Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2003., 14:27   #1
Koji akumulator?

Tema o odlaganju antifriza, ulja i općenito "opasnog" otpada me nagnala na razmišljanje...

Pošto još uvijek na autu imam originalni akumulator (7. godina u tijeku) a sad kad je zima, dosta teže mi ujutro okrene anlaser, imam osjećaj da ću ga morat mijenjat...

Pošto nisam puno mijenjao akumulatore niti s istima imao problema, jako malo znam o njima...

Zato bi molio da mi preporučite... koji akumulator kupiti... mislio sam BOSCH ali ljudi mi kažu da nisu više kvalitetni ko prije...

Moj izbor bi bio BOSCH SILVER (onaj koji ima želatinu u sebi)... dođe me oko 420 kuna sa porezom...

Koji bi bio vaš izbor da sad kupujete???
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 14:55   #2
Re: Koji akumulator?

Quote:
VTi underhood kaže:

Koji bi bio vaš izbor da sad kupujete???
Otkad znam za aute, uvijek kupujem Vesna akumulatore! Nikada ni najmanjih problema s njima i nijedan nije trajao ispod 6-7.5 godina!!!

Stvarno su zakon, a k tome i jeftini (skuplji su samo od talijanskog smeća).

Preporučujem !!!


ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 15:49   #3
bosch silver
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 15:56   #4
Vesna, i to ako ima veći kapacitet, a da paše u ležište uzmi taj kapacitetniji.
?@?.? is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 16:00   #5
Quote:
?@?.? kaže:
Vesna, i to ako ima veći kapacitet, a da paše u ležište uzmi taj kapacitetniji.
eto ja se slažem, vesna i munja su super akumulatori, no nekak mi je bosch bliži srcu
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 18:40   #6
Istina, meni se Vesnica na brodu pokazala kao jeben akomulator prema ostalima. Nadživjela je mnoge Varte. Sada su u brodu 3 Vesne.
__________________
Capo di cotlovina.
Girrari is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 19:14   #7
Dečki hvala na savjetima, mislim da ću uzet Bosch silver...

Stvar je u tome da Vesna jednostavno NEMA modela za mene... moj akumulator je dosta problematičan za pronaći jer ima speciične mjere i specifične kleme...

U Puriću su ga našli i košta me oko 420 kuna a možda još dobijem kakav popust za keš...

Gledo sam u Sloveniji Vesnu (znam da su to kvalitetni akumulatori) ali jednostavno nisu napravili taj model...

Mislim da će Bosch bit i više nego dobar... kad vidim kaj drugi ljudi stavljaju u svoje aute, muka mi dođe...

Zanimljiva je stvar da je recimo jedan EXIDE skoro duplo skuplji od Bosch-a... a kvaliteta je više nego upitna... Stara ga ima u Fiatu i već nakon 2 godine (a auto smo kupili novi) anlaser ne okreće onak veselo kak bi trebao...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2003., 08:07   #8
Onda uzmi Bosch. Ili bilo koji drugi na kojeg imaš garanciju npr. dve godine ili možda i više...

Ja trenutno u Golfu III imam Topel ili Toptel... Ne znam točno kak se zove. Ali je dobar. Već ima jedno 5 proljeća, al je ko novi.

Moj savjet: kupi onaj koji ima garancija na veći vremenski period... Ili jednostavno kupi Bosch.

Uostalom, akumulator ne kupuješ svake godine. Mislim da se isplati dati 100-njak kuna više i imati kakvu-takvu sigurnost.
Mlaky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 18:49   #9
Koji akumulator?

Ljudi koji akumulator da kupim??Mislim na marku akumulatora,ostale podatke znam!
__________________
Krenuo putem razuma pa uvidio da nemam kondicije
streetmachine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 19:57   #10
najjeftiniji (naravno sa onim specifikacijama koje odgovaraju tvojim potrebama)
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 20:03   #11
nemoj samo najjeftiniji!!!kupio sam ga i traje jos uvijek,radio sam novu stazu ljetos oko kuce i primjetim da mi je beton zahrdjo a nikako ne kuzim od cega????? tako da mi je nova staza sjebana i ta hrdja se ne moze skinuti......rezultat je to kiseline koja je iscurila iz akumulatora i kapala na beton,cjeli nosac akumulatora mi je oksidirao i sva sreca da nije kapalo po instalacijama...eto ti jeftinoce

kupio sam si banner, bik im je logo, po testovima (cak i za akumulatore postoje) je najbolji.....a skuplji je od kineskih sranja 25%,vjeruj mi da ti se isplati
sogor31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 20:05   #12
Exide....

sala....kupi Munju
vwfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 20:19   #13
Meni je onaj nekakav Crown procurio jedanput.
SharkyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 21:57   #14
Po zadnjem testu ADAC-a najbolji su neki akumulatori koje je vjerojatno nemoguće kupiti u Hrvatskoj. Prva dva mista zauzimaju dva za koja nikad nisam čuo. Valjda ima više na ADAC-ovoj stranici. Jeftiniji su i bolji od Boscha Silver. Barem po tom testu.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 12:52   #15
Hvala.Valjda cu naci neki vec pa kako bude.
Vidjeh da u Metro-u na akciji sad imaju Bosch.Izgleda da ce ipak cijena diktirati s obzirom da svi imaju jednaku garanciju.
__________________
Krenuo putem razuma pa uvidio da nemam kondicije
streetmachine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 13:34   #16
čujem da je bilo prigovora na Boscha. Možda bolje Banner što šogor31 kaže. Ne virujem da je (puno) skuplji od Boscha.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 13:39   #17
bosch silver se nije pokazal.

baren akumulatori su ti vrlo, vrlo dobri. produžena trajnost u usporedbi sa jeftinjacima.
znam da tip u zagrebačkoj (iza bille) ima jako dobre cijene ali neznam ime dućana.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 13:41   #18
meni su Vesna akumulatori zakon!
__________________
HMMMMMM
THE_BEATLES is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 23:15   #19
Quote:
streetmachine kaže: Pogledaj post
Hvala.Valjda cu naci neki vec pa kako bude.
Vidjeh da u Metro-u na akciji sad imaju Bosch.Izgleda da ce ipak cijena diktirati s obzirom da svi imaju jednaku garanciju.

Na raznim akcijama znaju staviti starije akumulatore, rješavanje zaliha. Provjeri datum ako misliš tamo kupovati
tigo95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 23:42   #20
u metro kad ti je akcija uzmi starter jeftin i još mislim 10% dolje ako doneseš stari
meni 6 komada i svi za sada dobro drže
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.