Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2022., 07:32   #61
Sumnjam da ima neka jednostavna metoda kojom bi se degenerativna promjena uspjela eliminirati, a nije baš da mi se ide na op.

S druge strane, ni ovo što će mi injektirati gel u vratnu mi isto nije mačji kašalj. Zakazala sam pregled u utorak, moguće da će mi već tad i napraviti zahvat ukoliko mi nešto ne bude sumnjivo pa budem trebala još vremena.

Bojim se da mi prilikom injektiranja ne zakači živac. Jer ako se to dogodi tek ću tad znati što su pravi bolovi i sve ovo dosad će biti mala beba naspram toga.

Radi i ja vježbe i to poprilično blage, točnije za fasciju. Šteta je što redovita s vježbanjem postanem tek kad me uhvate glavobolje, umjesto da sam disciplinirana i svakodnevna u tome.

Stres je tema za sebe. Normalno da ti se tad pogoršava - spazam mišića, stiskanje ionako suženog protoka zbog deg. promjena i - eto glavobolje.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2022., 12:19   #62
Update: nista od mog discogela. Mislim, mogu ja otici u disco i nagelirati se, ali nista od injektiranja u vratnu. Navodno nisam dobar kandidat jer imam problem na vise razina: c3-c4, c4-c5, c5-c6, c6-c7
I sad ce mi fizikalnom pokusati rasteretiti taj dio.

Nista mi se ovo ne svidja, kao ni pomisao na ev. invazivne metode.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2023., 16:34   #63
Trebala bi operirati vratnu kralježnicu ACDF CV-CVII, molim iskustva, kod koga, u kojoj bolnici i kako je tjekao oporavak?
thinktina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2023., 21:35   #64
Quote:
thinktina kaže: Pogledaj post
Trebala bi operirati vratnu kralježnicu ACDF CV-CVII, molim iskustva, kod koga, u kojoj bolnici i kako je tjekao oporavak?
huh mogu reći samo sretno i javi ishod i gdje si to uradila ako će mi ikada zatrebati

bilo je opet tih senzacija i utrnuća kaod od prije godinu dana zbog povećeg stresa
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2023., 01:02   #65
Quote:
thinktina kaže: Pogledaj post
Trebala bi operirati vratnu kralježnicu ACDF CV-CVII, molim iskustva, kod koga, u kojoj bolnici i kako je tjekao oporavak?
Hello...ja čekam operaciju, C4-C5, u Vinogradskoj....Tko te je uputio na operaciju? Isto me zanima kako poslije, a ovo sada postaje neizdrživo od bolova trnjenja do nespavanja...komatozno.
medoplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2023., 12:29   #66
Da li se netko od Vas susretao sa trncima na licu,konkretno brada obrazi....
medoplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2023., 21:45   #67
Quote:
medoplavi kaže: Pogledaj post
Hello...ja čekam operaciju, C4-C5, u Vinogradskoj....Tko te je uputio na operaciju? Isto me zanima kako poslije, a ovo sada postaje neizdrživo od bolova trnjenja do nespavanja...komatozno.
Dočekah ja svoju operaciju 👋💪
medoplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2023., 11:11   #68
I kako je prošla? Koliko te čeka mirovanja, kakav je prvi osjećaj nakon operacije?
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2023., 21:33   #69
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
I kako je prošla? Koliko te čeka mirovanja, kakav je prvi osjećaj nakon operacije?
Prvi osjecaj je bio fantastican jer nisam osjecala pritisak s lijeve strane i sake odjednom nisu vise utrnute. Ima postoperativnih bolova ali prekrasne sestre to rijese infuzijama,vec sutra idem doma, 6-8 tj traje okostavanje onda fizikalna,ima odredenih ogranicenja sta se nesmije ali normalne kucanske poslove smijem raditi polako onoliko koliko tjelo dopusti. Ja sam prezadovoljna i ako bude trebala na nekom drugom segmentu neci vise dvojiti da li ici ili ne.ful mirovanja niti nema,drugi dan poslije hop na noge lagane
medoplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2024., 19:36   #70
Quote:
thinktina kaže: Pogledaj post
Trebala bi operirati vratnu kralježnicu ACDF CV-CVII, molim iskustva, kod koga, u kojoj bolnici i kako je tjekao oporavak?
Da li si obavila operaciju i kako je prosao oporavak? Bila bi zahvalna na bilo kakvoj informaciji jer i mene ceka identična situacija.
Hrcolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2024., 22:00   #71
Quote:
medoplavi kaže: Pogledaj post
Prvi osjecaj je bio fantastican jer nisam osjecala pritisak s lijeve strane i sake odjednom nisu vise utrnute. Ima postoperativnih bolova ali prekrasne sestre to rijese infuzijama,vec sutra idem doma, 6-8 tj traje okostavanje onda fizikalna,ima odredenih ogranicenja sta se nesmije ali normalne kucanske poslove smijem raditi polako onoliko koliko tjelo dopusti. Ja sam prezadovoljna i ako bude trebala na nekom drugom segmentu neci vise dvojiti da li ici ili ne.ful mirovanja niti nema,drugi dan poslije hop na noge lagane

Kako je prosao oporavak, koji je neurokirurg u pitanju?
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2024., 18:01   #72
Zamolio bi za tumacenje nalaza. Bio sam u Biogradu u bolnici na pregledu. Nalaz doktorice je M50 bolesti cervikalnog diska, ali to je prije nego je vidjela rtg snimku.

Nalaz: RTG C kralježnice
izravnata lordoza
umjerene spondilodegenerativne promjene C5-C6 , obostrane unkartrotske promjene

Moze pojasnjenje o cem se tu radi? Bolovi su poceli prije godinu i mjesec. Radio sam teze fizicke poslove i pocelo me bolit rame. nisam mogao dici ruku ali sam nastavio radit uz tablete za bolove, nalgesin i jos neki sa p ili z nesto, zaboravio i uglavnom bila je velika greska.. Mjesecima me uzasno bolilo, nisam mogao doslovno hranu pripremit, bilo sta, cak stajanje na mjestu ili jednostavni kucanski poslovi i razno, pocelo bi bolit, onako zarenje i tupa bol i cak bi mi vrat i glava utrnuli.. I onda negje u 9 mj dobijem fibrilacije i zavrsio na hitnoj. Vjerujem da su fibrilacije dosle zbog tog stresa na organizam od te boli i problema sa tim.. Cesto mi se i jako zavrti kad se ustanem, iako to pomalo kao da prolazi. I dalje me boli kad radim, osobit kad dizem ruke iznad glave ili neki pokreti sa rukmam prema iza ili istezanje i tako, ali bol je bila vecim dijelom sa desne strane (ajmo reci izmedu ramena i vrata) i onda se selila prema sreidni, a sad u zadnje vrijeme je vise sredina, lijevo.. Kao da putuje iz desnog ramena od pocetka prema lijevo...

Ona je rekla d amisli da to nije nista strasno i da ne vidi razloga da se radi magnetska (ali to je bilo prije nego je vidjela rtg) i preporucila je fizikalnu.. Ja bi u svakom slucaju htio izbjec ikakvu operaciju pa cu odradit fizikalnu za pocetak..
Square1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2024., 18:41   #73
Ukratko, degenerativne promjene kao sto i pise na RTG ocitanju. Probati sa fizikalnom, ali obzirom na simptome i njihovo trajanje, bilo bi dobro napraviti MR.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2024., 19:04   #74
Ok, hvala
Square1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2024., 18:58   #75
Nisam odmah pitao, ali stalno stressam. Bojim se da ce ovo ostat problem koji cu vuc cijeli zivot. Ako je dijagnoza ajmo reci tocna i nije nista gore od ovog nalaz, jeli moguce to vratit u normalu ili je tu ipak sitaucija da je doslo do stete i sad se sve svodi samo na to da se malo poboljsa i uspori pogorsanje?

Vidio sam da spominju dekompresiju kraljeznice, tj. valjda za ovo treba ona metoda kad se stavi onj kako bi se izrazio ojas recimo oko vrata i glave pa se nasloni na celo i covjek se pusti da se razvuce malo, sorry Uglavnom da lli bi tako vjezbanje svaki dan i takve stvari pomogle da se to vrati u normalu? Ja radim svaki dan istezanje vrata, glavu gore dole pa u naginjanje u stranu pa okret, okret pa poghled prema iza i sad sam nasao jos jednu sa kao gumama i rucnikom iza vrata pa ra rukama vucem gumu prema naprijed a glavu prema natrag..

Nisam bas skuzio sta bi trebao radit za ovu izravnatu lordozu? U kojem smjeru je ona izravnata? Kad sjedim dali bi trebao gledat da mi je glava zabacena prema natrag?
Isprika na pitanjima ali stresam.. Idem sutra kod doktora da me uputi na fizikalnu a ortopeda nema sad i kaze mi sestra da se javim nakon fizikalne pa pregled i valjda ce mi dati magnetsku.. Mozda bi trebao doktora trazit da me uputi neurologu pa da skratim to cekanje..
Square1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2024., 21:25   #76
Vjezbe po preporuci fizioterapeuta. Bez MR-a i preporuke specijaliste nikakva dekompresija i sl.ne dolazi u obzir.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2024., 16:38   #77
Definitivno (vrijedi za kompletnu kraljeznicu). Ono sto nekome pomogne, od drugoga moze uciniti invalida ili ga poslat na hitnu operaciju.
Meni su mnogi za LS kraljeznicu svasta savjetovali, neke vjezbe, tretmane.. jer, kao, njima je to pomoglo. Meni bi neke od tih vjezbi ucinile da mi bude gore.
Definitivno prvo MR pa s njim do fizijatra pa tek onda tretman (ili operacija)
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2024., 09:49   #78
Ok, hvala. Dobio sam termin za fizikalnu sredinom 3mj. a neurologa koji ce me nadam se uputit na MR tek sredinom 7 mj. Brine me jer imam vec artritis u rukama, a sad izgleda i u vratu. Radim razne vjezbe istezanja vrata, ramena i leda. Tipicne vjezbe koje se preporucuju. Najbolja koju sam nasao je leci na leda na krevet ili kauc i pustit glavu da padne dole. Bitno je da su i ramena malo preko ruba tako da se moze istegnut. I naletio na neke vjezbe disanja. U biti na usta se duboko udahne i izadahne po 40 puta i zadnji duboki udah se zadrzi 2 minute ili koliko se moze.. Zanimljivo koliko pomaze za tu bol od artritisa osobito u prstima. Vec tako na 20 udahu osjetim kako valjda cirkulacija ode u turbo mode Slicno je kad covjek jako brzo trci. Doslovno bol nestane pa bi preprucio ovo svakom tko ima ovakve bolove, a sigurno je dobro i opcenito za svakog..

Brine me da ovo nije trajno stanje, tj. da nije najbolje sta ce bit nadalje, jer ne mogu bas radit. Boli me i kad samo radim kucanske poslove ili samo stojim ili sjedim na uspravnom stolcu i slicno. Kad se vozim u autu moram sal stavit jer me pocne bolit od tog pirkanja koje zdrav covjek ni ne osjeti..

Malo mi ipak ide na bolje od ovog vjezbanja i nekako se nadam da je tu nesto u grcu pa da ce s e opustit i "sjest" sve na mjesto. Takav je osjecaj, kao da je grc tu u gornjem dijelu leda, vratnoj kraljeznici.. Glavu pokusavam uvijek zabacit, tj stavio sma si manji jastuk za doljni dio lkeda na fotelju pa mi glava moze bit zabacenija i pokuisavam pravilo uspravno hodat i sjedit i sve.. Valjda ce na bolje. Plivat cu ledno puno cim zatopli.

Vjerujem da je problem u biti poceo zbog loseg drzanja nakon ozljede ramena/lopatice. Toliko me bolilo da sam bio zgrbljen kad bi jeo ili bilo sta radio, a to je dugo trajalo. Pa je bol isla sa tog podrucja prema vratu..
Square1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2024., 20:45   #79
Ako može bar pobliže tumačenje nalaza

Politopne degenerativne promjene IV diskova.
Dorzomedijalna protruzija IV diska uz segmentu uz djelomičnu redukciju širine prednjeg spinalnog prostora.
Dorzomedijalna, dorzolateralna lijevostrana protruzija IV diska u segmentu C4C5 uz redukciju prednjeg spinalnog prostora i lijevog lateralnog recesusa.
Dorzolateralna desnostrana protruzija IV diska u segmentu C5C6 uz kompresiju korijena živca, redukciju desnog lateralnog recesusa i neuralnog foramena.
Dorzomedijalna protruzija IV diska u segmentu C6C7 uz redukciju širine prednjeg spinalnog prostora.
Krikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 11:46   #80
Quote:
Krikica kaže: Pogledaj post
Ako može bar pobliže tumačenje nalaza

Politopne degenerativne promjene IV diskova.
Dorzomedijalna protruzija IV diska uz segmentu uz djelomičnu redukciju širine prednjeg spinalnog prostora.
Dorzomedijalna, dorzolateralna lijevostrana protruzija IV diska u segmentu C4C5 uz redukciju prednjeg spinalnog prostora i lijevog lateralnog recesusa.
Dorzolateralna desnostrana protruzija IV diska u segmentu C5C6 uz kompresiju korijena živca, redukciju desnog lateralnog recesusa i neuralnog foramena.
Dorzomedijalna protruzija IV diska u segmentu C6C7 uz redukciju širine prednjeg spinalnog prostora.
Ovo je nalaz za neurokirurga.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.