Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2013., 00:17   #4561
Staklodom-OS

Quote:
lidijast kaže:
evo što sam ja kao shvatila i čime sam se vodila pri odluci o izboru profila, proizvođača,...
nije samo profil bitan, jer ono što nam se nudi, pogotovo u Os, sve je više manje ista klasa. recimo srednja. ukoliko želiš bolju ili slabiju opciju moraš im samo naglasiti. vrlo veliku ulogu igra tvornica, jer ona je nakraju ta koja reže, spaja i što god već s tim profilima. a staklo dom nema baš reprezentativnu tvornicu. moj gealan se slagao u Pićanu, zatim je gotov dovezen ovdje i dečki ovdje su ga samo montirali. na glasu su kod nas zetović, massa, madžar,...

e da, i moj jedini zahe... inzistirala sam na sivim brtvama jer mi crne super ružno izgledaju. na sivom acrylu sive brtve nisu baš najsretniji izbor, ali to ionako samo ja vidim...

Quote:
Violončelo2 kaže:
Puuuno hvala na odgovoru! I ja sam u ponudi zatražio tamno sivi Acryl (RAL 7015) profil izvana, bijelo iznutra, srebrne alu rolete (punjene), fiksne komarnike također plastificirane u RAL 7015, troslojno staklo LowE+plin, okov GU Uni-jet jer je navodno noviji/bolji od Euro-jet...Sve što sam tražio su stavili u ponudu i na kraju sam zadovoljan krajnjim iznosom (šaljem na PM). E sad, nisam vidio niti znao za tu njihovu nereprezentativnu tvornicu pa me to malo pokolebalo!

Na poziv ljubaznog osoblja iz VK-salona, negdje u studenom sam bio osobno u njihovoj potpuno novoj i modernoj tvornici/pogonu. Dakle, možda su nekada bili u nekakvoj staroj tvornici, ali to više nije slučaj. Na kraju sam kupio stolariju kod njih i ugrađena je tijekom siječnja. Na prvu - sve izgleda dobro. Useliti ću se tek na jesen pa ću prave dojmove imati tek nakon sezone grijanja. Ne mislim ih reklamirati niti davati preporuke. Iznosim samo svoja iskustva sa njihovom cijenom, proizvodima i uslugom, s čime sam do sada potpuno zadovoljan.
violončelo2 is offline  
Old 05.03.2013., 09:39   #4562
Imate li kakvu preporuku za firmu koja radi Gealan za područje okolice Zagreba? Ili obratno, imate li kakva saznanja koga bi bilo dobro izbjegavati?

(Prije nekoliko godina smo ugrađivali Gealan S 8000 i jako smo zadovoljni, ali firma kod koje smo naručivali više ne radi i nije na Gealanovom popisu.)
anita is offline  
Old 05.03.2013., 11:12   #4563
Narode pomagajte! Počela sam tražiti ponude za prozore i privukla me jedna ponuda firme "Staklo-dom" jer mi se činila najpovoljnijom, međutim onda listam po ovom forumu i naiđem na ovaj komentar:

Quote:
tomicstj kaže: Pogledaj post
Ako ne želite plakati kao moj prijatelj poslušajte ovaj savjet. Išao čovjek kupiti pvc stolariju i kao većina ljudi nasjeo na priču o kvalitetnom njemačkom profilu sa 6 komora po "NAJNIŽOJ CIJENI". Lijepo sam mu govorio da je meni to sumnjivo, ali me nije poslušao, već je rekao kako je sve to isto. Ljudi moji gdje to još ima: nešto kvalitetno a "NAJJEFTINIJE".
Tek kad su mu ugradili prozore i kad ih je usporedio s mojima čovjek se rasplakao od muke jer nije dao malo novaca s obzirom da je mijenjao stolariju na cijeloj kući. Danas mu je još teže jer su prozori čista katastrofa, a da ne pričam o balkonskim i ulaznim vratima. Takvima treba zabraniti rad jer su sramota za struku. Nažalost najskuplje je učiti na vlastitim greškama.
Zato sam se i javio na forum da bar nekoga spasim dok još nije kasno. Ako želite uživati u novim prozorima onda obratite pažnju i na kvalitetu, a ne samo na cijenu.
....vidim opet tu na kraju violončelo ih hvali...sad sam u frci jer nisam sigurna da se ne radi o samoreklami , pa me zanima ima li još netko kakva iskustva s dotičnom firmom? Ili mi može preporučiti nekog drugog !?
maric24 is offline  
Old 05.03.2013., 13:21   #4564
Pozdrav svima,

Razmisljam o PVC prozorima i imam par ponuda. Jel bolji Rehau EURO-70 ili Rehau Briliant Design? Kakva su vam iskustva & savjeti? Htio bih kvalitetniju varijantu a tu su negdje po dimenzijama a cijena razlika je 10%.
europe2seoul is offline  
Old 05.03.2013., 19:11   #4565
pozdrav svima!
trebam vaše iskustvo između IVETE i TROHA-DIL za PVC stolariju,zanima me kvaliteta,vaša iskustva i preporuke.
Trenutno sam u kupnji Pvc stolarije,pa da vidim i vaša mišljenja...
culey is offline  
Old 05.03.2013., 20:16   #4566
Quote:
maric24 kaže: Pogledaj post
Narode pomagajte! Počela sam tražiti ponude za prozore i privukla me jedna ponuda firme "Staklo-dom" jer mi se činila najpovoljnijom, međutim onda listam po ovom forumu i naiđem na ovaj komentar:



....vidim opet tu na kraju violončelo ih hvali...sad sam u frci jer nisam sigurna da se ne radi o samoreklami , pa me zanima ima li još netko kakva iskustva s dotičnom firmom? Ili mi može preporučiti nekog drugog !?
raspitaj se malo o Rehau profilima šest komora i 86 mm ugradbene dubine sa troslojnim staklom ,platis malo vise i imas nesto sto je proizvod , jeftino se nekupuje nista jer na kraju kupis dvaput

a Gealan je upitan nek ti naprave ponudu sa stokom i krilom sa sest komora i okovom neke novije generacije a ne sa euro-jetom koji se pravi u Turskoj

na kraju je stara narodna "plati pa se klati "
mala-maja is offline  
Old 06.03.2013., 08:54   #4567
Quote:
mala-maja kaže: Pogledaj post
raspitaj se malo o Rehau profilima šest komora i 86 mm ugradbene dubine sa troslojnim staklom ,platis malo vise i imas nesto sto je proizvod , jeftino se nekupuje nista jer na kraju kupis dvaput

a Gealan je upitan nek ti naprave ponudu sa stokom i krilom sa sest komora i okovom neke novije generacije a ne sa euro-jetom koji se pravi u Turskoj

na kraju je stara narodna "plati pa se klati "
Hvala na savjetu, a gdje mogu vidjeti taj Rehau profil?
maric24 is offline  
Old 06.03.2013., 10:52   #4568
Znaci nitko nista izmedju Rehau EURO-70 i Briliant design?
Jer vidim da svi daju u ponudi automatski Euro-70 a razlika je mala dok proizvodjac fura Briliant design kao klasa iznad Euro-70; jel to onda manja zarada ako nude briliant design pa to ne rade ili kak? Ima ko kakva iskustva?
europe2seoul is offline  
Old 06.03.2013., 11:36   #4569
Ja ti baš nisam neki stručnjak, ali mislim da je razlika samo u debljini vanjske stijenke i u vanjskom sjaju, ali ni jedno ni drugo bitno ne utječe na kvalitetu. Naravno ako je onaj širi štok i zaobljeno krilo. Ja sam uzeo Euro 70 jer nisam vidio nikakvu razliku kad sam ih uspoređivao. Eto bar nešto ako se ne javi netko s više znanja o tome.
tomicstj is offline  
Old 06.03.2013., 11:44   #4570
Quote:
tomicstj kaže: Pogledaj post
Ja ti baš nisam neki stručnjak, ali mislim da je razlika samo u debljini vanjske stijenke i u vanjskom sjaju, ali ni jedno ni drugo bitno ne utječe na kvalitetu. Naravno ako je onaj širi štok i zaobljeno krilo. Ja sam uzeo Euro 70 jer nisam vidio nikakvu razliku kad sam ih uspoređivao. Eto bar nešto ako se ne javi netko s više znanja o tome.
Daj mi reci gdje si uzeo da odem pogledati. Vidjela sam da si iz VK pa mi valjda neće biti daleko. Zanima me taj Rehau koji svi toliko hvale, nadam se da je bolji od Gealana 8000. Što više listam ovaj forum sve teže se odlučiti.
maric24 is offline  
Old 06.03.2013., 12:19   #4571
Drago mi je ako mogu pomoći. Da ne kažu da nekog reklamiram pošaljem ti na pm.
tomicstj is offline  
Old 06.03.2013., 12:59   #4572
Quote:
mala-maja kaže: Pogledaj post
raspitaj se malo o Rehau profilima šest komora i 86 mm ugradbene dubine sa troslojnim staklom ,platis malo vise i imas nesto sto je proizvod , jeftino se nekupuje nista jer na kraju kupis dvaput

a Gealan je upitan nek ti naprave ponudu sa stokom i krilom sa sest komora i okovom neke novije generacije a ne sa euro-jetom koji se pravi u Turskoj

na kraju je stara narodna "plati pa se klati "
Nekoliko postova ranije sam opisao kakvu sam stolariju kupio. Da dopunim, radi se o profilu Gealan S8000 sa 6 komora, ugradbene dubine 74 mm i okovu GU Uni-jet koji se pravi u Njemačkoj.

Da ne raspravljamo, ja nisam iz te struke. Sve što sam "naučio" je rezultat vaših savjeta, mišljenja i surfanja tako da ne znam zašto je problem ako se neki okov proizvodi u Turskoj, jer pitanje je gdje se proizvode i drugi.

Također, stolariju koju sam opisao sam platio i ugrađena je u moju kuću, tako da sve što sam o njoj napisao je na temelju vlastitog iskustva a ne rekao mi susjedov prijatelj da je čuo od nekog...
violončelo2 is offline  
Old 06.03.2013., 17:50   #4573
Ne vidim na netu nigdje neki okvirni kalkulator za Rehau. Je li skuplji Rehau Brilliant ili Gealan s8000 Elegant?
anita is offline  
Old 06.03.2013., 23:46   #4574
Quote:
maric24 kaže: Pogledaj post
Daj mi reci gdje si uzeo da odem pogledati. Vidjela sam da si iz VK pa mi valjda neće biti daleko. Zanima me taj Rehau koji svi toliko hvale, nadam se da je bolji od Gealana 8000. Što više listam ovaj forum sve teže se odlučiti.
imas u Osijeku dva rehau proizvodaca
mala-maja is offline  
Old 06.03.2013., 23:52   #4575
Quote:
violončelo2 kaže: Pogledaj post
Nekoliko postova ranije sam opisao kakvu sam stolariju kupio. Da dopunim, radi se o profilu Gealan S8000 sa 6 komora, ugradbene dubine 74 mm i okovu GU Uni-jet koji se pravi u Njemačkoj.

Da ne raspravljamo, ja nisam iz te struke. Sve što sam "naučio" je rezultat vaših savjeta, mišljenja i surfanja tako da ne znam zašto je problem ako se neki okov proizvodi u Turskoj, jer pitanje je gdje se proizvode i drugi.

Također, stolariju koju sam opisao sam platio i ugrađena je u moju kuću, tako da sve što sam o njoj napisao je na temelju vlastitog iskustva a ne rekao mi susjedov prijatelj da je čuo od nekog...
neznam ?evo malo podatka za gealan s 8000

http://www.gealan.de/hr/fensterkaeuf...0iq/index.html

http://www.gealan.de/hr/fensterkaeuf...q/seite02.html

pa ti znaj sto si dobio i jedan i drugi je 8000?
mala-maja is offline  
Old 07.03.2013., 00:00   #4576
Quote:
mala-maja kaže: Pogledaj post
neznam ?evo malo podatka za gealan s 8000

http://www.gealan.de/hr/fensterkaeuf...0iq/index.html

http://www.gealan.de/hr/fensterkaeuf...q/seite02.html

pa ti znaj sto si dobio i jedan i drugi je 8000?
Pa znam , dobio sam ovaj http://www.gealan.de/hr/fensterkaeuf...q/seite02.html sa 6 komora, acryl, tako uostalom i piše na ponudi i računu/garanciji.
violončelo2 is offline  
Old 07.03.2013., 00:10   #4577
Quote:
violončelo2 kaže: Pogledaj post
Pa znam , dobio sam ovaj http://www.gealan.de/hr/fensterkaeuf...q/seite02.html sa 6 komora, acryl, tako uostalom i piše na ponudi i računu/garanciji.
onda sve 5 uzivaj u svojim gealan prozorima
mala-maja is offline  
Old 07.03.2013., 00:25   #4578
Quote:
mala-maja kaže: Pogledaj post
onda sve 5 uzivaj u svojim gealan prozorima
Hvala, valjda hoću, ali tek na jesen kada uselimo.
violončelo2 is offline  
Old 07.03.2013., 09:25   #4579
Ako nije problem jel mi možeš reći gdje ti je kuća da dođem pogledati sa suprugom kako to izgleda ugrađeno.
maric24 is offline  
Old 07.03.2013., 09:27   #4580
Molba za ponudom PVC stolarije

Molio bih na PM ponudu sa cijenom za PVC stolariju prema specifikaciji....
Na sve prozore i balkonska vrata išle bi još i rolete (kutija za rolete = + 20 cm ??? ) ,sa rolo komarnicima
Minimalno 5 komora, troslojno low e staklo punjeno argonom

Prozor 100 x 120 3 kom
Prozor 60 x 80 2 kom
Prozor 80 x 80 2 kom
Prozor 140 x 120 3 kom
Balkonska vrata 160 x 210 1 kom

Ulazna vrata 130 x 210 1 kom

Stolariju trebam u Međimurju....

Demontaža, prijevoz i ugradnja su moji
Lijep pozdrav
delph is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.