Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2008., 23:06   #81
Quote:
any_222 kaže: Pogledaj post
nikome nije specijalno platila.nazvala je centralu vinogradske,prespojili ju na ginekološki,rekla sestri zbog čega zove i ova joj dala doktora i sve dogovorili bez ikakvog problema.
ja isto mislim da i dalje rade i da je ovo gore dezinformacija.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 09:52   #82
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
ja isto mislim da i dalje rade i da je ovo gore dezinformacija.
Nije. Moja susjeda pitala dvije sestre (na šalteru i odjelu) i obje su joj rekle da se to više ne radi kod njih. E sad jedino da im je to neka fora za odvraćanje žena od ab-a, ili su podijeljeni na one za i one protiv, i svako da odgovor koji mu paše, pa na koga naletiš...Stvarno mi je tu nešto mutno
Na Sv. duhu ju je sestra gledala ko ubojicu i rekla joj : šta ti hoćeš, imaš samo dvoje djece, a neke žene rađaju i šesto
U bolnici Merkur su imali jedino normalnu reakciju.
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 18:49   #83
u vinogrdskoj imam poznanica, ne smijem tamo. isla bi na sveti duh, no znali itko da li mogu nekako nagovoriti da to obavim u roku dana ili dva?
ginekologica mi je rekla da moram doci s nalazima se naruciti, cu ih doiti tek u utorak, a u ponedjeljak bi se narucila da mi se sve uskladi i da oko srijede budem gotova
mmb1003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:18   #84
e

Mislila sam da mene ovo nikad nece zadesiti,ali eto desilo se.
Treba mi savet od nekoga ko je to uradio,jer me strah ,trema i sve to ubija polako,a moram da abortiram
suzysue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 16:26   #85
suzysue ne brini,puno nas je to proslo,znam da ti je grozno i strah te,to je sve normalno.u kojem si mjesecu trudnoce,kad ides na kiretazu?
ja sam pred tocno godinu i pol imala spontani i kiratazu,isto kad mi je dr rekao da moram ici,poludila sam,imala sam neopisiv strah.ali eto i to je proslo,....uspavat ce te,kiretirat,sam zahvat kratko traje.,oko20-30min,mene nije apsolutno nista boljelo poslije,a ako da dobijes nesto protiv bolova.nakon 3-6mj sta ce ti reci i dr mozes opet radit na bebici.sretno!
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 16:37   #86
opca anestezija, kratko traje, mozda 10 min, isti dan ides doma.. poslije imas bolove ko kod menstruacije.. nesmijes 7 mj. ostat trudna.. i to je to!
__________________
Only God Can Judge Me
deedee555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 16:45   #87
u splitu zadržavaju oko 3 dana u bolnici. nisam osobno imala kiretažu, znam po cimericama iz bolničke sobe, sve su bile zadržane više dana
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 22:29   #88
da ostaje se u bolnici i ja sam,jedino na svoju odgovornost mozes ici isti dan ako potpises...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 23:10   #89
Pozz svima !

Dobro da se otvorila ova tema jer sam i ja sama trebala ici na tu kiretazu prije mjesec dana jer sam imala velika krvarenja i jos vece ugruske ali nisam bila trudna niti imala nikakve pobacaje dapace imam decka ali korsitimo zastitu vec jako dugo, imam endometriozu i dva puta sam op. jajnike, za sad cista od 8 cm tako da mi se sprema i treca op.u 9.mj. Naime kod mene je bio slucaj da prije nisam imala velika krvarenja i od prije par mjeseci krvarim ko luda cak sam pretprosli mjesec zavrsila na hitnoj. Doktor me htio poslati na kiretazu, no dao mi je neke Metergin kapi i time mi se zaustavi jako krvarenje koliko toliko, takodjer pijem i Duphastone tablete prvi put, sad cekam stvari pa cemo vidjeti kako ce biti nadam se da nece biti potrebno ici na to jer sad citajuci ovo sve nije mi bas svejedno
Mancy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 17:37   #90
ddd

Ja sam išla prošlo ljeto. Fetus nije više bio unutra, prestalo srce kucat. Petrova, Zagreb.

Dobila sam lokalnu u maternicu, osjetila nista, nista kasnije nije bolilo
tejka. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 19:38   #91
molim vas za pomoc, ali prije svega da vam kazem cijelu pricu. pocinje ovako: imam uzasno bolne i obilne menstruacije (padanje u nesvjest, povracanje itd.), koje su u razmaku oko 23 dana. dogodilo mi se ovaj put da sam prokrvarila 8 dana nakon menstruacije (zadnjega dana menge) i krvarenje mi traje danas 17 dan i svaki dan trpim bolove. bila sam kod ginekologa (javnog) koji mi je rekao da me ne moze pregledati jer krvarim i da bi trebala napraviti ultrazvuk. ja ni pet ni sest, otisla privatnom, doktorica mi je rekla da imam 14mm debelu ovojnicu na maternici i da je to prouzrokovalo disfunkcijsko krvarenje. dala mi je Cileste (kontracep. od kojih sam povracala prvi dan, ali moze biti jer nikada nisam imala nikakvu hormonsku terapiju, prve kontracepcijske ikada), 2×1, i dala mi je rok od 3 dana da prestane ili hitna kiretaza (dosla sam joj kad mi je bio vec 10 dan krvarenja). cekala sam 4 dana i otisla svom ginekologu kojeg nije bilo nego neki na zamjeni koji je rekao da je to ok i da nastavim tako piti da ce biti ok za 3 dana. no posto pricam pricu - nije prestalo. danas sam bila kod ginekologa opet, moj se vratio od neznam kud i popi* jer sam njega dosla traziti misljenje i neka si idem pvt doktorici koja mi je uopce dala misljenje jer se on ne slaze s njom i dao mi je tablete Dabroston 10mg 2×1 i rekao da za 3 dana mora prestati. imam 21 godinu. ne znam sta da radim. jos mi je ostala opcija da odem na kiretazu, ali su mi sva 3ginekologa rekla da jer sam tako mlada nema potrebe i da postoji mogucnost ostecenja. ja vise stvarno ne znam. ocajna sam, ne mogu vise izdrzati, izgledam ko' smrt sa smedjim podocnjacima, stalno sam zivcana i teroriziram ljude oko sebe ako ne placem u tom trenutku. molim vas da mi kazete koje je rjesenje ako netko ima iskustva, ako se ide javno koliko se ceka, koliko dodje ako se ide privatno, jel to opasno i sta da radim. molim vas. kad se ne mogu osloniti na doktore koji se ne mogu dogovoriti u misljenjima a iste su struke, onda molim one koji su to prosli da me vode... hvala unaprijed
zrinka18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 20:02   #92
O, siroče malo.

Baš mi te je žao, na žalost, ne znam ništa o ovome.
Jedino , ja osobno ne bih tako mijenjala liječnike, ako ti je jedan rekao da se javiš kroz tri dana, onda si tako i trebala.

U svakom slučaju, sretno!
Htjela sam te samo utješit'.
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 13:03   #93
gdje se u zg-u može napravit ab i po kojoj cijeni?
djevojka-broj-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 14:09   #94
Quote:
zrinka18 kaže: Pogledaj post
molim vas za pomoc, ali prije svega da vam kazem cijelu pricu. pocinje ovako: imam uzasno bolne i obilne menstruacije (padanje u nesvjest, povracanje itd.), koje su u razmaku oko 23 dana. dogodilo mi se ovaj put da sam prokrvarila 8 dana nakon menstruacije (zadnjega dana menge) i krvarenje mi traje danas 17 dan i svaki dan trpim bolove. bila sam kod ginekologa (javnog) koji mi je rekao da me ne moze pregledati jer krvarim i da bi trebala napraviti ultrazvuk. ja ni pet ni sest, otisla privatnom, doktorica mi je rekla da imam 14mm debelu ovojnicu na maternici i da je to prouzrokovalo disfunkcijsko krvarenje. dala mi je Cileste (kontracep. od kojih sam povracala prvi dan, ali moze biti jer nikada nisam imala nikakvu hormonsku terapiju, prve kontracepcijske ikada), 2×1, i dala mi je rok od 3 dana da prestane ili hitna kiretaza (dosla sam joj kad mi je bio vec 10 dan krvarenja). cekala sam 4 dana i otisla svom ginekologu kojeg nije bilo nego neki na zamjeni koji je rekao da je to ok i da nastavim tako piti da ce biti ok za 3 dana. no posto pricam pricu - nije prestalo. danas sam bila kod ginekologa opet, moj se vratio od neznam kud i popi* jer sam njega dosla traziti misljenje i neka si idem pvt doktorici koja mi je uopce dala misljenje jer se on ne slaze s njom i dao mi je tablete Dabroston 10mg 2×1 i rekao da za 3 dana mora prestati. imam 21 godinu. ne znam sta da radim. jos mi je ostala opcija da odem na kiretazu, ali su mi sva 3ginekologa rekla da jer sam tako mlada nema potrebe i da postoji mogucnost ostecenja. ja vise stvarno ne znam. ocajna sam, ne mogu vise izdrzati, izgledam ko' smrt sa smedjim podocnjacima, stalno sam zivcana i teroriziram ljude oko sebe ako ne placem u tom trenutku. molim vas da mi kazete koje je rjesenje ako netko ima iskustva, ako se ide javno koliko se ceka, koliko dodje ako se ide privatno, jel to opasno i sta da radim. molim vas. kad se ne mogu osloniti na doktore koji se ne mogu dogovoriti u misljenjima a iste su struke, onda molim one koji su to prosli da me vode... hvala unaprijed
Najbolje ti je da odeš u Petrovu. Tvoj doc. ti MORA dati uputnicu. A ako ga baš ne želiš tražiti odi na hitnu u Petrovu. Bolje ti je da ideš preko uputnice i da se prije toga malo raspitaš u čiju ambulantu u Petrovoj da odeš. Sretno!
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 16:48   #95
hvala puno, ako mi sutra do 10 sati ne prestane sve, idem po uputnicu da probam prije vikenda rjesiti to. ocajna sam.
zrinka18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 11:45   #96
Quote:
zrinka18 kaže: Pogledaj post
hvala puno, ako mi sutra do 10 sati ne prestane sve, idem po uputnicu da probam prije vikenda rjesiti to. ocajna sam.
Odes u bolnicu koja ima hitnu ginekolosku ambulantu, tamo te nitko ne moze poslati doma, vjeruj mi. Ja bih to na tvome mjestu napravila bez obzira na to kako bi se osjecala. Da na kraju svega budes sigurna da je sve ok. Ja sam prosla kiretazu prije 2 tjedna pa znam o cemu pricam. Nedaj se vozati okolo, te stvari se stvarno daju bez veze zakomplicirati na kraju te doktor jos pita gdje si bila do sada.
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 17:03   #97
Quote:
nipsy kaže: Pogledaj post
ja vam se moram javiti s lijepom pričom o kiretaži. Prije tjedan dana bila sam u vinogradskoj kod dr.hermana i uspavali su me tako da ništa nisam osjetila. Pitali su me oće me uspavat il mi samo dati injekciju rotiv bolova, ja sam tražila spavanje.- Probudili su me nakon nekin pola sata i ležala sam još u bolnici 2h i išla doma, nikakvih bolova nisam imala, čak me bolilo manje nego kad bih dobila mengu.

Nadam se da će u buduće biti sve više ovakvih priča i iskustava s kiretažom kao što je moja
Citam vec jako dugo o tome, i mogu ti reci da si me jedina ohrabrila, svi samo lose pricaju o tome...
Nego, koliko si platila?? kako je izgledalo? meni kasni menga par dana, i vrlo lako moguce da sam trudna...no, nisam jos spremna za dijete.. san mi je imati veliku sretnu obitelj s mnogo klinaca i sigurno ce jednoga dana i biti tako, ali ne sada...premlada sam... hvala unaprijed!
djurizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 01:07   #98
Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
Da da, meni se dogodila smrt ploda u maternici u 24 tj. trudnoće, morala sam normalno rađati mrtvu bebu. Bila je skroz formirana, i bilo je strašno žalosno to vidjeti.
A mogu mislit koji bi to bio užas da neko to tada, u tako kasnoj dobi, namjerno napravi. Nema valjda te žene koja bi to podnijela psihički bezbolno...
Meni se isto ovo dogodilo (smrt ploda)i bilo mi je to prestrašno iskustvo,ali je bio osamnaesti tjedan i dr,je napravio porođaj na vakum(bez trudova)I nakon toga kiretaža,bila sam očajna grozno.
A u tako kasnoj dobi namjerno napraviti ab meni je to prestrašno,pa to je već bebica......
__________________
~fotke
Ivons@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 07:34   #99
Ja sam kiretazu imala prije nesto manje od 3 tjedna. Dobila sam inekciju u ruku koja me uopce nije uspavala, nego mi se samo ljuljalo od nje i inekcije dole koje bole kad te ubodu i zali Boze tih inekcija jer sama kiretaza isto boli.
stvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 07:35   #100
Ja sam kiretazu imala prije nesto manje od 3 tjedna. Dobila sam inekciju u ruku koja me uopce nije uspavala, nego mi se samo ljuljalo od nje i inekcije dole koje bole kad te ubodu i zali Boze tih inekcija jer sama kiretaza isto boli.
stvz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.