Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 12:14   #5221
Dajte ženi preporučite aute, a ne smeća tipa Punto i slične dokazane "veličine i kvalitete", žena se hoće voziti jer će samo za potrebe posla raditi cca 25.000+ km godišnje... a glede kilometraže, auto sa 150.000 koji je redovito servisiran uz servisnu knjigu vrijedi više od nekog sa 75.000 koji poštena servisa vidio nije... gledaj A ili B-klasu Mercedesa, A3 Audi, Golf 5-6, po mogućnosti naj-kombinacija benzin+plin, to je dobro, neproblematično, jeftino, čak i ako auto nema plin - kupi dobar benzinac pa ga ugradi, na tu kilometražu će se isplatiti za manje od godine dana...
Mutt is offline  
Old 25.09.2017., 12:33   #5222
Quote:
SocialButterfly kaže: Pogledaj post
Jes, 5 dana u tjednu. Tak da iskreno ne znam ni koju kilometrazu da gledam (jedino sam sigurna da mora bit manje od 100).
ZAvisi koliko ga imaš u planu dugo voziti? Računaj da ga sa tom kilometražom ako kupuješ rabljene aute, je dobra ideja često ih mjenjati, jer im brzo nabijaš km i rušaš cijenu.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 25.09.2017., 12:42   #5223
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Dajte ženi preporučite aute, a ne smeća tipa Punto i slične dokazane "veličine i kvalitete", žena se hoće voziti jer će samo za potrebe posla raditi cca 25.000+ km godišnje... a glede kilometraže, auto sa 150.000 koji je redovito servisiran uz servisnu knjigu vrijedi više od nekog sa 75.000 koji poštena servisa vidio nije... gledaj A ili B-klasu Mercedesa, A3 Audi, Golf 5-6, po mogućnosti naj-kombinacija benzin+plin, to je dobro, neproblematično, jeftino, čak i ako auto nema plin - kupi dobar benzinac pa ga ugradi, na tu kilometražu će se isplatiti za manje od godine dana...
Za tu lovu s kojom raspolaze ce od tih "narodnih" automobila koje preporucujes ubosti samo govno.

Inace meni se ovaj ne cini los:
http://www.njuskalo.hr/auti/seat-leo...oglas-23373776
Lucky-ZG is offline  
Old 25.09.2017., 12:53   #5224
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Dajte ženi preporučite aute, a ne smeća tipa Punto i slične dokazane "veličine i kvalitete", žena se hoće voziti jer će samo za potrebe posla raditi cca 25.000+ km godišnje... a glede kilometraže, auto sa 150.000 koji je redovito servisiran uz servisnu knjigu vrijedi više od nekog sa 75.000 koji poštena servisa vidio nije... gledaj A ili B-klasu Mercedesa, A3 Audi, Golf 5-6, po mogućnosti naj-kombinacija benzin+plin, to je dobro, neproblematično, jeftino, čak i ako auto nema plin - kupi dobar benzinac pa ga ugradi, na tu kilometražu će se isplatiti za manje od godine dana...
Jel te treba nabit na kolac odma ili sad?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 25.09.2017., 12:56   #5225
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Kondenzacija je normalna do neke mjere. Da je brtva glave popustila, znao bi to po drugim simptomima: gubljenje rashladne tekućine, rashladna u ulju, ulje/gorivo u rashladnoj.

I kad smo kod brtvi glave. Radi se o PSA 1.4 8v motoru. Sadržaj ekspanzione je doslovno boje crne kave i masan. Osim brtve glave koja je sigurno za zamjenu, što su mi još mogući rizici? Donje brtve košuljica? Pukla/iskrivljena glava? I jel se na tom motoru obavezno mijenjaju šarafi koji drže glavu?

Zanimljivo je da brtva nije pustila prema van kako to obično biva kod tog motora...
Isti slucaj bio na mojem autu . Auto nije gubilo ulje ni rashladnu a rashladna tekucina je bila crne boje . Na kraju se ispostavilo da je moj prepametni majstor pomjeso 2 vrste antifriza pa je doslo do kemijske reakcije .
TheCroCop is offline  
Old 25.09.2017., 13:32   #5226
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Za tu lovu s kojom raspolaze ce od tih "narodnih" automobila koje preporucujes ubosti samo govno.

Inace meni se ovaj ne cini los:
http://www.njuskalo.hr/auti/seat-leo...oglas-23373776
A vlasnik ovog groblja si ti? Taj nije 47 k kn vrijedio niti 2013-e, a kamoli danas s 145tkm i 2 vlasnika na grbači....
high road is offline  
Old 25.09.2017., 13:41   #5227
Quote:
high road kaže: Pogledaj post
A vlasnik ovog groblja si ti? Taj nije 47 k kn vrijedio niti 2013-e, a kamoli danas s 145tkm i 2 vlasnika na grbači....
Nisam nego sam upisao parametre na njuskalo do 150tkm, 6500 eur, plin i to je prvi koji mi se cinio ok. A po pitanju cijene, sigurno ce probat spustit, tko zna koliko ide dolje.
Lucky-ZG is offline  
Old 25.09.2017., 13:46   #5228
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jel te treba nabit na kolac odma ili sad?
Jesi se pronašao? Znam sa drugih tema da si ti vozač "egzotike" samo prima kvalitete...

BTW, nadam se da se šališ ako misliš da je Punto auto za nekoga tko će se puno voziti na godišnjoj bazi...

Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Za tu lovu s kojom raspolaze ce od tih "narodnih" automobila koje preporucujes ubosti samo govno.
Neće, ne mora biti tako, imao sam i starijih A-klasa i bile su bez greške, a navozio i Golfova i sličnih. Danas se za malo novaca može dobiti solidan auto, osobito radni konj za puno km i sa solidnom opremom ne prezahtjevne vozače.

Kerbi je isto rekao dobru stvar - raditi toliko km godišnje je stvar da uzme dobar autoi mijenja ga na max dvogodišnjoj bazi, ili neka prije tehničkog skida kilometre da ispada prosjek cca 12-ak tisućica godišnje, tuljana i jelena kojima se tu ima za prodati takav auto ima koliko hoćeš...

Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Shit koji upitno i realno ne vrijedi ni pola tih novaca.

Quote:
high road kaže: Pogledaj post
A vlasnik ovog groblja si ti? Taj nije 47 k kn vrijedio niti 2013-e, a kamoli danas s 145tkm i 2 vlasnika na grbači....
Provjereno - sa 4 vlasnika... a ždere kao pravi auto, unatoč plinu.
Mutt is offline  
Old 25.09.2017., 14:02   #5229
Quote:
SocialButterfly kaže: Pogledaj post
Sto se love tice, 5/6, ako uzimam rabljeni.
A da ne bi možda uzela novi za te nofčeke??

Evo, samo sa prve strane samo jednog oglasnika, ma ima lijepih i dobrih auta...

http://www.index.hr/oglasi/honda-jaz...6ym/oid/645187

http://www.index.hr/oglasi/vw-golf-v...0km/oid/644773

http://www.index.hr/oglasi/vw-polo-1...009/oid/642870

http://www.index.hr/oglasi/audi-a3-1-6/oid/640115

Benzinac + cca 600-700 eura za ugradnju direktnog plina i to je onda kombinacija...
Mutt is offline  
Old 25.09.2017., 14:08   #5230
Ja sam s Puntom II napravio 160.000 km, bio od Portugala do Poljske i Nizozemske do Sicilije .... meni ćeš pričat o Puntu?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 25.09.2017., 14:15   #5231
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
Što je to "keramička vrlina"?
Ma glupi auto correct, keramički adapter, za žarulju.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Old 25.09.2017., 14:48   #5232
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ja sam s Puntom II napravio 160.000 km, bio od Portugala do Poljske i Nizozemske do Sicilije .... meni ćeš pričat o Puntu?
Dobro, i? To si ti, to ne znači da je ijedan drugi nabrojani auto lošiji od njega, jer sigurno nije. I dalje stojim iza toga da Punto nije auto za one koji se hoće i moraju puno voziti u svim uvjetima tijekom godine. Imidž Fiata općenito nije takav kakav je - bezveze.
Mutt is offline  
Old 25.09.2017., 15:03   #5233
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
A da ne bi možda uzela novi za te nofčeke??
A gle, rado... ajde, krivo sam se izrazila.

Da sad ne filozofiram, nece ta moja kilometraza jos dugo, godinu dana max, onda bi to postao gradski auto sa djecjom sjedalicom itd. Pa me zanimalo postoji li kakav nenarocki auto koji ce doslovno "izdrzat" taj tempo i onda me sluziti jos neko vrijeme. O tome pricam kad spominjem 5/6. Ekipa mi je spominjala punta, corsu, fiestu, ja sam gledala a2/3 (al to sto sam ja gledala... )

Ak to ko ideja nema smisla i ak to fkt zahtjeva jaci auto da se ne sjebem, onda naravno pricamo o drugim ciframa (i full packu ukljucujuc crni boric ) al to mi je last resort.

Uglavnom, hvala vam na savjetima/idejama/linkovima, divni ste
__________________
Everything dies baby that's a fact
But maybe everything that dies someday comes back
Put your makeup on fix your hair up pretty and meet me tonight in Atlantic City
SocialButterfly is offline  
Old 25.09.2017., 15:05   #5234
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
I kad smo kod brtvi glave. Radi se o PSA 1.4 8v motoru. Sadržaj ekspanzione je doslovno boje crne kave i masan. Osim brtve glave koja je sigurno za zamjenu, što su mi još mogući rizici? Donje brtve košuljica? Pukla/iskrivljena glava? I jel se na tom motoru obavezno mijenjaju šarafi koji drže glavu?
Uobičajeno treba uraditi ravnanje glave, trebaju novi vijci, ne zaboravi semering bregaste, vrlo često treba poravnati i ispušni kolektor (pa samim time izbušiti nove rupe za vijke i ugraditi nove vijke), te zamijeniti kompletnu rashladnu tekućinu.
Ekspanzionu obvezno oprati ili zamijeniti.
Sve skupa se radi o cca. 1200-1300kn sa svim dijelovima i rukama.
frenchman is offline  
Old 25.09.2017., 15:13   #5235
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Kerbi je isto rekao dobru stvar - raditi toliko km godišnje je stvar da uzme dobar autoi mijenja ga na max dvogodišnjoj bazi, ili neka prije tehničkog skida kilometre da ispada prosjek cca 12-ak tisućica godišnje, tuljana i jelena kojima se tu ima za prodati takav auto ima koliko hoćeš...
Da se mi razumijemo, nisam ja pobornik tog skidanja km niti koristim gore navedenu tehniku iz čiste komocije. Meni se neda zajebavati s tim kupi-prodaj. Ja sam na totalno financijski neisplativoj ali komotnoj tehnici, kupi novi, vozi dok ti ne dopizdi, prodaj pa opet u krug. Zadnja je bila Cordoba koju sam uzeo novu, vozio 10 g i 300 000 km i kupio novu Daciu a Cordobu prodao za koliko sam mogao.
Usput Cordoba se pokazala ko nevjerojatno kvalitetan auto za puno km.
U tih 300 000 je na podvozu zamjenjen jedan ležaj, s tim da odmah skratim filozofe, bila na špuru mjesec i pol prije prodaje i nigdje lufta. Tko zna da me nisu poćele živcirati klasićne elektrićne pizdarije (puc žica tamo, mikrosvich vamo....) možda bih ju zadržao do kraja.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 25.09.2017., 15:44   #5236
Quote:
TheCroCop kaže: Pogledaj post
Isti slucaj bio na mojem autu . Auto nije gubilo ulje ni rashladnu a rashladna tekucina je bila crne boje . Na kraju se ispostavilo da je moj prepametni majstor pomjeso 2 vrste antifriza pa je doslo do kemijske reakcije .
Taj auto mi je u izboru za kupovinu, tako da ne znam koliko se koje tekućine preljeva kamo.
Ne znam kako je bilo kod tebe, ali kod spomenutog auta je sadržaj ekspanzione jako masan. Nisam siguran jel mi se da zafrkavati s time, koliko god auto bio povoljan i limarski uredan...

Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Uobičajeno treba uraditi ravnanje glave, trebaju novi vijci, ne zaboravi semering bregaste, vrlo često treba poravnati i ispušni kolektor (pa samim time izbušiti nove rupe za vijke i ugraditi nove vijke), te zamijeniti kompletnu rashladnu tekućinu.
Ekspanzionu obvezno oprati ili zamijeniti.
Sve skupa se radi o cca. 1200-1300kn sa svim dijelovima i rukama.
Hm, to mi se čini kao dosta malo novaca. Ja računam ovako:
-brtva glave oko 250
-ulje, filter oko 200
-semering bregaste oko 50
-zupčasti (pretpostavim da ne mijenjam natezač i pumpu vode) oko 100
-antifriz oko 80
-nevezano za ovo, treba termostat promijeniti, to je oko 50kn
Sve skupa cca 700-750kn bez šarafa kojima ne znam cijenu, bez ruku i bez strojne obrade glave.

Vjerojatno se da ispetljati i bez skidanja ispušne grane sa glave...

Imaš nekog majstora za preporučiti/jel ova cijena iskustvo iz prve ruke? Može i na PM.

****EDIT****
Auto ošo. Možda i bolje da nisam izvodio gluparije...

Zadnje uređivanje Lyman : 25.09.2017. at 16:09.
Lyman is offline  
Old 25.09.2017., 15:51   #5237
Materi mi, preporucujes DSG Golf5, a pljujes po Fiatu.
ISB123 is offline  
Old 25.09.2017., 17:04   #5238
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Da se mi razumijemo, nisam ja pobornik tog skidanja km niti koristim gore navedenu tehniku iz čiste komocije. Meni se neda zajebavati s tim kupi-prodaj. Ja sam na totalno financijski neisplativoj ali komotnoj tehnici, kupi novi, vozi dok ti ne dopizdi, prodaj pa opet u krug.
Odličan opis filozofije koja je i meni vrlo bliska. Kupim što bolji rabljeni (prioritet je dobra limarija, nju je teže i skuplje srediti od motora), odvozim godinu-dvije-tri ili dok dobro ide i radi i onda, uz usputna minimalna ulaganja, ode dalje uz spiku jaču negoli je bila kad sam ga ja kupovao...

Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Materi mi, preporucujes DSG Golf5, a pljujes po Fiatu.
Tko je preporučio DSG?

Iako, i sa njim i bez njega, Golf je Golf, nešto što je neusporedivo iznad Fiata u svakom pogledu.
Mutt is offline  
Old 25.09.2017., 17:07   #5239
Quote:
Haneke kaže: Pogledaj post
Ali to nije svugdje. Ja sam toliko platio u ZAK-u u Karlovcu.
Da, isto ZAK. Po meni uvjerljivo najbolji Renault servis kod nas.
Fishkal is offline  
Old 25.09.2017., 17:10   #5240
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Dajte ženi preporučite aute, a ne smeća tipa Punto i slične dokazane "veličine i kvalitete", žena se hoće voziti jer će samo za potrebe posla raditi cca 25.000+ km godišnje... a glede kilometraže, auto sa 150.000 koji je redovito servisiran uz servisnu knjigu vrijedi više od nekog sa 75.000 koji poštena servisa vidio nije... gledaj A ili B-klasu Mercedesa, A3 Audi, Golf 5-6, po mogućnosti naj-kombinacija benzin+plin, to je dobro, neproblematično, jeftino, čak i ako auto nema plin - kupi dobar benzinac pa ga ugradi, na tu kilometražu će se isplatiti za manje od godine dana...
A jesi preporučio, svaka čast.
Fishkal is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.