Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Koliko po Vama iznose minimalni troškovi najskromnijeg sprovoda ( s pokopom ili kremiranjem)?
3000 kn 8 15.09%
5500 kn 10 18.87%
7500 kn 11 20.75%
10000 kn 10 18.87%
12000 kn 14 26.42%
Glasovatelji: 53. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2013., 23:47   #1
Koliko košta smrt?

U životu postoje mnogi potencijalni troškovi i nikad ne znamo kakav bi nas financijski šok mogao snaći, ali jedan je trošak siguran za svakog čovjeka- trošak sprovoda. Danas je i umrijeti skupo i svatko od nas bi si trebao osigurati dovoljnu svotu novca za smrt kako bi mogao mirno živjeti. Zanimalo me koliki su minimalni troškovi smrti, odnosno sprovoda zajedno s najjeftinijim grobnim mjestom u Zagrebu,bilo da se radi o ukopu ili kremiranju s obredom. Čuo sam da se u slučaju kremiranja pepeo može i prosuti pa tako nije potrebno kupiti grobno mjesto.
Fearlesscritic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 00:02   #2
male su ti cifre, pojačaj to za duplo.
el kondor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 00:35   #3
ovaj mjesec, Rijeka, groblje Kozala, 1 ukopno mjesto (niša)+sprovod 33000kn, kupljena dva ukopna mjesta, ukupni trošak 55.000kn
Na groblju Drenova je trošak manji cca 1500kn
troškovi su: ukopno mjesto, lijes+limeni lijes, križ, troškovi sprovoda, svećenik, klapa, upis pokojnika na grobnu ploču sa slikom, oglas u novinama,
sam sprovod bez obzira gdje (imam iskustva iz slavonije, okolice zg.. ) cca 7000-8000kn) lijes, svećenik, križ, troškovi sprovoda
+ grobno mjesto čiju cijenu možeš naći na web stranici lokalnog groblja
Mjesto u gaju urni je nešto povoljnije od grobnog mjesta, navodno se pepeo može i prosuti na nekoj livadi kraj krematorija
Uz kremiranje računaj i na trošak za lijes i urnu


evo ti link za gradska groblja Zagreb
http://www.gradskagroblja.hr/default.aspx?id=262
__________________
Mišljenje je kao šupak.. svatko ga ima :)

Samo su svemir i ljudska glupost bezgranicni, iako, za svemir jos nije dokazano...

Zadnje uređivanje kizo63 : 23.03.2013. at 00:41. Reason: link
kizo63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 01:04   #4
nisi čuo za tvrtku "posmrtna pripomoć "?
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 01:25   #5
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
nisi čuo za tvrtku "posmrtna pripomoć "?
Ako si član i ako si plaćao članarinu...
el kondor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 12:42   #6
Ne znam šta podrazumijevaš pod minimum, ali mogu ti reći trošak od zadnjeg sprovoda prije cca 6 godina - grobno mjesto smo imali, tako da su u PP vratili neku bijedu od 700 kuna za grobno mjesto, a neke osnovne stvari su bile pokrivene tom pripomoći, a sprovod nije bio nikakav raspašoj.. trošak - reko 10k kuna .
S tim da sam u to uračunala i veliki dio pizdarija oko sprovoda - od klope prije, karmina poslije, itd...

Mislim, o čemu se mi razgovaramo, kad mi je samoi trošak za otvaranje groba bio skoro 2 soma kuna
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 13:29   #7
U zagrebu od nule (dakle nema se ništa) krematorij ovisno o kazeti (4 ili 6 mjesta) 12000 do 14000 kn, klasični 14000 pa na više ovisno o groblju...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 14:06   #8
Angry

Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
U zagrebu od nule (dakle nema se ništa) krematorij ovisno o kazeti (4 ili 6 mjesta) 12000 do 14000 kn, klasični 14000 pa na više ovisno o groblju...
Ja sam čuo da se može za 3-4 tisuće kuna izvršiti kremiranje i posuti pepeo u Zagrebu na Sunčanoj ravnici. Ne znam zašto bi ljudi morali imati posebno grobno mjesto i potrošiti toliko novca, kad mrtvim ljudima nije ništa važno i sve je ionako prolazno. Oni koji još žive itekako trebaju novac i mislim da nitko od nas nema pravo tražiti skupe posmrtne želje. Kad te nema, nema te!
Fearlesscritic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 17:15   #9
Quote:
el kondor kaže: Pogledaj post
Ako si član i ako si plaćao članarinu...
pa kad već dođeš u godine i misliš da ćeš umrijeti, nadam se da nije još u tima autor teme, onda počneš uplaćivati mislim oko 50 kn mjesečno, nakon 4 godine imaš pravo na 100% uslugu koja uključuje skoro sve.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 13:04   #10
a kod nas se pepeo iz urne nemože prosipati bilo gdje,ili se mora baš na određenom mjestu?
markec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 21:31   #11
Quote:
markec1 kaže: Pogledaj post
a kod nas se pepeo iz urne nemože prosipati bilo gdje,ili se mora baš na određenom mjestu?
mora na određeno mjesto...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 23:53   #12
A jel se može naziv topica preimenovat u "koliko dođe pokop"... mislim da je primjerenije i ima više veze sa onim o čemu se tu priča!
Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 11:55   #13
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
pa kad već dođeš u godine i misliš da ćeš umrijeti, nadam se da nije još u tima autor teme, onda počneš uplaćivati mislim oko 50 kn mjesečno, nakon 4 godine imaš pravo na 100% uslugu koja uključuje skoro sve.
Cijena je 32 kn mjesečno.
Nakon 2 godine imaš pravo na 50% plaćenih troškova, a nakon 4 godine ništa ne plaćaš.
Svatko tko može ... to je daleko najjeftinije i najisplatljivije, a osim toga u tom teškom trenutku kad izgubiš nekog dragog puno znači kad oni sve organiziraju, a ne da ti u toj boli moraš trčati okolo
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 12:27   #14
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
mora na određeno mjesto...
Ne mora, samo što oni jebu s time da se njima plati mjesto jer nitko ne želi prosipati tamo na neko njihovo mjesto koje oni odrede. Slušao sam neku emisiju gdje su to lijepo rekli u rukavicama nakon što je žena dala u novine kako ucjenjuju ljude da ne mogu odnesti urnu kući jer im brani nitko drugi nego lokalni komunalac.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 17:21   #15
Pozdrav,zanima me dali znate koliko kosta zemljani grob na markovom polju?Hvala
anđel_ić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 01:32   #16
smrt je besplatna,ali se ukop plaća
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 02:40   #17
Naslov teme zvuci kao da OP planira necije ubojstvo pa se raspituje malo za cijene.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 10:27   #18
Ako uzmeš umené krédit, ugovorim ti takú policu životnog da će ti korisnici osiguranja izaći iz toga puno bogatiji nego prije tvoje smrti.
Ako hoćeš nekog posebno zeznut, stavi u oporuci da dugove nasljeđuje jedna osoba, ostavštinu da nasljeđuje neki poznanik bezveze , i tog poznanika dragog stavi da je korisnik te police životnog kad odapneš.

Ima da te svi pamte nakon smrti!
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 12:00   #19
Dižete temu 2 i pol godine staru a OP mi i ne izgleda pretjerano aktivan.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 13:56   #20
Poštovani, molila bi za odgovor vezano za obveze nakon smrti. Ako osoba želi biti kremirana bez ispračaja, bez mise, bez ičega, samo osnovna urna i spaljivanje, a rješavanje pepela po najjeftinijoj opciji bacanje u more i slično, a tijelo je u Splitu, koliko bi to koštalo? Prijevoz u Zagreb je navodno 6kn po km, a drugi troškovi mi nisu jasni jer ne znam što je obvezno a što nije. Hvala
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.