Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2017., 23:22   #9141
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ovu konverziju iz tvog primjera je radio Paypal. Jesi siguran da si podesio da ti konverziju radi tvoja banka? Ponavljam, to je potrebno raditi iznova prije svake transakcije.
Sorry, ne moraš meni ponavljati. Ja sam na PP od 2009. i znam sva sranja koja sam do sad prolazio s njima i sve kvačice i začkoljice.
U ovom sada slučaju prilikom plaćanja računa na ebay stranici nije ni bilo opcije ''konverzije''! A kao što sam naveo, u postavkama imam tu famoznu opciju:
'' * Bill me in the currency listed on the seller's invoice.''
I will not know which foreign exchange rate has been applied to this transaction until I receive my card statement from my card issuer. I acknowledge that by choosing this option, my card issuer will determine the foreign exchange rate to apply to this transaction, and that I will not be informed of the foreign exchange rate or any additional foreign exchange fees applied until I am billed by my card issuer.
Mislim da bi trebalo opet pročitati ono boldano, a to je u prilogu računa!

I da, one sve upute s youtuba ili googla su uglavnom 2016., ili čak ranije, pa je to sve odavno otišlo u vjetar!
San Sui is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 23:43   #9142
Ne razumijem što želiš reći s tim boldanim. To se pojavljuje za transakcije za koje je konverziju radio Paypal. Za transakcije za koje je konverziju radila banka, tog teksta nema.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 23:52   #9143
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ne razumijem što želiš reći s tim boldanim. To se pojavljuje za transakcije za koje je konverziju radio Paypal. Za transakcije za koje je konverziju radila banka, to se ne pojavljuje,
Ja pak ne razumijem što ti ne razumiješ?

Transakcija i ovako i onako ide preko PayPal-a! To se odnosi na sve prodavače koji primaju uplate jedino preko tog servisa. Izuzeci su npr. Njemci na ebay.de koji često koriste opcije plaćanja isključivo na IBAN ili direktni transfer (koji je nama inače vrlo nepovoljan zbog velikih provizija banaka).

Dakle, ponovit ću - plaćanje je bilo karticom u kunama, uz podešenu konverziju prema domaćoj banci na PP, odnosno ovo -''I acknowledge that by choosing this option, my card issuer will determine the foreign exchange rate to apply to this transaction, and that I will not be informed of the foreign exchange rate or any additional foreign exchange fees applied until I am billed by my card issuer.''

A uz račun dolazi ovo: ''To complete this transaction, we converted the payment amount to the currency of your card based on our agreement with you. PayPal's currency conversion fee is added to the exchange rate, set by an external financial institution.''

Ne treba boldati. Mislim da bi sada svima trebalo biti jasnije?! A ako nije izvolite molim - priložite vaše primjere pa ćemo uspoređivati. Na naklapanja bez pokrića više ne želim odgovarati.
San Sui is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 00:19   #9144
Gdje je ovo prvo podešeno? Jedini mjesto gdje se to podešava je neposredno prije plaćanja i mora se svaki put ponovno. Evo, ja sam danas imao transakciju u eurima, nema iznosa u kunama, nema onog boldanog teksta.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 11:07   #9145
Pogledaj video kaj sam stavio na prosloj stranici. Svaki put provjerim prije placanja jel tak podeseno, ali vec neko vrijeme je dobro. Ako ste to stavili, a paypal je na svoju ruku promijenio, nazovite njihovu korisnicku podrsku i vratit ce vam razliku. Mislim da po defaultu vracaju 35$ ako stalno kupujete.
ZeroW is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 11:34   #9146
Quote:
ZeroW kaže: Pogledaj post
Ok, nisu ista firma 2-3 godine, ali su ko Ledo i Konzum, imaju istog gazdu. Ne znam kak je kod tebe, ali meni stoji kad stavim da konverziju radi po tecaju banke, maknulo mi se jednom kad je kartica istekla i nedavno su oni maknuli iz ne znam kojeg razloga. Od tad svaki put provjerim, ali stoji ono kaj sam stavio.

Pogledajte jel vam ovak namjesteno, za skuplje stvari izade dosta skuplje ako oni rade konverziju

https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=CcVvvDgoqsw

Ako ste to stavili, a paypal je na svoju ruku promijenio, nazovite njihovu korisnicku podrsku i vratit ce vam razliku.

I kao što rekoh: to nema veze! Ta opcija može tamo stajati dovijeka, ali PP će uvijek napraviti po svom. Uostalom, ispod tog videa je i napomena: ''...In the video I show how to reset the conversion option back to my setting, but I am still not sure it will work..'' - No, it won't!

O svemu tom sam pisao prije mjesec dana na ovom mjestu! Kad su mi na jednom plaćanju ''oteli'' pedesetak kuna u tečajnoj razlici poslao sam im takav prigovor da su me nazvali na mobitel u roku par sati, vratili novce i potvrdili to u e-mailu.
Očito se moramo iznova ponavljati. A uvijek će doći i netko novi i biti u nedoumicama.
I nije nebitno naglasiti, PayPal nije banka milosrdnih samaritanaca!
San Sui is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 16:19   #9147
Otvorila sam dispute na paypalu. Do kad trebam čekati prodavačev odgovor?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 17:30   #9148
pise ti do kada ima vremena da odgovori(obicno odgovaraju u zadnji tren), ali ti uvijek mozes nakon određenog vremena napraviti claim. A tako ti je i najbolje
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.