Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2008., 21:07   #2441
možda nekome unesem tračak nade...

uz sve pročitano, i sve oprečne informacije koje (ne)znamo, teško je reći kako kod koje osobe virus reagira i zašto se nekome promjene povuku, a nekome razviju.
ali dogodi se da CIN II padne na CIN I, kao što je meni danas nalaz potvrdio, dogodi se i da nakon dvojke dođe uredan nalaz (kao što je slučaj s moje dvije prijateljice), a dogodi se to čak i nakon CIN III, što se isto tako dogodilo jednoj osobi, danas zdravoj majci dvoje djece...

eto, ne odustajte, drž'te se
florijana is offline  
Old 12.02.2008., 22:05   #2442
Quote:
florijana kaže: Pogledaj post
možda nekome unesem tračak nade...

uz sve pročitano, i sve oprečne informacije koje (ne)znamo, teško je reći kako kod koje osobe virus reagira i zašto se nekome promjene povuku, a nekome razviju.
ali dogodi se da CIN II padne na CIN I, kao što je meni danas nalaz potvrdio, dogodi se i da nakon dvojke dođe uredan nalaz (kao što je slučaj s moje dvije prijateljice), a dogodi se to čak i nakon CIN III, što se isto tako dogodilo jednoj osobi, danas zdravoj majci dvoje djece...

eto, ne odustajte, drž'te se

nije mi samo jasno kak je doktor dozvolio da cekaju s CIN III drugi nalaz, pa to je najmanje 3 mjeseca od papa testa koji je pokazao CIN III
Suey is offline  
Old 12.02.2008., 23:09   #2443
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
nije mi samo jasno kak je doktor dozvolio da cekaju s CIN III drugi nalaz, pa to je najmanje 3 mjeseca od papa testa koji je pokazao CIN III
ne idu svi odmah na drastične mjere, čak i ako je CIN III u pitanju. i to se uglavnom ne razvije u tri mjeseca u invazivni karcinom. osim ako si baš pehist, ali obično treba koja godinica proći, i to bez nadzora.
florijana is offline  
Old 13.02.2008., 00:03   #2444
Quote:
florijana kaže: Pogledaj post
ne idu svi odmah na drastične mjere, čak i ako je CIN III u pitanju. i to se uglavnom ne razvije u tri mjeseca u invazivni karcinom. osim ako si baš pehist, ali obično treba koja godinica proći, i to bez nadzora.
pa jel koristila sto, tj. je li radila na podizanju imuniteta, ili je proslo samo od sebe? nakon koliko se povukao CIN III?
Suey is offline  
Old 13.02.2008., 00:17   #2445
Quote:
howyesno kaže: Pogledaj post
Dok čekam nalaze svog birsa na HPV, palo mi na pamet, pa da vas pitam, cure & žene, koliko NAKON što ste bile s nekim za koga recimo sumnjate da vas je zarazio HPV-om su počeli CIN-ovi i ostala "veselja"?
Oko 3 mjeseca. I sve otislo nakon druga 3 mjeseca.
I jos uvijek cisto, nakon 5 mj............
charlotte12980 is offline  
Old 13.02.2008., 11:39   #2446
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
pa jel koristila sto, tj. je li radila na podizanju imuniteta, ili je proslo samo od sebe? nakon koliko se povukao CIN III?
naravno da je koristila sredstva za podizanje imuniteta, više ni ne znam što. znam da se dosta dugo gnjavila time, kao i sve mi, a točan broj mjeseci ne znam (bilo je to prije par godina), a za variranja od jedinice do trojke ne mogu govoriti u njenom slučaju, riječ je o poznanici pa ne znam sve detalje...
ne bih ovime htjela reći da ne treba ništa poduzimati ako dođe do CIN-a III, niti vas ohrabrivati da čekate u nadi da će proći, nego samo istaknuti da ima i pozitivnih slučajeva.
meni je sa CIN II (dva pregleda u razdoblju od 5 mjeseci to potvrdila) otišlo na CIN I u roku od oko dva mjeseca. koristila sam hrpu preparata, no opet, ne tvrdim da su mi upravo oni pomogli (koristila beta glucan, taheebo, nativni propolis u kapsulama, tekući propolis, matičnu mliječ, jela hrpu voća, češnjaka i tako...). uz to sam se držala propisane terapije.
što se tiče stanja psihe (znate ono kad vam kažu da morate 'mislit pozitivno'), ne bih rekla da mi je to baš uspijevalo. štoviše, bila sam pod izraženijim stresom
florijana is offline  
Old 13.02.2008., 13:34   #2447
Quote:
florijana kaže: Pogledaj post
naravno da je koristila sredstva za podizanje imuniteta, više ni ne znam što. znam da se dosta dugo gnjavila time, kao i sve mi, a točan broj mjeseci ne znam (bilo je to prije par godina), a za variranja od jedinice do trojke ne mogu govoriti u njenom slučaju, riječ je o poznanici pa ne znam sve detalje...
ne bih ovime htjela reći da ne treba ništa poduzimati ako dođe do CIN-a III, niti vas ohrabrivati da čekate u nadi da će proći, nego samo istaknuti da ima i pozitivnih slučajeva.
meni je sa CIN II (dva pregleda u razdoblju od 5 mjeseci to potvrdila) otišlo na CIN I u roku od oko dva mjeseca. koristila sam hrpu preparata, no opet, ne tvrdim da su mi upravo oni pomogli (koristila beta glucan, taheebo, nativni propolis u kapsulama, tekući propolis, matičnu mliječ, jela hrpu voća, češnjaka i tako...). uz to sam se držala propisane terapije.
što se tiče stanja psihe (znate ono kad vam kažu da morate 'mislit pozitivno'), ne bih rekla da mi je to baš uspijevalo. štoviše, bila sam pod izraženijim stresom
ufff da samo stresom, ja sam opsjednuta time i izucavam sve sto je vezano za hpv, pogotovo ove strucne clanke na hrcku koji su mi dali najvise odgovora. jedva cekam da odem ljubojevicu da i njega malo izbombardiram pitanjima
treba biti oprezan s poznanicima - recimo, meni niti frendice nisu htjele reci da su to imale, tek kada sam im rekla svoju dijagnozu, s tim da je jedna najprije tvrdila da joj je cin 3 uklonjen letzom da bi se na kraju ispostavilo da je isla kod bionergeticara. za jednu poznanicu znam da je imala hpv te da je morala cuvati trudnocu ali nije nikad rekla jel imala cin (no sigurno jest pa je zavrsila na konizaciji, zakaj bi inace cuvala trudnocu). sto zelim reci jest da mozda zene govore da im se povuklo, ali na kraju ipak zavrse na konizaciji, no nitko to ne zna, eto, jer iz nekog razloga im je to tesko reci, ili sramote ili mozda zbog toga sto se smatra u ovom drustvu kao sto je nase da je imati spolnu bolest povezano uvijek s dnom drustva, narkomanima, prostitutkama i slicno, sto kod hpv-a bas i nije slucaj jer je on najrasprostranjeniji medju mladima, neovisno o edukaciji i navikama.

malo je previse cuvanja trudnoce, toga prije nije bilo u tolikoj mjeri kao danas. i u samim strucnim clancima lijecnici se slazu da je sve vise hpv infekcija te da je potrebno napraviti nacionalni program za suzbijanje ove infekcije, kao i educirati i informirati populaciju. ocito je to poprimilo ogromne razmjere te je struka zabrinuta, no s ovakvim konzervama na vlasti tesko da ce skole i fakulteti moci nesto uciniti vezano za edukaciju, a upravo su mladi najvise pogodjeni. ako ovaj novi ministar nesto ne ucini, onda nam se ne pise bas dobro, a trebali bi se malo i ugledati na zapadne zemlje, odnosno eu i sto se takvih stvari tice, a ne samo podizanja cijena i usuglasavanja pravnog sustava jer se u takvim stvarima vidi koliko smo napredna zemlja.

ljubojevic vec i nakon cin 1 predlaze kolposkopiju, no kako je meni moja ginekologica otkrila cin 3, narucila sam se kod njega a iz iskustava drugih znam da on ne ceka, odmah napravi i biopsiju, ako biopsija ne ukloni, ide se na letz, nema se sto cekati. iskreno, sumnjam da ce koji doktor riskirati u slucaju cin 3, a na konizaciju u petrovu salju vec i sa cin 2.
Suey is offline  
Old 13.02.2008., 13:47   #2448
evo meni su stigli nalazi papa testa nakon biopsije, i Ljubo kaže da je sad Ascus, s tim da- TO MOŽE ZNAČITI DA JE BOLJE, ALI I DA JE GORE OD CIN 1...
u pon sam se naručila na koloposkopiju pa ne znam šta će onda još radit...

uglavnom, znam da ste se već ponavljale, ali ako vam nije teško... što je to zapravo ascus? znam samo toliko da je kao neki blaži oblik od cina, al iskreno čim to i dalje upućuje na hpv i da je ostao bar mali dio, nije mi to neka utjeha...

ima netko kom je bio isto ascus nakon biopsije, šta se onda dalje radi?
sweet is offline  
Old 13.02.2008., 14:17   #2449
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
evo meni su stigli nalazi papa testa nakon biopsije, i Ljubo kaže da je sad Ascus, s tim da- TO MOŽE ZNAČITI DA JE BOLJE, ALI I DA JE GORE OD CIN 1...
u pon sam se naručila na koloposkopiju pa ne znam šta će onda još radit...

uglavnom, znam da ste se već ponavljale, ali ako vam nije teško... što je to zapravo ascus? znam samo toliko da je kao neki blaži oblik od cina, al iskreno čim to i dalje upućuje na hpv i da je ostao bar mali dio, nije mi to neka utjeha...

ima netko kom je bio isto ascus nakon biopsije, šta se onda dalje radi?
imas na strani 107 moj post o ascusu, malo sam citala po netu jer me bas zanimalo koja je razlika. ispada da nije blazi od cin-a, nego se kod njega ne moze tocno odrediti sto je tj. ne moze se iskljuciti neoplazija, pa se takav nalaz ne smije zanemariti, a obicno slijedeci papa test pokaze sto je tocno.
Suey is offline  
Old 13.02.2008., 14:44   #2450
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
imas na strani 107 moj post o ascusu, malo sam citala po netu jer me bas zanimalo koja je razlika. ispada da nije blazi od cin-a, nego se kod njega ne moze tocno odrediti sto je tj. ne moze se iskljuciti neoplazija, pa se takav nalaz ne smije zanemariti, a obicno slijedeci papa test pokaze sto je tocno.
e hvala, .. a zapravo mi to nije ništa ni poz ni neg, kako je i doktor rekao, ...
dobro valjda samo zato jer je već rekao da ću morati na konizaciju, a eto to ćemo odgodit za sad...

šta je tebi rekao, koji vam je plan za dalje?
sweet is offline  
Old 13.02.2008., 15:40   #2451
Ovako, i meni je bio ascus nakon biopsije, all sam bila i na kolposkopiji nakon tog nalaza i vidjela svojim ocima da i dalje postoje neoplazije. Uh nije bas bio dobar prizor. NIje tako strasno kao sto je bilo prije biopsije, al vise ne vidim ni ja smisla da cekam. Sta cu ako mi se prosiri opet jos vise dok ja cekam. Bolje mi je da uklonim sada to malo tkiva. Uglavnom idem na lletz konizaciju i rijesiti se ovog problema jednom za svagda. Na kraju krajeva, svi mi trosimo vitamine i raznorazne pripravke, al opet odemo na konizaciju. Ne kazem da nije dobro uzimati vitamine, ja cu i dalje nastaviti jer cu se svakako trebati i oporaviti nakon konizacije.
Ovo sam ja odlucila napraviti. Vi trebate same odluciti sto vam je najpametnije i na koji nacin cete to postici. Ja nemam vise snage iscekivati svaki papa u strahu dal je bolje ili gore. A na kraju krajeva to sve i kosta. (mene barem)
silvaes85 is offline  
Old 13.02.2008., 16:08   #2452
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
e hvala, .. a zapravo mi to nije ništa ni poz ni neg, kako je i doktor rekao, ...
dobro valjda samo zato jer je već rekao da ću morati na konizaciju, a eto to ćemo odgodit za sad...

šta je tebi rekao, koji vam je plan za dalje?
ma mene je ljubojevic narucio na kolposkopiju iza menstruacije koju jos nisam ni dobila, znaci tek tamo iduci petak, pa pretpostavljam da ce raditi i biopsiju jer imam cin 3, tak mi je barem plavka rekla jer je tak i njoj isto radio. covjek se krizao kad je cuo da ova moja ginicka ceka nalaz tipizacije jer cin 3 je nesumnjivo uzrokovan high risk hpv-om i nema kaj cekat, a ovaj drugi dr me narucio tek za 2 mjeseca na kolposkopiju jer zeli uzeti papa test da vidi jel se stanje popravilo buduci lijecim upalu, no ljubojevic smatra da nemamo kaj cekati, treba hitno napraviti kolposkopiju.

evo citala sam i kod harnice za ascus - ona kaze da to moze biti i znak iritacije, recimo tamponom ili necim drugim, ali da moze znaciti i da postoji hpv i neoplazija pa preporucuje u slucaju kad je ascus napraviti hpv tipizaciju. e sad ne znam, buduci da smo mi vec radile tipizaciju, vjerojatno nema smisla ponovo ju raditi kad smo pozitivne i ascus je onda od toga, od ceg drugog bi bio. u svakom slucaju, ascus se ne smije zanemariti pa zato valjda najbolje kolposkopija opet pokaze kakvo je stanje tamo dole

sretno, pa valjda ne bu bas tako lose!

jos nesto, citala sam da hpv jako dobro izbjegava nas imunitet, naime, zadrzava se u epitelu i tako izbjegava humoralni imunoloski odgovor jer nije izlozen nadzornim imunoloskim stanicama u cirkulaciji, sto znaci da ovo sve s podizanjem imuniteta na opci nacin najvjerojatnije nema utjecaja na hpv. najbolje je lokalno djelovati et. uljima i vaginaletama, pogotvo stoga sto hpv nema proteinski omotac pa je na njega lakse djelovati nego na viruse koji ga imaju
Suey is offline  
Old 13.02.2008., 16:25   #2453
evo, procitajte malo o hpv-u:


http://hrcak.srce.hr/index.php?show=...ak_jezik=11560
Suey is offline  
Old 13.02.2008., 17:57   #2454
Bok!

Moj ascus ulazi u treču godinu nikakva kolposkopija, nikakvo testiranje

Kupila sam folnu i to u apoteci dobijem neku onu pravu za trudnice
E sad, dali je ipak smijem piti, jer ne želim ostati trudna

Tablete su 0,4 mg...Mogu li jih piti unatoč ostalim vitaminima?

Hvala!
sunce30 is offline  
Old 13.02.2008., 18:12   #2455
jel ima kakve opasnosti ako želim počet pit kontacepciju tj hormonsku terapiju... a imam hpv?jel to kako povezano?
ivanita is offline  
Old 13.02.2008., 18:22   #2456
Quote:
ivanita kaže: Pogledaj post
jel ima kakve opasnosti ako želim počet pit kontacepciju tj hormonsku terapiju... a imam hpv?jel to kako povezano?
hm, a čuj... ja pijem već 4 mj yasmin, a i kad se tek otkrio sam pila nekih godinu dana... nije mi nikad nitko rekao da je to povezano, i da ne bi smjela...

imala sam akne i kad smo kontrolirali hormone, ženski su bili smanjeni, muški povišeni pa su pilule jedino rješenje...

budući da sam radila i pauzu od godinu dana i nije se u vezi hpv-a ništa promijenilo, neću više prestajat s yasmin..
sweet is offline  
Old 13.02.2008., 18:54   #2457
Quote:
sunce30 kaže: Pogledaj post
Sweet, nema zaštite, hahahaha...idemo na onu da se izvuče van prije vremena
Znam da nije ok, al šta se može

Gdje dobit sad B12, hmmmm

Ovde u Slo prvi put čuju kad kažem da je folna dobra za hpv...niko o ničemu nema pojma.....sva sreča pa imam vas
hellou, nemoj tako... 1-nisam se seksala 2 godine, ilti otkad znam za hpv (nije samo radi toga, nego sam s tadašnjim prekinula i nemam ništa ozbiljno otada), a i prije nego sam dobila hpv sam uvijek koristila kondom.. pa molim lijepo, respect
sweet is offline  
Old 13.02.2008., 19:45   #2458
Sweet, doktor mi reko ako sexam sa kondomom ili bez da mi je isti klinac..ionako si s NJIM podajem te viruse..i to što sam pokupila, pokupila sam ...al mi se čini da je ON počeo da švrlja morat ču ga

Suey, da iz Slovenije sam..ovde ti je taj hpv katastrofalan..stvarno svaka druga cura ga ima..ali niko ne pravi nekakve panike iz toga..samo se cure šalju pod nož..i kao to nije ništa strašno...
Evo popila sam prvu tabletu folne - TIFOL samo nedaj bože da zatrudnim kad se tako ne pazim, hihi

Ma ja ti i popijem koju, pušim, evo sexam bez ikakve zaštite....jaoooooooo ..a sa druge strane kao jačam imunitet

Aha, kod nas isto niko ne spominje podizanje imuniteta, nikakve kolposkopije dok izgleda baš ne pređe u cin ili još gore...a testriranje na Hpv ovde nema (skupo jim) .....jedino naravno ako češ si sama platiti i otič na testiranje ..
sunce30 is offline  
Old 13.02.2008., 21:27   #2459
ej..evo danas mi je dosao nalaz biopsije.da napomenem da mi je prvi papa bio cin 3,drugi uredan...uglavnom,ispod epitela mi se ne nalazi stroma i zato je nemoguce odrediti stupanj displazije..i tako sam ja lijepo 6.3. narucena za konizaciju
chiara88 is offline  
Old 13.02.2008., 22:07   #2460
Quote:
chiara88 kaže: Pogledaj post
ej..evo danas mi je dosao nalaz biopsije.da napomenem da mi je prvi papa bio cin 3,drugi uredan...uglavnom,ispod epitela mi se ne nalazi stroma i zato je nemoguce odrediti stupanj displazije..i tako sam ja lijepo 6.3. narucena za konizaciju
a šta znači stupanj displazije?
sweet is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.