Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2007., 17:35   #561
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
pridrzavas li se toga i koristis li uvijek zastitu? mozda ne bi bilo lose da priznas partneru (makar je samo na jednu noc) svoje stanje, cisto opreza radi.
Hm, AIDS (a i ostale STD) je jako veliki tabu medju gay populacijom i ako nekome kazes zaboravi na seks + svi ce odmah poceti pricati iza ledja spiku tipa cuvaj ga se on je pozitivan itd...


Nemam pojma, ja bih prvo probao naci stalnog partnera, po mogucnosti isto pozitivnog ako vec nemoze drugacije, mislim potpuna veza je nesto puno kvalitetnije u svakom pogledu od usputnog seksa sa ne znam kakvim komadom u kojem jos moras biti opterecen sutnjom o svojem statusu.
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 21:38   #562
Jedan moj drug i ja smo bili na zurci u jednom lokalu....on je popio malo i poceo da se vrti oko konobarice.....ujutru mi je rekao....da se prilikom sluzenja konobarica udarila te da joj je krenula krv ....on joj je pomogao da je zaustavi te je na kraju poljubio u ranicu.....sad ga pere nesto da se mozda zarazio Hiv-om ja sam mu rekao da su male sanse....ali nikako da ga urazumim....sta milite vi o toj prici?


p.s. tu curu znamo vec nekih 2 mj. cesto smo navracali u taj lokal


@CYRYUS ima li razloga za paniku???

p.s. on ne zna jel cura zarazena samo je paranoican !
Magaratz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 22:11   #563
nemaš razloga za paniku

Quote:
Magaratz kaže: Pogledaj post
Jedan moj drug i ja smo bili na zurci u jednom lokalu....on je popio malo i poceo da se vrti oko konobarice.....ujutru mi je rekao....da se prilikom sluzenja konobarica udarila te da joj je krenula krv ....on joj je pomogao da je zaustavi te je na kraju poljubio u ranicu.....sad ga pere nesto da se mozda zarazio Hiv-om ja sam mu rekao da su male sanse....ali nikako da ga urazumim....sta milite vi o toj prici?


p.s. tu curu znamo vec nekih 2 mj. cesto smo navracali u taj lokal


@CYRYUS ima li razloga za paniku???

p.s. on ne zna jel cura zarazena samo je paranoican !

nermaš razloga za paniku
sve je ok
ne brini
i ako nesto cura ima jako su male sanse zapravo nikakve jer pljuvačka i ako se poljubi inaktivira hiv tako da je nemoguće tako bilo što dobiti
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 01:56   #564
Jednom sam napisao jedan glupi post koji,je uvrjedio neke ljude na ovoj temi....pogotovo Cyryus-a....Zelim se svima javno izviniti....malo sam premotao film.....i sad Hiv shvatam drugacije....presao sam odredjeni dio literature i sad znam neke stvari....koje sam ranije znao ALI povrsno.Procitao sam dosta toga i mozda lupam ispravite me ali sam dosao do zakljucka.....da postoji sansa za Izljecenje HIV-a mada je jako mala.....Sta se desava ako zarazeni mjenja krv?
Mislim da je moguce tako izljeciti HIV....sve zavisi od Organizma zarazenog tj.od snage imunog sistema!
Nedavno sam citao o momku u Britaniji koji se izljecio od ADIES-a...pokusacu da nadjem link tog teksta.Takodje sam gledao reportazu o jednom GURU-u u Brazilu koji moze da izljeci svaku bolest nekim svojim metodama i seansama .....samo sto jako malo ljudi moze sebi priustiti boravak u Brazilu od mjesec...dana.....on kaze da ne uzima nista za uzvrat samo osoba koja se ljeci mora imati sredstva za smjestaj u Brazilu.Takodje je rekao da je od Side uspijo izljeciti 200 ljudi ....a neki su umrli.
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 06:06   #565
Moja prica je malo drugacija.
U ratu sam se nakon ranjavanja poceo tu i tamo pucati 2-3 puta mjesecno kad sam bio na dopustu.
Medjutim kad sam otisao u mirovinu krenio sam zestoko po dopu, znaci od 95. pa do 99. sam bio svaki da se boja po 3-4 puta.
Unistene su mi sve vene pa i kapilari jer se vise nisam imao di ubosti tako da imam problema sa vadjenjem krvi radi kontrola.
Tada sam krajem 99. god. otisao u komunu, bio 14 mj. do 2001. i od tad sam cist.
Prije odlaska sam se testirao na HIV i bio sam negativan, testova za hepatitis nisu imali.
Po izlasku iz komune nakon 2-3 god. mi diagnosticiraju hepatitis C.
Pretpostavljam da sam se zarazio 95.-6. jer tada nisam pazio sa cijim se priborom bodem.
Prva terapija interferonom nije urodila plodom pa sam digao ruke od daljnih pokusaja.

Nakon izlaska iz komune imao sam seksualne odnose sa 2 osobe bez zastite u vremenu dok nisam bio zajedno sa zenom.
Zivot je isao dalje, tu i tamo sam radio inace zivim od vojne mirovine sa zenom i 4 djece.
Medjutim prosle godine sam poceo osjecati slabost i umor i vise nisam mogao raditi fizicke poslove.
Vise nigdje ne izlazim osim 1-2 puta na kavu u kvartu, po cjeli dan sam s djecom i za kopjuterom.
Cesto bi spavao po 15-20h dnevno.
Osjecao sam da mi celo gori ali fibra mi nikad nije presla 38° uvjek se vrtila oko 37°.
Nekoliko puta sam isao kod svoje doktorice ali ona mi je uvjek govorila da je to obicna prehlada.
Dok mi jednog dana nije puko film i trazio uputnice za totalni pregled.
Kad je vidila nalaze krvne slike poslala me odma na infektologiju di su mi diagnosticirali HIV+ 3A.
Kad sam saznao da sam pozitivan mirno sam to prihvatio.

Neznam kako ali zena mi ga nema a ni djeca na svu srecu.
Niko osim zene mi ne zna za bolest i ne zelim da se zna jer zivim u primitivnoj sredini di sam vec i ovako izopcen radi bivseg drogiranja.

Sad pijem trojnu terapiju vec 5 mj i limfociti su mi se sa 24 popeli na 136. U 9. mj. idem ponovo na konrolu u Zg pa cemo viditi kako ide.
Nedavno sam naletio na knjigu Padre Romano Zago - "Od raka se moze ozdraviti!" di ima dio di govori i o djelovanjima preparata u poboljsanju simptoma HIV zarazenih osoba.
Poceo sam piti preparat Aloe Arborscence koji se spominje u knjizi.
Vidit cemo kako ce biti.

Ovo je 1. put da nekome govorim o tome.
Osjecao sam potrebu da "javno" popricam s nekim o ovim stvarima.

Toliko od mene.
Enemigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 21:58   #566
puno ti hvala na svojoj sudbini koju si podijelio sa nama

Puno ti hvala što si podijelio svoje intimne i skrivene tajne, na neki način si nama pružio nešto da vidimo kako je drugima. Kada sam počeo pisati o sebi i problemu HIV-a imao sam više podrške dobrih i plemenitih osoba, naravno dođe neki neprimjereni odgovor koji nema veze sa temom ali takvih koji te ne žele shvatiti ili provokacije je uvijek bilo. Ne obazirem se na takve jer da im je život ispunjen dobrih sitnicama ne bi tratili vrijeme zezajući druge. Da ne skrenem sa misli koje sam ti htio uputiti, PROBLEM hiva nije mali zato što je društvo previše zatvoreno i boji se svega što ne razumije. Kad sam razgovarao sa doktorom jednom mi je rekao imaš to što imaš, od toga se ne može pobjeći, živi život iskoristi sve ono dobro što misliš da moraš. Kod nekih osoba rak ili neku druga zločudnija bolest je isto teška i tragična ali njezin tijek je puno kraći nego živjeti na terapiji HAART sa hiv-om. Da postoji kemoterapija ali i ona nije bezazlena jer nosi svoje nuspojave, kao i ova naša haart terapija koja je teška i mora se uzimati redovito. Sama činjenica da hiv nije uvijek smrtonosan ali sve zavisi kada je virus ušao u domaćina i u kakvom je stanju zatekao zdravstveno stanje osobe.
Ne bi dužio, želim te pozdraviti, drži se, imaš potporu obitelji i osoba do kojih ti je stalo, za njih si tu i živiš. Kad se sjetimo da prije 10 godina nije bilo lijekova tada su zaraženi umirali i bilo je puno gore nego danas, a od 1997 odkako je haart u Hrvatskoj više se ne umire nego živi sa time.
Puno sreće i znaj da češ dočekati dan kada će izaći još djelotvorniji lijekovi a moguće i trajna blokada hiv-a u ljudskom organizmu. Medicina i znanost svakim danom napreduju i razvijaju se nove i bolje terapije za sve bolesti.
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 01:51   #567
cyryus kako ti zivis ovih vrucih dana?
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 10:05   #568
ok

Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
cyryus kako ti zivis ovih vrucih dana?
ljeto je pa su vručine dio ljeta
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 16:19   #569
Moja podrška. Čak i ja koji mislim da sam dovoljno educiran o HIV-u i AIDS-u, zapravo nisam, ali barem ne gledam na zaražene kao ljude koje se treba izopćiti ili im se predbaciti da su si sami krivi. Takvi mi dignu živac da bi im mogao boju ispljuskati iz lica. Možda je lako sad ovako pisati, ali svjedno sam siguran da nikada ne bih okrenuo nekome leđa da mi prizna da je HIV+. To su licemjeri koje ionako ne trebaš u svom životu. Na kraju krajeva u ovakvoj situaciji saznaš tko su ti pravi prijatelji i na koga možeš uvijek računati.

Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 20:36   #570
Quote:
frish-KI kaže: Pogledaj post
. Na kraju krajeva u ovakvoj situaciji saznaš tko su ti pravi prijatelji i na koga možeš uvijek računati.

ali zalosno, da se ti moras razboliti da bi shvatio ko su ti prijatelji a ko ne....
malena23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 20:51   #571
upravo tako Malena zalosno je ali to je ZIVOT od danas do sutra
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 22:54   #572
Quote:
malena23 kaže: Pogledaj post
ali zalosno, da se ti moras razboliti da bi shvatio ko su ti prijatelji a ko ne....
O, ima mnogo situacija u kojima se takvi ljudi profiltriraju, nije samo to jedna. Lažnjacu su svuda oko nas i našim su životima, ali prije ili kasnije ih prokužiš. Bitno je okružiti se ljudima kojima je zaista stalo.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 00:09   #573
ali kako ih se otarasit?Kad postanu sastavni deo zivota ....ljud sa kojima si od malih nogu
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 22:29   #574
Oralnim sexom je moguće dobiti HIV

Znanstveno mišljenje kako je nemoguće prenijeti HIV oralnim seksom, osim u slučaju ozlijede usne šupljine, opovrgnuto je ekstenzivnom studijom američkih znanstvenika koja je trajala punih 25 godina. Istraživači s Nacionalnog zdravstvenog instituta otkrili su kako se na krajnicima nalaze molekule receptora CXCR4 koji pomaže virusu HIV-a da zarazi obližnje stanice i prenese genetski materijal u ljudski organizam. Pravda...
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 10:00   #575
Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
Jednom sam napisao jedan glupi post koji,je uvrjedio neke ljude na ovoj temi....pogotovo Cyryus-a....Zelim se svima javno izviniti....malo sam premotao film.....i sad Hiv shvatam drugacije....presao sam odredjeni dio literature i sad znam neke stvari....koje sam ranije znao ALI povrsno.Procitao sam dosta toga i mozda lupam ispravite me ali sam dosao do zakljucka.....da postoji sansa za Izljecenje HIV-a mada je jako mala.....Sta se desava ako zarazeni mjenja krv?
Mislim da je moguce tako izljeciti HIV....sve zavisi od Organizma zarazenog tj.od snage imunog sistema!
Nedavno sam citao o momku u Britaniji koji se izljecio od ADIES-a...pokusacu da nadjem link tog teksta.Takodje sam gledao reportazu o jednom GURU-u u Brazilu koji moze da izljeci svaku bolest nekim svojim metodama i seansama .....samo sto jako malo ljudi moze sebi priustiti boravak u Brazilu od mjesec...dana.....on kaze da ne uzima nista za uzvrat samo osoba koja se ljeci mora imati sredstva za smjestaj u Brazilu.Takodje je rekao da je od Side uspijo izljeciti 200 ljudi ....a neki su umrli.

kompletna transfuzija krvi bi bila jeftinija od visegodisnjeg haarta, tako da bi to vec radili kada bi to bilo moguce.
no, time se ne izlijeci od aidsa, jer se virus zadrzava na mnogo razlicitih mjesta, (abdomen, testisi) tako da kompletna transfuzija nema uspjeha.

sto se tice ovoga u brazilu, ne mislis li da na svijetu ima vise ljudi koji su hiv+, a mogu si priustiti odlazak u brazil? ne bi ih bilo samo 200, nego minimalno 200.000
Bongoura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 11:08   #576
eto već dugo pratim ovaj forum,i javljam se,drago mi je da se još netko javio sa svojom pričom,da ljudi vide da nisu usamljeni u svojim pričama...pozdrav
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 11:14   #577
malo me iznenadila enemigova priča,javljam se i na jednu drugu temu uvijek,a to je tema o lagano povišena temperatura,jako puno ljudi se muči sa temperaturom 37 i mrvicu više,pa i ja, ali nikome doktorica nije rekla da bi trebali uzeti u obzir i hiv,i testirati se,izmjenili smo sva moguća iskustva s doktorima i ništa...a šta kad bude kasno?joj,joj
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 11:50   #578
Temparatura i hiv

Quote:
drnda kaže: Pogledaj post
malo me iznenadila enemigova priča,javljam se i na jednu drugu temu uvijek,a to je tema o lagano povišena temperatura,jako puno ljudi se muči sa temperaturom 37 i mrvicu više,pa i ja, ali nikome doktorica nije rekla da bi trebali uzeti u obzir i hiv,i testirati se,izmjenili smo sva moguća iskustva s doktorima i ništa...a šta kad bude kasno?joj,joj

Mnogi koji su bez obzira na spol ili sex. orjentaciju bili u sexualnom odnosu sa nepoznatom osobom a da ne znaju hiv status te osobe poslije navode mogućnost temperature
TEMPERATURA je jedan od simptoma koji se javlja u većini slučajeva na početku hiv-a.
Da ne bi bilo nejasno ali mnogi ako su imali takav odnos bez zaštite bez straha ili nekog upita bi trebali razmisliti i oko testiranja na hiv, jer nam je poznato da svaki odnos nosi rizik
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 14:24   #579
znam,svjesna sam opasnosti ali me ljuti nekako da nikome dr. nije savjetovao testiranje na hiv,a mnogi neće sami pokušat saznat sa strane...a kolika je tvoja temperatura??
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 00:00   #580
@Bongura ja samo kazem sta sam citao
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.