Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2011., 15:09   #701
ja sam pila Xprep, a ima i varijanta s purisanom..
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 16:20   #702
može li se time očistiti u jednom danu?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 16:27   #703
da, ja sam se čistila jedan cijeli dan i sutradan oko podne išla na kolonoskopiju, bila sam super čista. popila sam samo jedan x prep i kombinirala sa čepićima dulcolaxa. s tim što sam kruto pestala jesti već dan prije čišćenje (samo juhe i čajevi).
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 18:00   #704
ovo što ja radim je super zato što sve skupa traje samo jedan dan. ne moraš dan prije čišćenja paziti što jedeš, nego samo taj jedan dan ne jedeš nego piješ čaj i donat mg ali i tu prokletu gorku sol

a mogu li možda u tu čašu vode sa gorkom soli dodati nešto? šećer?
bilo što???
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 09:33   #705
pa iskreno meni nije teško palo dan prije biti na juhi, bolje i to nego gorka sol, osim toga od xprepa nisam imala nikakve grčeve, sve u svemu nije bilo strašno.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 21:40   #706
Thumbs up

Quote:
mrvica66 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
ja sam nova na forumu,a sila me natjerala, odnosno
prošli sam tjedan obavila gastroskopiju bez anestezije, preživjela- jedva, doktor je samo rekao dobro, gotovo je, vi ste to jedva izdržali, te mi zakazao kolonoskopiju, jao meni
Ne znam kako on misli da ću to izdržati kad sam jedva gastroskopiju sa uzimanjem uzorka.
Nisam sigurna da dr. u KB radi kolonoskopiju sa anestezijom, pa sam htjela pitati da li je bolje otići privatno i to tamo odraditi ili umirati od bolova i tko zna da li ću izdržati cijelu kolonoskopiju.
molim hitan odgovor

umirem od straha i razmišljam da odustanem dok sakupim snagu
Kolonoskopija uopće nije tako strašna. Ove godine sam imao dvije. Sve ovisi od doktora koji je obavlja. Ako za vrijeme kolonoskopije osjetiš neizdrživu bol traži da te okrenu na leđa, i moj savjet, nemoj razmišljati što ti rade. Pregled nije toliko strašan, koliko je gadno poslije pregleda zbog zraka koji je ostao u crijevima. Ali za tri sata sve će biti ok. Ali u svemu je najstrašnije što će pronaći tim pregledom ili još bolje neće pronaći...mene su lijećili i operirali dvije godine protiv polipa, ali nitko nije vidio uzrok nastajanja polipa...da bi ove godine jedan Osiječki kirurg otkrio jednostavnim pregledom da imam analnu fisuru...strava... I sretno na pregledu, nije to ništa strašno.
__________________
"Gdje god bili, vaš svijet čine vaši prijatelji." - http://www.zdrava-prehrana.herobo.com
madmaxcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 09:50   #707
Ima 2 dana da sam radio kolonoskopiju i skinuta su mi 2 polipa, jedan od oko 1cm, i drugi od oko pola cm.Jutros oko 7 me probudila probava, i malo prije sam imao stolicu dobro prošaranu tamnijom, kao zgrusnutom krvi.Ne znam dali je to normalno za dan dva, možda od tog većeg polipa, ili da se javim odmah svom doktoru. Jučer sam pojeo 3-4 banane i dvopeka s čajem, malo juhe i malo mesa. Reka mi je doktor nakon kolonosk. taj dan bistra juha, čaj adrugi dan nešto na lagano.
herakles is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 11:25   #708
Quote:
herakles kaže: Pogledaj post
Ima 2 dana da sam radio kolonoskopiju i skinuta su mi 2 polipa, jedan od oko 1cm, i drugi od oko pola cm.Jutros oko 7 me probudila probava, i malo prije sam imao stolicu dobro prošaranu tamnijom, kao zgrusnutom krvi.Ne znam dali je to normalno za dan dva, možda od tog većeg polipa, ili da se javim odmah svom doktoru. Jučer sam pojeo 3-4 banane i dvopeka s čajem, malo juhe i malo mesa. Reka mi je doktor nakon kolonosk. taj dan bistra juha, čaj adrugi dan nešto na lagano.
To je prva stolica nakon kolono.?
Nije crna nego samo se vide tragovi zgrušane krvi?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 16:21   #709
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
To je prva stolica nakon kolono.?
Nije crna nego samo se vide tragovi zgrušane krvi?
Ako nemate bolove koji su relativno oštri i šire se po abdomenu i ako se ne napuhujete i općenito nemate bolove to ne bi trebalo biti ništa. Za svaki slučaj pratite stolice i naravno još uvijek jedite laganu hranu i ništa preteško i ništa fizički raditi još par dana .Ako osjetite oštre bolove i napuhivanje uz to tad se hitno javite doktoru a ako se krvave stolice nastave još koji dan dva tad se također javite doktoru .Inače samo pratite sami svoju stolicu i bolove i to bi se trebalo normalizirati .
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:12   #710
Zva sam ih i objasnija da je u stolici dosta zgrunute krvi, i sestra mi kaže(nakon savjeta sa doktorom) brzo dođi na interni odjel. Kad sam doša Doktor mi kaže da je to u redu sve dok nije svježa krv, i još 2 dana tekuće hrane -gladan sam ko vuk od subote ništa osim jučer malo.Ponekad maalo zaboli možda di su vadili polipe ili negdi drugdi malo su nepažljivo radili.
herakles is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 21:06   #711
Quote:
herakles kaže: Pogledaj post
Zva sam ih i objasnija da je u stolici dosta zgrunute krvi, i sestra mi kaže(nakon savjeta sa doktorom) brzo dođi na interni odjel. Kad sam doša Doktor mi kaže da je to u redu sve dok nije svježa krv, i još 2 dana tekuće hrane -gladan sam ko vuk od subote ništa osim jučer malo.Ponekad maalo zaboli možda di su vadili polipe ili negdi drugdi malo su nepažljivo radili.
Eto vidite ,pratite samo bolnost i svježa krvarenja. Ako se nešto i pogorša prvo se ide na nativni rtg pa dalje i opet nemajte brigu
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 15:38   #712
Jučer bio naa kolonoskopiji i prošlo sve pet, skoro nisam ni osjetio. Radio sam na KBC Rebro. Ne nasjedajte na te fore o privatnicima i plaćanjem 800 kn jer su oni kao pažljiviji. Meni je to bavila ekipa s vrhunskim aparatom, nisam doslovno niti osjetio bol, jedino je malo čudno kad su ti crijeva puna zraka ali i to brzo prođe. Naravno, došao sam sav ustrašen...
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 16:34   #713
to je jako individulano, imao si sreće da te nije bolilo, nekog koga će bolit neće spasit ni privatnik ni vrhunski aparat jer je priroda pretrage takva kakva je.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 18:51   #714
Ovo s privatnicima potpisujem, barem u mom slučaju. Krenuo sam na kolonoskopiju u jednoj (velikoj) priv. poliklinici jer mi je njihov proktolog nakon pregleda rekao da hitno to moram obaviti (vidio je upalu). I odma sam se naručio, za 3 dana.
Pripremu sam odradio točno kako je bilo napisano, gorka sol mmmmmm , pridržavao se svega šta je tamo pisalo. Pretraga je bila neugodna i malo bolna (ok, mora i biti, nije bilo prestrašno) i primili me točno kad sam bio naručen, imaš i svoju kupaonu da se poslije unormališ, čistačica sve prođe prije i nakon mene, milina. I onda su radili pregled dok mi nije rekla da nisu mogli dalje jer se nisam dobro pripremio pa im navire tekuća stolica
. To mi nikak nije bilo jasno jer sam znao kakva je to pretraga i slijepo se držao uputstva (gorka sol, pa xprep i na dan pretrage čepić, jeo ništa - naravno). Uzeli uzorke za biopsiju. Čekao 8 dana nalaze i onda me nazvala, rekla da se patolog nemože odlučiti jel riječ o crohnu ili kolitisu, da nisu i tak uspjeli doći do terminalnog ileuma jer se nisam pripremio, i da idem u bolnicu na kompletnu obradu. Reko super, izgubio sam 10 dana, 1100 kuna i još uvijek znam kolko i na početku.
I onda u KB Dubrava. Doktor je bio majstor, pa me čak i manje bolilo i što je najglavnije pregledao je sve do terminalnog ileuma. Biopsija je opet neodređena, kaže on da je to simptom preklapanja, ali pošto je upalom zahvaćeno samo debelo crijevo ( i to manji dio) nema razlike u terapiji. Odma smo i gastroskopiju napravili i za koji dan pasažu. I platio sam nekih 300 kn sve skupe jer nisam imao dopunsko, da jesam ne bi platio ništa. Najvažnije je da sad znam činjenice.
Uglavnom, wc u kb je katastrofa, skidaš se tam pred njima jer nema posebne garderobe, ali dobiješ ono kaj je najbitnije, sve ostalo na stranu. Jbš i privatni wc i sve kad moraš dvaputa u istom tjednu na kolonoskopiju.
Denny80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 19:45   #715
htjela bi samo ovdje podijeliti svoje iskustvo s kolonoskopijom..

Nije mi jasno zašto bilo tko koristi gorku sol, kada je odurna. Ljudi, u bolnici prije resekcije crijeva i bilo kakvih zahvata na crijevima popijete purisan granule, koje stvarno nisu toliko odurne, jedino je odurno to što se iščistiš i namučiš na wc-u ko Isusek.

Dakle, moje iskustvo nakon 8 kolonoskopija, samo šorajte po Purisanu, 4 vrećice u 8 ujutro, 4 vrećice u 12 popodne (bez obzira što kažu tek nakon prve stolice ostatak), dan prije papati žgance i udriiiiiiii

Naravno, kolonoskopiju sam radila isključivo pod anestezijom (u bolnici i kod privatnika, jer vaše je pravo odabira) i to je to.

Da mi netko objasni da to u 21. stoljeću moram podnositi na živo, rekla bih mu da ode malo do psihijatra.. Sretno svima, fakat nije strašno....

I da, ako vam kažu ne smijete ništa jesti piti, udarite po bistroj juhi (nezačinjenoj sa vegetom, dakle samo bistra juha umjesto čaja)...

Xprep mene uopće nije očistio i nije toliko djelotvoran.. A gorka sol može i naštetiti, ako se npr. otkrije kolonoskopijom da bolujete od nekih upalnih bolesti, tako da su Purisan granule nešto što je najmanje štetno u cijeloj ovoj situaciji kada izmučite svoje dupe i crijeva.

Zadnje uređivanje noklica : 19.02.2012. at 19:58.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 20:09   #716
evo sutra nakon 2 i pol godine ponovo na kolonoskopiju, prvi put je bilo uzas, sat vremena mrcvarenja, bolovi.. nadam se da ovaj put bude manje bolno, jednostavno ne volim anestezije, radije cu trpit bol nego da me uspavaju..
inace prvi put mi je bila dijagnoza ulcus recti, nista od onda na bolje, imao terapije lijekovima, ali nema vajde od toga, prvi put sam isao u osijeku, sad idem u sibeniku. drago mi je sto ovdje ciscenje nije sa gorkom soli ko u osijeku, nego prvo ricinusovo ulje, pa 2 litre donata mg i na dan pretrage ujutro neki prasak sa 4 litre mlake vode.

drzte fige ljudi da sve prodje ok, samo da nalaz bude ok, bol se da prezivit...
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 20:35   #717
To i ja velim, svaka anestezija je malo opasna i šok za organizam. I ove dvije kolonoskopije koje sam prošao jesu bolile, ali da se izdržati. Ali vidim po iskustvima da su se ljudi i onesvjestit od boli znali na stolu, tak da , al ja ću opet bez anestezije.
Kaj se ovih Purisan granula tiče, to su mi nudili u apoteci umjesto xprep sirupa. Prvi put nisam znao kaj je to gorka sol pa sam ju onda morao i popiti, a drugi put sam se bojao da opet ne vele da se nisam pripremio pa sam ju opet pio... mislim da mi je to i gore od pregleda bilo...

E da, Castor. držim fige!

Zadnje uređivanje Denny80 : 19.02.2012. at 20:37. Reason: držanje figa
Denny80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 22:49   #718
evo proslo ok, manje traumaticno nego u osijeku i krace-pola sata. sam proces ciscenja je ugodniji, jedino onaj prasak za lavazu na dan ciscenja se izgleda ne moze izbjec, doslo mi je da se izbljujem nakon 3 litre, ko da sam se mora naguto..

dobio sam sliku cira sto je ok stvar, terapija ko i dosad krkanje antibioticima, ali nadam se da ce upalit, probat cu sto laksu hranu jest da ne iritiram cir i nadam se da ce ga dotuc, ako ne opet idem za mjesec dana na kontrolu ali ovaj put samo rektoskopija sto je puno smislenije s obzirom na prirodu problema
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 09:20   #719
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Jučer bio naa kolonoskopiji i prošlo sve pet, skoro nisam ni osjetio. Radio sam na KBC Rebro. Ne nasjedajte na te fore o privatnicima i plaćanjem 800 kn jer su oni kao pažljiviji. Meni je to bavila ekipa s vrhunskim aparatom, nisam doslovno niti osjetio bol, jedino je malo čudno kad su ti crijeva puna zraka ali i to brzo prođe. Naravno, došao sam sav ustrašen...
Drago mi je da je netko dobro prošao.Moje iskustvo s kolonoskopijom je bilo grozno, bolno , ružno...Radila sam prije puno godina na Sv.Duhu i ostala mi je u ružnom sjećanju. Razina boli nije kod svih ljudi ista, i pitanje je da li se pretraga radi pod upalom ili ne.
Uglavnom, trebam ići na kolonoskopiju i odgađam, odgađam...
__________________
Brunhilda
marijanajc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 09:25   #720
Quote:
marijanajc kaže: Pogledaj post
Uglavnom, trebam ići na kolonoskopiju i odgađam, odgađam...
ne odgađaj. radije odradi to pod anestezijom.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.