Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2008., 11:00   #701
Procitao sam malo vase rasprave,i mogu reci da je stvarno strasno tko boluje od HIV-a,ali treba se boriti...U zadnje vrijeme osjecam zabrinutost za sebe,jer sam trazeci po netu uzrok simptoma koji me muce naisao na HIV i sad sam stvarno zabrinut. Naime prije malo vise od godinu dana imao sam obostrani oralni sex sa zenskom osobom sklonom rizicnom ponasanju. Cetiri mjeseca kasnije imao sam jaku upalu grla koja je uz ljekove prosla kroz dva tjedna. U tih godinu dana izgubio sam na tezini nekih 6 kg,iako sam inace sklon debljanju a nisam nista manje jeo,stalno sam umoran i imam cest proljev.Koliko sam citao to su sve simptomi HIV-a. Zivim u okolici Zagreba i otisao bih na besplatno i anonimno testiranje,ali ne odgovaraju mi termini poslijepodne. Zanima me ima li u zg neki centar za testiranje gdje se mogu anonimno testirati u jutarnjem terminu i kolika bi bila cijena? I kolike su sanse da sam zarazen jednim oralnim sexsom pod uvjetom da je ta osoba zarazena?
xpumax is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 13:25   #702
Xpumas bok, ne slaže mi se s hivom to što govoriš da te grlo uhvatilo nakon 4 mjeseca, kad u svakoj literaturi piše da se simptomi infekcije pojave nakon 3 do 6 tjedana, a i ti simptomi mogu ukazivati na toliko toga, npr, proljevi i gubitak kila na crijevne smetnje, itd. jel imaš još kakve druge simptome?
purplequeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 13:34   #703
Pa kronicni umor,glavobolje...Neznam,al eto sad me to uplasilo kad sam malo citao o tome...Znam da kod svakog reagira virus drukcije,vjerojatno ipak nije nista,al eto nikad se nezna..Ne obracamo paznju,uvjek mislimo da se to dogada nekom drugom...Inace vadio sam krv nedavno,osnovne pretrage krvi+ggt i hormoni stitnjace i to je bilo u redu...
xpumax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 10:26   #704
Kako to misliš da kod svakog virus reagira drukčije?
purplequeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 14:28   #705
Kirgistan: 42 djece zaraženo HIV-om

Zdravstveni radnici optuženi su zbog nemara za vrijeme davanja injekcija i transfuzija krvi.

Bujica zaraze HIV-om šokirala je cijeli Kirgistan koji od pet milijuna stanovnika ima 1500 osoba zaraženih HIV-om.

Optuženi su doktori, medicinske sestre i glavni upravitelj, a ako ih osude prijeti im od pet do 10 godina zatvora.

Ovo navodno nije prvi ovakav slučaj u toj azijskoj zemlji, a zaraza HIV-om koja se dogodila pokazuje opasan trend u kojem bolnice postaju uzrok, a ne lijek zaraznim bolestima, piše Večernji list.
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 05:14   #706
Gen uzrokuje slabljenje HIV-a

Osobe s genetskom varijantom koja usporava djelovanje HIV-a mogu tako oslabljenu inačicu virusa prenijeti dalje, utvrdili su južnoafrički znanstvenici.

HIV se ne može replicirati samostalno već u tu svrhu koristi stanice koje pretvara u "tvornice virusa".

Kod nekih zaraženih osoba na ovaj proces utječe HLA, gen povezan s imunološkim sustavom koji uzrokuje mutacije odgovorne za otežanu reprodukciju HIV-a.

Tako modificiran virus se sporije širi organizmom te se može prenijeti drugim osobama koje će i bez zaštitnog HLA gena imati oslabljenu inačicu HIV-a, objavio je stručni časopis PLoS Pathogens.

Istraživanje je provedeno na University of Cape Town uz sudjelovanje 21 ispitanice s ključnom inačicom gena HLA.

Znanstvenici očekuju da će njihov rad pomoći u razvoju novog cjepiva za HIV.

Procjenjuje se da s HIV-om živi 33 milijuna ljudi.

Od AIDS-a je dosad umrlo više od 25 milijuna ljudi.
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 10:44   #707
Kako netko moze znati da je zarazem hiv-om a da se ne testira? Jer svi oni simptomi mogu se pripisati i mnogim brugim bolestima i svemu,a mnogi koji ulaze u nezasticene spolne odnose uopce ne razmisljaju o mogucoj zarazi? I kako onda takvi ljudi shvate da su zarazeni?
Lord Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 14:56   #708
Quote:
Pale Blue Eyes kaže: Pogledaj post
Znam decka koji je radio sa tipom zajdno za barom u jednom poznatom londonskom kazalistu... i tip je isto bio HIV pozitivan i isto je tak bio ljut na citav svijet... pa bi si porezao prst i nakapao krv u crveno vino i sluzio musterije... ovaj decko kojeg sam znala ga "nije mogao" prijaviti... jer je krao za barom a HIV tip je to znao.
Mislim, grozno... ne znas koji je gori od njih dvojce...

no cak ni na takav odvratan nacin se ne moze prenjeti virus... no anyway, nije bas ugodno da ti se neko zdrka na picu iili da pijes neciju krv...
Da li moze da se prenese ako je pre tebe iz case pila hiv pozitivna osoba, pa ako je slucajno palo malo krvi... Rec je o pivu, proslo je 5 min otkad je zadnji put pio iz te case, a posle je presipao jos u dve... Dakle nije se pilo cak ni iz iste case... Znam da je pljuvackom nemoguce, ali me zanima da li je mogao preneti na nekoga ako je bilo krvi u pivu...

Zanima me da li je alkohol i spoljna sredina uticala na virus u smislu da ga je "ubila"?

Zadnje uređivanje nattasha : 15.04.2008. at 16:07.
 
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 08:35   #709
Quote:
cyryus kaže: Pogledaj post
Osobe s genetskom varijantom koja usporava djelovanje HIV-a mogu tako oslabljenu inačicu virusa prenijeti dalje, utvrdili su južnoafrički znanstvenici.

HIV se ne može replicirati samostalno već u tu svrhu koristi stanice koje pretvara u "tvornice virusa".

Kod nekih zaraženih osoba na ovaj proces utječe HLA, gen povezan s imunološkim sustavom koji uzrokuje mutacije odgovorne za otežanu reprodukciju HIV-a.

Tako modificiran virus se sporije širi organizmom te se može prenijeti drugim osobama koje će i bez zaštitnog HLA gena imati oslabljenu inačicu HIV-a, objavio je stručni časopis PLoS Pathogens.

Istraživanje je provedeno na University of Cape Town uz sudjelovanje 21 ispitanice s ključnom inačicom gena HLA.

Znanstvenici očekuju da će njihov rad pomoći u razvoju novog cjepiva za HIV.

Procjenjuje se da s HIV-om živi 33 milijuna ljudi.

Od AIDS-a je dosad umrlo više od 25 milijuna ljudi.
A isto tako i osobe poput tebe koje se sexaju bez kondoma, a imaju hiv ko sto ga imas i ti mogu prenesti i zaraziti pola zagreba, gospodin Cyryus (Petar)
tanezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 20:46   #710
froitt
tanezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 08:13   #711
Tajna i porijeklo HIV-a, obmane i teorije urote

Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post
Miislim da je tvrditi i vjerovati u takvo nesto u 21 stoljecu prilicno bezveze...

BTW HIV nije nista posebno ako pogledamo povijest epidemija s kojima se covjecanstvo do sada susretalo...isto tako svake godine se lista potencijalnih mikroorganizama i novih zaraznih bolesti prosiruje a neki su puno puno opasniji od HIV-a (recimo virus ebole)...

Isto tako nase mogucnosti i znanja u borbi opcenito sa virusnim oboljenjima su jos uvijek prilicno rudimentirana...
Evo jedan link koji je na internetu i bavi se temom iz naslova, kako je nastao virus HIV-a, to smo se sigurno svi upitali mnogo puta, vjerujem da su mnogi o tome i čitali, većina nas vjeruje da se prvi virus hiv-a, prenio sa zaraženih čimpanzi na afričke domoroce i tako se prenio u druge dijelove svijeta, bar je ta teorija najviše zastupljena
(ovo uvjerenje nije nikada dokazano).
Ovaj link pak govori o sasvim drugoj teoriji, tu se spominje Special Virus Cancer Program koji je počeo sa radom 1962-1978.
1999 g. otkriven je dijagram toka i izvještaj o napretku projekta, izvještaj
br.8 iz 1971g. report of the Special Virus Program of the United States of America, ovaj dijagram smatraju glavnim dokazom da je virus stvoren u laboratoriju, a kao glavni krivac prozvan je Dr. Robert Gallo koji je u to vrijeme radio
za US Government in Biological Warfare.
Sva ova pitanja i odgovore pokrenuo je Dr. Boyd Gravesova koji je i sam bio uključen u rad Special Virus Program,
on je u svom izvješću također napisao i to da postoji lijek za HIV/AIDS.
Grafikon toka ima pet faza. U Fazi IV A - u imunološki kontroliranim eksperimentima razvijeni su inhibitori, cjepiva,
kao i lijek za HIV/AIDS.
Lijek za AIDS je patentiran u listopad 1997g., jednokratne injekcije koje iskorjene HIV/AIDS iz krvnog sustav bez ikakve nuspojave.
Broj patenta je 5676977. naziv lijeka je Tetrasil/Imusil......
znam da će ovaj link svatko doživjeti na svoj način, od moguće uvjerljivih argumenata pa sve do teorije urote.....

http://www.jesus-is-savior.com/Evils...ion/murder.htm
colin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 01:13   #712
niste svijesni koliko ima zarazenih u Hrvatskoj. za par godina ce se otkrit jedna sokantna brojka za nasu malu zemlju! osobno poznajem zenske osobe do 28 godina, koje prakticiraju nezasticeni sex sa svima okolo. zivim u okolici splita,.. i vamo se zene peglaju sa svakim strancem bez problema i kondoma! nekad pomislim da znam ljude koji svjesno sire HIV okolo, jer ponasanje je toliko sumljivo, i ocajno ,... ajme. problem je sta je nasa drzava zatvorena sta se tice edukacije oko sexualnosti, a sex kao cin, reklamira se na veliko!
papar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 10:06   #713
evo da malo aktualiziramo temu. ima li odaziva na akciju "hiv tramvaj"?
booo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 09:22   #714
U potrazi za nečim drugim naletjeh na vaš forum pa nisam odoljela ne poručiti vam sljedeće:
Koliko mi je poznato, od HIV-a otkad se pojavio osamdesetih godina u našim krajevima, do danas umrlo je svega par stotina ljudi. U isto vrijeme od raka je umrlo stotine tisuća ljudi. Prema tome, HIV nije toliki problem! Problem su rak i prometne nesreće. S HIV-om se može dugo i normalno živjeti! Prije se može nadrapati na ulici od alkoholičara vozača.
Evo za primjer, danas postoje odlične terapije za vašu bolest, uz koje je moguće normalno živjeti, a npr. moja sestra je umrla od raka u 49-toj godini života i nije bilo nikakve terapije za nju. Prema tome, glavu gore, uzimati potrebnu terapiju i ne obazirati se na beštiju!!! Nadvladati je UMOM!!! Pozdrav i želim vam svima da hrabro dočekate lijek za TRAJNO IZLJEČENJE! Ono čega danas nema, sutra će se pronaći, stotine istraživačkih timova pametnih ljudi ovog trena rade na tome! Evo još jedan primjer: nekad su dijabetičari umirali jer je inzulin bio nepoznat pojam. Danas ŽIVE!
Sretno svima!

Zadnje uređivanje My Soul : 10.08.2008. at 09:34. Reason: nadopuna
My Soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 14:51   #715
Nisam HIV pozitivan ali sam naletio sam na vrlo zanimljiv clanak na netu, mozda netko bude imao neke koristi od njega... http://news.yahoo.com/s/ap/20090924/...d_aids_vaccine
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 00:36   #716
Red face

Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Nisam HIV pozitivan ali sam naletio sam na vrlo zanimljiv clanak na netu, mozda netko bude imao neke koristi od njega... http://news.yahoo.com/s/ap/20090924/...d_aids_vaccine

Molim - ne širiti senzacionalističke vijesti.
Zanimljivo zvuči no kad dođeš do rezultata - sve postaje jasno.
30% smanjenje zaražavanja se mjeri u promilima - a taj gigantski postotak se dobije kad se uspoređuju promilni %. Totalno bez razuma.
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 16:00   #717
Pozdrav svima! Jucer je bio dan posvecen ovoj opakoj i teskoj boleti i zalosno je sto nijedna nasa televizija nije dala specijalnu emisij ili bilo sto drugo da educira jos vise ljude o toj bolesti...Sto vi mislit o tome?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 16:52   #718
Quote:
is_none kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Jucer je bio dan posvecen ovoj opakoj i teskoj boleti i zalosno je sto nijedna nasa televizija nije dala specijalnu emisij ili bilo sto drugo da educira jos vise ljude o toj bolesti...Sto vi mislit o tome?
Evo da ja kažem svoje mišljenje.. Je, žalosno je to i to zato što postoje određeni stereotipi o ljudima s AIDS-om. Evo što smo mi na faxu u jednoj prezentaciji mogli pročitati:
AIDS nije kazna za način ponašanja već je bolest kao i svaka druga, ne označava ljude kako bi bili društveno izopćeni

Bolest se ne prenosi socijalnim kontaktima, zbog toga prema takvim osobama ne treba provoditi nikakve mjere odvajanja

Prema tome, potrebno je nešto učiniti po tom pitanju..
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 21:44   #719
Quote:
Luscinia kaže: Pogledaj post
Evo da ja kažem svoje mišljenje.. Je, žalosno je to i to zato što postoje određeni stereotipi o ljudima s AIDS-om. Evo što smo mi na faxu u jednoj prezentaciji mogli pročitati:
AIDS nije kazna za način ponašanja već je bolest kao i svaka druga, ne označava ljude kako bi bili društveno izopćeni

Bolest se ne prenosi socijalnim kontaktima, zbog toga prema takvim osobama ne treba provoditi nikakve mjere odvajanja

Prema tome, potrebno je nešto učiniti po tom pitanju..
tako je potpisujem svaku rijec,ali mogli su se bar udostojit prikazat jednu emisiju povodom toga a ne samo u dnevniku i to onako kroz pricu,smatram da treba narod obrazovat povodo tog pitanja
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 21:53   #720
Ma našim medijima ta tema nije privlačna... I stvarno mi nije jasno kako neki ljudi mogu biti za takav tip diskriminacije prema oboljelima. Uostalom i da se zaraziš krvlju, opet ovise neki čimbenici... A i vrlo je mala vjerojatnost da će se netko zaraziti nekim nesretnim slučajem na kojeg nije mogao utjecati!
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.