Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2009., 15:33   #1
Ravni u Istri ili Mali Lošinj

Evo ,išla bi na more ljetos, imam dvoje djece, jedno 3 god. i jedno 8 mjeseci. Zanima me mjesto Ravni u Istri. Na internetu nema puno toga opisano. Da li je netko bio tamo i kakve su plaže ,ima li pogodno za djecu i koliko se putuje od Zagreba? Dvoumim se između toga i Malog Lošinja radi blizine Zagrebu, da što kraće putujem.
Jel netko bio u Malom Lošinju i jel pogodno za djecu i kako je doć do tamo, jel dugi put?
piligrami is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 16:25   #2
Do Malog Lošinja iz Zg autom imas recimo do 3,5h voznje (jer imas i prijevoz trajektom u toj relaciji). Mali Losinj je grad, ima dugu rivu,ima sadrzaja. Tj. imas se di setati sa djecom. Plaza ima vise njih, ali najpopularnije plaze za djecu su sa juzne strane Malog Losinja-Suncana uvala, Cikat itd..ogromna borova suma sa vise uvala a u tim uvalama su te plaze-uglavnom sljuncane, pogodne za djecu jer ima i plicaka i puno hlada (borovi )sto je jako bitno za djecu.
Sto se tice Ravni, ja sam samo prolazila, nisam se kupala ali sam bila na nekim obliznjim plazama. Do mjesta Ravni imas 2,5h (mozda i nesto manje od 3h)-to je skroz malo mjesto, mirno, samo vikendice. Na tom predjelu oko Ravni nema hlada na plazi. Makar, iz Ravni puca predivan pogled na Cres i Kvarner, ali to djeci nije bitno, ne...i nemas se di puno setati sa djecom.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 16:34   #3
e da, ak ti je stalo da budes sto blize Zg, Rabac ti nije los izbor-do njega imas max 2,5h voznje a plaza u Rapcu ima bezbroj. Glavne plaze u Rapcu sve fine sljuncane i nema hlada na samoj plazi ali su svi hoteli jako blizu plaza a privatni smjestaj kako tko..Sadrzaja ima u prici koliko hoces za djecu tamo i ima dugu dugu setnicu. Nije ni Losinj los, samo sam se sjetila da bi i Rabac mogao biti u igri.
Crikvenica, Novi V. su najblizi Zg ali u Crikvi su velike guzve nije tako cisto more kao u Rapcu i Losinju. (bez uvrede onih koji vole Crikvu, ima i jako cistih plaza tamo ali ovdje pricam samo o glavnim plazama).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 22:54   #4
Ja bih rekla rabac, ako hoces na istocnu obalu istre. Plaze su ok za djecu. Mjesto je malo, ali imas sve sto ti treba.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 03:50   #5
Ravni ti bas nisu ravni nego su na nekoj strmini. Vrlo malo sadrzaja, djecti ce ti tu biti dosadno, a moguce i tebi.
U Malom Losinju nisam bio ali izgleda jako lijepo.
Ako hoces biti na istocnoj obali Istre zbog blizine onda svakako Rabac, lijepe plaze i jako cisto more.
Kao druga opcija mozda Moscenicka Draga koja ima jakolijepu plazu i relativno je blizu Opatije
deli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 12:32   #6
Ja bi definitivno izabrala istočnu obalu Istre.
Mali Lošinj je toliko isfuran, toliko prenapučen u ljetnim mjesecima.
Nebi ja kao ja išla tamo, a kamoli da još i djecu vodim sa sobom.
Ravni nisu baš neka hit destinacija za ljude s malom djecom.
Da se razumijemo, mjesto je prekrasno. Ali, ako već tamo imate neki smještaj, svakako bi vam preporučila dai dođete tu. Čim tu dolazite vjerujem da putujete svojim automobilom. Onda vma nije problem na kupanje ić u Prtlog, odmah vam preporučujem uvalu Šeničinu. Tamo uglavnom idu ljudi s malom djecom, riječ je o manjoj plaži, koja je skoro pa cijeli dan u hladu, ono, nikad nije izložena onom max suncu. Prekrasno je tamo. Možda se i sretnemo na plaži
Ako te šta zanima, slobodno se možeš javit i na pp
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 15:52   #7
o pa to su plaze/uvale u siroj okolici labina/rapca..ali da, rabac + okolica skrivaju te krasne plaze, zato sam i spomenua rabac-samo mjesto ima puno sadrzaja a plaza u samom rapcu i okolo koliko hoces..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 22:25   #8
Ja bila u V. Lošinju, M. Lošinj šetali. I nikad više tamo. Treba proči cijeli Krk, pa trajekt, pa cijeli Cres i na kraju je Lošinj. Parkinga na V.L. skoro da i nema, plaža je jedino na Ravenskoj koliko toliko, ostalo sve duboko i stijene. A M. Lošinj, ima par plaža, puno pješadije, ima u onom auto kampu plaža za djecu al je krcato, majko mila.

jedino ako baš tam želite ići, mi najviše idemo na Ugljan, mirno je a plaža kod samostana je sami pjesak i sami pličak.
I u Sukošanu je tako, al gužva.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 10:32   #9
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
o pa to su plaze/uvale u siroj okolici labina/rapca..ali da, rabac + okolica skrivaju te krasne plaze, zato sam i spomenua rabac-samo mjesto ima puno sadrzaja a plaza u samom rapcu i okolo koliko hoces..
Ali da idu na kupanje negdje u Rabac iz Ravnih, svaki dan bi po smjeru u autu bili nekih 30-40 min.
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 11:20   #10
ma slazem se s tobom, da, to je vozikanje, pogotovo je to tlaka za djecu, njima se ne vozika..
neka zena sama odluci, mozda ima soluciju povoljnog smjestaja samo u ravnima ili malom losinju pa se zato koleba a da za druga mjesta nema lovu..ona najbolje zna a na nama je da samo pripomognemo
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 11:52   #11
Mali Lošinj ima super zrak, pa ak djeca imaju alergiju...
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 11:59   #12
A Ravni nemaju? Ma o čem ti pričaš Manzini?
Inače,bio u Ravnima dosta puta..jako lijepo,makar mi se "ona strana" Istre ne sviđa toliko!
Inače,Ravne je dosta teško nać (čak i ja koji tu živim sam dosta teško našao)
Lijepo lijepo je tamo,blizina Rabca i tako..dobrih mjesta za izlaske (čak u samim Ravnima ima jedan dobar beach bar)..do koljena u moru i pijuckaš piće...milina!

Ako nekog zanima još nešto za Istru,hir aj em..

Lošinj je isfuran totalno,hebeš to..dođi u Istru!
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 12:06   #13
Quote:
Majkus! kaže: Pogledaj post
A Ravni nemaju? Ma o čem ti pričaš Manzini?
Inače,bio u Ravnima dosta puta..jako lijepo,makar mi se "ona strana" Istre ne sviđa toliko!
Inače,Ravne je dosta teško nać (čak i ja koji tu živim sam dosta teško našao)
Lijepo lijepo je tamo,blizina Rabca i tako..dobrih mjesta za izlaske (čak u samim Ravnima ima jedan dobar beach bar)..do koljena u moru i pijuckaš piće...milina!

Ako nekog zanima još nešto za Istru,hir aj em..

Lošinj je isfuran totalno,hebeš to..dođi u Istru!
O nečem o čemu ti nemaš pojma, poznato je lječilište u V. Lošinju.
A jeftine reklame za Ravni prodaj nekom drugome...
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 12:11   #14
Hahahaha ja nemogu vjerovati o čemu ti pričaš!
Ma si bila ti kad u Istri!? Ako tu nema čistog i svježeg zraka onda neznam di ima!

Ljudi idu ljetovanje odmarati,ne ko ti sa onim uređajem za mjerenje koliko smoga ima u zraku..
A ako u Istri nema svježeg zraka,neznam di ima..
Ajd se ti lijepo vrati u svoj Černobil molim te...
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 12:39   #15
dico, ajd bez prepucavanja1
lipo je i u istri i na losinju
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 12:40   #16
Pa kad kenja,jbt kad je ona vidila ni Lošinja ni Ravni!
U Ravne idem često pa znam kako je,a na Lošinj idem 2-3 puta godišnje barkom..i isto tako znam.
Ajd ti reci šta to ima na Lošinju a da nema u Ravnima npr? (Nema svježeg zraka....)
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 12:52   #17
Quote:
manzzini kaže: Pogledaj post
Mali Lošinj ima super zrak, pa ak djeca imaju alergiju...
Al sam se sad dobro nasmijala...
Inače, Lošinj ima totalno drukčiju klime u vegetaciju od Ravnih i istre općenito, da da...
Šta čovjek izvali i ostane živ!
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 12:55   #18
Quote:
Majkus! kaže: Pogledaj post
Inače,Ravne je dosta teško nać (čak i ja koji tu živim sam dosta teško našao)
Zbog čega ti je teško nać Ravne?
Pa samo jedna cesta vodi do tamo
U biti dvije, ako računaš onu koja ide preko Skitače,
ali to nikako nije put kojim turisti pristižu u taj kraj.
Meni se čini ful jednostavnim za stići do Ravnih,
samo se navijugaš po onoj cestici...
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 12:57   #19
Ja sam prvi put išao po noči,i mislio sam si da idem u neki vinograd..
ma našao bi sad bez beda,ali uska mi je tamo cesta i labinštinu baš i ne poznam dobro pa...
a ti si od tamo ili?
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 13:09   #20
Da, cesta je malo zeznuta.
Pogotovo za one koji je ne poznaju, i još po noći...
Ali tamo u sezoni uvijek treba bit oprezan, pogotovo na onom djelu dok se ne prođe skretanje za Sv. Marinu, zbog mnogobrojnih kamp kućica na cesti.
Da, ja sam iz Labina.
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.