Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2012., 14:00   #1
BMW serija 3 (2000.+) kao prvi auto

Zanima me vaše mišljenje o kupnji nekog BMW-a iz 2001., 2002. godine (cca 7000€) kao prvog auta. Čitao sam da prvih par godina nije pametno voziti skupocjene aute, naravno da iskustvo igra ulogu u vožnji pa je isplativije vozit jeftinije.

Starije ništa ne dolazi u obzir jer se takvi modeli, ako ne već sada, onda uskoro, počinju raspadati iznutra, a elektronike doslovce ni nema (izuzetak možda BMW E36 zadnja serija iz 1999., 2000., ali teško ih je naći očuvane i povoljne).

Kakva su vaša iskustva sa takvim BMW-ima - govorimo o E46 modelima, 316i, 318i, 320d. Također, govorimo o standardnoj gradskoj vožnji, bez divljanja.

Koliko je zapravo skup takav auto - potrošnja, održavanje/servisi, tehnički itd. i da li je pametan izbor za mladog vozača, ako nije, što biste vi preporučili?

Inače, pretražio sam pdf, nije izbacilo nijednu sličnu temu.

Unaprijed hvala na odgovorima.
TIR669 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:21   #2
Ti E46 ni ne možeš voziti.
Jedino 316i do 2000 godine. Kasnije(01) se išlo na redizajn i taj motor je dobio desetak konja. Što ti već ide preko 80kW.

Skupa registracija, skupo održavanje, previše skupih stvari za taj jadni 316 koji tak s mjesta ne ide. I falični, navodno, most na modelima prije redizajna.
Da ne pričam o situacijama kad budeš okinuo koji stupić, imao bliski susret s drugim autom...onda budeš plakao kad vidiš cifru popravka.


Uništio buš bezveze relativno dobar auto, i razjebao tih 7k eura i više na glupu avanturicu.

Za prvi auto uzmi nešto za 2k-3k eura, dobiješ finu opremicu, malo kW -jeftino AO.
A ako se i potrudiš, za tih 3k eura možeš već naći auto iz 2003.
Ostatak love na štednju, pa kad pohvataš kako auto radi i sve situacije koje idu uz to. Digni lovu, prodaj kaj imaš i kupi nekaj pošteno.
blabla123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 15:18   #3
Također mislim da bi ti možda za prvi auto bilo bolje kupit neki jeftiniji auto,da malo prekse dobiješ,susjed kad je položio vozački ispit je dobio od roditelja par godina star auto koji je bio uredan kao apoteka,nakon par mjeseci,ogrebotina tu,ogrebotina tamo i sad to ružno izgleda i traži lakiranje da bi opet pristojno izgledo! bmw je odličan i prekrasan auto,ima par standardni boljki,ali za početak bolje uzeti nešto jeftinije i kroz godinu dvije skupit još novaca te onda kupit pravi primjerak!
Manson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 15:28   #4
po pitanju zakona slažem se sa prethodnim postom, ja sam taj zakon izbjegao jer sam položio po starom još idiotskijem zakonu, novi vozači su svi opasni na cesti dok neke stvari ne dožive, ja da sam mogao kada sam položio uzeo bi auto između 4 i 5 tisuća eura, sve ispod je rizik, jer drugačije je kada me danas auto ostavi na cesti a drugačije je bilo kad me je sa 2 mjeseca iskustva u B kategoriji golf 2 ostavio na semaforu ( panika i samo panika), po mome mišljenju isplativije ti je naći pola sdi star 6-8 godina a cijena cca 5000€ i ostane ti za registraciju i popravke ili hyundai accent slične starosti za do cca 3000€ i ostane ti love za još svašta, nisu neki potrošači, registracija je jeftina, dijelovi sigurno jeftiniji nego za auta više klase pa nakon nekog vremena hyundaia baciš a polo će te služiti sigurno dugo dugo i opet ćeš moći uhvatiti neku pristojnu lovicu jer je to ipak VW dizelaš...jer kod kupnje auta moraš imati 2 fonda 1. za kupnju auta a 2. za održavanje i za nedaj bože
zippo6969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 15:38   #5
e46 disela preskoci jer je to sve izrabljeno s pola milje km, a potencijalni kvarovi su boli glava, 316i/318i su puno bolji izbor, u pravilu manje km i zahvalni motori glede odrzavanja(citaj jeftini). trosit ce ti po gradu 10L+- ovisno o lokaciji i stilu voznje, servis ulje i filteri okvirno 100e, tehnicki kao i svaki drugi auto te snage

uz malo srece i znanja ubosti dobar primjerak i auto te nece nista vise kostati glede odrzavanja od recimo golfa, astre, fokusa itd.. bez obzira sto selo ili forum reklo, tako da nemas prepreke ispuniti si zelju i uzeti bmw

btw. ove spike da prvi auto mora biti neki kramp od 500e su izmislili ljudi bez novaca i uz to antitalenti za voznju, tko je imalo normalan jednako ce prvi put sjesti i voziti jugica i bentleya
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 15:53   #6
To kralju, tek si polozio, bembara u djiru, spusteni prozori, cajke udaraju, ribice vrište. Spustis ga, stavis 10x vece gume, xenone, nove plastike, spojler, naljepnice. Ma bit ces glavni
tvoj_tata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:23   #7
Možeš si mislit. Znam zašto većina pomisli na to, ali upravo suprotno; obzirom da ih ne slušam i ne volim, cajke neće prismrditi ni blizu mog auta, bio on BMW ili neka druga marka. Da mi je do toga, uzeo bi Calibru pa puštao cajke, daje bolji dojam, zar ne?

No, to nije ni bitno. Ako nemaš koristan savjet, zaobiđi temu, drugo ti nemam ništa za poručiti osim da nisam takva osoba i da mi nije na kraj pameti seljo-tuning na BMWu raditi. Hvala na predrasudama.

Vidim da su mišljenja lagano podijeljena, naravno, ja prvo gledam isplativost tako da sam i ja više na strani nekog jeftinijeg i manjeg auta nego BMW-a. Ali drago mi je što niste (svi) bacali drvlje i kamenje na mene radi ideje.

Ovako iz glave, što bi mi onda preporučili?
TIR669 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:36   #8
A znaš li koju kilometražu ćeš radit? I gdje najčešće? Grad, otvorena?

Jesi solo igrač, može li manja klasa? Ili kompakt neki ?

Mislim da auto treba kupit po potrebama , pa onda gledaš da unutar gabarita nađeš gušta i po svom ukusu. Jedino ako te lova ne zanima toliko, onda uzmi nešto skupo za održavanje i što puno troši i guštaj.

Osobno, kad sam imao 13 000 eura u kešu, kupio sam japanski polovni kompakt, 1.6 benz. za 7 i po. To je moja računica. Ne pada mi na pamet sve uložit u auto.

Troši osrednje, kolko se ganja i jaaako je, bar za sad pouzdan. Toči, servisiraj, vozi.

Dakle, ideš li srcem, razumom, ili bi miksao ?
__________________
Ma svi ste vi T R O L L O V I
Brandauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 16:37   #9
Zbog zakona ne smiješ voziti, pa ne znam čemu neprestano strahovati i eventualno plaćati kazne zbog automobila koji ti neće dati neki užitak u vožnji. Policajci su najčešće uviđajni pa ti ne piše kaznu zbog 320d, ali ako te npr. zaustavi zbog 10kmh prekoračenja, teško ćeš ga isprosit da ti oprosti oboje, oprostit će ti jedno, ali ćeš platit za kilowate. Po mom mišljnju se ne isplati, automobili koje si naveo ne idu s mjesta, u pravilu su u raspadnutom ili u najboljem slučaju polu-raspadnutom stanju. Ako znaš da ima neki za kojeg si siguran (ne po priči s foruma, već član obitelji, dobar susjed koji je prvi vlasnik itd..) da je u top stanju (koliko to može bit za 12 godina star auto), možeš ga uzet, ali bi i u tom slučaju zaobišao 320d.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 18:14   #10
kupi moj, bit ces prezadovoljan sve je novo novcato na njemu.

http://www.auti.hr/automobili/oglas-993879/

tih 7 kw nek te ne brinu mene su u zadnjih 4 i pol godine kolko ga imam zaustavili valjda 30 puta a isto sam "mladi" vozač po zakonu. najvise rutinska kontrola, ljubazan pametan i pokoran biti i vecinu puta nikad ništa.

Zadnje uređivanje TheSokol : 28.04.2012. at 18:23.
TheSokol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 18:24   #11
Evo ja sam prije dva tjedna uzeo prvog BMW-a. E92 320i sa 52000km.
U ta prva tjedna sam potrosio jedno 10000kn na dvije gume, popravak felge i redovni servis. Servis sam po sebi mi je ispao jeftiniji nego kod peugeota. Usluga je isto bila vrhunska.

Kao sto je meni netko preporucio na mojoj temi ja cu proslijediti preporuku: zaboravi na niskoprofilne gume, neces ih moci naplacat na nasim cestama
oipoistar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 19:13   #12
Quote:
TheSokol kaže: Pogledaj post
kupi moj, bit ces prezadovoljan sve je novo novcato na njemu.

http://www.auti.hr/automobili/oglas-993879/

tih 7 kw nek te ne brinu mene su u zadnjih 4 i pol godine kolko ga imam zaustavili valjda 30 puta a isto sam "mladi" vozač po zakonu. najvise rutinska kontrola, ljubazan pametan i pokoran biti i vecinu puta nikad ništa.
Fino, a kaj kad malog netko napuca ili on napuca nekog?

Osiguranje bude oduševljeno kad se pokaže da je upravljao vozilom kojim nije smio upravljati.
blabla123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 19:27   #13
Quote:
Brandauer kaže: Pogledaj post
A znaš li koju kilometražu ćeš radit? I gdje najčešće? Grad, otvorena?

Jesi solo igrač, može li manja klasa? Ili kompakt neki ?

Mislim da auto treba kupit po potrebama , pa onda gledaš da unutar gabarita nađeš gušta i po svom ukusu. Jedino ako te lova ne zanima toliko, onda uzmi nešto skupo za održavanje i što puno troši i guštaj.

Osobno, kad sam imao 13 000 eura u kešu, kupio sam japanski polovni kompakt, 1.6 benz. za 7 i po. To je moja računica. Ne pada mi na pamet sve uložit u auto.

Troši osrednje, kolko se ganja i jaaako je, bar za sad pouzdan. Toči, servisiraj, vozi.

Dakle, ideš li srcem, razumom, ili bi miksao ?
Nisam ja još ni položio vozački, to je plan preko ljeta, početkom jeseni. Inače će me voziti po Rijeci, gdje god zatreba, ponekad izvan grada, ali manje više će se to svoditi na gradsku vožnju.

Inače se slažem sa svim što si napisao, ponavljam, ispitujem tržište zasad, da znam što, ajmo reći, očekivati kada položim.

Tako će vjerojatno i biti, naći ću nešto u sredini, ne preskupo, ali po mom guštu. Ali sam svakako htio vidjeti što drugi misle o BMW opciji i moram priznati, sviđaju mi se odgovori.

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Zbog zakona ne smiješ voziti, pa ne znam čemu neprestano strahovati i eventualno plaćati kazne zbog automobila koji ti neće dati neki užitak u vožnji. Policajci su najčešće uviđajni pa ti ne piše kaznu zbog 320d, ali ako te npr. zaustavi zbog 10kmh prekoračenja, teško ćeš ga isprosit da ti oprosti oboje, oprostit će ti jedno, ali ćeš platit za kilowate. Po mom mišljnju se ne isplati, automobili koje si naveo ne idu s mjesta, u pravilu su u raspadnutom ili u najboljem slučaju polu-raspadnutom stanju. Ako znaš da ima neki za kojeg si siguran (ne po priči s foruma, već član obitelji, dobar susjed koji je prvi vlasnik itd..) da je u top stanju (koliko to može bit za 12 godina star auto), možeš ga uzet, ali bi i u tom slučaju zaobišao 320d.
Držim se onog da mi neće opalit 1000kn kazne dok ne divljam, bar dok je motor 2-3 kW (316i, 318i/d), pa čak i 20 kW (320d) jači nego što je dopušteno. Hvala na savjetima, vjerujem da imaš više iskustva, ali ipak mislim da se može naći dobar primjerak iz tih (2000.-2003.) godina. Naravno, uz dozu strpljenja.

Quote:
TheSokol kaže: Pogledaj post
kupi moj, bit ces prezadovoljan sve je novo novcato na njemu.

http://www.auti.hr/automobili/oglas-993879/

tih 7 kw nek te ne brinu mene su u zadnjih 4 i pol godine kolko ga imam zaustavili valjda 30 puta a isto sam "mladi" vozač po zakonu. najvise rutinska kontrola, ljubazan pametan i pokoran biti i vecinu puta nikad ništa.
Hvala na ponudi, ali malo je iznad tog planiranog budžeta. A i da nije, pričekat će par mjeseci, ako tad bude na prodaju, a neće, razmislit ću.

Nego, kad si već spomenuo, što je bilo u onih nekoliko puta?

Quote:
oipoistar kaže: Pogledaj post
Evo ja sam prije dva tjedna uzeo prvog BMW-a. E92 320i sa 52000km.
U ta prva tjedna sam potrosio jedno 10000kn na dvije gume, popravak felge i redovni servis. Servis sam po sebi mi je ispao jeftiniji nego kod peugeota. Usluga je isto bila vrhunska.

Kao sto je meni netko preporucio na mojoj temi ja cu proslijediti preporuku: zaboravi na niskoprofilne gume, neces ih moci naplacat na nasim cestama
Haha, hvala na savjetu.
TIR669 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 21:36   #14
Quote:
TIR669 kaže: Pogledaj post
Držim se onog da mi neće opalit 1000kn kazne dok ne divljam, bar dok je motor 2-3 kW (316i, 318i/d), pa čak i 20 kW (320d) jači nego što je dopušteno. Hvala na savjetima, vjerujem da imaš više iskustva, ali ipak mislim da se može naći dobar primjerak iz tih (2000.-2003.) godina. Naravno, uz dozu strpljenja.
Vjerojatno neće, ali ne znam čemu testirati tj. strahovat svaki put kad vidiš policajca sljedećih 6 godina. Osobno bih radije drugu odnosno manju klasu automobila koji s 80kw ide bolje, a održavanje je jeftinije. Nisam baš siguran da ćeš naći dobar e46 za taj novac, naći ćeš e46, ali koliko dobar to je već upitno. Evo ti ovaj iznad, star 12g star, 160 tisuća km, 9500eur, ne piše do kad je osiguran ali polica obveznog dođe cca. 5300kn + tehnički, dozvole itd.. sveukupno oko 6500kn. Gume ne moraju biti izlizane, mogu biti stare i neupotrebljive, a bmw-i rijetko dolaze na "15, nerijetko to zadovoljstvo dođe 3000-4000kn.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:11   #15
Quote:
blabla123 kaže: Pogledaj post
Ti E46 ni ne možeš voziti.
Jedino 316i do 2000 godine. Kasnije(01) se išlo na redizajn i taj motor je dobio desetak konja. Što ti već ide preko 80kW.

Skupa registracija, skupo održavanje, previše skupih stvari za taj jadni 316 koji tak s mjesta ne ide. I falični, navodno, most na modelima prije redizajna.
Da ne pričam o situacijama kad budeš okinuo koji stupić, imao bliski susret s drugim autom...onda budeš plakao kad vidiš cifru popravka.


Uništio buš bezveze relativno dobar auto, i razjebao tih 7k eura i više na glupu avanturicu.

Za prvi auto uzmi nešto za 2k-3k eura, dobiješ finu opremicu, malo kW -jeftino AO.
A ako se i potrudiš, za tih 3k eura možeš već naći auto iz 2003.
Ostatak love na štednju, pa kad pohvataš kako auto radi i sve situacije koje idu uz to. Digni lovu, prodaj kaj imaš i kupi nekaj pošteno.
Zašto se za BMW uvije veže skupa rega, skupi servisi...

Recimo 318i ima 87 kw, znači potpuno je svejedno jel netko kupi Dacio sa 87 kw ili BMW rega je ista. Neću nabrajati sve ratine osiguranja (tko želi nek ih nađe na netu? razred ide 85kw-100 kw, pa 100-150 kw, pa 150-200 kw i iznad 200 nema više limita.

Znači osiguranje je isto za auto od 85 kw i 100 kw, isto je i za auto od 100 kw i za auto od 150 kw...

Dajte shvatite da se cijena AO ne veže za marku auta već snagu, a razlike između razreda i nisu ogromne da bi ugrozile nečiju egzistenciju.

Održavanje, da košta ako se ide u ovlašteni, ali ni Kia, ni Hyundai, Opel i sl. nisu puno povoljniji. Vrijeme velikih razlika u održavanu je prošlo.

Od auta imam dva talijana, jednu staru ragu iz 95. i jedan GP dizel iz 2007. Uvijek kad me netko nekaj pitao vezano za moj auto u 90% slučajeva je to bilo, a to je Fiat, jeftino održavanje, a dok se taj isti nije nikad pitao da je moj filter nafte 300% skuplji od BMW 3, da je od e90 serije prednja vilica skuplja samo za 200 kn, moja je 1300, a za e90 1500. Postoji altenativa u oba slučaja i košta od 150-200 kn.

Original disk pločice za GP koštaju oko 7xx kn, dok za aktualni E klasu koštaju 1050 kn...

Mogao bih tako do jutra, a glede zamjenskih dijelova, za e46 možeš trusting pločice kupiti za cca. 130 kn, dok ta punta koštaju 190 kn, ima još masu stvari kod kojih je zamjenski dio dosta jeftiniji za auto više klase.

Da ne kompliciran, svaki auto košta, ali razlike u cijeni dijelova više nisu tako velike. Prijatelj koji vozi e46 iz 2004. niti je direktor, niti ima takvu plaću, čovjek je vodoinstalater i auto koristi svaki dan za posao, ide na more, skijanje... i još nije bankrotirao. Odražavanje ga ne košta ništa više nego mene za govno od klase auta, što više ja sam imao više kvarova nego on, a boga mi i mnogu skupljih.

Bez obzira na marku kad se kupuje auta treba otvoriti sto očiju, jer ako kupiš opela iz 2003. koji je izrauban bit će ti veliki trošak i vreća koja nema dna, ali ako kupiš uredan primjerak neće biti problema.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 23:31   #16
Ma kaki BMW, uzmi Rumunjsku lađu. Velim ti, trebe ne mogu oči s nje odlijepit...
__________________
Drugdje u Starom zavjetu postoje Impregnacije različitih žena od strane entiteta sada identificirane kao "Gospodin" ubjedljivo tko bi mogao biti još jedan ET naprezanje. Poglavlje 21 navodi: "A Gospodin je posjetio Sarah kako je rekao, a Gospodin učinio Sarah kao što je govorio.
Poštar Stevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 23:35   #17
Quote:
TheSokol kaže: Pogledaj post
kupi moj, bit ces prezadovoljan sve je novo novcato na njemu.

http://www.auti.hr/automobili/oglas-993879/

tih 7 kw nek te ne brinu mene su u zadnjih 4 i pol godine kolko ga imam zaustavili valjda 30 puta a isto sam "mladi" vozač po zakonu. najvise rutinska kontrola, ljubazan pametan i pokoran biti i vecinu puta nikad ništa.
Nego daj ti nama reci jel i dama ide u paketu ili?
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 23:51   #18
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Zašto se za BMW uvije veže skupa rega, skupi servisi...

Recimo 318i ima 87 kw, znači potpuno je svejedno jel netko kupi Dacio sa 87 kw ili BMW rega je ista. Neću nabrajati sve ratine osiguranja (tko želi nek ih nađe na netu? razred ide 85kw-100 kw, pa 100-150 kw, pa 150-200 kw i iznad 200 nema više limita.

Znači osiguranje je isto za auto od 85 kw i 100 kw, isto je i za auto od 100 kw i za auto od 150 kw...

Dajte shvatite da se cijena AO ne veže za marku auta već snagu, a razlike između razreda i nisu ogromne da bi ugrozile nečiju egzistenciju.

Održavanje, da košta ako se ide u ovlašteni, ali ni Kia, ni Hyundai, Opel i sl. nisu puno povoljniji. Vrijeme velikih razlika u održavanu je prošlo.
A ja misla...

I sam si rekel, ali da razjasnimo...
AO mu je skupo i točka. E46 nema koji spada u niže kategorije, 56-66, 67-84.
I najjeftinija varijanta ga ispada 4200kn.

Samo AO, dakle bez bonusa jer mali još ni ne vozi.
Dodaj još regu, zaokružit ćemo na 5500kn.

Preventivni servis, to stvarno ako naleti na nešto održavano i izvuče se bez mijenjanja distribucije(a za 6-7k eura neće), suma oko 6200kn.
E sad, s obzirom da je kupio 316i, i da taj auto vrlo vjerojatno ima oko 200k, treba se pobrinuti za ovjes.
Onda ga vjerojatno čekaju gume...205 i niski profil u 16, a ni 17 nisu baš jeftini.

Dakle, spizdio je preko 1k eura...na kaj?
Ultimate drajving ekspirijens pada u vodu jer tih jadnih 100 i kusur konja jedva vuku tu karoseriju. A troši otprilike toliko da se nadaš da ima dva webera ispod haube.

Kazna od 1k kn tu i tamo, vjerojatnost da bi te u osiguranju mogli odjebati čim vide da upravljaš vozilom kojim ne smiješ upravljati(u slučaju isplate/popravka)

Za tu lovu koju je potrošio može kupiti nešto gradsko i malo.
Recimo 55kW. čist dovoljno za njega.
Za 1k eura stigne obaviti pošteni servis+rega+AO.
blabla123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 23:56   #19
Quote:
blabla123 kaže: Pogledaj post
A ja misla...

I sam si rekel, ali da razjasnimo...
AO mu je skupo i točka. E46 nema koji spada u niže kategorije, 56-66, 67-84.
I najjeftinija varijanta ga ispada 4200kn.

Samo AO, dakle bez bonusa jer mali još ni ne vozi.
Dodaj još regu, zaokružit ćemo na 5500kn.

Preventivni servis, to stvarno ako naleti na nešto održavano i izvuče se bez mijenjanja distribucije(a za 6-7k eura neće), suma oko 6200kn.
E sad, s obzirom da je kupio 316i, i da taj auto vrlo vjerojatno ima oko 200k, treba se pobrinuti za ovjes.
Onda ga vjerojatno čekaju gume...205 i niski profil u 16, a ni 17 nisu baš jeftini.

Dakle, spizdio je preko 1k eura...na kaj?
Ultimate drajving ekspirijens pada u vodu jer tih jadnih 100 i kusur konja jedva vuku tu karoseriju. A troši otprilike toliko da se nadaš da ima dva webera ispod haube.

Kazna od 1k kn tu i tamo, vjerojatnost da bi te u osiguranju mogli odjebati čim vide da upravljaš vozilom kojim ne smiješ upravljati(u slučaju isplate/popravka)

Za tu lovu koju je potrošio može kupiti nešto gradsko i malo.
Recimo 55kW. čist dovoljno za njega.
Za 1k eura stigne obaviti pošteni servis+rega+AO.
dacija logan?
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 00:01   #20
Quote:
Joško kaže: Pogledaj post
dacija logan?
Sandero je hit... Ovaj se čak i klima...
http://www.njuskalo.hr/auti/dacia-sa...-oglas-4655715
malo je i ćvrknut, dakle idealno za početnika...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.