Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2006., 03:54   #161
Quote:
Eto, opet pokazujes kako ti logika bas nije jaca strana.
Elaboriraj.
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 04:04   #162
Quote:
Nego, sto je sa dzinima? Babaroge ne postoje. Kuran prica o babarogama, dakle, kuran je gomila nonsensa. Ospori tvrdnju.

Musliman.hr
Quote:
Isto vrijedi i za anđele.Dokaži anđele i potvrdi Toru.
Umpa Umpa
Quote:
Da, ali ja ne pokusavam ljudima dokazati nesto takvo. to je stvar vjere a ne dokaza.
Ponavljaš se.Ne da mi se nekoliko puta odgovarati na već odgovoreno i s tvoje strane priznato kao odgovor.
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 09:39   #163
Quote:
Musliman.hr kaže:
Elaborat za Umpu.




Ovim potvrđuješ moje ubjeđenje u postojanje i iskazuješ poštivanje mog ubjeđenja.


Ovdje već priznaješ da je to dio Islama.



Ovdje potvrđuješ.



Ovdje se već da primjetiti doza uzrujanosti,zbog "sakrivanja" nečega u što si se uvjerio.



I ovo je konačna potvrda tvog znanja.



Ovo je dokaz da pitanja nisu bila retoričkog karaktera.Pošto izvodiš zaključak koji nije pitanje.


dakle, ako priznamo da misionariš, automatski smo priznali tvoju vjeru kao jedinu blablabla ....jača logika
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 11:28   #164
Quote:
dakle, ako priznamo da misionariš, automatski smo priznali tvoju vjeru kao jedinu blablabla ....jača logika
Javio se advokat.Btw skrenula si s teme.
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 11:30   #165
koje teme?


ti ne odgovaraš niti na jednu, samo da'wiš.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 12:32   #166
Quote:
koje teme?


ti ne odgovaraš niti na jednu, samo da'wiš.
Ti si prolupala načisto.Tema su džinni i njihvo postojanje.Ja i Umpa o tome još od sinoć raspravljamo a ti bez padobrana slijećeš u svom stilu.Pogledaj malo upise moje i Umpine pa će ti se "razbistrit".
Btw Ova je tema izvađena iz arhive sa kojim razlogom?
Kad vam se daju odgovori onda dawimo.
Ajd mala beri smokve.
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 12:40   #167
Quote:
Musliman.hr kaže:
Ti si prolupala načisto.Tema su džinni i njihvo postojanje.Ja i Umpa o tome još od sinoć raspravljamo a ti bez padobrana slijećeš u svom stilu.Pogledaj malo upise moje i Umpine pa će ti se "razbistrit".
Btw Ova je tema izvađena iz arhive sa kojim razlogom?
Kad vam se daju odgovori onda dawimo.
Ajd mala beri smokve.
I osuši usput. I prinesi, pa da zamezimo, tko uz rakijicu , tko uz bezalkoholno, po ukusu.
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 12:51   #168
Quote:
I osuši usput. I prinesi, pa da zamezimo, tko uz rakijicu , tko uz bezalkoholno, po ukusu.
Ovo ti je prvi vedriji upis danas.Kako čovjek odmah drugačije razmišlja kad se posla uhvati.I ne spamaj više a neću ni ja nego se drži teme da bi koliko toliko bili civilizirani.
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 13:00   #169
Quote:
Musliman.hr kaže:
Ovo ti je prvi vedriji upis danas.Kako čovjek odmah drugačije razmišlja kad se posla uhvati.I ne spamaj više a neću ni ja nego se drži teme da bi koliko toliko bili civilizirani.
?
Uvijek sam isti !
A tema je džin-tonik !
Neko pije zajedno, a neko samo džin, netko samo tonik.
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 13:02   #170
Vidim i da ću morat i suhe smokve donest !
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 13:03   #171
Quote:
Quote:
[B kaže:
Dunj@ [/B] ]
koje teme?


ti ne odgovaraš niti na jednu, samo da'wiš.
Dunj@
Možeš li prvo sebi istinito i objektivno razjasniti pojam dawa,i onda ga
upotrebljavati na pravom mjestu i pravom značenju?
dawa je arapska rijeć i znaći poziv u Islam,i toga ne može biti ovdje na F/R.
Ovdje se,koliko vidim,uglavnom raspravlja o važnim,nevažnim pitanjima religija,pozitivno,negativno,iskreno ili neiskreno,objektivno,lažno,etiketiranjem, ili radosno sa zadnjom namjerom i...
dawa se može desiti u realnom životu,to je nešto sasvim drugo.
A ne bilo gdje,paušalno,jer to zbunjuje ljude.

Ako se tako koristi paušalno onda se može primijeniti svugdje i na svakog:
kršćane,muslimane ,jevreje,budiste i sve druge,i tako se spama tema.

Takva riječ ne postoji u hr. jeziku,a maliciozno je uvedena na ovaj F/R,kao uruđe negativne propagande i lošeg etiketiranja sugovornika i samog posta,i to od je jedne forumašice sa dvidovom zvijezdom u svom avataru.
To joj ne služi na ćast.
Ćudno da se loše rijeći i predrasude nekritički brzo prihvataju i brzo šire na F/R.
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103

Zadnje uređivanje Bosniac : 30.04.2006. at 13:59.
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 13:35   #172
Quote:
Uvijek sam isti !
A tema je džin-tonik !
Neko pije zajedno, a neko samo džin, netko samo tonik.
Joj izvini žurio sam pa mi se učinilo da si Dunja.
Nedjelja je meni radni dan pa na brzinu svratim,napravim upis i nazad na posao.
Izvini još jednom nije tebi bilo namjenjeno.
Zato se ja i čudim cijelo vrijeme odakle Dunji vedrina.
A mogla bi kad bi pokušala.

Zadnje uređivanje Musliman.hr : 30.04.2006. at 14:26.
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 15:35   #173
Quote:
Bosniac kaže:
Dunj@
Možeš li prvo sebi istinito i objektivno razjasniti pojam dawa,i onda ga
upotrebljavati na pravom mjestu i pravom značenju?
dawa je arapska rijeć i znaći poziv u Islam,i toga ne može biti ovdje na F/R.
Ovdje se,koliko vidim,uglavnom raspravlja o važnim,nevažnim pitanjima religija,pozitivno,negativno,iskreno ili neiskreno,objektivno,lažno,etiketiranjem, ili radosno sa zadnjom namjerom i...
dawa se može desiti u realnom životu,to je nešto sasvim drugo.
A ne bilo gdje,paušalno,jer to zbunjuje ljude.

Ako se tako koristi paušalno onda se može primijeniti svugdje i na svakog:
kršćane,muslimane ,jevreje,budiste i sve druge,i tako se spama tema.

Takva riječ ne postoji u hr. jeziku,a maliciozno je uvedena na ovaj F/R,kao uruđe negativne propagande i lošeg etiketiranja sugovornika i samog posta,i to od je jedne forumašice sa dvidovom zvijezdom u svom avataru.
To joj ne služi na ćast.
Ćudno da se loše rijeći i predrasude nekritički brzo prihvataju i brzo šire na F/R.


ovak, ja sam davne 2000. bila objekt dawitelja baš na ovom forumu, a da nisam o tome znala baš ništa. bila sam vrlo blagonaklona prema "našim" muslimanima zato što sam odrastala među njima na granici s bh. tako sam preko nekih ovdašnjih forumaša-muslimana došla do nekih navodno jako tolerantnih muslimamnskih sajtova tj na islambosnu.ba i znatiželjna kakva sam čitav život zavirila sam u sve dostupne kutke pa i na pitanja i odgovore samih muslimana. tu sam najviše naučila, a naravno i na forumu. bilo nas je nekoliko s ovog foruma, ali su nas brzo otjerali.... ja sam još neko vrijeme dolazila čitajući razne teme... nročito me zadržao jedan damir koji je kasnije i ovdje pisao. e, taj damir je rođen u bh i studirao je orijentalistiku, a bio je iz mješovitog braka i dobro poznavao domaću vjersku praksu i muslimana i kršćana. e, taj damir je bukvalno razvalio vehabije s tog foruma u pravom znanju, a ja sam pomoću teme individualna da'wa shvatila da su potpuno iste metode "uvjeravanja" primjenjene i na mene preko pm od nekoliko osoba.
i svi su bili i sami obraćenici na islam i od jednog od njih sam prvi put čula riječ dawitelji. čovjek je očito govorio izvlastitog iskustva. ostali smo prijatelji, ali baš on je rekao da je svojim ponašanjem više pribavio prijatelja islamu od svih davitelja zajedno. dala sam mu za pravo. uspjeli smo se i osobno upoznati i proširiti krug prijatelja. na žalost, ovdje više ne piše, možda koji puta dođe vidjeti ima li što novog. i još nekaj. čovjek je hrvat i porijeklom iz katoličke familije i zbog toga mu nije baš lako, ali on se sam obratio na islam i zato su mu valjda na živce išli dawitelji. ali kad je nešto konkretno pitao, onda su bježali od odgovora. pitanja su bila tipa higijene i sl.


e, na takva pitanja ih je damir znao razvaliti... ono da nije dozvoljena upotreba toalet papira u wc, jer ....

nemoj me povlačiti za jezik, jer mi je fakat teško tražiti takve prave teme u zbiljskom životu muslimana, bar onih vehabijskog tipa.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 17:13   #174
Quote:
e, na takva pitanja ih je damir znao razvaliti... ono da nije dozvoljena upotreba toalet papira u wc, jer ....


Ko vam je kriv sto ste naisli na pogresne. Inace problem je sto vi gledate Islam kroz "muslimane". Islam se gleda kroz ljudi. A ne samo Islam.U sustini se gleda, a ne po tome sta neko radi, a takve stvari su banalne u Islamu poput ovoga sa wc papirom. Ima svakakvih na svijetu i ako ti samo ovakve stvari kupljas, naravno da ce ti se slositi i da ces onda povracati. Nemoj sve jesti sto pise na njemu "Islam". Postedi sebe i svoje zdravlje....nego gledaj dali je to zaista tako u Islamu ili ne.

Evo ja kao musliman ti kazem da je to glupost sa wc papirom.....

p.s. opet ti kazem nemoj gledati na muslimane(nemoj ni mene vjerovati) nego sama provjeri i potrazi ako zaista hoce da "jedes" od Islama.

p.s. kao sto neko rece: Hvala Allahu,naucio sam Islam prije nego sto sam upoznao "muslimane".
__________________
33. A tko govori ljepše od onog koji poziva Allahu, koji dobro tvori i govori: "Ja sam doista musliman!"
34. Dobro i zlo nisu isto! Zlo dobrim uzvrati, pa će ti dušmanin tvoj odjednom prisni prijatelj postati,
35. To mogu postići samo strpljivi; to mogu postići samo vrlo srećni.
rob Milostivog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 18:16   #175
Quote:
rob Milostivog kaže:


Ko vam je kriv sto ste naisli na pogresne. Inace problem je sto vi gledate Islam kroz "muslimane". Islam se gleda kroz ljudi. A ne samo Islam.U sustini se gleda, a ne po tome sta neko radi, a takve stvari su banalne u Islamu poput ovoga sa wc papirom. Ima svakakvih na svijetu i ako ti samo ovakve stvari kupljas, naravno da ce ti se slositi i da ces onda povracati. Nemoj sve jesti sto pise na njemu "Islam". Postedi sebe i svoje zdravlje....nego gledaj dali je to zaista tako u Islamu ili ne.

Evo ja kao musliman ti kazem da je to glupost sa wc papirom.....

p.s. opet ti kazem nemoj gledati na muslimane(nemoj ni mene vjerovati) nego sama provjeri i potrazi ako zaista hoce da "jedes" od Islama.

p.s. kao sto neko rece: Hvala Allahu,naucio sam Islam prije nego sto sam upoznao "muslimane".
Hmmm, o islamu se ne smije suditi po kuranu i hadisima, niti po ponasanju muslimana, niti po akademskim knjigama...

Po cemu onda? Sto je taj islam o kojem toliko pricate? Izgleda da ne postoji.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 18:34   #176
Quote:
Rima kaže:
procitaj ovdje :

http://www.lijecenje-kuranom.s5.com/vatikan.html

cak ppostoji vojska od Dzinna ..kao i vojska od sajtana

ako kliknes na LINKOVI sve ce ti biti jasno
U IME ALLAHA MILOSTIVOG SAMILOSNOG -POCINJEM

NIJE LIJEPO PRICATI O NEKOJ TEMI A DA O NJOJ COVJEK NEMA NIKAKVIH SPOZNAJA.
__________________
HTML Code:
POSMATRAČU MOGA GROBA
JEDNAKI SMO SKORO OBA
JA SAM JUČER BIO TAKAV
TI ĆEŠ SUTRA BITI OVAKAV
NADA_STRAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 14:41   #177
Quote:
NADA_STRAH kaže:
U IME ALLAHA MILOSTIVOG SAMILOSNOG -POCINJEM

NIJE LIJEPO PRICATI O NEKOJ TEMI A DA O NJOJ COVJEK NEMA NIKAKVIH SPOZNAJA.
ajde nado prestani se derati, tko te želi čuti čut će te, ali rima sigurno neće jer je odavno nema. inače tebi na znanje rima je prošla najviše medrese u egiptu!

i sigurno je znala o čemu govori i imala je itekakve spoznaje. zato se i ljutila na praznovjerice kod nekih muslimana, jer je smatrala da je to nespojivo s modernim znanjima i spoznajama. dok su muslimani bili spremni za više proučavanja znanosti...imali su i uspjeha i veliku civilizaciju, a zašto danas kaskaju za vremenom to se sama pitaj, ako misliš da je islam vjera razuma, kako nas ovdje godinama uvjeravaju i tvrde da samoubojice nemaju veze s islamom.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 14:44   #178
Quote:
NADA_STRAH kaže:
U IME ALLAHA MILOSTIVOG SAMILOSNOG -POCINJEM

NIJE LIJEPO PRICATI O NEKOJ TEMI A DA O NJOJ COVJEK NEMA NIKAKVIH SPOZNAJA.
oprosti, abeceda neta je da se pisanje VELIKIM slovima smatra vikanjem. moraš caps lock kliknuti da dobiješ mala slova, ali i obratno kad hoćeš velika.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2022., 23:56   #179
CRNA MAGIJA ISLAM

https://sites.google.com/view/crna-magija-islam/home
PM84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2022., 13:03   #180
Nije ti bilo mrsko ovu temu podići iz zaborava? hajde baš me zanima na šta će izaći
Na hajr da Bog da!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.