Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2007., 16:14   #161
definitivno oronazol, do prije godinu dana sam imao užasno puno peruti i otkad ga koristim(da kucnem u drvo) glava mi je "čista"! u početku sam prao s njime kosu svaka tri dana, a sad perem s normalnim šamponom i jednom u dva tjedna sa oronazolom, održavam balans! probao sam i čaj od koprive, maslinovo ulje i šta več ne, al oronazol je definitivno najbolji
pozdrav i sretno
__________________
___________________________A______
ajvarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 19:58   #162
Riješila sam problem i to u veoma kratkom vremenu nakon mnogo isprobanih promašaja. Dermatologica mi je savjetovala da ne koristim kortikosteroide jer izazivaju ovisnost i ne preporučuju se koristiti dulje od 2 tjedna. Dakle, probala sam oronazol, strašno, kosa mi počela opadat, pa ducray, također opadanje kose nakon 1 tjedna korištenja, o crvenilu da ne govorim. Netko je spomenuo elocom, nikad probala i ne namjeravam, ta stvar pali i psorijazu, mojoj ujni laktovi od toga izgledaju ko spaljeni. Vichy nisam probala, niti namjeravam jer su me njihovi ostali šamponi razočarali. Mislila sam da nikak ne bum riješila to sranje i onda mi ženska preporuči crni šampon Dr.Tempt (djeluje na crvenilo, svrbež, opadanje kose,prhut i seboreju). Riješila sam seboreju u 12 dana točno!
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:05   #163
Kako sam ljuta na doktore!
Vlasište održavam kombinacijom selsun blue šampona i nekim od standardnih. Moram priznat da me već mjesecima nije zasvrbilo. Inače imam masnu perut i kvrgice i krastice od čohanja. No moj problem su najviše uši i obrve!
Imala sam policistične jajnike no to je sad ok no kako se užasno znam znojiti pretrage hormona, a on meni ma idemo na Yasmine. mislim si ja neće ići. Pa mi kaže da tražim doca opće prakse da me šalje endokrinologu. Jučer mi pak taj kaže da mi gin treba dat preporuku .
Dakle ne zanm kakva mi je slika hormona, uzroke za ništa ne mogu nać s obzirom na drage doktore! Seboreja cvate, a on meni uvali kortikosteroidsku kremu elocom! Fuj
Onda mi je teta u ljekarni preporučila neki mikolosion pa me zanima da li je netko to koristio?
__________________
takav ti je život Carlotta
baboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:54   #164
Quote:
Ponosna kaže: Pogledaj post
...Mislila sam da nikak ne bum riješila to sranje i onda mi ženska preporuči crni šampon Dr.Tempt (djeluje na crvenilo, svrbež, opadanje kose,prhut i seboreju). Riješila sam seboreju u 12 dana točno!
Gdje si kupila taj šampon, kolko para?
Mimi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 12:52   #165
Meni se ponekad, ali samo kad sam pod stresom, zna pojaviti na stražnjem dijelu glave, prema vratu, crvenilo i ljuskice po vlasištu. Prije mi se to pojavljivalo po cijelog glavi, ali svaki put na drugom mjestu. Probala sam sve moguće šampone, i na kraju mi je dermatologica dala neki recept da mi naprave losio u apoteci (glavni sastojak je ricinusovo ulje) i da kucnem u drvo, čim mi se to pojavi, namažem i to prolazi i onda sam mirna dva tri tjedna. Ako nema stresnih situacija i više!
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 17:48   #166
Quote:
Mimi1 kaže: Pogledaj post
Gdje si kupila taj šampon, kolko para?
Meni ricinusovo ulje nije nikaj pomoglo. Dr. Tempt jedini, u ljekarni, 60kn. Jedino kaj smrdi ko' naftalin, al da se pretrpit obzirom da rezultati ne izostaju.
__________________
Danas je ljudima ostavljeno suviše slobode, a nedovoljno smjernica kako se ponašati.
Ponosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 14:22   #167
seboreicni dermatitis - opet ja !!

vec sam pisao o ovome https://www.forum.hr/showthread.php?t=197346

tada sam dobio trenutnu pomoc od dermatologa... malo mi se smirilo...
pa sad je opet jednako lose... po cijelom licu!
svaki dan stavljam kreme po citavom licu... gade mi se i kreme i sve... povraca mi se od njih

jel postoje neke tablete za dermatitis, znam da sam za akne uzimao Roaccutane i da je pomogao... jer ipak smatram da bi ovo trebalo lijeciti "iznutra"...
jer ne mogu svaki dan, godinama mazati lice...
takav ne mogu ni vani, ni nigdje!

dermatolog mi je rekao, a i ljekarnica da nema antibiotik za to

znate li vi ista sto moze pomoci ?!
MARV is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 11:36   #168
ćaos!evo još jedne nove.sinoć sam otkrila topic o atopičnom dermatitisu,pa naletila i ovdje,a kako vidim po simptomima,biti će da mi je ipak tu i mjesto.moji problemi su počeli prije nekih 5 godina kao lagano ljuštenje kože na rubovima kose koji sam uspješno rješila Vichyevim šamponom Dercos.
novi početak kreće ove zime,kompletno čelo crveno upaljeno,nenormalno ljuštenje svaki dan,svrbi i peče,smiri se na dva-tri dana pa onda opet i tako već 4 mjeseca.ne moram ni reći da sam školski primjer utjecaja stresa na kožu.koristim samo kantarion ulje jer mi to totalno ublaži svrbež i peckanje,a i ljuskice se manje vide to mi je samo privremeno rješenje.
definitivno se slažem s nekima ovdje koji kažu da treba liječiti uzrok a ne posljedicu,a on je itekako prisutan u mojoj psihi.
PITANJE
ono što me zanima je (nisam pročitala čitav topic,možda je spomenuto)
što ste primjetili da vam izazove jaču reakciju od hrane,da barem znam promiče li mi nešto i na tom području.i ono najvažnije imate li kakvog dobrog dermatologa u Zg za preporučiti,može privatni,alternativni,za sve sam open-minded
Bambi*plesačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 18:04   #169
ljudi,evo bila ja jucer kod doktora i kaze ona da imam seboreju (gljivice)...isto tako mi se peruta koza iza usiju,po celu,nosu,uz vlasiste i po vratu...izgleda poput ljuskica i crveno je...propisala mi je kremu daktarin...moram mazati 2x dnevno....kaze doktorica da se dugotrajno lijeci...od 2-5 tjedana...inace i jako me svrbi...a nesmijem dali je netko koristio istu tu kremu?kakva su iskustva?
girl_84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 21:01   #170
sto vise nitko ne prati ovaj topic???
girl_84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 14:22   #171
sto nikad nitko nije koristio daktarin kremu?
girl_84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 12:36   #172
Meni je Ducrayev sampon s glinom (crveni) za masnu kosu bio mjesecima suuuper, a sad me od njega svrbi cijelo tjeme i ocajno mi se brzo masti kosa (danas operem - sutra se pretvori u rezance).

Citajuci vase postove, izgleda da je to prejaki sampon i da ga se smije koristiti samo u ciklusima. Meni to nitko nije rekao...
Gabyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 11:57   #173
Ja se već nekih 5 godina borim sa seborejom...Često mi izbija i po licu (oko nosa, po bradi itd.) do sada sam koristio obicnu kremu Niveu soft i pomagala je , ali od prije par dana izgleda da vise ne djeluje nego mi jos vise iritira kožu
pa cu morati potražiti neš drugo ...Za tjeme sam koristio T-gel ali je i on nakon nekoga vremena prestao djelovati pa sada koristim novi Nivea šampon protiv prhuti i djeluje (za sad)! Skužio sam da je nerviranje najviše povezano sa seborejom čak više nego prehrana...Kod prehrane je važno izbjegavati mliječne proizvode, hranu koja je previše začinjena itd.
Nažalost lijek za seboreju ne postoji ali se ona zna povuči do 25 godine života. Nadam se da će jednog dana naći lijek za seboreju (i to dok sam ja živ).
Dukenukem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 03:35   #174
Crvenilo-upomoć

Bok ljudi!

Evo, ja sam nova, nisam nikad ovdje zalazila, no u nezgodnoj sam situaciji pa bih vam bila jaaaaaaako zahvalna na pomoći!

Ovako, kao prvo, imam neku ludu doktoricu koju hitno moram mijenjati. Kad dođem najgore moguće bolesna, ona veli da to ni nikaj, i da mi papirić s uputstvima šta da radim.
Tako da ne bih za ovo išla toj doktorici, a da bih promijenila dr. moram ozdraviti.

Naime, prije 2 tjedna natekli su mi limfni čvorovi, i ja odmah doktorici. I naravno, ona će: ma to ni nikaj, malo je samo natekla sluznica sinusa. Da se spriječi upala, ja ću vam dati Nasonex. E sad, jedino što je meni ta žena rekla je da bi to za 5 dana trebalo djelovati, tj biti vidljiv učinak.
Niti mi je rekla koliko dugo, šta je to....ma ništa. I ja nakon tjedan dana uočim crvenu mrlju na čelu, na razmaku između dviju obrva, točnije, pored desne. Ali skužim da mi je i oko nosa crveno. Uglavnom, malo sam čačkala po netu i uplašila se. Vidim tu neke kuperoze, rozaceje, seboreje i dermatitise, a otkrijem i da je taj Nasonex kortikosteroid i da se ne smije dulje od tjedan dana koristiti. Ja sam, naravno, odmah prestala. Drugi dan mi je buknula upala sinusa, ma sva sam prehlađena.......uglavnom, CRVENO MI JE OKO NOSA I GORE KOD SVAKE OBRVE S UNUTRAŠNJE STRANE DI I JESU SINUSI, S TIM DA JE TO NA ČELU KAO MRVICU, ALI STVARNO MRVICU KAO ISPUPČENO. NO, ništa se ne ljušti. A posebno je crvenilo izraženo kad se umijem. Tada je i nos cijeli. Dobro, treba uzeti u obzir i to da brisem nos svake dvije minute.
Ali od svega toga najizraženija je ta jedna mrlja na čelu, iznad desne obrve.

Molim vas, može li mi netko reći je li to to što i vas muči? Ili je to ovaj Nasonex kriv? Inače, nemam ni p od peruti, pijem kontracepcijske već više godina???

Da, jedino što me sad muči je svrab po cijelom tijelu od kad sam pročitala s čim se vi sve borite. Ali mislim da to podsvijest radi.

Stvarno mi je žao što se morate boriti s takvim stvarima.!

Unaprijed, hvala!!PUno! Puno!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 00:00   #175
Suha koža na licu, ljuskanje + perut

počelo je sa peruti, i nakon pranja kose (pa svim ne/reklamiranim šamponima) tjeme mi opet suho i ljuska se.
sad mi je tako sa licem - počelo se ljuskat, ujutro obavezno - između očiju, ispod nosa, iza i ispred uha..ono, baš loše! poslije kupanja mi je tako suho i lice, osim tjemena.
ako ima kakva pomoć molio bih da mi kažete. tenx
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 09:30   #176
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
počelo se ljuskat, ujutro obavezno - između očiju, ispod nosa
Ja sam to dobrim dijelom rijesio sa Magnezijem.

Bio u jednoj bioljekarni i tamo mi je zena preporucila kombinaciju Mg-Zn-Ca

Nakon 2mj povuklo se 80%, a ovaj ostatak rjesavam sa malo kreme.
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 09:34   #177
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
počelo je sa peruti, i nakon pranja kose (pa svim ne/reklamiranim šamponima) tjeme mi opet suho i ljuska se.
sad mi je tako sa licem - počelo se ljuskat, ujutro obavezno - između očiju, ispod nosa, iza i ispred uha..ono, baš loše! poslije kupanja mi je tako suho i lice, osim tjemena.
ako ima kakva pomoć molio bih da mi kažete. tenx
može biti da si alergičan na nešto..to se meni od prašine događa..odi svejedno dermatologu i na testiranje za alergije...nemoj koristiti masne kreme nego hidratantne kreme jer ti koža treba vlagu ne masnoću...
ja imam seboroični dermatitis i oko očiju crvenilo i ljuštenje kože..
ali, odi ti svejedno na pregled da nebi postalo još gore
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 10:19   #178
Quote:
::barcode kaže: Pogledaj post
Bio u jednoj bioljekarni i tamo mi je zena preporucila kombinaciju Mg-Zn-Ca
Ovo je losa kombinacija, buduci da kalcij onemogucava apsorpciju cinka. Uzmi radije obicne magnezij sumece.

Inace i ja imam isti problem, donekle sam ga rijesio sredjenom i zdravijom prehranom.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:12   #179
Pomijesaj malo obicnog kvasca (onaj u kockicama) svjezi sir i malo hidratantne kreme i nanesi na lice, ostavi tako nekih 15-20 min i isperi. Ponovi postupak za tjedan dana.
rose1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:18   #180
tenx, imam magnezijeve sumece, vidis nikad ih ne pijem al bih mogao. neki kazu od vjetra, neki od vode..al su me vec pitali nakon sto mi se to pojavi: sta sam jeo, pio i sl. sto se tice prehrane, trudim se da je raznovrsna, samo pitanje je "kakva je to sredjena prehrana" - jel to znaci da izbacim fast food uopce il sta?
uzeo sam uputnicu pa budem otisao kod dermatologa
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.