Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2013., 02:06   #521
Quote:
Per-Bast kaže: Pogledaj post
Da li se nakon operacije smije nositi grudnjak ili topic? Koliko dugo traje oporavak?
ako je sve kao prije, vade se konci nakon 10 dana... možeš nosit grudnjak nakon par dana, al opet ovisi di ti je rez... ja sam odmah nakon dva tri dana nosila jer mi nije smetao, a nisam navikla bez grudnjaka hodat okolo... pitaj doktora, nemoj se sramit
ribica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 17:12   #522
Gerta molim Vas misljenje

punktat u GLK LD
Citoloski nalaz: u razmazu punktata nalaze se malobrojne pojedinacne epitelne stanice, pokoja s atipijom, periferna krv.
molim eventualno ponoviti pretragu.

ovo mi djeluje nekako nedoreceno
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 19:26   #523
Pozdrav
Prije godinu dana operirala sam fibroadenom na desnoj dojci, sve je ok uredno zacijelilo. Međutim prije par dana sam opet nešto napipala. Inače na pilulama sam jer imam policistične jajnike pa više nemam izražen pms ali me sad prije ove menstruacije jako boljela desna dojka i tada sam napipala opet neku bolnu kvržicu. Sad mi je prošla menstruacija, to se malo smanjilo al i dalje mogu napipati i bolno je na dodir.
Bi li to opet mogao biti fibroadenom po opisu il se može još nešto pojaviti na dojci. Pregled mi je tek za mjesec dana zakazan, pa sam mislila čuti vaša mišljenja.
Hvala lijepa
williamka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 19:31   #524
ja osobno ne bih nista pretpostavljala i bez obzira na to da je prvi put bio fibroadenom, ne bih cekala mj.dana na pregled vec bih to rijesila privatno u par dana.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 23:22   #525
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
ja osobno ne bih nista pretpostavljala i bez obzira na to da je prvi put bio fibroadenom, ne bih cekala mj.dana na pregled vec bih to rijesila privatno u par dana.
Naručila sam se kod privatnika jer mi se pojačala nelagoda u tom području. Svakako hvala na savjetu
williamka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 13:13   #526
Ako mi možete pomoći savjetom s obzirom da mi je hitno postavljam i ovdje pitanje.

Koga biste mi preporučili za odabrati između ovedvije ustanove u vezi obavljanja UZV dojke - polikliniku i prof. Drinkovića ili polikliniku Eljuga (mislim na opremljenost i kvalitetu UZV aparata, stručnost u isčitavanju snimke ...)?
petit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 16:30   #527
Nisam bila kod Eljuge, a za Drinkovića imam samo pohvale.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2014., 09:21   #528
15. 03. 2014.
Voljela bih znati vaš savjet o ovoj mojoj bolesti: : ultrazvuk je pokazao dva dobroćudna tumora u lijevoj dojci,od kojih je jedan širok 0.94,sa 1cm, a visok o,57, a drugi 2, 3 sa 3,06 i visok 1,55, te radi veličine drugoga da moram hitno na operaciju. U ponedjeljak idem hitno na pregled kirurgu. Kako od jeseni imam problema s limfnim čvorovima, sa srcem i visokim, a ponekad niskim tlakom tlakom ne znam da li je sve to povezano. U lijevoj ruci osjećam zatezanje, nekada bolove u mišićima, posebno lijevi limfni čvor i kao da nije moja, sve traje od jeseni, ali nisam prije dobila uputnice za preglede...Ima li itko saznanja o ovome i sličnih iskustava?U ponedjeljak je bila biopsija, i od tada me boli sve, posebno ruka i jako se umaram kada hodam i općenito. Doktori kažu to je rutinski zahvat i za tri dana si kući. Neki su mi rekli da su imali istu operaciju prije više godina, da je sve prošlo uredu. Znam da su se neki javili kasno... No, nekima se dogodilo i da se s rutinske operacije ne vrate kući.... Ja sam pala trčeći na trgu ima godina dana i udarila se na istu ruku, i lijevi dio tijela, ali vjerojatno je taj tumor nastajao godinama? Postoji li ikakav lijek, osim operacije?Od srca hvala.Božica Sukić
Božica Sukić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 12:02   #529
bila sam na ultrazvuku, doktorica je utvrdila da imam poveći fibroadenom koji treba operirati.
nije me slala na punkciju već je odmah predložila vađenje uz sigurnost da se radi o fibroadenomu.
je li preskakanje punkcije loš potez? postoji li mogućnost da se ipak ne radi o fibroadenomu?
na operaciju mogu tek za mjesec dana.
rachael is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 21:10   #530
rachael, ja sam prije skoro 10 godina napipala kvržicu i odmah išla doktoru. Dijagnoza je bila fibroadenom i preporuka da se odmah izvadi budući da sam mlada itd.. Tako sam i napravila, bez punkcije i ičega.. Za 3 mjeseca kad sam išla na kontrolu, imala sam opet fibroadenom, koji je vjerojatno bio tu i u vrijeme operacije, ali premali i nisu ga vidjeli. Sad taj isti kontroliram sve ove godine sa minimalno jednim uzv godišnje, i njega sam pred koji mjesec punktirala i nalaz je uredan.
Njega nisam još vadila, zasad pratim i ako bude kakvih promjena ću ga izvaditi. Meni ni operacija (lokalna anestezija, trajalo je 20-30 min sve skupa) ni punkcija nisu bile strašne..
Ima žena koje su stvarno sklone fibroadenomima pa ih ne šalju svako malo na operaciju, prvi put sam ja išla da se riješim, ali me eto na kontroli dočekao drugi pa nisam htjela opet operirati. Sa vremenom vjerojatno hoću i njega.
__________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter, and those who matter don't mind.
Cathie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 09:28   #531
Cure mmože li rezultat MR dojke koji je BIRADS 5 biti fibroadenom ili ga isključuje?
Odnosno da se radi o fibroadenomu bi li to baš tom riječi pisalo na nalazu li ne? naime meni se spominju samo "lezija" i "tvorba".
Čekam biopsiju i svim silama se nadam da je nešto dobročudno pa se hvatam za slamke.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 00:25   #532
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Cure mmože li rezultat MR dojke koji je BIRADS 5 biti fibroadenom ili ga isključuje?
Odnosno da se radi o fibroadenomu bi li to baš tom riječi pisalo na nalazu li ne? naime meni se spominju samo "lezija" i "tvorba".
Čekam biopsiju i svim silama se nadam da je nešto dobročudno pa se hvatam za slamke.
I ja cekam biopsiju jos, sta su ti rekli kad si punkciju radila?
belinda44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 13:45   #533
Quote:
belinda44 kaže: Pogledaj post
I ja cekam biopsiju jos, sta su ti rekli kad si punkciju radila?
citopunkciju sam radila u 9 mjesecu i bila je OK, ali mislim da je ovo sada što je kritično je druga tvorba jer mi MR opisuje dvije.

kad ti ideš na biopsiju? ja idem u petak na Rebro
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 18:54   #534
Molim savijet i mišljenje imam nadesnoj dojci fibroadenom koji je punktiran prije mj dana i urednog je nalaza. nije rastao godinu dana. trenutno sam trudna i pijem duphastone (progesteron) za održavanje trudnoće...pročitala sam da on može utjecati na nastanak tumora dojki. mene zanima da li postoji mogućnost da mi taj firbom pod utjecajem progesterona raste i pređe u kracinom?
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 13:21   #535
Molim Vas ako mi netko može pomoći i uputiti me.Naime radi se o mojoj kćeri koja ima 21 godinu i ima fibroadenom na desnoj dojci i morala bi napraviti punkciju i PHD promjene pa me zanima gdje bi bilo najbolje u Zagrebu to napraviti.Zvala sam par privatnih poliklinika koje to rade i dosta su skupe pa me zanima dali se negdje radi preko HZZO-a?
leonica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 14:29   #536
Ja sam radila privatno kod doktora Drinkovica, on je uzimao uzorak i slao mislim u bolnicu Merkur i analiza je isla preko uputnice. Probajte pitati je li jos uvijek tako rade. On mi je sam ponudio tu opciju.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 14:45   #537
poz, mama mi je bila na operaciji jučer, imala je fibroadenom velicine 3cm. Kad su joj ga izvadili rekli su da je najvjerojatnije tumor, ali benigni. Danas je je počelo bolit na mjestu pored dojke i ne može se ustat od boli pa ako neko zna ili ima iskustva s takvim operacijama da kaze je li to normalno i kad bi otprilike bol mogla prestat? Na kontrolu je naručena tek u utorak
AtiaMaella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 20:52   #538
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Fibroadenom ima svoje UZV-ne karakteristike i tvoj se vjerojatno uklapa u tu sliku.
Maligni tumori imaju drukčiji izgled, no radi dodatne potvrde o čemu se radi treba napraviti punkciju.
Osobno ne pamtim da sam ikada mislila na osnovu UZV prikaza da je nešto fibroadenom, a da je ispalo karcinom.
Poštovana Gerta, imam 46 g, na UZ mi je prije par otkrivena kvržica, učinjena je punkcija, nalaz još nije stigao a ja umirem od brige.Evo nalaz pomozite;

"U DLK se lijevo periferno izdvaja solidna hipoehogena tvorba velićine 13x11 mm, uz dijelom jasno vidljivu ehogenu kapsulu te posteriorno pojačanje snopa . Protok ne pokazuje-FA?
izvodni su kanalići urednog toka i kalibra. Učini se ciljana punkcija opis čvora lijevo.

zaključak: Involutivne promjene sa bolje održanim parenhimom desno
Hipoehogena solidna tvorba lijevo periferno u DLK, BUS BIRADS:0
IVANIIMAJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 21:58   #539
Pozdrav.... Zanima me da li je koja od vas imala iscjedak iz dojki a da je vezano za fibroadenom.. Pitam jer ja već dobrih 11 godina muku mučim sa istim i htjela bi konačno to rješiti.

2006 sam radi isjedka išla na ultazvuk dojki,tako sam i otkrila slučajno da imam fibroadenom,išla 3 puta na kontrolu na ultrazvuk i tu je sve stalo..

Počelo me je strašno nervirati što se iscjedka nikad nisam rješila i malo kopam po starim nalazima,vidim da su radjene neke hormonske pretrage koje su ok osim lagano povišenog testosterona i našla u ginekološkom nalazu da je potrebna citološka analiza iscjedka što mi se naknadno nikad nije spominjalo niti uradjeno.

Malo sam to zanemarila budući me nije smetao sad bi to rješila i vidim da bi ta galaktoreja najviše veze imala sa poremećajem rada hipofize ali možda i fibroadenomi imaju neke veze?
.Trebam čisto smjernice za znati gdje se bazirati kod kojeg doktora i koje nalaze napraviti.Svakako čim se vrati ginekologinja sa godišnjeg idem po uputnicu za ultrazvuk dojki.
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 19:39   #540
Ultrazvuk dojke je u pitanju...
Ne razumijem terminologiju GMK sto znaci?

Djevojku zanima
Grle27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.