Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2013., 19:39   #721
Quote:
nplava kaže: Pogledaj post
Pozdrav curke, ja sam nova kod vas pa da vas pitam... već 2-3 dana imam neki čudan iscjedak, vodenkasti, bjelkasti ali nije rastezljiv dakle nije ovulacija.. pa me zanima jel moguć takav iscjedak na početku trudnoće, ako npr još ne znam da sam trudna jer nisam radila test u zadnje vrijeme...
Moguce je, u trudnoci je pojacan normalan iscjedak.
http://www.babycenter.com/0_vaginal-...egnancy_270.bc
Ali to je toliko nesiguran znak da bih ti ipak preporucila raditi test
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 16:12   #722
Quote:
Liana- kaže: Pogledaj post
Cure, da vas malo smirim. Meni se jučer pojavio svjetlo smeđi iscjedak i naravno da me ulovila panika i pročitala sam sve forume. Srećom sam imala dogovoren pregled jučer (6 tj.). Ginekolog mi je rekao da je krvarenje neznatno te da se to zna dogoditi zbog nekoliko bezazlenih razloga te da neke žene imaju i menstruaciju u prvom mjesecu trudnoće i bude sve OK. Nisu normalna dugotrajna krvarenja. Osim toga, rekao mi je da ne čitam forume jer na Internetu svatko može pisati. Nije mi dao nikakvu terapiju jer je "gestacijska vrečica pravilnog oblika, a to je znak uredne trudnoće." Danas nema smeđeg iscjetka.
hvala ti na ovom postu!
meni danas žuti/blago svjetlo smeđi iscjedak. Čak ni nije iscjedak, već primjetim na papiru, jel ali tako mi zna biti i dan prije menge

Trebala bih biti 5 tjedana, iako nisam sigurna kad je točno bila ovulacija :/
Sutra popodne idem ginićki, pa ćemo vidjeti što će se pokazati.
Nekako mi se sve čini da sam trebala napraviti test krajem ovog tjedna, pa ako dobijem mengu, onda se ne bih ni brinula. Ovako, kad znam da jesam, a dobijem bilo kakav iscjedak, šiziiiim
imenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 20:22   #723
Quote:
imenka kaže: Pogledaj post
hvala ti na ovom postu!
meni danas žuti/blago svjetlo smeđi iscjedak. Čak ni nije iscjedak, već primjetim na papiru, jel ali tako mi zna biti i dan prije menge

Trebala bih biti 5 tjedana, iako nisam sigurna kad je točno bila ovulacija :/
Sutra popodne idem ginićki, pa ćemo vidjeti što će se pokazati.

Nekako mi se sve čini da sam trebala napraviti test krajem ovog tjedna, pa ako dobijem mengu, onda se ne bih ni brinula. Ovako, kad znam da jesam, a dobijem bilo kakav iscjedak, šiziiiim
Ne bih zurila na ultrazvuk s 5 tjedana, sanse su da ces vidjeti nista ili skoro nista... Pa ako vidis ev. gestacijsku vrecicu, opet trebas natrag uskoro...

Test, eventualno beta HCG je realno sto mozes napraviti u tom stadiju.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 22:39   #724
Ma idem svakako zbog tog iscjetka, ako ne procurio do jutra
imenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 20:31   #725
Quote:
imenka kaže: Pogledaj post
Ma idem svakako zbog tog iscjetka, ako ne procurio do jutra
Svakako ces biti mirnija ako te pregleda. Slazem se da ne forsiras ultrazvuk jer u 5 tjednu vjerojatno neces vidjeti otkucaje srca pa da se ne uspanicis. Meni je doktor rekao da cu prva osjetiti ako nesto ne bude u redu. Ne panicari i misli pozitivno.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 19:06   #726
Pozdrav! ukratko nakon 2 spontana i operacije septuma maternice trudna sam 8 tjedana. uzimam utrogestane vaginalno dok mi se nije pojavio smeđi iscjedak pa sam bila na hitnoj i sve je ok srce kuca. savjet moje ginekologice je da ih uzimam oralno. uzimam još i heparinske injekcije. taj iscjedak se smanjio ali nije nestao (več 5 dana) u strahu sam i ne nadam se previše! ima li netko sličnih iskustva, molim vas za kakav savjet ili možda svoje iskustvo! hvala!
tobina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 20:15   #727
Quote:
tobina kaže: Pogledaj post
Pozdrav! ukratko nakon 2 spontana i operacije septuma maternice trudna sam 8 tjedana. uzimam utrogestane vaginalno dok mi se nije pojavio smeđi iscjedak pa sam bila na hitnoj i sve je ok srce kuca. savjet moje ginekologice je da ih uzimam oralno. uzimam još i heparinske injekcije. taj iscjedak se smanjio ali nije nestao (več 5 dana) u strahu sam i ne nadam se previše! ima li netko sličnih iskustva, molim vas za kakav savjet ili možda svoje iskustvo! hvala!
Ja sam to isto operirala. Nema ti to veze s iscjedkom. Pitala ja. U ovoj trudnoci, isto u 8. tjednu mi se pojavio takav iscjedak pa onda i krvarenje. Na hitnoj nisu znali zbog cega, nije bilo hematoma pa su rekli da je vjerojatno pukla neka kapilarica. Beba je bila dobro. Nakon toga propisan mi je duphaston tri puta dnevno (oralno)i pila sam ga do 12. tjedna. Iscjedak je bio prisutan preko tjedan dana. Nakon toga opet se ponovilo u 11. tjednu i trajao oko tjedan dana. Opet rekli kapilara. Ne znaju niti oni u ranoj trudnoci sto je.
Uglavnom nakon toga nije vise bilo problema nikakvih. Beba super, ja super. Jedino kaj sam ostavljena na bolovanju, opreza radi.
Sigurno si u strahu, ja sam bila luda. Na hitnoj su mi prije nego su me pogledali na uzv o trudnoci pricali u proslom vremenu " koja vam je to trudnoca bila". Stvarno jadno...Samo pij sto ti je propisano, uspori, miruj. Ne mora znaciti da je kraj. Drz se!
__________________
The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.

Zadnje uređivanje lujka_x : 27.03.2013. at 20:16. Reason: dopuna
lujka_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 20:58   #728
lujka x Hvala ti puno na brzom odgovoru! malo si me utješila! meni je danas peti dan već i puno je manje nego kad sam uzimala utrogestane vaginalno! a najradije bi za koji dan opet na kontrolu ako ne prestane. ja sam na bolovanju od potvrde trudnoće zbog prijašnjih ishoda tako da mirujem a i imam mučnine pa i nisam za nigdje! hvala još jednom!
tobina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 11:44   #729
Nema na cemu tobina. Samo pozitivno. P.S. Svom sam dolazila i zvala kad god mi je bilo tesko, pogotovo dok nije prestao iscjedak. U strahu su velike oci. Bolje tako, pojela bi se bila ziva.
__________________
The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.
lujka_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 22:20   #730
Bokic... htijel bi podjelit svoje brige sa nekim osim muzem jer nakon 3 spontana strah me i nekom rec da sam trudna ili da to mislim jer me svi onda krenu saljetat i festat,a ja jadna od brige nemogu ni disat.
Uglavnom kao i prethodne trudnoce ja sam imala mengu i nakon toga mi za tj dana krene smedji iscijedak ne obilan samo prilikom brisanja na papiru,u utorak sam napravila test i nakon 4 min pokazao je kontrolnu liniju ful crvenu ,a ovu koja oznacava trudnocu svijetlo rozu... HM ??? to mi se jos nije desilo...uvijek odmah potamne obadvije istovremeno,sad cekam jos koji dan da napravim drugi ...znam ,trebam otic doktoru ali me strah jer prosla trudnoca je bila takva da sam svaki tj.morala na ultrazvuk i pila gomile tableta i u 16-om tj. je srce stalo pa se i bojim tih pregleda i svega.

Ugl. mengu sam imala 10.03 do 14.03 i onda oko 20-og je krenulo to smedje i traje jos,mirujem skroz u slucaju da sam trudna da nebi bilo...a opet se bojim spontanog :/ ... ili sam ga imala kroz mengu pa sad jos imam u sebi malu kolicinu hormona pa test pokazuje trudnocu.
Dali je itko imao takva iskustva ????
mimi25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 22:50   #731
http://

ovako izgleda test,sad ????
mimi25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 12:28   #732
Vidim da nikog nema

Ipak sam se odlucilla na odlazak doktoru i nekako bolje da i nisam,jer sad mi je jos gore...opet nista ne znam..
Uglavnom trudnoca je ali najvjerojatnije biokemiska po doktorovom misljenju,zuto tijelo postoji..gestacijska isto ali endometrijum 8mm i kaze da je to jako,jako malo i da cekam do utrorka i ako ne prokrvarim ( a on je siguran da cese to desit ) da dodjem po uputnicu za betu..aaaaaa!!!!
Boze !!!!! Po koji put vec
Uzasno se osijecam i nemogu si pomoc,najgore je to iscekivanje.
Stalno si razmisljam ...ma on je pogrijesio sve ce biti OK! a opet sva prijasnja iskustva nedaju mi mira....
Svekrva me pita dali sam si pripremila gnjezdo za zeku,a ja u plac ...naravno ona nezna zasto.
Ja nezelim nista samo da moja mala bebica zivi ....ako mi to moze dati dragi Boze nista mi drugo nije vazno.
mimi25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 22:32   #733
Quote:
mimi25 kaže: Pogledaj post
Vidim da nikog nema

Ipak sam se odlucilla na odlazak doktoru i nekako bolje da i nisam,jer sad mi je jos gore...opet nista ne znam..
Uglavnom trudnoca je ali najvjerojatnije biokemiska po doktorovom misljenju,zuto tijelo postoji..gestacijska isto ali endometrijum 8mm i kaze da je to jako,jako malo i da cekam do utrorka i ako ne prokrvarim ( a on je siguran da cese to desit ) da dodjem po uputnicu za betu..aaaaaa!!!!
Boze !!!!! Po koji put vec
Uzasno se osijecam i nemogu si pomoc,najgore je to iscekivanje.
Stalno si razmisljam ...ma on je pogrijesio sve ce biti OK! a opet sva prijasnja iskustva nedaju mi mira....
Svekrva me pita dali sam si pripremila gnjezdo za zeku,a ja u plac ...naravno ona nezna zasto.
Ja nezelim nista samo da moja mala bebica zivi ....ako mi to moze dati dragi Boze nista mi drugo nije vazno.
Nema nnikog, jer možda pišeš ovo na krivoj temi...

Nije bitno kakav je test, vidi se da je pozitivan. I meni je bila skoro nevidljiva crtica, pa sam otišla gin, isto kao nie rekao dobro-plod duplo manji nego bi trebao biti. I dao mi da vadim betu. Odem ja to sve privatno, jer nisam mogla čekati, i beta se poduplala. Zatim zovnem privatnika koji mi je vodio prvu trudnoću( prošle godine ), i on mi kaže da se ne bi trebala brinuti i da ako je beta ok, da dođem za tjedan dana. Najdulji tjedan u životu. I na kraju sve ok, sad sam 10+4 i jedva čekam idući uz. Želim ti da ti se beta podupla, ako imaš mogućnosti odi po drugo mišljenje, al prvo pričekaj nalaze bete. Drži se i sretno!!
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 20:27   #734
Quote:
mimi25 kaže: Pogledaj post
Vidim da nikog nema

Ipak sam se odlucilla na odlazak doktoru i nekako bolje da i nisam,jer sad mi je jos gore...opet nista ne znam..
Uglavnom trudnoca je ali najvjerojatnije biokemiska po doktorovom misljenju,zuto tijelo postoji..gestacijska isto ali endometrijum 8mm i kaze da je to jako,jako malo i da cekam do utrorka i ako ne prokrvarim ( a on je siguran da cese to desit ) da dodjem po uputnicu za betu..aaaaaa!!!!
Boze !!!!! Po koji put vec
Uzasno se osijecam i nemogu si pomoc,najgore je to iscekivanje.
Stalno si razmisljam ...ma on je pogrijesio sve ce biti OK! a opet sva prijasnja iskustva nedaju mi mira....
Svekrva me pita dali sam si pripremila gnjezdo za zeku,a ja u plac ...naravno ona nezna zasto.
Ja nezelim nista samo da moja mala bebica zivi ....ako mi to moze dati dragi Boze nista mi drugo nije vazno.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=732995&page=441
dođi na ovu stranicu...
tu se sve mučimo sa istim problemom
mimi24b is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 20:51   #735
evo, da podjelim svoje iskustvo, nadam se da neću nikog uznemiriti.
Dakle - nakon 38. dana nemanja menge - napravila test, pozitivan, 2 tjedna od začeća, piše, i onda počelo lagano kapati, kao i kad imam mengu. Sad, prvo sam nakon panike i šizenja nazvala mamu, koja je rekla da je tako imala na zadnjoj trudnoći, urednoj, čak po tjedan dana smeđi iscjedak - tako da to može biti normalno.

Muž i ja otišli na hitnu, tamo doktor na uzv nije vidio ništa, što znam da je bilo za očekivati, i rekao odmah da postoje 3 mogućnosti - da nisam trudna i da mi je kasnila menga, a da se test zeznuo, da jesam, ali da se još ništ ne vidi, ili da imam vanmateričnu. zbog zadnjeg rizika čak sam ostala u bolnici, gdje su mi vadili bete (što možda preporučam, ako nije velika trudnoća, da odete same obaviti, u lab i preko svoje doktorice, jer će vas u bolnici zadržati i na najmanju sumnju bilo čega, ok, ovisno o gužvi) koja je bila prvo blago povišena (oko 19, normalno je do 5), pa je onda se nakon 2 dana (i, da mojeg još uvijek boravka u bolnici) se spustila na 4 i nešto. I davali su mi terapiju utrogestana.

Dijagnoza: kemijska trudnoća, došlo je do oplodnje (zato malo povišena beza i pozitivan test), ali su vjerojatno stanice propale i nisu se ni usadile. Došla menga, sve se opralo, i slijedi kontrola.

A ovo pišem zato - ako imate bilo kakvu sumnju na trudnoću - a dobijete iscjedak smećkaste ili crvene boje - odite vaditi betu - ona sve pokaže, može vam odmah dati i hormonalnu terapiju ako je potrebna.
Nemojte šiziti, sve može proći dobro, samo umjesto na forum, odite liječniku.

Meni je ovo sve skupa, iako na kraju mi nije bilo ništa, samo, eto, prerana sreća i peh, bilo jako stresno, jer sam kod kuće imala dojam da sam nešto skrivila i da sad imam spontani. Na kraju se pokazalo da ja tu ništa nisam mogla (dobro ili loše) učiniti.

Sretno svima!
imenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 20:53   #736
i, da, do mene bila ženskica koja je imala smeđi iscjedak 1 dan, u 6. tjednu, pa su čekali da prestane krvariti, na kraju sve ok, vidi se na UZV sve što treba i plod napreduje. tako da iscjedak nekad ne mora biti ništa strašno
imenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 14:43   #737
ja imam iscjedak sad nekih 2 tjedna, trudna sam 5 mjeseci...dnevno po 4 gaćice mjenjam..blijed je i sluzav. bez mirisa.dal se trebam brinuti?
maliprinc2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 15:28   #738
Quote:
mimi24b kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showthread.php?t=732995&page=441
dođi na ovu stranicu...
tu se sve mučimo sa istim problemom
Hvala ...stzem
mimi25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 18:54   #739
Quote:
maliprinc2013 kaže: Pogledaj post
ja imam iscjedak sad nekih 2 tjedna, trudna sam 5 mjeseci...dnevno po 4 gaćice mjenjam..blijed je i sluzav. bez mirisa.dal se trebam brinuti?
I ja isto... Papa mi je pokazao neku upalu- baš je pisalo UPALA, radila briseve i negativni ( jedino čekam nalaz na klamidiju, al nju nikad nisam imala, ne mjenjam partnere, pa sumnjam da je to..)..Idući tjedan idem na redovnu kontrolu, pa ću vidjeti šta će mi reći...
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 22:02   #740
amelie12 imaš li svrbež i crvenilo?
maliprinc2013 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.