora ne brini, kao da moras prepiliti plasticnu bocu od coca-cole- ne mozes krivo napraviti
__________________
na ovim prostorima svemu je kriva rakija...
https://m.youtube.com/watch?v=Hi1HpPf8Tvo
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 18:26   #7703
Quote:
dajrakije kaže: Pogledaj post
Oni reflektori nisu dobri za nista, osim za sto su namijenjeni- osvjetliti neki prostor, a i to je upitno obzirom na cijenu. Koliko znam, za proizvodnju papricica jos ne postoji isplativa umjetna rasvjeta za komplet i ciklus samo zbog vremenskog perioda od cvata do ploda. Za klice, salate i sl. postoji.
Javi molim te rezultate led zarulja, ponavljam pazi na udaljenost od biljke... Kod nekih biljaka mozes ih pribliziti na 10cm ako su u vegetaciji, a u cvatu ces ih skuriti ako je razmak 30cm.
Za skidanje difuzora ne brini, kao da moras prepiliti plasticnu bocu od coca-cole- ne mozes krivo napraviti
Znači reflektori nisu pogodni ..neznam jesi možda vidio moj predhodni post gdje sam stavio link od led cijevi ?

http://www.bubled.hr/proizvod/led-pr...ampa-20w-60cm/

možda bi ovo bilo pogodno za ispod stranica stalaža,nekako mi se čini malo svjetla no sa mylar folijom uokolo stalaže možda bi i funkcioniralo
Meni treba osvjetljenje samo za grow jer početkom travnja sve ide u vrt a ako i procvjetaju uskoro te prve cjetove ću ukloniti .Naravno da ti javim jeli imaju bolji učinak od ovih štednih što sada imam no kako vidim biljke rastu,lista sve kako triba tako da ne sumnjam u ove ledice da će biti još učinkovitije
Što se tiće udaljenosti od biljaka nema straha jer ove ledice će biti dopuna glavnoj cfl 200 w ! pozdrav
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 12:01   #7704
Nece ti ta cijev nista pomoci, bolje uzmi jos par zarulja. Ako bas zelis cijevi onda trebas fluo cijevi, one provjereno rade posao
__________________
na ovim prostorima svemu je kriva rakija...
https://m.youtube.com/watch?v=Hi1HpPf8Tvo
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 15:33   #7705
Quote:
dajrakije kaže: Pogledaj post
Nece ti ta cijev nista pomoci, bolje uzmi jos par zarulja. Ako bas zelis cijevi onda trebas fluo cijevi, one provjereno rade posao
Ka prvo nabin nakurac forum koji me odlogira nakon par minuta a tako lipi ,sažet i visokoumni post bija napisa pa sad moran ponovo

Napisa san nešto ka... @dajrakije jemaš litru o mene ako se pojaviš u Dalmaciji ..drugo,gleda san fluo cijevi o kojima govoriš

https://opremazauzgojbilja.com/hr/ra...-55w-dual.html

no sad,kužin se va letriku ka Marica u krivi kurac pa mi nije jasno,kupin te cjevćuge i neznam ča ide uz njih,jel to neki nosač ili slično,u ča da ih ubacim,uštekam ?ča je adekvatno za iste a da ne userem motku ?
jel to neki nosač gre pride ili ča već ? help,ajuto,hinfe
Svako dobro rakijoljubće

ps. skoro me opet zajeba ali sa napravija kopi pejst
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 18:06   #7706
Ja sam uzgojila vrhunske bhut jolokie i caroline zahvaljujuci led cjevima iz peveca...
Al tu znalci kazu da to ne valja pa se necu hvaliti
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 18:54   #7707
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Ja sam uzgojila vrhunske bhut jolokie i caroline zahvaljujuci led cjevima iz peveca...
Al tu znalci kazu da to ne valja pa se necu hvaliti
Ajme huskybuckice mast mi vadiš ajde malo gukni o svemu,koje,koliko,kako,ćemu i komu sva iskustva čililjubaca su dobrodošla,kad san pročita ča sve ljudi koriste od osvjetljenja nisan virova no iskustva triba uvažavat pa kako neobična bila dakle gukni ptico da te ćujemo
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 23:53   #7708
Quote:
dajrakije kaže: Pogledaj post
Nece ti ta cijev nista pomoci, bolje uzmi jos par zarulja. Ako bas zelis cijevi onda trebas fluo cijevi, one provjereno rade posao
Malo sam istražija i u pravu si,daleko bolje su fluo cijevi,imaju više lumena(4800 lm) od onih led lampi(1600 lm) a vidim i da su dosta jeftinije .
Jedino mi nije jasno u koje kučište ide jer se u struju baš i ne razumim a niti cijena za nosaće/kučišta mi nije poznata.Možda zvrcnem ove
https://opremazauzgojbilja.com/hr/56-fluo-cijevi
pa ih pitam šta je za njih sve potrebno . pozz
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 11:04   #7709
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Ja sam uzgojila vrhunske bhut jolokie i caroline zahvaljujuci led cjevima iz peveca...
Al tu znalci kazu da to ne valja pa se necu hvaliti
Ne radi se o tome jel se moze ili ne, nego koliko na kraju kosta pita, a koliko tepsija. Za cijenu one led cijevi moze kupiti svjetla za 3-5 puta vise biljaka
__________________
na ovim prostorima svemu je kriva rakija...
https://m.youtube.com/watch?v=Hi1HpPf8Tvo
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 11:19   #7710
Quote:
baretinjos kaže: Pogledaj post
Malo sam istražija i u pravu si,daleko bolje su fluo cijevi,imaju više lumena(4800 lm) od onih led lampi(1600 lm) a vidim i da su dosta jeftinije .
Jedino mi nije jasno u koje kučište ide jer se u struju baš i ne razumim a niti cijena za nosaće/kučišta mi nije poznata.Možda zvrcnem ove
https://opremazauzgojbilja.com/hr/56-fluo-cijevi
pa ih pitam šta je za njih sve potrebno . pozz
Imas cak i na toj stranici lampu star light... s time da vatroljupcima znaju malo nabrijati cijenu opreme. Najbolje da malo pronjuskas forume za akvaristiku, oni su maheri za fluo.. Inace, nisu samo lumeni bitni pogotovo kad usporedjujes razlicite tehnologije lampi, al pustimo sad to..
Uglavnom, mislim da jos uvijek vecina koja uzgaja chili pod lampama koristi fluo cijevi
__________________
na ovim prostorima svemu je kriva rakija...
https://m.youtube.com/watch?v=Hi1HpPf8Tvo
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 13:06   #7711
Ma najbolje da mi na kraju sezone vidimo ko je bio uspjesniji
Ja sa led cijevima ili vi sa zaruljama...
Ovu sezonu s 2 cijevi i dobrom organizacijom, uzgojeno cca 500kom najljucih sorti i preko 800kom blazih...
sretno s uzgojem
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 13:46   #7712
Sto tocno znaci uzgojeno, tj. koliko je svaka od 1300 papricica provela dana ispod rasvjete?
__________________
na ovim prostorima svemu je kriva rakija...
https://m.youtube.com/watch?v=Hi1HpPf8Tvo
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 15:22   #7713
Quote:
dajrakije kaže: Pogledaj post
Imas cak i na toj stranici lampu star light... s time da vatroljupcima znaju malo nabrijati cijenu opreme. Najbolje da malo pronjuskas forume za akvaristiku, oni su maheri za fluo.. Inace, nisu samo lumeni bitni pogotovo kad usporedjujes razlicite tehnologije lampi, al pustimo sad to..
Uglavnom, mislim da jos uvijek vecina koja uzgaja chili pod lampama koristi fluo cijevi
Našao sam pomenuti set
https://opremazauzgojbilja.com/hr/ra...ht-2-neon.html

..no isti mi je preskup niti mi ne treba za ono šro sam zamislio.
Imam dvije cfl od 200 w ,jedna je u grow box-u a druga u kupaona box-u
podpomognuta sa još tri štedne(6400 k) i biljke odlično napreduju.
E sad,imam još jednu stalažu sa četiri police na koju planiram sa donjih stranica(3 kom.) polica postaviti svjetlo samo za rast jer na njih idu već stasale biljke iz grow box-a .Kako smo već zakjučili,najjeftinija solucija su led žarulje tipa
https://cee.hr/trgovina/led-zarulja-...17w-a65-6400k/
skuplja varijanta bi bila ;
http://www.bubled.hr/proizvod/led-pr...ampa-20w-60cm/

Vuće me ova druga,skuplja varijanta no još ću razmisliti pa na koncu i objavim na forumu što san iskemija
Tebi hvala na trudu i objašnjenjima

Zadnje uređivanje baretinjos : 20.12.2017. at 15:36.
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 15:35   #7714
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Ma najbolje da mi na kraju sezone vidimo ko je bio uspjesniji
Ja sa led cijevima ili vi sa zaruljama...
Ovu sezonu s 2 cijevi i dobrom organizacijom, uzgojeno cca 500kom najljucih sorti i preko 800kom blazih...
sretno s uzgojem
Sunce ti majmunovo sa dvi cijevi toliko uzgojenih
pa di ih držiš huskybuckice ,oli sve rastu pod te dvi lampe
Šalu na stranu,nije problem posijati ili zasaditi već je poslije problem di sa svima njima kada porastu,kada idu u veće tegle i još da su adekvatno osvijetljene i da dočekaju proljeće .Pa ti si huskybuckice pravi mega proizvođač :klap:
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 15:38   #7715
Quote:
dajrakije kaže: Pogledaj post
Sto tocno znaci uzgojeno, tj. koliko je svaka od 1300 papricica provela dana ispod rasvjete?
I mene bi to živo zanimalo,da vidim i ćujem di san i ako san falija i jel mogu više i bolje
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 17:00   #7716
Rastu u kuci dok uvjeti ne dozvole pa idu van...
A vani ih prvo ceka privikavanje na klimu ispod najlona i zatim presadnja u vrt...
U vrt dio kako stane-imam dva komada vrta pa kombiniram...u plastenik stotinjak najljucih..., nesto iz gusta u kante...
Kraj plastenika isto dio sadnica posadim i zasadi se zacas par stotina :-P
Evo dijela blazih u vrtu:


dio u plasteniku:


Priviknute , par dana prije presadnje u vrt vecina izgleda ovako :
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 19:02   #7717
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Rastu u kuci dok uvjeti ne dozvole pa idu van...
A vani ih prvo ceka privikavanje na klimu ispod najlona i zatim presadnja u vrt...
U vrt dio kako stane-imam dva komada vrta pa kombiniram...u plastenik stotinjak najljucih..., nesto iz gusta u kante...
Kraj plastenika isto dio sadnica posadim i zasadi se zacas par stotina :-P
Pogodija ja iz prve da si mega proizvođač,jača si od onoga Vrabeca ča ima "volim ljuto"
Ovoliko zemlje u cilu Dalmaciju nima koliko kod tebe u vrtu
Zbiljan sve izgleda tip top,uredno,fino posloženo nima šta !
U koji mjesec ih šibneš u vrt ? ja ću svoje negdje početkom travnja,ovdi bude uto vrime već fino toplo .Planiram polovicom siječnja posijat nekih 200 komada pa možda i još jednu turu mjesec kasnije,no otom potom,još ni ovo lito ni finilo lipi pozdrav
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 19:21   #7718
Ma nemam ja zemlje ni za desetinu kao vrabec :-P
Kod nas kontinent u svibnju se presaduje...u biti sto ranije to bolje ali kod nas postoji mogucnost mraza...
Ove sezone sam pocela mislim 5.5. i srecom mraza nije bilo
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 19:36   #7719
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Ma nemam ja zemlje ni za desetinu kao vrabec :-P
Kod nas kontinent u svibnju se presaduje...u biti sto ranije to bolje ali kod nas postoji mogucnost mraza...
Ove sezone sam pocela mislim 5.5. i srecom mraza nije bilo
Ovdje kod mene sve počinje listati početkom travnja pa tako i planiram sadnju.
I kada planiraš da bi bi trebala biti prva berba ? ja sam ove godine kasnio skroz pa mi prva berba bila tek početkom kolovoza e reko neš me više prevarit,tako da sam sada malo uložio u opremu,bitno mi je da berba bude prije lita a ako bude i nešto ranije još bolje ! Razmišlja sam o plasteniku,nekom manjem ali ovdi ima dosta vitra pa da ne fini sve u Italiju,možda sljedeću jesen nešto iskemijam pozz
baretinjos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 19:48   #7720
Talking

Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Rastu u kuci dok uvjeti ne dozvole pa idu van...
A vani ih prvo ceka privikavanje na klimu ispod najlona i zatim presadnja u vrt...
U vrt dio kako stane-imam dva komada vrta pa kombiniram...u plastenik stotinjak najljucih..., nesto iz gusta u kante...
Kraj plastenika isto dio sadnica posadim i zasadi se zacas par stotina :-P
Ok, odgovorila si sve, osim onog sto sam pitao...

Nego, da ja tebi postavim izazov: posaljes mi 3000 sjemenki, ja cu ih duplo vise u stanu u zg u isto doba godine jednako kao i ti uspjesno uzgojiti. Umjesto tvoje 2 led cijevi iz peveca koristiti cu 1 zarulju od 10kn. Ako budes uspjesnija platim 1kn po sjemenki, a ako ja budem uspjesniji su mi gratis. Da malo zapaprimo okladu, necu niti upaliti zarulju
__________________
na ovim prostorima svemu je kriva rakija...
https://m.youtube.com/watch?v=Hi1HpPf8Tvo
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.