Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2005., 08:59   #1
Toplana vs plinsko etažno

do sada smo bili podstanari u stanovima gdje je etazno grijanje, i nismo bas nesto odusevljeni, pa sad ne znam da li je kod svih stanova tako, najgore nam je s toplom vodom, prvo hladna pa topla pa hladna, pa nikako docekati toplu do kraja, to nas stvarno izluduje. Super je to kaj mogu upaliti grijanje kad hocu.
E sad, jednog dana kad bi kupovali stan prije bi se odlucili za grijanje na toplanu, ali kako se sve nove zgrade grade s etaznim grijanjem da li postoji uopce mogucnost prikljucenja na toplanu?
hvala na odgovorima.
Zelda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 11:51   #2
Najbolja solucija za toplu vodu i grijanje je da imas svoj bojler. Mozda s tvojim trenutno nesto nije u redu. U novogradnjama su vec postavljeni bojleri za etazno plinsko grijanje. Da se hoces prikljuciti na toplanu morala bi postojati instalacija u ulici, platila bi prikljucenje, posao, uglavnom takvo nesto nema smisla raditi. Nitko jos nije pitao jer se moze u novogradnji koja ima plinsko etazno prikljuciti na toplanu
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 12:10   #3
mogu ja nešto pitati?

čujem one priče o tome kako se ljudi uguše ugljičnim monoksidom. jel se to može dogoditi u novim zgradama koje imaju centralno etažno i kako se zaštititi ako da?
znam da ima nekih alarmnih uređaja, detektora ugljičnog monoksida...

zašto se to desi - jel ne valja bojler ili cijevi ili šta?
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 13:06   #4
Ako je bojler neispravan moze doci do gusenja ugljicnim monoksidom. Zato je dobro imati otvor na vratima kupaonice, a mislim da je jos bolje kupiti detektor
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 13:57   #5
a mozda nije nitko do sada pitao, zato ja pitam . Nas bojler nije u kupaonici nego u hodniku. Bojler je novi, promijenjen prije cca. 3 mj. Ne znam da li je tako i drugima koji imaju etazno centralno po pitanju tople vode.
Zelda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 14:17   #6
pa neki ga imaju i u kuhinji ... nista cudno
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 14:32   #7
Neisparvan bojler ili začepljen (i djelomično) dimnjak mogu izazvati probleme jer dimnjak ne "vuče" plin van već dolazi do njegovog povrata.
Inače ovo - hladna, topla, hladna voda - vjerojatno se radi o problemu s bojlerom.
Imam etažno već 17 god i nebih se vratio na zajedničku kotlovnicu il toplanu! Okreneš kad i na koliko ti paše grijanje, a kaj se tiče topline vode - normalno da u startu nije tak vruća al dok uđem pod tuš zagrije se (10-ak sec) dakle neznam u čemu je tu problem.
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 14:33   #8
uhhhh... znači postoji opasnost... kakav to otvor na vratima, Avilu?
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 14:39   #9
Ma daj....ta opasnost ti je manja nego da će te na cesti zagazit auto. Uredno servisiraš bojler, dimnjačar dođe svakih par mjeseci provjerit dimnjak i to je to.
Zamisli samo kak mi je bilo frendu u zgradi do kad nisu počeli grijat a temp pale ispod 10 stupnjeva...
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 14:40   #10
Quote:
Avilu kaže:
Ako je bojler neispravan moze doci do gusenja ugljicnim monoksidom. Zato je dobro imati otvor na vratima kupaonice, a mislim da je jos bolje kupiti detektor
To je normalna stavr imao ili ne bojler u kupaonici u većini novijih zgrada. bar u ovima koje sam ja vidio.
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 19:49   #11
Quote:
Chloe kaže:
uhhhh... znači postoji opasnost... kakav to otvor na vratima, Avilu?


To ti ovisi o velicini kupaonice. Ako je mala onda je dobro imati sto veci otvor. Pogledaj u bauhausu ili nekom slicnom ducanu
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 19:51   #12
Quote:
Aragorn kaže:
Imam etažno već 17 god i nebih se vratio na zajedničku kotlovnicu il toplanu! Okreneš kad i na koliko ti paše grijanje, a kaj se tiče topline vode - normalno da u startu nije tak vruća al dok uđem pod tuš zagrije se (10-ak sec) dakle neznam u čemu je tu problem.

A znas koje veselje zna nastat kad rikne kotlovnica a nema love u pricuvi da se popravi?
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 20:24   #13
Quote:
Avilu kaže:
A znas koje veselje zna nastat kad rikne kotlovnica a nema love u pricuvi da se popravi?
mogu mislit!!! Meni bi jedino mogao bit bad ak vrisne bojler.
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 08:43   #14
je pa meni je problem s tom toplom vodom, topla-hladna i tak se izmjenjuje, mislim ak se hocu istusirati ili okupati pretvori se u pravo mucenje. npr. napunit kadu s toplom vodom, koma. ne znam, ocito nekaj ne stima ili s bojlerom ili kak su to oni uopce slozili.
Zelda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 09:39   #15
Zelda, kad je majstor zadnji put ocistio taj bojler?
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 14:18   #16
Quote:
Avilu kaže:
To ti ovisi o velicini kupaonice. Ako je mala onda je dobro imati sto veci otvor. Pogledaj u bauhausu ili nekom slicnom ducanu
Ali ne kuzim o kakvom je otvoru riječ
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 14:23   #17
taj bojler je nov, kao sto rekoh slozen prije cca. 3 mj., a prije toga nas je i onaj stari zezao. pa bi se ugasio, pa bi procurio, pa bi dosle gazde, poprckale nekaj po njemu, i opet ista stvar.
Zelda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 14:20   #18
Arrow Toplana vs plinsko etažno

Ne znam točno potrošnju plinskog etažnog, no meni se čini da je toplana jeftinija,
ispravite me ako griješim.
Jedini nedostatak toplane je da ne možeš uključiti grijanje kada želiš nego kada oni to odluče.

Zadnje uređivanje thunderstorm : 09.01.2007. at 17:41.
thunderstorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 14:34   #19
Quote:
thunderstorm kaže:
Ne znam točno potrošnju plinskog etažnog, no meni se isto čini da je toplana jeftinija,
ispravite me ako griješim.
Jedini nedostatak toplane je da ne možeš uključiti grijanje kada želiš nego kada oni to odluče.
plinsko etažno je super stvar! račun za stan od 40m2 bio je otprilike jednak računu za grijanje za stan od 55 m2 koji je bio na toplani.
imaš i one "štedljive" termometre za stan, koje možeš podesiti da se pale na određenu temperaturu u određeno vrijeme (možeš i posložiti opciju za radne dane ili vikende), na koliko da održavaju dok tebe nema, ma sve. i funkcionira bez greške.
sad, toplana ti lupi fiksnu cijenu ovisno o mjesecu i kvadraturi, a ovaj sistem ti omogućuje da kad, na primjer odeš na skijanje, ne nabijaš grijanje.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 15:09   #20
Quote:
račun za stan od 40m2 bio je otprilike jednak računu za grijanje za stan od 55 m2 koji je bio na toplani.
Tak sam si i mislio
thunderstorm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.