Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2012., 19:29   #6261
Quote:
Ivana2711 kaže: Pogledaj post
4 000kn? Nisam znala da cijena može biti toliko niža, bar ne u Zagrebu. U svakom slučaju, to je super
Nisi me razumijela ne 4 000kn da kosta nego 4 000kn manje od te cjene koliko si ti rekla od 14 000kn
josip krizan is offline  
Old 17.11.2012., 19:32   #6262
Quote:
josip krizan kaže: Pogledaj post
Nisi me razumijela ne 4 000kn da kosta nego 4 000kn manje od te cjene koliko si ti rekla od 14 000kn
Ma jesam, znam da ne može koštati 4 000kn
Ivana2711 is offline  
Old 17.11.2012., 21:22   #6263
Quote:
akasha001 kaže: Pogledaj post
Dobrodosla
Curaprox ultrasoft cetkicu za zube, zubni konac i pastu za zube od pasta koristim koju stignem, aquafresh,zirodent (sta mi dode pod ruku) isto tako, interdentalne cetkice kupi (ja imam od curaproxa, imas i u dmu neke ali nisu mi bile toliko dobre)
Evo da prijavim,uzela sam curaprox najmekšu četkicu,curaprox interdentalne i dobila gratis malu curaprox pastu i uzela sam curaprox konac,i sad si mislim pa kako ću sa koncem čistitiu ponedjeljak mi stavlja aparatic i jedva cekam,samo da se više izravnaju da se mogu normalno nasmijati.
I sad si mislim hoce li on meni preporuciti vosak,da li ce mi uopce trebati i za što?
Mozda stavim koju sliku,hehe,geek sliku.
safirna is offline  
Old 17.11.2012., 21:28   #6264
hej vi koji idete kod Borisa Klobučara hocete li dobiti nakon fiksnog mobilni aparatić za odrzavanje ravnih zubi? Trebala bi za koji mj skinut a on ništa ne govori :S
leonalea is offline  
Old 17.11.2012., 21:46   #6265
torma hvala na savjetu
Danniella is offline  
Old 18.11.2012., 01:18   #6266
ljuuudiii,trebam pomoć
trebala bih fiksni aparatić,možete mi preporučiti ortodonta u zg? plaćala bi mjesečno/na rate(al' da mu ja donosim novac) ako se može tako

e,da imam 4-orku gore desno pokvarenu(smeta li to ili svi zubi baš MORAJU biti zdravi/popravljeni)

tnnxx
dajanaa is offline  
Old 18.11.2012., 02:11   #6267
Quote:
safirna kaže: Pogledaj post
I sad si mislim hoce li on meni preporuciti vosak,da li ce mi uopce trebati i za što?
Orodonti obicno vosak imaju u ordinaciji u vecim kolicinama, nije to bas neka misticna tvorevina.
Dakle, ortodont ce ti vjerojatno dati vosak (ili ga mozes zatraziti sama)- koristit ces ga ako ti bravice ili zica iritiraju obraze/usnice. Mali komadic zaljepi se na dio koji uzrokuje grebanje.


Quote:
dajanaa kaže: Pogledaj post
ljuuudiii,trebam pomoć
trebala bih fiksni aparatić,možete mi preporučiti ortodonta u zg? plaćala bi mjesečno/na rate(al' da mu ja donosim novac) ako se može tako
Placanje se dogovara s ortodontom, iako bas ne bih istog birala po nacinu na koji dopusta/ne dopusta placanje.

Quote:
e,da imam 4-orku gore desno pokvarenu(smeta li to ili svi zubi baš MORAJU biti zdravi/popravljeni)
Svi zubi moraju biti zdravi/popravljeni.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Old 19.11.2012., 00:07   #6268
Kolko vam je trebalo da se priviknete na pricanje s aparaticem? Znam da masa ljudi u pocetku ima problema s prebacivanjem gornje usnice preko aparatica
Lua is offline  
Old 19.11.2012., 10:34   #6269
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
Kolko vam je trebalo da se priviknete na pricanje s aparaticem? Znam da masa ljudi u pocetku ima problema s prebacivanjem gornje usnice preko aparatica
Nikad cula.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Old 19.11.2012., 10:47   #6270
Quote:
luka249 kaže: Pogledaj post
koliko se nosi fiksni retainer ? za mobilni shvacam da se postupno smanjuje nosenje, a sta je sa fiksnim retainerom dokle se on nosi ?
meni je rečeno najmanje 5god bi bilo dobro da se nosi. sve više od toga je poželjno.
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Old 19.11.2012., 10:57   #6271
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
Kolko vam je trebalo da se priviknete na pricanje s aparaticem? Znam da masa ljudi u pocetku ima problema s prebacivanjem gornje usnice preko aparatica
pa ovisi ti o zubima i usnici, ako kad se smijes inace pokazujes ful zube onda ce ti trebat vjerovatno malo vise da se priviknes.
meni je par puta ostala usnica "na" aparaticu a kad se smijem malo mi se ful vidi, kolegica s posla tek nakon mjesec i po skuzila da ga imam
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Old 19.11.2012., 13:40   #6272
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Nikad cula.
eto, sad znas
znam par ljudi koji su imali problema s tim, a i ortodontica mi je to spomenula
Quote:
Poluplave okice kaže: Pogledaj post
meni je rečeno najmanje 5god bi bilo dobro da se nosi. sve više od toga je poželjno.
ovisi od slucaja do slucaja, meni je rekla da cu fiksnu retenciju nositi samo na donjoj celjusti oko 2 god, gore mobilnu naravno
Lua is offline  
Old 19.11.2012., 16:29   #6273
Ako je zagriz kriv dali je obazeno nositi i na donjim zubima apartić? I na to idu još gumice ako sam shvatila?

Ja mislim da će mi se vidjet, jer i kad se nasmijem vide mi se zubi Ajme, jedva čekam da ga stavim i užasno mi je krivo što nisam ranije to sredila. Bila sam glupa i bilo mi je neugodno. Sad nije uopće.
Najveći problem mi je kako to sve platiti? to neide preko HZZO-a?
Tillea is offline  
Old 19.11.2012., 20:23   #6274
Thumbs up

Quote:
Tillea kaže: Pogledaj post
Ako je zagriz kriv dali je obazeno nositi i na donjim zubima apartić? I na to idu još gumice ako sam shvatila?

Ja mislim da će mi se vidjet, jer i kad se nasmijem vide mi se zubi Ajme, jedva čekam da ga stavim i užasno mi je krivo što nisam ranije to sredila. Bila sam glupa i bilo mi je neugodno. Sad nije uopće.
Najveći problem mi je kako to sve platiti? to neide preko HZZO-a?
Za sve ide i donji i gornji aparatić,a pogotovo za zagriz ide i jedan i drugi.
josip krizan is offline  
Old 19.11.2012., 20:44   #6275
Imam dvije prijateljice koje imaju samo gornji...
Tillea is offline  
Old 19.11.2012., 21:01   #6276
Quote:
josip krizan kaže: Pogledaj post
Za sve ide i donji i gornji aparatić,a pogotovo za zagriz ide i jedan i drugi.
Netočno, postoje situacije (iako rijetke) gdje će aparatić samo na gornjoj/donjoj čeljusti riješiti problem
Ivana2711 is offline  
Old 19.11.2012., 21:44   #6277
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
eto, sad znas
znam par ljudi koji su imali problema s tim, a i ortodontica mi je to spomenula

Da se bolje izrazim: ne bih grebanje i zapinjanje na gornjoj usnici izdvajala kao poseban problem jer se isti dogadja u cijeloj usnoj supljini.
Meni je donja bila puno gori problem, a da ne spominjem obraze.

Stavljanje aparatica na samo jednu celjust je prilicno losa ideja, osim ako se radi o jako kratkoj terapiji. No nekako mi onda sve skupa nema smisla.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Old 19.11.2012., 21:56   #6278
Da mislim da je jedna nosila nekih godinu dana, imala je samo razmag imeđu jedinica, dok će i ova druga nosit kratko. Njoj je lijeva jedinica išla malo preko desne. Već su se izravnale ali je dobila malu rupicu među njima, i to joj se ne sviđa nikako...
Tillea is offline  
Old 19.11.2012., 22:16   #6279
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Orodonti obicno vosak imaju u ordinaciji u vecim kolicinama, nije to bas neka misticna tvorevina.
Dakle, ortodont ce ti vjerojatno dati vosak (ili ga mozes zatraziti sama)- koristit ces ga ako ti bravice ili zica iritiraju obraze/usnice. Mali komadic zaljepi se na dio koji uzrokuje grebanje.




Placanje se dogovara s ortodontom, iako bas ne bih istog birala po nacinu na koji dopusta/ne dopusta placanje.



Svi zubi moraju biti zdravi/popravljeni.
Hvala Torma dobila sam ga,evo danas je prvi dan mog aparatica,stavili su mi ga gore a negdje u 02mj ce i dolje staviti.
Ispolirali su mi zube,uklonili kamenac,napravili snimke i sada treba samo pratiti proces.
Ortodontica mi je Vidakovic iz poliklinike Slaj-Anic,za sada sam zadovoljna sa njom,nadam se da ce tako i dalje biti.
Inace danas sam imala totalnu frku,preslagivala sam u kaficu po torbici i ucinilo mi se da sam izgubila novacproblijedila sam,u panici sto puta sve pregledala i na kraju su mi bile ispod jakne.
safirna is offline  
Old 19.11.2012., 22:30   #6280
Bravo .
Tillea is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.