Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2023., 09:34   #1341
ispravak

Quote:
BellV kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
molim za pomoć ..... trenutno radim (već skoro 4 godine neprekidno) u jednoj firmici na neodređeno vrijeme i to za minimalac.
Ukazala mi se prilika za novi posao, za skoro duplu plaću ali na rok od tri mjeseca uz veliku mogućnost za ili produženje ugovora opet na tri mjeseca ili čak i za stalno. Prvi ugovor bi trebao biti bez klauzule o "probnom roku", znači, klasični ugovor na određeno vrijeme. Iz ove firmice bi tražila (valjda i dobila) sporazumni prekid radnog odnosa, a između odjave iz ove i prijave u novu firmu, ne bi imala prekida.
Obzirom ne mogu znati što će se desiti nakon tri mjeseca .... zanima me:

- ako mi nakon isteka ugovora na određeno od ta tri mjeseca, ne produže ugovor, da li imam pravo na naknadu sa burze? Tim više što ću iduće godine u studenom imati uvjete za starosnu mirovinu (63 godine i 3 mjeseci starosti i oko 32-33 godine staža)

- ako bi imala pravo na naknadu, koliko dugo bi to pravo trajalo (postotke znam otprilike ...60% pa 30%, ako se ne varam)

Hvala unaprijed na odgovoru
iduće godine ću imati 63 godine i 6 mjeseci (ne 3)
__________________
Voljeti sebe, poetak se doživotne ljubavi
BellV is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2023., 21:31   #1342
Imala bi pravo na nakndau za onoliko godina staža kolko je prošlo od zadnjeg korištenja naknade.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2023., 15:05   #1343
.
samojako111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2023., 17:30   #1344
Kako se računaju ti dani za staž?
Svaki mjesec vrijedi mjesec dana ili 30 dana jedan mjesec pa koliko dana imaš?
Meni je to apsolutno nejasno.
samojako111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2023., 12:09   #1345
imaju li direktori nakon likvidacije vlastite firme pravo na naknadu za nezaposlene?
__________________
kaeovo
Veliki decki imaju 18
Hesoyam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2024., 15:18   #1346
Prijavila sam se na biro prije mjesec dana i imam pravo na naknadu. Moja savjetnica je jako neljubazna i nadrkana i rekla mi je da će rješenje valjda stići do mog dolaska u veljači. Valjda? A koliko bi ja to trebala čekati? Jel to rješenje dolAzi samo kod savjetnice? Hoću li dobiti i zaostatke za dio siječnja? Kako ide ako imaš neki dodatni honorarni poslić (vrlo neredovit i zapravo smiješan kad se redovito isplaćuje)? Prije tri godine kad sam primala naknadu pitalo me za dodatne prihode, ovaj put ništa.
Maggy1103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2024., 15:56   #1347
To je nekako i uredan rok za rješenje. Dolazi samo kod savjetnice. Dobit ćeš zaostatke, naravno.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2024., 11:31   #1348
Na prošlom poslu sam dao otkaz ,ako zadovoljam uvjet od minimalno 9 mjeseci radnog staža u zadnjih 24 mjeseca , i na novom poslu jednostavno ne produžim ugovor na određeno po isteku ugovora od 3 mjeseca , dali imam pravo na naknadu sa burze ?
JenDva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 11:41   #1349
Ako si na prošlom dao otkaz, a na ovom ti je sad istekao ugovor normalno i nije produžen, nemaš pravo. Ali, trebaš imati sad još jedan ugovor koji će ti opet isteći sam, bez da daš otkaz, onda imaš pravo. Gledaju se zadnja dva ugovora.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2024., 11:00   #1350
Quote:
Dyma kaže: Pogledaj post
Ako si na prošlom dao otkaz, a na ovom ti je sad istekao ugovor normalno i nije produžen, nemaš pravo. Ali, trebaš imati sad još jedan ugovor koji će ti opet isteći sam, bez da daš otkaz, onda imaš pravo. Gledaju se zadnja dva ugovora.
Hvala na odgovoru! Znači gledaju se zadnja dva ugovora ? Po tome ako na sadašnjem poslu dobijem i otkaz neću imat pravo na naknadu jer sam na prijašnjem poslu dao otkaz ?
JenDva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2024., 23:19   #1351
Dva zadnja ugovora moraju normalno istjeći/prestati, ne tvojom krivnjom naravno, kako bi imao pravo, ako si dao otkaz prije ta dva ugovora.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2024., 13:14   #1352
Pozdrav!
Molim za savjet. Moram se prijaviti na hzz i zatražiti naknadu za nezaposlene. Radio sam u kontinuitetu 2 god. i 2 mj.
Problem je što nemam 3 mjeseca u komadu bez bolovanja (imam po jedan dan bolovanja svaka 2-3 mjeseca zbog migrena).
Umjesto lista kažu da im donesem potvrdu o plaći, ali da ću umjesto postotka od bruto plaće dobiti neki državni prosjek, ako se ne varam oko 500 eura?
Da li je to istina, i koliko bi dobio inače, bruto mi je oko 1150 eura prosjek?
Mislim da me žele zakinuti za bar 200 eura mjesečno zbog jednog dana bolovanja u siječnju.
I zar ne mogu uzeti prosjek plaće od studenog, prosinca i veljače? Ta su tri mjeseca bez bolovanja.
Charlie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2024., 19:17   #1353
Pa ne može biti preskakanja, mora biti tri mjeseca u komadu.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 12:57   #1354
Quote:
Dyma kaže: Pogledaj post
Dva zadnja ugovora moraju normalno istjeći/prestati, ne tvojom krivnjom naravno, kako bi imao pravo, ako si dao otkaz prije ta dva ugovora.
Čak i ako zadnji ugovor je trajao neprekidno 3 mjeseca ili više , gledat će se taj zadnji ali i predzadnji?
JenDva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 13:00   #1355
Naravno da nece predzadnji.
mostovoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 18:02   #1356
Trebala bi se prijaviti na burzu zbog novcane naknade. Da li je potrebno ici u Zvonimirovu ili sve mogu obaviti na Malesnici u podrucnom uredu (inace zivim na zapadu pa mi je tako puno blize)? Pomagajte 🙏
Bea28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.