Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2007., 21:24   #641
ODGOVOR

Quote:
drnda kaže: Pogledaj post
ok,kužim,3 do 5 godina i onda dugo imaš hiv a nemaš aids!!!!i stigneš dočekati lijek koji će nadam se uskoro naći!!! a ako ne koristiš terapiju dobiješ prije aids,jel da???pozzz cyryuse,hvala ti što si uopće otvorio ovakvu temu da ljudi saznaju neke stvari..
da naravno ako se ne koristi terapija ili ako netko ne želi koristiti lijekove ili ako kojim slučajem još ne zna za svoj status pa stoga niti ne pije lijekove tada je sve moguće. Upravo to je vrijeme za koje pitaš, ako prođe dosta od zaraze a netko se još nije testirao moguće je da se razvije aids a lijekovi mogu da dođu u zadnji čas kao zadnje što se može napraviti....
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 21:26   #642
ODGOVOR

Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
reci mi cyryuse koliko je vremena proslo ....od kad si se ti zarazio ...posle koliko si poceo sumnjat na hiv?
napisao sam još negdje prije u odgovorima da nosim virus nekih 4 godine, a kako i odkuda nakana----da se testiram sam isto rekao još na početku svojih odgovora.
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 01:46   #643
Evo jos malo vijesti o situaciji u Europi, ukratko broj oboljelih je u porastu u cijeloj EU, vise od pola slucajeva je hetero kontaktom ali gay populacija ima statisticki puno veci rizik...

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/7109139.stm
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 11:54   #644
Pozdrav

Dok sam čitao opis tvoga života na komadiću papira, sve mi se ćinilo kako čitam o svome životu i kako sam tu priči napisao ja. Svaka tvoja riječ, postjetila me na ovo što trenutno ja proživljavam, od želje po smrti (veoma često se mi to događa, osobito kad sam u autu i na autoputu) pa sve do skrivanja pred dragim ljudima. Imam problem i sa dodirima, nepodnosim da me dodiruju ljudi koje ne poznajem. Ali i još jednu stvar nisam uradio, još uvijek nisam odlučio upoznati protivnika i savladati ga, jednostavno nemogu. Kada podjem čitati, uhvati me panika, postanem živčan i nemogu disati. Možda budem jednoga dana uspio i to savladati. Borim se nekako sam kroz sve to i jako mi je teško. Ne poznajem nikoga tko bi bio u istoj situaciji, teško mi je govoriti o svoji bolesti, a ovo, da ti pišem je veliki korak u mome životu. Tvoje pismo me je dodirnulo, našao sam komadič sebe u njemu i zato ti pišem. Pa javi se ako želiš, lp



Mislim da ne postoji univerzalni odgovor na pitanje kako živjeti s HIV-om. Kao ni za mnoge druge, najteže situacije u životu. Otkad sam saznao da sam HIV+ i još uvijek me ta misao progoni svaki dan. Nadam se da će doći i to vrijeme, kad će mi ta činjenica postati sporedna stvar u životu, kao nešto od čega ionako ne mogu pobjeći (što zapravo i jest), ali za to je potrebno ništa drugo nego vrijeme koje kao što znamo, više manje uspješno liječi rane.
Da živim u nekoj drugoj zemlji ili gradu gdje ima mnogo više HIV+ osoba, siguran sam da bi se bolje osjećao jer bi prije svega mogućnost diskriminacije bila manja, a i lakše bi našao osobe koje me "razumiju". Kod nas još uvijek ne postoji kvalitetna psihološka pomoć za oboljele.
Gay sam, nefeminizirani i van scene i kao takav osjećam se trostruko diskriminiran. Kao gay u hetero društvu, kao HIV+ u društvu i kao HIV+ u gay zajednici. Jer nemojmo se zavaravati, ako ne otkrijem svoj HIV status potencijalnom partneru, doći će bez problema do seksualnog odnosa, pa čak i nezaštićenog. No, ako ga otkrijem, siguran sam da će me 100% njih odbiti. Nevjerojatno licemjerje, a znam da u nekim zapadnim zemljama to nije tako, jer su ljudi upoznati s bolešću i znaju da , ako koriste mjere zaštite, da je svejedno da li imaju odnos s HIV+ osobom ili s osobom NEPOZNATOG STATUSA.
Otkrivši da sam HIV + pomirio sam se sa žalosnom spoznajom da, barem ovdje , neću nikad više naći osobu za vezu, što je emocionalna katastrofa, i cijelu stvar čini još gorom nego što bi mogla biti. Živjeti bez emocija i osjećaja nečije ljubavi i prisnosti još da ne kažem gore utiče na razvoj bolesti i psihu pojedinca. A živjeti sa nekime tko te želi i zna istinu za HIV status je bolje jer je osječaj uspjeha veći samim time da nisi sam i da se može više i kvalitetnije živjeti sa HIV-om ne misleći na to kao jedinu preokupaciju u životu. Nije beznačajno ali je teško trošiti misli i vrijeme samo na taj HIV, korisnije je dati sebe i svoju pažnju te osjećaje osobi do koje ti je stalo, puno je stvari koje život čine lijepim i kvalitetnijim, sadržajnijim ali sa osobom koja te razumije i podržava.
Hm, ima li nečeg lijepog u svemu? Možda to da želim ubrzati stvari, i doživjeti što više života, suočen sa njegovom prolaznošću. Ti, koji ćeš naći malo vremena da pročitaš ovaj moj život na komadu papira i koji ćeš čitanjem možda ubiti vrijeme, shvati da se HIV ne nalazi tamo negdje daleko, daleko od nas, on je ovdje već jako dugo. Sjećam se da je bilo proljeće. Svijet se budio, a meni se u trenutku srušio. Tada sam već imao svoj život. Imao prijatelje, imao sam početak života. Samo jedan mali komad papira, nalaz, srušio je sve. Borba za životom i početak nečeg o čemu nisam imao pojma počela je. Strah od smrti, strah od zaraze drugih, strah na svakom koraku, u svakoj sekundi. HIV je zauzeo ne samo moje tijelo, već i moj život. Dani provedeni u strahu, strah od nepoznatog, o tome što donosi sutra neusporediv je s bilo čime. Nisam znao što mi je za činiti, jednostavno želio sam umrijeti. Jer nisam mogao više živjeti s time. Izjedalo me je na svim mogućim područjima života. Laž, laž i samo laž. Živio sam u laži i lagao sam ljudima koje volim, a to me je najviše boljelo. Glumio sam da sam zdrav i da je sve u redu, ali nisam mogao tako. Smrt je bila jedino rješenje. Ali kako da si sam uzmem život ako si ga nisam sam i dao? Teško je opisati takav strah, jer ne postoje te riječi kojima bi se to moglo opisati. U strahu rasla je i moja vjera u Boga, jer jedini je on znao kako se osjećam i što mi je činiti dalje. Odluka je pala. Vrijeme je za borbu.
Borbu koja je neizvjesna, za koju se ne zna kako će završiti, ali volja za životom bila je jača. Sjećam se jednom davno da sam čuo da ako želiš pobijediti neprijatelja treba ga prvo upoznati. Čitao sam o HIV-u i shvatio sam koliko malo o njemu znam. Shvatio sam da živim u neznanju i da u školi i u ostalim medijima oglašavanja o tome ne znaju ništa. HIV je bolest nekakvih ljudi koji žive na margini života? O čemu to oni pričaju? Zar sam ja jedan od njih? Ja koji sam oduvijek živio po zakonima, koji sam oduvijek pomagao ljudima, koji sam oduvijek volio ljude i bio voljen, kojemu je ljubav sve u životu? Zar sam ja marginalac? Onaj koji ubija, drogira se, prostituira se? Shvatio sam da ljudi ne znaju ništa. Prva stvar, krenuo sam od ljudi koje sam najviše volio. Neki su ostali, ali večina je otišla. Zar je čovjek onaj s kojime ste prošli najljepše godine života, okrene leđa i kaže:“ Ako se sretnemo na ulici nemoj mi davati ruku i poljubac u obraz?“ Zar je to čovjek s kojim ste dijelili i dobro i zlo? Ali tek danas shvatio sam da mi to nije pravi prijatelj. Oni koji su ostali njima veliko hvala, jer uz njih sam i sam čovjek koji zaslužuje život i poštovanje. Ljubav je ono što pokreće cijeli svijet. Ljubav je ono što vas čini čovjekom, što vam daje snagu da hodate da živite da ljubite… Ljubav pokreće vjeru, a vjera opet daje vam snagu da volite. Ne znam da li ste shvatili o čemu vam govorim, ali danas kada sam sam opet živim bez obzira na sve. Našao sam snagu u sebi da svoju dušu rasteretim problema HIV-a neka on samo spava i miruje na dulje staze a mene pusti u svijet da živim da se radujem svakom novom danu jer je život meni dat da ga iskoristim u potpunosti i do kraja te podijelim sa drugim ljudima, da pomognem onima kojima je moja pomoć potrebna. Neka znaju da nisu sami i da postoje ljudi koji djeluju i bore se svojim radom i iskustvom protiv ovog zla. Krenimo zajedno dalje u novi dan, jer zajedno smo jači. A ti, ako si i pročitao ovaj moj život na komadu papira, ne okreći leđa i ne zatvaraj oči, jer nažalost već danas možda i u blizini tebe HIV pokuca na neka tebi bliža vrata.[/QUOTE]
ožujak2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 10:50   #645
drzite se ljudi......
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 13:06   #646
Otkazani klinički eksperimenti s Merckovim cjepivom protiv HIV-a

Nakon dobivenih odličnih rezultata in vitro i iz testova na životinjama, činilo se da će cjepivo tvrtke Merck protiv virusa HIV-a predstavljati preokret u borbi protiv AIDSA: No sada su klinički testovi otkazani i zaustavljeni. Bez obzira na enormne novčane iznose koji se izdvajaju po cijelome svijetu, te na znanje i razmjenu znanja među znanstvenicima, put do lijeka koji bi mogao oslabiti virus što je dosad ubio 25 milijuna osoba u svijetu i dalje ostaje nedostižan. U svijetu danas ima 40 milijuna seropozitivnih osoba, čak dvije trećine od njih u Africi.

Lawrence Corey iz Global Hiv Vaccine Enterprise, konzorcija što ga financira Fundacija Gates, izjavio je da je kraj projekta Merck sve ražalostio. Dok klasična cjepiva stimuliraju odgovor antitijela na infekciju (nedjelotvorna su na brojne mutacije virusa HIV), nova cjepiva usmjerena su na stimulaciju specifičnijeg odgovora limfocita T, stanica imunosnog sustava koje napadaju inficirane stanice organizma onemogućujući tako virus da se reproducira. Nada sada leži u tome da se uspije stimulirati odgovor limfocita T na cjepivo napravljeno od fragmenata DNK virusa HIV-a (stvorenog i laboratoriju i učinjenog neškodljivim) te rekombinantnog vektora.

Trenutačno ohrabrujući rezultati stižu s američkog Nacionalnog instituta zdravstva Health i GeoVAxa iz Atlante koji će na čovjeku testirati cjepivo što se pokazalo djelotvornim u testovima na majmunima. Istraživači provode i druge vrste istraživanja usmjerena na proteine ili peptide vanjske membrane virusa (umjesto na viralnoj DNK), i dalje s dodanim vektorima, no za to su potrebna golema financijska sredstva.
Izvor: www.molecularlab.it
colin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:56   #647
da naravno ako se ne koristi terapija ili ako netko ne želi koristiti lijekove ili ako kojim slučajem još ne zna za svoj status pa stoga niti ne pije lijekove tada je sve moguće. Upravo to je vrijeme za koje pitaš, ako prođe dosta od zaraze a netko se još nije testirao moguće je da se razvije aids a lijekovi mogu da dođu u zadnji čas kao zadnje što se može napraviti....
čitala sam da je max. vijek kod ljudi koji ne piju lijekove a imaju hiv 10 god........
premalo postova za 1.prosinac.......
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 00:02   #648
nazalost......ljudi misle da hiv nije toliko bitan.....
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 08:26   #649
Cjepivo protiv HIV-a?

Kako efikasnog lijeka za AIDS još uvijek nema, znanstvenici su se počeli koncentrirati na prevenciju, tj. cjepivo protiv HIV-a. Kliničko ispitivanje na ljudima započinje u Belgiji. Na majmunima djeluje.


Tvrtka Mymetics sa sjedištem u Nyonu u Švicarskoj najavila je u srijedu u Ženevi da za godinu dana počinje prvu fazu kliničkog ispitivanja mogućeg cjepiva protiv virusa HIV-a.

Ispitivanje tog cjepiva koje potiče proizvodnju antitijela u sluzokoži, sličnih antitijelima koja postoje u osoba s prirodnim imunitetom, provodit će se u Belgiji od jeseni 2008. na 30 do 40 žena, dodao je Sylvain Fleury, znanstveni direktor Mymeticsa.

Tvrtka svoja znanstvena istraživanja provodi u suradnji s farmaceutskim laboratorijima. Ističe da njezino cjepivo potiče proizvodnju antitijela u sluzokoži spolnih organa i crijeva kod više od 90 posto cijepljenih majmuna makaki.

Za imunizaciju su potrebne dvije do tri doze cjepiva u razdoblju od šest mjeseci prije izlaganja virusu.
colin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:12   #650
molim vas da mi netko kaže da li se kod zaraze hivom vide kakva odstupanja na krvnoj slici??????????????minimalna????????
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 19:57   #651
Ne, krvna slika nema veze sa HIV-testom

Quote:
drnda kaže: Pogledaj post
molim vas da mi netko kaže da li se kod zaraze hivom vide kakva odstupanja na krvnoj slici??????????????minimalna????????
Obicna pretraga krvi nista ne moze ukazivati da osoba ima hiv u krvi
samo test na prisutnost antitijela na hiv ukazuju na to dali je netko hiv pozitivan (+) ili uz odsustvo istih hiv negativan (-).
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 10:23   #652
ne može krvna slika upućivati na hiv ali koliko ja znam,od doktorice,nakon par godina od zaraze hivom tijelo pokazuje znakove oslabljenosti,recimo mršavi se,tijelo napadaju različite infekcije...i sl.cyryus je jednom prilikom rekao da ne radi jer ne može stalno na bolovanje,da je često bio bolestan,nije rekao od čega al vjerojatno slično nešto,a tek 4 godine boluje od hiva..ispravi me cyryuse ako griješim...pozzzzzzzzzzz
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 17:24   #653
Quote:
cyryus kaže: Pogledaj post
da ne piše nigdje da sam bolestan, da istina bio sam jedno dulje vrijeme na bolovanju to je dosta bilo problematično dok se neke stvari nisu sanirale, najveća moja greška je ta, što je moj bivši sa kojim sam bio u vezi iz svojih razloga koje ne mogu dokučiti poslodavcu poslao moje papire iz kojih se vidjelo od čega bolujem, to je ono što me je uništilo oko mog zadnjeg posla.
da nitko ne kaze da ne smiješ raditi, ali postoji ono...saznanje da netko ima + nije lijepo i još vise da radis sa drugima koji su izrazito homofobi ....
da ne piše u radnoj bolest ili slično, ali ne osječam se dobro, inaće sam ono slabijeg zdravlja pa godišnje budem par puta na bolovanju, tesko je raditi i ići doktoru da ti otvara bolovanje, to treba i pravdati, postoje šifre pod kojima se vodi bolovanje, no sigurno da poslodavcu nije dobro da je radnik vise doma nego sto radi
no sigurno je da mnogi koji imaju koje zdravstvene probleme skrivaju i teze im je uspjeti nego zdravi
tako da mi nije jasno kad netko piše da se 10 godina ne mora vidjeti hiv,mislim neki znakovi smanjenog imuniteta se moraju vidjeti..valjda misle na 10 godina uz tablete?????????
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 17:42   #654
Quote:
cyryus kaže: Pogledaj post
Da kažem ako je u pitanju gripa ona ne traje 5 ili 7 dana nego puno dulje jer je imunitet oslabljen i nema snage da se bori sa bolešču, drugo i ako je kod nekoga prisutna gripa može nastati komplikacija kao upala pluća, i druge srodne infekcije jer je tada stanje slabije i podložnije raznoraznim infekcijama, upalama, stanjima koje kod zdravih osoba ne zamječujemo.
No postoje dobri antibiotici i sve dok je stanje još uvijek stabilno i pod nadzorom liječnika moguće je sve bolesti sanirati i izliječiti ili barem zaliječiti da ne nastane veći problem po život bolesnika.
Ali kad pogledamo uz danas adekvatnu i ipak besplatnu terapiju koju plaća HZZO mogućer je virus držati pod kontrolom dulji niz godina, a medicina svakim danom ide naprijed i svake godine na tržište izađe neki novi lijek koji je nadopuna starijem uz sve manje nuspojava i bolji pristup liječenju oboljelima od hiv-a.
eto drnda ako ti imaš sličnih problema,gripa koja traje duuuugo,a i ako nemaš trk na testiranje da ne brineš više oko krvne slike sl.
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 10:22   #655
a od cyryusa ni traga ni glasa.....javi se
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 11:26   #656
javice se on tako nestane pa dodje
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 12:21   #657
ODGOVOR

Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
javice se on tako nestane pa dodje
sve je to tesko reci dali ima veze oslabljeni imunitet ili nesto drugo
ali sigurno je sa hivom organizam slabi i to na neki nacin ima svoj tijek
ja sam bio na bolovanju iz savim drugih razloga ne vezano za bolesti oko hiva nego vise da se sredim psihicki da izdrzim teret i spoznaju hiva te sa njime ici naprijed
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 13:55   #658
sori,ja sam se ulovila za onaj dio u kojem si napisaoda si slabijeg zdravlja inaače pa sam zato kopirala tvoj tekst.Inače sam pričala sa dr. koja je epidemiolog i ono što kažeš da nakon 3-5 godina je neki prosjek početka pijenja tableta pa zato kažem da u jako velikoj večini slučajeva organizam bi trebao počeo pokazivati da nešto s njim nije u redu...neznam kako si se ti osjećao prije nego što si ih počeo piti,ali me zanima što si mislio pod tim da si inače slabijeg zdravlja...molim te cyryse piši malo osvemu da se ljudi malo više informiraju...pozzzzzzzzz veliki
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 16:41   #659
ODGOVOR

neznam kako si se ti osjećao prije nego što si ih počeo piti,ali me zanima što si mislio pod tim da si inače slabijeg zdravlja...molim te cyryse piši malo osvemu da se ljudi malo više informiraju...pozzzzzzzzz


tvoje pitanje je malo neodređeno ali evo da ti kažem, to što je netko slabijeg zdravlja za mene konkretko je da sam gripozan, tu i tamo znam uloviti virozu, gripu...ništa sad tragično ali liječenje traje dulje nego kod osoba sa zdravim imunološkim sustavom. Osobe koje boluju od bilo čega što zahtjeva veći odgovor imunuteta podložnije su takvim češćim napadima vrusa, bakterija i gripe nego zdravi ljudi. Svakako treba oprez i paziti na zdravlje i koristiti vitamine i preparate da bi se imunitet dulje odžao zdravijim i dulje odupirao napadima bolesti.. Svaka bolest naruši imunitet i traži svoj dio da se zaštiti i odgovor tijela.
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 18:45   #660
zanima i mene ako si počeo trošiti terapiju da su ti limfociti pali pa se to moralo odraziti na tvoje zdravlje...pa me zanimalo kako?ili si potpuno zdrav počeo trošiti terapiju...
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.