Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2011., 11:58   #181
Quote:
DT.T kaže: Pogledaj post
Ja sam vas šutnuo dolje, al sam ipak odlučio na FER... Pff.. a tako sam želio biti znanstvenik!!
nah, ja sam i ostala treća nakon potvrde tako da nisi ti
__________________
...proširite svoje vizije da bi bolje spoznali svijet u kojem živite, a kad ga bolje spoznate moći ćete ga bolje živjeti.
Dijete_zvijezda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 14:45   #182
dobro, nevezano za državnu maturu, ima li tu itko tko već studira na pmf-u, na fizici?

zanima me, mogu li se, bez obzira na broj ects bodova koje sam skupila u prvoj godini, prebaciti na matematiku? kakva je procedura? ili moram imati određeni broj bodova?
zlatni pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 17:07   #183
Dijete_Zvijezda i Doglavnik - čestitam na upisu budući kolege fizičari! (Osim ako ne popadamo i odemo na filozofski).

Quote:
DT.T kaže: Pogledaj post
Ja sam vas šutnuo dolje, al sam ipak odlučio na FER... Pff.. a tako sam želio biti znanstvenik!!
Quote:
Sparkly kaže: Pogledaj post
Lol, također. Cijelo vrijeme držala pmf fiz na prvom mjestu.
Materijalisti! Pa gdje će vam duša??!
Hahaha. Šala. Čestitam svima!

Zadnje uređivanje Imagine : 08.07.2011. at 17:58.
Imagine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 01:32   #184
Quote:
Sparkly kaže: Pogledaj post
Lol, također. Cijelo vrijeme držala pmf fiz na prvom mjestu.
Luđakinja s 1000 bodova? Pff, ja mislio da je to bio neki muški. Prava rasturačina na maturi, čestitke!
EDIT:
Mah, tek sad skužio da prvo mjesto znači prvi prioritet, ah, sumnjam da bi se netko s 1000 došao pohvaliti ovdje. Mi bi svi pali u očaj...
DT.T is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 01:47   #185
Quote:
DT.T kaže: Pogledaj post
Luđakinja s 1000 bodova? Pff, ja mislio da je to bio neki muški. Prava rasturačina na maturi, čestitke!
EDIT:
Mah, tek sad skužio da prvo mjesto znači prvi prioritet, ah, sumnjam da bi se netko s 1000 došao pohvaliti ovdje. Mi bi svi pali u očaj...
Da, vidio sam da je netko imao prosjek 5,00, Matematika A-razina 100%, Fizika 100% i 2 državna natjecanja. Svaka čast tko god to bio!
Telomere is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 12:41   #186
ljudi, možda znate kaj je s tim participacijama ( znam da na postani student piše da plaća MZOŠ) o.O tj. točno kolko ljudi ima besplatno ?
jogurtizelje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 12:53   #187
Svi.
DT.T is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 13:41   #188
ah baš super, bar mi moje buduće kolegice i kolege neće soli pamet da se plaća aww ko ovaj okrutan svijet vani
jogurtizelje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 22:00   #189
Dobar dan xD evo imam par pitanja za vas koji tek idete i za vas koji ste već veterani Fizike na PMFu, htio sam upisati istraživački smjer, ali sam ostao kratak za 8 mjesta prvenstveno zbog ocjena u školi koje su nimalo pohvalne i zbog toga što sam dobio 3 iz fizike na maturi jer nisam vježbao zadatke, ježiga sam sam si kriv za to, pa me zanima pošto sam gledao razliku u predmetima između istraživačkog smjera i smjera Fizika i Informatika, koji upisujem sutra, koja i nije tako velika, samo ne znam koja je razlika između Osnova fizike i Opće fizike; znači koliko bi teško bilo prebaciti se na Istraživački smjer, da li bi se to moglo prije kraja prve godine i da li je to uopće potrebno ako se hoću na diplomski studij prebaciti u Split na Astrofiziku(samo ideja), da li je dobro prebaciti se na astrofiziku ako me zanima i kvantna i relativistička fizika i nove teorije (m-theory, string theory blablabla), tj. da li je astrofizika zastupljena na istraživačkom smjeru jednako kao i npr. kvantna fizika, koliko je dobar smjer Fizika i Informatika, može li se postati znanstvenik s tim bezobzira na to što je to nastavnički smjer, koliko je opširno programiranje i u kojem smjeru vodi, znači da li je to samo programiranje u sklopu fizike ili je opširnije (npr. glupost, može li se postati programer u animaciji pokreta u filmovima ili kompjuterskim simulacijama itd., ustvari me najviše zanima muzika xD sviram gitaru i klavir, samouk, 7 godina, ali spor napredak jer se ne trudim) Eto općenito savjeti za mladog momka kojega u principu sve zanima i traži sreću, ali ima prevelik osjećaj besmisla koji mu stoji iznad glave da se dovoljno prepusti "realnosti" kakvoj je i da uživa u životu onako kako jedino može dok je živ.
infinitelyprolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 00:07   #190
Meni je njihova kvota bila malo čudna. Pisalo je da primaju 65 učenika, ali u njima su i oni koji planiraju ići na geofiziku. Istina je da su prve 2(ili 3, ne znam točno) godine skroz iste, ali to znači da bi na kraju moglo ostati samo 30-ak učenika koji su baš otišli na fiziku.

Fakultet ti stvarno nije temelj obrazovanja. Ti možeš s bilo čime raditi ono što želiš. Sumnjam da bi Fizika i Informatika bile povezane na tom fakultetu. Ipak je to nastavnički smjer, ali npr. "Computer Science" je danas vrlo bliska svim drugim znanostima. Tako da bi tvoj izbor bio FER ako se želiš baviti takvim stvarima.
Pogledaj Petera Shora. Lik je završio računalnu znanost, a razvio je algoritam vezan za kvantnu fiziku.
Neki danas smatraju računarsku znanost temeljem svih znanosti jer bez nje sigurno ne bi došli do svih spoznaja.
Fizika ovisi o algoritmima

A za transfer s nastavničkog na istraživački - nažalost, ne znam.
DT.T is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 12:50   #191
a kolko bodova je imao posljedni koji je upao na istrazivacki smjer?
rider100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 15:09   #192
662,7 boda
jogurtizelje is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 20:41   #193
Quote:
frčkava kaže: Pogledaj post
kaj se tiče inž.smjera, teži je od profesorskog, frend se prebacio na inž.
te mogu pitat, kak ti se frend prebacio na inž sa prof?
sertic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 10:39   #194
jel mi može netko dat link di piše neš korisno o diplomskom na pmf-u za fiziku?
__________________
just smile :)))
blueblackgreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 18:24   #195
Quote:
blueblackgreen kaže: Pogledaj post
jel mi može netko dat link di piše neš korisno o diplomskom na pmf-u za fiziku?
http://fizika.pmfst.hr/

evo ti za split, pa livo imas opcije za diplomski (astro..)

el zna iko kad pocinje fizika u st-u ? nigdi na str nema, a vec san vidija da je fesb stavia sebi, i neki dr. faksovi.
Donnie Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 02:05   #196
3.10. al pripremna predavanja su počela.....baš danas bilo prvo iz programiranja.......
ja sam isto iz zadra ... kad ti misliš doć?
__________________
...proširite svoje vizije da bi bolje spoznali svijet u kojem živite, a kad ga bolje spoznate moći ćete ga bolje živjeti.
Dijete_zvijezda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 12:29   #197
Quote:
Dijete_zvijezda kaže: Pogledaj post
3.10. al pripremna predavanja su počela.....baš danas bilo prvo iz programiranja.......
ja sam isto iz zadra ... kad ti misliš doć?
a prvo san mislia i ja otic na pripremna predavanja iz matiše, al na kraju nista, pa onda cu vjerojatno ici s nedilje na ponediljak.
Donnie Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 20:42   #198
Registrirao sam se na forum isključivo zbog ove teme.
Ja sam sada 3. razred Prirodoslovno-matematičke gimnazije u Karlovcu (ne znam je li prerano razmišljati o fakultetu, mišljenja sam da nije) , a istraživački smjer fizike na PMF-u mi je glavni prioritet. Fizika je stvarno jedan od rijetkih predmeta koje volim i učim brzo sa razumijevanjem. U 1. razredu skoro pa da i nisam imao druge ocjene osim 5 iz fizike, u 2. sve same petice do 4. mjeseca kada sam zeznuo zadnje gradivo zbog pritiska drugih predmeta za koje mislim da mi nikad neće trebati (čitaj Latinski, Povijest...)...
Što se samog faksa tiče brine me matematika, u srednjoj mi je prilično dosadna i "preapstraktna", ne mogu se prisiliti da je redovito radim tako da navučem nekakvu trojku.
Shvaćam da je to veliki minus tako da se bojim da neću biti sposoban završiti studij ako zahtijeva visoko razvijenu matematičku logiku, bilo bi mi draže da ima što više teorije iz fizike. Volim fizikalni račun, ali ne i uber cjeline iz matematike koje nemaju nikakve svrhe u ostalim znanostima. Tako da bih molio dobru dušu da mi objasni kakva je matematika na ovom smjeru, što će mi sve trebati i kako i koje cjeline se kroz godine obrađuju . Za fiziku vjerujem da ću ju s guštom raditi...Može li osoba s voljom i prosječnim sposobnostima proći kroz ovo ili traže lumene?

Nije mi prioritet ni raditi kasnije u prosvjeti, ali neću se buniti ako bude nužno. Ima li tko da je završio ili zna kakva su iskustva sa zapošljavanjem i gdje se sve kod nas može raditi, a da nije u školi? Koliko bodova je u prosjeku potrebno za upad? Kako stvari stoje vjerujem da ću fiziku na maturi rješiti preko 90%, matematiku 50-70%, a neki eventualni prosjek kroz sve četiri godine bio bi 3,8-4,2...znam da nisu neke brojke, ali što je tu je, surfam internetom kroz studije i osim fizike, eventualno strojarstva i naftno-rudarskog smjera (ali ipak bi puno rađe fiziku :/) ne mogu naći nešto što me zanima jer rađe bi svoj radni staž radio posao koji volim za neku pristojnu cifru, nego nešto što ću smatrati tlakom za malo veće pare. Ako ste sigurni da ne bi prošao na rang listu, možete mi preporučiti ostale studije na koje bi lakše upao, a imaju veću satnicu iz fizike...

Stvarno sam zahvalan na svakoj pomoći jer me ova pitanja muče već danima .

Zadnje uređivanje mani456 : 20.09.2011. at 20:52.
mani456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 21:44   #199
Quote:
mani456 kaže: Pogledaj post
Registrirao sam se na forum isključivo zbog ove teme.
Ja sam sada 3. razred Prirodoslovno-matematičke gimnazije u Karlovcu (ne znam je li prerano razmišljati o fakultetu, mišljenja sam da nije) , a istraživački smjer fizike na PMF-u mi je glavni prioritet. Fizika je stvarno jedan od rijetkih predmeta koje volim i učim brzo sa razumijevanjem. U 1. razredu skoro pa da i nisam imao druge ocjene osim 5 iz fizike, u 2. sve same petice do 4. mjeseca kada sam zeznuo zadnje gradivo zbog pritiska drugih predmeta za koje mislim da mi nikad neće trebati (čitaj Latinski, Povijest...)...
Što se samog faksa tiče brine me matematika, u srednjoj mi je prilično dosadna i "preapstraktna", ne mogu se prisiliti da je redovito radim tako da navučem nekakvu trojku.
Shvaćam da je to veliki minus tako da se bojim da neću biti sposoban završiti studij ako zahtijeva visoko razvijenu matematičku logiku, bilo bi mi draže da ima što više teorije iz fizike. Volim fizikalni račun, ali ne i uber cjeline iz matematike koje nemaju nikakve svrhe u ostalim znanostima. Tako da bih molio dobru dušu da mi objasni kakva je matematika na ovom smjeru, što će mi sve trebati i kako i koje cjeline se kroz godine obrađuju . Za fiziku vjerujem da ću ju s guštom raditi...Može li osoba s voljom i prosječnim sposobnostima proći kroz ovo ili traže lumene?

Nije mi prioritet ni raditi kasnije u prosvjeti, ali neću se buniti ako bude nužno. Ima li tko da je završio ili zna kakva su iskustva sa zapošljavanjem i gdje se sve kod nas može raditi, a da nije u školi? Koliko bodova je u prosjeku potrebno za upad? Kako stvari stoje vjerujem da ću fiziku na maturi rješiti preko 90%, matematiku 50-70%, a neki eventualni prosjek kroz sve četiri godine bio bi 3,8-4,2...znam da nisu neke brojke, ali što je tu je, surfam internetom kroz studije i osim fizike, eventualno strojarstva i naftno-rudarskog smjera (ali ipak bi puno rađe fiziku :/) ne mogu naći nešto što me zanima jer rađe bi svoj radni staž radio posao koji volim za neku pristojnu cifru, nego nešto što ću smatrati tlakom za malo veće pare. Ako ste sigurni da ne bi prošao na rang listu, možete mi preporučiti ostale studije na koje bi lakše upao, a imaju veću satnicu iz fizike...

Stvarno sam zahvalan na svakoj pomoći jer me ova pitanja muče već danima .
ma nece ti toliko matematika biti bed. ja san malo gleda 1 semestar iz opće fizike su ugl derivacije, a poslije je neka ljuta fizičarska spika. naravno, potrebno je razumiti matematiku, jednako tako i fiziku. ja san sad upisa fiz, nikad nisan u srednjoj ucia ni fiz ni mat, i ne bojim se, mozda zvuči pretenciozno, al ja znam da to kužim, jedino sto me brine je da cu biti prelin za mrdnut dupetom. :P
a i stvar ti je u tom da nije bas da lumeni upisuju ovo, niti bilo koji faks, upisuju prosječni ljudi, koji s uložnim trudom završavaju. naglašavam ti ovo trud, jer može tebi ležati itekako fiz, al ako ne ucis i vjezbas neces prolazit tek tako.
-ako se mene pita, matisa je (meni) 100 puta laksa of fizike. možda jer meni to leži, i jer mi je gust rjesavat zadatke al :P
što se rada tiče, osim u skoli, gdje mozes i ka nastavnik matke raditi, moze u ruđera boskovica, i sl institutima, možda u stat. zavodima itd.
ako se mene pita, biti nastavnik je sasvim zadovoljavajuc posa uz količinu rada naspram plaće
Donnie Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 21:52   #200
hah, najdraži su mi ovi koji se nemaju što brinut
pmf u zagrebu ti na maturi uopće ne traži npr hrvatski i strani jezik, i ne da ćeš s takvim znanjem kakvo opisuješ upasti, nego ćeš i bit u prvoj polovici.
što se matematike tiče, najbolji način da ostaješ u toku s njom je da pišeš domaće (moja nikad prežaljena greška), ali i ako se ne držiš toga dovoljno je prije mature isprintati sve dotadašnje ispite i riješiti (cca 4-5 dana će ti trebati)
a na faksu matematika je teža, ali počinje se ispočetka, dakle, bit ćeš jednak s većinom kolega.
ja sam sad upisala fiziku, u splitu, čisto iz razloga što nisam htjela u zagreb, iako sam upala..... puno su mi privlačniji ovdje i smjerovi, a i način studiranja i odnos profesora i studenata...no to je neka druga priča. kako god bilo, drži se ti fizike, posla će tu uvijek biti, a za upad se ne brini
__________________
...proširite svoje vizije da bi bolje spoznali svijet u kojem živite, a kad ga bolje spoznate moći ćete ga bolje živjeti.
Dijete_zvijezda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.