Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2007., 12:59   #41
Quote:
jimi12 kaže: Pogledaj post
Postavio bih pitanje vezano uz gerb..prije tri sedmice nakon sedam dana promuklosti(inace se bavim pjevanjem profesionalno),otorinac mi je dijagnosticirao laringofaringealni refluks.Terapija controloc 40mg 2puta dnevno dva tjedna,zatim jos tri tjedna jedanput dnevno.Na testu krvi,otkrivena helikobakteri,popio dozu antibiotika sedam dana.Nakon tri tjedna terapije ne osjecam poboljsanje u glasu,inace glasnice odlicno,ali zdrijelo,grlo izjedeni od kiseline.Da li je nakon tri tjedna moguce da mi jos nije bolje?Nisam bio na gastroskopiji.Nemam zgaravicu,osjecam knedlu u grlu,cesto podrigujem

Ja sam na Lanzulu (slično Controlocu) trebala biti mjesec dana, no nastavila sam ga uzimati i dalje jer želudac još uvijek osjećam. Svakako otići na gastroskopiju; meni su našli herniju, kronični gastritis i refluksni ezofagitis (izjedeni jednjak). Gastroskopiju moram ponoviti sljedeći mjesec. Ne mogu reći da ne ide na bolje, no u četvrtak me u krevet bacili čini se žučni kamenci... imam pijesak koji se pokrene iako pazim što jedem. Ubila me užasna mučnina i bol u želucu + proljev. Telefonski sam se konzultirala s gastrićem i kaže da mi to nije gastritis jer sam na Lanzulu i da su vrlo vjerojatno kamenčići. Tek sad sam se digla iz kreveta.

Svakako gastroskopija.

A za GERB je, čini se, najbolji upravo blokator protonske pumpe. Navodno nema nus pojava i po potrebi može se uzimati čitav život. Kod mene je problem promjena stanica u jednjaku koja se vrlo lako može pretvoriti u zloćudnu. Zato je važna gastroskopska kontrola.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 14:37   #42
Quote:
jimi12 kaže: Pogledaj post
Postavio bih pitanje vezano uz gerb..prije tri sedmice nakon sedam dana promuklosti(inace se bavim pjevanjem profesionalno),otorinac mi je dijagnosticirao laringofaringealni refluks.Terapija controloc 40mg 2puta dnevno dva tjedna,zatim jos tri tjedna jedanput dnevno.Na testu krvi,otkrivena helikobakteri,popio dozu antibiotika sedam dana.Nakon tri tjedna terapije ne osjecam poboljsanje u glasu,inace glasnice odlicno,ali zdrijelo,grlo izjedeni od kiseline.Da li je nakon tri tjedna moguce da mi jos nije bolje?Nisam bio na gastroskopiji.Nemam zgaravicu,osjecam knedlu u grlu,cesto podrigujem
Obvezno gastroskopija. Jesti vise manjih obroka, izbjegavati masnu hranu, cokoladu, kofein, alkohol i svu hranu za koju primijetis da ti smeta. Pusenje ni pod razno. 2-3 sata prije spavanja ne jesti nista. Spavati s povisenim uzglavljem. Controloc i ostali lijekovi iz iste skupine su najbolji u lijecenju GERB-a. Ako su simptomi bas izrazeni nocu, moze se prije spavanja dodati i Peptoran ili drugi blokator histaminskih receptora.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 12:22   #43
Pa da se i ja učlanim u klub
GERB + hijentalna hernija.

Th. Reglan + Zipantola kroz 6 tjedana. Ulazim u 6 tjedan terapije no osim što je djelomično nestala bol ništa drugo. Evo, baš sam se u petak na spavanju davio kiselinom koja je odletjela skroz u usta.

Ja također svoj GERB. A i gastroskopiju
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 20:54   #44
Ljudi, a jeste li se vi zapitali otkud vam hernija? Kaže meni gastrić; debljina, alkohol, teška hrana... a ja niti 50kg, ne pijem, ne pušim, jedem ko ptičica... malo i često... masno nikad nisam ni podnosila!!!
Jedino što mi pada na pamet je trudnoća jer tada - kad mi je trbuh bio maltene pa u grlu - sam počela osjećati prve tegobe... pritisak, podrigivanje, osjećaj kao da mi hrana stoji u želucu i ne probavlja se.

I nemrem se pomiriti s tim da je hernija neizlječiva, da ni sfinkter u jednjak ne mogu pokrpati... na početku 21. stoljeća.

S 35 godina, donedavno u punom životnom zamahu - sad još i s podivljalom žuči - osjećam se kao invalid, nemam snage jer sam spala na 47kg, loše spavam, stalno me nešto muči u utrobi, bojim se sve hrane, a istovremeno mi tijelo žudi da se nahrani... ubilo me to sve i fizički i psihički!

Da sam se barem fakat ubijala u kalorijama, alkoholu i cigaretama, pa da sad znam tko je za to sve kriv!

Ispričavam se na očaju, al još nemrem bilivit koliko mogu patit zbog ovih pizdarija!
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 01:18   #45
cokolada i menta najvise smetaju kod gerba jer opustaju sfinkter koji je ionako insuficijentan.jednako su negativni i alkohol, te cigarete.
alter me is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 20:41   #46
Quote:
Beboje kaže: Pogledaj post
I nemrem se pomiriti s tim da je hernija neizlječiva, da ni sfinkter u jednjak ne mogu pokrpati... na početku 21. stoljeća.
mislim da ima neka operacija no navodno je rizicna dosta. meni nitko nije ponudio tu opciju a dosta sam si sama kriva - kava, cigarete, nejedenje... al mislim da je to pocelo jos puno ranije, od zivaca... i tako mi se lijepo osvetilo da sam se ugojila ko malo prase sad. a kao na dijeti sam. ma, nemrem se s tim jos opterecivat.
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 17:54   #47
postoji rjesenje gerba.evo ja sam vrlo uspjesno rijesila svoj laparoskopskom nissen fundoplikacijom pred 21 dan, preporodila sam se.Imala sam hijatalnu herniju 5 puta 4 cm, erozivni ezofagitis, gerb, te pocetak Barettovog.Zadnjih 6 god (imam 24 god)sam na Controlocu, te Lanzulu, bez pauze, uz ogromne kolicine Motilexa jer sam povracala non-stop. Operirala sam u Izraelu (treca najbolja bonica u svijetu), nikako ne bih preporucila op u Hr jer je operacija rijetka i dosta komplicirana, i samo se nekoliko puta izvela u Hr (mislim na laparoskopiju, ne klasicnu).
alter me is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 16:07   #48
Question heh

Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Pa da se i ja učlanim u klub
GERB + hijentalna hernija.

Th. Reglan + Zipantola kroz 6 tjedana. Ulazim u 6 tjedan terapije no osim što je djelomično nestala bol ništa drugo. Evo, baš sam se u petak na spavanju davio kiselinom koja je odletjela skroz u usta.

Ja također svoj GERB. A i gastroskopiju
evo i mene novopečene gerbašice..imam 25 godina
prije 2 tj. mi je dijagnosticiran GERB s omanjom hijatalnom hernijom na gastroskopiji,ali mi nisu uspjeli uzeti uzorak za HP,pa jos ne znam da li ga imam. uzimam nexium i žgaravice(u kojima sam se davila 6mj.)su potpuno nestale. no i dalje nakon neke hrane osjecam knedlu u grlu ,podrigivanje i uzasno me sve to smeta.bolova nemam.kazem zato sto sam procitala da se neki ljudi ovdje zbilja muce s bolovima i jos kojecim..uglavnom mi tesko pada mirenje s tim jer je bolest kronicna..ili ako se ranije otkrije nije?
__________________
alina@
alina@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 16:13   #49
Quote:
alter me kaže: Pogledaj post
postoji rjesenje gerba.evo ja sam vrlo uspjesno rijesila svoj laparoskopskom nissen fundoplikacijom pred 21 dan, preporodila sam se.Imala sam hijatalnu herniju 5 puta 4 cm, erozivni ezofagitis, gerb, te pocetak Barettovog.Zadnjih 6 god (imam 24 god)sam na Controlocu, te Lanzulu, bez pauze, uz ogromne kolicine Motilexa jer sam povracala non-stop. Operirala sam u Izraelu (treca najbolja bonica u svijetu), nikako ne bih preporucila op u Hr jer je operacija rijetka i dosta komplicirana, i samo se nekoliko puta izvela u Hr (mislim na laparoskopiju, ne klasicnu).
ajme uzas...mislim to da imas 24 g. i da te sve to toliko izmucilo.ja imam 25 g. i prije 2tj. mi je dg. gerb plus hiatus hernia.zanima me koja je etiologija tvog gerba ako znas i kak si uspjela doci do tog rjesenja u izraelu? i naravno,jel skupo?
__________________
alina@
alina@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 16:29   #50
jel netko od vas na lijeku Nexium?
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 23:21   #51
Thumbs up

Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
jel netko od vas na lijeku Nexium?
pijem nexium sada vec 3.tjedan,prva 2 tj.40mg,sad jos 2tj. 20mg. vise nemam ni ž od žgaravice zbog njega ,al neke tegobe su ostale.ali cula sam da je nexium navodno jako dobar lijek..
__________________
alina@
alina@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 23:23   #52
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
jel netko od vas na lijeku Nexium?
evo pijem nexium vec 3.tj. prva 2 po 40mg pa sad jos 2 tj. po 20mg. nemam vise ni ž od žgaravice i manje povracam ali neke tegobe su mi ostale. cula sam da je nexium navodno jako dobar lijek..
__________________
alina@
alina@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 01:55   #53
Quote:
alter me kaže: Pogledaj post
postoji rjesenje gerba.evo ja sam vrlo uspjesno rijesila svoj laparoskopskom nissen fundoplikacijom pred 21 dan, preporodila sam se.Imala sam hijatalnu herniju 5 puta 4 cm, erozivni ezofagitis, gerb, te pocetak Barettovog.Zadnjih 6 god (imam 24 god)sam na Controlocu, te Lanzulu, bez pauze, uz ogromne kolicine Motilexa jer sam povracala non-stop. Operirala sam u Izraelu (treca najbolja bonica u svijetu), nikako ne bih preporucila op u Hr jer je operacija rijetka i dosta komplicirana, i samo se nekoliko puta izvela u Hr (mislim na laparoskopiju, ne klasicnu).
Ima li nade da će to uskoro kod nas? Koliki je trošak operacije? Vjerujem da si to ne može svak priuštiti (ja sigurno ne). Ja imam GERB, hijetalnu herniju i Baretta još od 11 godine (tad mi je dijagnosticiran, ali mi je sfinkter radio probleme odmah ćim sam se rodio, pa je moguće da je povezano). S 13 neuspjela operacija. Sad imam 22.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 14:14   #54
Quote:
alina@ kaže: Pogledaj post
evo pijem nexium vec 3.tj. prva 2 po 40mg pa sad jos 2 tj. po 20mg. nemam vise ni ž od žgaravice i manje povracam ali neke tegobe su mi ostale. cula sam da je nexium navodno jako dobar lijek..
zato sam i pitala...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 23:58   #55
ajde da i ja s vama podijelim svoje probleme, tegobe bla bla...

evo baš se vraćam s WC-a...povraćala sam....
meni je u 10. mjesecu prošle god dijagnosticiran samo GER i dobila sam one mjere kojih se moram pridržavati (nema čokolade, gaziranih pića, ne jesti kasno, manji obroci, povišeno uzglavlje dok spavam i još tako toga), međutim, ja se nisam pridržavala pravila.....probala sam neko vrijeme bez čokolade i sličnih konditora pa sam opet počela. Sad mi je dosta gore nego prije. Obavezno mi je svaki dan muka nakod ručka. Imam osjećaj da mi se hrana u želudcu uopće ne prerađuje i to traje dok ne zaspem(ako uspijem)....da ne spominjem da rigam cijeli dan, muka, poslije ništa nemogu jesti. odlučila sam da ću se pridržavati pravila, ali neznam koliko će mi to sad pomoći kad sam već dogurala do toga da mi je svaki dan muka......

ako netko ima koju pametnu ili savjet, slobodno....
__________________
I make Jesus cry
komsinica_slavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 00:46   #56
koju pametnu

pa meni to izgleda ko normalno ....




...s obzirom da se nemoš kontrolirat
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 00:22   #57
Je li piješ neki lijek? Jesi radila gastroskopiju? Jesi išla na kontrolu?
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 15:16   #58
Quote:
MrBlc kaže: Pogledaj post
Je li piješ neki lijek? Jesi radila gastroskopiju? Jesi išla na kontrolu?
ne pijem nikakav lijek(kad su mi diagnosticirali ger nije bio toliko jak, ali se vremenom pogoršao), radila sam nešto pH želuca( kad ti guraju cijev kroz nos do želuca), nisam išla na kontrolu...
__________________
I make Jesus cry
komsinica_slavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 15:39   #59
Dragi moji,

Tražim rješenje svojih glavobolja pa ako mi možete pomoći... Već 5 godina imam problema sa sinusima - začepljeni su, imam ciste, uglavnom tri liječnika su mi preporučila operaciju + ispravljanje devijacije septuma. Naravno, tada nisam imala hrabrosti ići na operaciju misleći da mi to ne predstavlja neki velik problem u životu. U posljednjih godinu dana glavobolje su česte, smeta me mali propuh, klima pogotovo, teška glava, bol u prdjelu čela i ispod očiju, peku me sinusi itd., uglavnom nervozna sam po cijele dane od toga, a i strah me da se ne pretvori u nešto gore...

Zadnji pregled na kojem sam bila ustanovljen mi je laringofaringealni refluks i pripisan Nexium 40 mg (mjesec dana 2X1, pa mjesec dana 1X1 - mislim da je to jako puno tableta za početak, zar ne?) i rečeno da mi glavobolje nastaju od želučane kiseline koja se vraća gore do sinusa. Odjednom je u pitanju želudac.

Više ne znam što da radim i mislim, ne piju mi se dva mjeseca neke čudne tablete koje će mi MOŽDA pomoći. Je'l ima možda netko kakvo slično iskustvo i od čega nastaje taj refluks, možda od nervoze?

Uglavnom, više ne znam što je uzrok, a što posljedica...

Hvala!!
Nelica05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 18:45   #60
uzrok je zeludac, sinusi posljedica, barem bilo kod mene, i ja sam se iznenadila kad sam negdje prije godinu dana čula tako nešto na pregledu, ali eto.., nađi dobrog specijalistu i slušaj ga
maxxie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.