Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2005., 02:10   #201
Quote:
NoWa kaže:
upravo se vratih avionom od tamo

1700 kuna Croatia Airlines. Povratna. Kupljeno preko agencije, jer kad ides direkt u CA, ispadne 2500 kuna

gledale smo sve ove neke Ryanairove,Skyeurope i slicne low cost kompanije i najblize je bilo krenuti iz Budimpeste tipa u 5 ujutro. sto se nama nije dalo, jer smo imale brdo stvari
A kolika je cijena iz Budimpešte?
Prince is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 11:04   #202
jeo gljive!!!!
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!
__________________
Dnevnik trudnog muškarca (kako sam okačio kopačke o klin), prerastao u "Dnevnik tate, nadimak mu znate"
Riba-blog
ribafish13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 16:13   #203
ajme, ja nedavno iz amsterdama.tjedan dana

evo copy-paste s globa di san to sve opisala
:
Dakle, Amsterdam.
Samo nekoliko crtica, onako kao last-minute help za sjećanje:

Mali milijun muzeja, od Van Goghovog, povijesnog, Rijskmuseuma, Madame Tussauda pa do muzeja trave (oh da, i tu smo bile. Unutra frajer nudi pušenje na bong. ne proporučujem jer smo ostatak dana provele u oblaku neznanja gdje i zašto idemo).
Osim toga tu je edukativno-zabavni centar Nemo za djecu, u obliku Titanica gdje možete isprobati kojekakve gluparije, ali i naučiti mnogo toga. Između ostalog i da govno ima 65% vode, a prljava čarapa 30%.

U Amsterdamu u židovskoj četvrti, u kojoj sada ima i najviše homseksualaca, je i kuća gdje se skrivala Anna Frank. Ono što me iznenadilo jest da je izložen njezin dnevnik. Ne znam što sam mislila gdje je...



Zatim mali milijun coffeeshopova. Mi smo bili vjerni jednom. Što zbog Bubbleguma (10€), što zbog DJ-a.

U istoj ulici gdje je naš cofeeshop jest i niz restorana u kojima smo svaki dan isprobavali hranu iz neke druge zemlje. Iranska Shaorma i argentinska hrana su definitivno pobjednici. Indijsku više neću nikad jesti. Uglavnom, meniji se kreću između 10 i 15 eura, što je sasvim prihvatljivo. Mislim, stotinjak kuna i nije mnogo u restoranu. Cijena jedne runde pića u kafiću za nas četiri iznosila je cca 15-20 €.


Veliki milijun bicikala. Jebote, oni imaju i garažu na par katova samo za bicikle!
Jako malo automobila. Navodno je parking jako skup. S obzirom na cijene svega ostalog vjerojatno i jest.

Nas je oduševio buvljak. Na kojem ipak nisu snižene cijene. Al je definitivno gušto prošetat tim buvljakom i gledat kakve sve kostime, mjuzu, proizvode od trave (bez THC-a) i ostale sitnice prodaju.


Šteta što je u Amsterdamu tako ružno vrijeme. Mislim, bile smo tjedan dana u špici ljeta, a samo zadnji dan nije padala kiša. Tamo, naime, UVIJEK pada kiša. Jebo to. Jebale smo se s odjećom jer smo naivno ponijele svaka po tri komadića dugih rukava. Sve one majčice i haljinice ostale su u kovčegu- netaknute.

I bile smo u Crvenu četvrt. Da nema onih teta u izlogu koje slučajno ugledate šetajući se gradom, ta se četvrt ne bi po ničem drugom razlikovala od drugih četvrti. Ok, ima i milijun sex shopova u koje nismo zalazile:-) A ja nisam našla svog crnca

Umorio me Amsterdam. Previše stvari za vidjeti u premalo vremena. Previše skupo. Računam da sam, osima vionske karte od 1700 kuna, potrošila 450 € za tjedan dana, s tim da smo imale smještaj. A nismo se razbacivale parama. Jer ih baš i nemamo za razbacivanje.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 15:39   #204
Quote:
NoWa kaže:
Uglavnom, meniji se kreću između 10 i 15 eura, što je sasvim prihvatljivo. Mislim, stotinjak kuna i nije mnogo u restoranu. Cijena jedne runde pića u kafiću za nas četiri iznosila je cca 15-20 €.

Ne znam kako ti to možeš smatrati prihvatljivim. Ja sam jela kod Turaka za 5 eura maksimum. Sve ovisi što hoćeš - ja sam htjela imati što više love za šoping pa sam jela jeftino.
Osim toga, možeš uvijek jesti i gotove salate koje se prodaju za par eura u Albert Heijnu ili nekom drugom supermarketu.
Ako hoćeš jesti po finijim restačima... to ti je to onda. 15 eura po obroku.

Quote:
NoWa kaže:

Nas je oduševio buvljak. Na kojem ipak nisu snižene cijene. Al je definitivno gušto prošetat tim buvljakom i gledat kakve sve kostime, mjuzu, proizvode od trave (bez THC-a) i ostale sitnice prodaju.
[/B]
Ne znam što si ti gledala na buvljaku (ako je u pitanju Waterlooplein, a njega znam dobro) a da nije sniženo. Sve je ispod cijene, za naše pojmove i ne prejeftino ali jeftinije.
I originalnije. Ima za 10tak eura upravo genijalnih majci, s najluđim uzorcima i natpisima.

Quote:
NoWa kaže:

Računam da sam, osima vionske karte od 1700 kuna, potrošila 450 € za tjedan dana, s tim da smo imale smještaj. A nismo se razbacivale parama. Jer ih baš i nemamo za razbacivanje. [/B]
450 eura? E pa da si jela po jefinijim mjestima možda bi ti nešto i ostalo...
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 17:20   #205
Quote:
tatiana kaže:
Ne znam što si ti gledala na buvljaku (ako je u pitanju Waterlooplein, a njega znam dobro) a da nije sniženo. Sve je ispod cijene, za naše pojmove i ne prejeftino ali jeftinije.
I originalnije. Ima za 10tak eura upravo genijalnih majci, s najluđim uzorcima i natpisima.
hvala, ali takve lude natpise mrzim. a jedino su takve majice "I'm Bitch" i slicnih oh-kako-sam-kul fora jeftine.
ostalo bas i nije.

Quote:
tatiana kaže:
Ne znam kako ti to možeš smatrati prihvatljivim.
Sorry, ali rucak u restoranu za 10-15 eura jest prihvatljivo. Nisam se htjela trovati sendvičima, pizzama, i ostali fast-food sranjima. fina guza

isla sam na odmor, a ne u shopping.a odmor znaci gledati lijepe stvari i lijepo jesti i lijepo se drogirati cudnim cigaretama
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 17:24   #206
Meni se onaj buvljak činio poprilično jeftinim, a tako i tako se moš cjenkat...mi smo neke bongose bili spustili na manje od pola cijene, našao sam kvalitetnih graffiti sprejeva za nekih 2.5 eura (kod nas nema manje od 30kn) itd. itd.
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 17:27   #207
Quote:
raliSHA kaže:
Meni se onaj buvljak činio poprilično jeftinim.
ma jeftin za njihove standarde, al ne i za moje

a bongove nisan kupovala
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 17:35   #208
boze kolko pedera...

jeste skuzili kak peru case u heinekenovom muzeju?
__________________
Dnevnik trudnog muškarca (kako sam okačio kopačke o klin), prerastao u "Dnevnik tate, nadimak mu znate"
Riba-blog
ribafish13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 17:46   #209
Quote:
ribafish13 kaže:
boze kolko pedera...
isto koliko i debila u hrvatskoj
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 01:17   #210
Quote:
ribafish13 kaže:


jeste skuzili kak peru case u heinekenovom muzeju?
Pivom?
Ali, tko jednom proba tu pivu u tom muzeju, više se nikad ne vraća drugoj pivi ( eventualno velebitskoj )

Hm, i oni čepovi? A ja sam mislio da je moja zbirka velika
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 12:02   #211
ma stave case u neki bazencic i uopce ih ne isplahnu... uzas...
ali da je fino - je...
__________________
Dnevnik trudnog muškarca (kako sam okačio kopačke o klin), prerastao u "Dnevnik tate, nadimak mu znate"
Riba-blog
ribafish13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 11:02   #212
U A'damu ne postoji 'zidovska cetvrt'. Svijet cesto pomisli da ako se tu nalazi kuca Anne Frank da je sve okolo valjda nekakva cetvrt kojoj treba dati ime.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 16:39   #213
Quote:
Lilly kaže:
U A'damu ne postoji 'zidovska cetvrt'. Svijet cesto pomisli da ako se tu nalazi kuca Anne Frank da je sve okolo valjda nekakva cetvrt kojoj treba dati ime.
pa to je vise "pederska cetvrt" koliko sam cula
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 14:45   #214
Waterlooplein

od waterloopleina izlazi ulica staal straat i odma na desnoj strani je birc Puccini! e, tamo sam ja radila dok sam zivjela u adamu
tak sa fino govorila dutch da sam posluzivala lalala! a bila sam samouka.
zivjela sam u maloj ulicici na prinzengraachtu. ( e....graacht ne sjecam se tocno)
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 18:08   #215
Amsterdam

Dakle, grad ko grad, sta u njemu valja obici (osim Red light districta), di jest, di spavat, kako, sta, cijene?
Heart of darkness is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 18:33   #216
...jedna velika pušiona
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 18:36   #217
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=28806
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 19:52   #218
Cijene su za naše pojmove astronomske (mislim na hotele i restorane) - mislim da ne možeš naći noćenje ispod 50€ po osobi. Ali restorani su, mada skupi, genijalni i raznoliki. Svakako probaj indonezijsku i thai kuhinju. Grad je super, super, ponijet će te atmosfera, nema samo jedan centar (glavni trg), nego ih ima nekoliko. I nemoj napraviti tipičnu tinejdžersku pogrešku (ne znam koliko si star): zabit se u coffie shop i ne vidjeti ni A od Amsterdama! Sretan put!
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 21:42   #219
Samo se turisti zabiju u coffeeshopove,nama ovdje to sve je sranje i totalno nezanimljivo.Ima puno toga za vidjet,unutar i van Amserdama.Ovo ljeto sam puno ljudi upoznala kojima se svidjao taj grad.Dobro je imati jedan bic i bit ce ti super.Sta se cijene tice,mislim da mozes naci sobe ili krevet od €20.00 pa na dalje,ovisi trazis hotel,hostal ili drugo.Mislim da cijene klope nije puno vise nego npr u Italiji.Ali moraz znati da je glavni grad Nizozemske tako da nije cudno da moras ostaviti malo vise Eura na stol.Hmmm,zamisli koliko das za kavu u Tkalcicevoj u ZG a koliko npr u Zapresicu.Kako dugo mislis boraviti?

__________________
LITTLE GREEN PEPPERS FROM PADRON... Some are spicy, some not!!!
Peregrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 09:15   #220
Bit cu tamo jedno 3-4 dana, no dolazim poslovno pa ne znan koliko cu vrimena za ostalo imat. Svakako zelim vidit neke najbolje znamenitosti, obic 1-2 nocna kluba i tako to. Sta se Coffe shopova tice, ja uopce ne pusim ni cigare a ne pijem ni kavu. Dobro bi mi dosla preporuka hotela u blizini nautickog sajma.
Heart of darkness is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:42.