Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2009., 13:49   #61
ovako zvali su me iz t-coma u vezi pada sa interneta kada modem radi kao router (d-link). kaže čovjek da vratim na bridge mode uštekam oba računala u modem i oba spojim na internet sa istom šifrom. međutim ja ili nešto krivo radim ili sam popušio foru. neuspjeva mi na drugom računalu spajanje na internet. da li netko zna više o ovome?
kajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 14:38   #62
Popusio si foru Doticni nestrucni cigani ce dat sve od sebe da te uvjere da je upravo kod tebe problem i da nikako nije do njihovog hardware-a i usluge.
Dakle, kad sam imao prokletu kasdu u bridge modu i kad nije radila, onda su mi rekli da prebacim u route mode jer ce to rijesti sve moje probleme i glad u svijetu. Kad se smece pocelo blesirat u route mode-u onda su mi rekli da ga vratim u bridge jer oni ne daju podrsku za route mode za taj vrli proizvod. I opet, ko bi reko - ista stvar. Veza traje po par minuta pa se resetira, pa se nece spojit, pa dsl nema sync itd itd. Pa su dolazili provjeravati kutiju od telefona, pa na stup, pa u ormaric i uvijek isto. Neki zamjenski uredjaj se nisu sjetili donijet mada sam ih zamolio "ako se ispostavi da mi modem ne radi, kupit cu novi od njih" - no nista, ne mogu, nema produljenog ugovora, ima bas samo 2 modema sa sobom koje mora instalirat itditd.
S obzirom da su zadnja bezobrazna i bahata djubrad i da nema te sile koja bi me sad natjerala da potpisem novi ugovor, odlucio sam se na kupovinu novog routera bez njihovog kljakavog firmware.a.
Investicija se pokazala kao pun pogodak i tog trenutka net radi odlicno, sve dok ne pocne padati kisa, jerbo u ormaric gdje zavrsava moja parica malo prokisnjava, a gazda doticnog zemljista ih ne pusta da to poprave. Tako da ne duljim - uzmi tu kasdu, baci ju u zid, zapali ju, rokni ju kroz prozor i kupi neki posten modem i bit ce ti super sve dok ima sunca i malo vlage.
__________________
"Ubuntu" - an African word meaning Slackware is too hard for me.
SantasLilSlacker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 15:09   #63
hvala na savjetu, tako će i biti
kajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 11:09   #64
Kak da ucinim ovo....

ljudi trebam pomoc kupio sam si laptop i sad s obzirom da je router spojen s kompom u jednom kutu sobe ja hocu prek tog istog rutera se spojiti na adsl (preko svog laptopa) u drugo kutu sobe kabel nije problem nego nesto drugo....
nemogu oba biti istovremeno spojena na internet sto da ucinim ljudi vas za pomoć!!!
hvalaa unaprijed!!!!


molim te da poštuješ pravila podforuma
hvala
NNJ

Zadnje uređivanje NNJ : 04.06.2009. at 10:56.
Cro-freak is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.06.2009., 11:31   #65
Jel imaš onaj crni router od t-coma? pretpostavljam da da
Što se desi kad ukopčaš laptop na router,koju grešku javlja.
jel ti izbacuje kakvu poruku kad ga spojiš kabelom na router?
Bone7ord is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 11:36   #66
Quote:
Cro-freak kaže: Pogledaj post
ljudi trebam pomoc kupio sam si laptop i sad s obzirom da je router spojen s kompom u jednom kutu sobe ja hocu prek tog istog rutera se spojiti na adsl (preko svog laptopa) u drugo kutu sobe kabel nije problem nego nesto drugo....
nemogu oba biti istovremeno spojena na internet sto da ucinim ljudi vas za pomoć!!!
hvalaa unaprijed!!!!
Vjerovatno ti radi u bridge modu, pa nemogu oba u istovrijeme na net, trebas uci u postavke modema i prebaciti ga u router mode...
__________________
Ponekad samo pozelim da me neko probudi, cvrsto zagrli i kaze: Evo, ovdje je kafa i 5 milijuna eura!
Zgodni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 12:04   #67
imam onaj srebrno zelenkasti d-link ima iza dva zuta ulaza ADSL i dva crvena TV ulaza a poruka glasi kako je tzv. krivo korsinicko ime i lozinka a NIJE!!!!!
Cro-freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 14:09   #68
pogledaj bridge mode. isti slucaj kod mene.
hrcvtc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 19:58   #69
evo otišao sam na start>connect to>show all connections>local area connection>desni klik miša>bridge connections>dođe ova poruka:to create network bridge,you must select at least two LAN or high-speed internet connections that are not being used by Internet Connection Sharing. Eto ljudi to piše to je ta poruka kada kliknem na bridge connection
lijepo vas ljudi molim za pomoć.
hvala unaprijed!!!
Cro-freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 22:42   #70
jel ovo tema za napredne ili jer kolko vidim ovde se dela o običnom network sharingu đe je router potrebno prebaciti u route mode da sve dela
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 08:28   #71
iskreno ni ja nisam shvatio razlog premjestanja ali jel mi ko moze pomoc ali malo detaljnije
Cro-freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 13:41   #72
Spajanje laptopa na net

Imam problem .. donijela sam laptop doma, inače mi je u stanu u kojem se povezujem preko optime i to preko kabela.

Doma imam t-comov wireless i prošli put kad sam se pokušavala povezati preko laptopa uspjelo je bez problema, sada mi piše da je spojen bežično bla bla al neće nikako da otvori stranicu.. dal trebam mijenjati nešto u postavkama? nevjerujem da je to jer prošli puta nisam ništa dirala.

Na kompu mi net radi normalno.. zna netko u čemu je problem ?
confused_girl00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 11:36   #73
Quote:
confused_girl00 kaže: Pogledaj post
Imam problem .. donijela sam laptop doma, inače mi je u stanu u kojem se povezujem preko optime i to preko kabela.

Doma imam t-comov wireless i prošli put kad sam se pokušavala povezati preko laptopa uspjelo je bez problema, sada mi piše da je spojen bežično bla bla al neće nikako da otvori stranicu.. dal trebam mijenjati nešto u postavkama? nevjerujem da je to jer prošli puta nisam ništa dirala.

Na kompu mi net radi normalno.. zna netko u čemu je problem ?
Probaj se spojiti žično na taj T-comov da vidiš da li je on uopće podešen za spajanje na net. Najvjerojatnije nije, jer da je i da si ti spojena u mrežu, imala bi i pristup Internetu. Znači spoji se privremeno žično. Ako ne možeš ni tako online, idi na Start/Run i upiši cmd. U tom novom prozoru upiši ipconfig /all i zabilježi svoju IP adresu i IP adresu koja je pod stavkom Default gateway. Pingaj svoju IP adresu i pingaj default gateway (ping 192.168.x.x). Javi koliko paketa prolazi (piše na kraju pinga). Ako prolazi sve, upiši ping google.com. Javi.
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 10:02   #74
da pojasnim ja se mogu i na laptopu i na kompu spojiti na net zasebno ali meni je cilj istovremeno biti na netu na oba računala.
Cro-freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 08:05   #75
evo ovo sam ja našao surfajući, napravio tako kako piše. informacije mogu slati s jednog na drugi pc ali ne i na internet. na internet može samo pc1, ako netko zna više neka napiše. ovo dalje je copy-paste



Trebas 2 PCa, oba moraju imati mrežnu, 1 cross-over kabel.

Na prvome PCu odeš na LAN konekciju, General, i onda uninstaliraš sve one protokole OSIM Internet Protocol (TCP/IP). Ak se pitaš zbog čega, e pa zato jer oni samo usporavaju rad na mreži.
Zatim klikneš na Internet Protocol ( ovaj koji sam prije spominjo, da ga jedinog ostaviš ), pa Properties. use the following IP Address, i upišeš 192.168.10.1 ( u stvari ne mora biti niti 192, niti 168, niti 10, niti 1, glavno da spada u rang IP adresa koje se koriste u lokalnim mrežama, pa može biti i 10.10.1.1, ali ti koristi onu koju sam ja napisao ). Klikni na Subnet Mask, sam će se popuniti.

Na drugome PCu sve isto napraviš ( takodjer pobrišeš protokole ), i upišeš IP adresu 192.168.10.2, i opet klikneš na Subnet Mask. Pod Default Gateway možeš, ali nemoraš, staviti IP 192.168.10.1 ( IP prvog PCa ).

Odeš na http://www.analogx.com/contents/down...work/proxy.htm

I skineš ovaj program
http://www.analogx.com/files/proxyi.exe

Instaliraš ga SAMO na prvom PCu.
Pokreneš ga. Moraš ga ENABLEat ( U samom sučelju imaš opcije ENABLE/DISABLE ).

Odeš do drugog PCa, pokreneš browser koji koristiš.

Primjer za IE.
Ako koristiš Internet Explorer, odeš u Start - Control Panel - Internet Options - Connections - LAN Settings - Proxy Server - Stavis kvacicu - kliknes na Advanced

Popunis ta polja na sljedeci nacin

HTTP
192.168.10.1 - 6588
Secure
192.168.10.1 - 6588
FTP
192.168.10.1 - 21
Gopher
ostavis prazno
Socks
192.168.10.1 - 1080


To je konfiguracija za internet explorer. Preporučam da iako ne koristiš IE, da ovo napraviš, jer mnogi programi koriste Internet Explorerov engine da bi se updejtali, pa će preko ovoga ići...

Sada, ako koristiš recimo Firefox, onda napraviš ovo

Pokreneš Firefox, odeš na Tools - Options - General - Connection Settings - odabereš Manual Proxy Configuration

Tu sada ispuniš polja na isti način kao i kod Internet Explorera

HTTP Proxy
192.168.10.1 - 6588
SSL
192.168.10.1 - 6588
FTP Proxy
192.168.10.1 - 21
Gopher
ostaviš prazno
Socks
192.168.10.1 - 1080

Eh da, napominjem, da bi na drugome PCu mogao surfati, na prvome ti onaj mali program MORA BITI POKRENUT. Čak i da ti je prvi PC neki Pentium 1, to neće biti problem, jer program uopće nije zahtjevan, i troši jedva 1 MB memorije dok je u trayu.
kajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 15:11   #76
Thumbs up SX763 admin pass

Poštovanje,
treba mi admin pass od novog T-Comovog routera SIEMENSA SX763. po defaultnim postavkama pass je user ali sa njime nemaš sve ovlasti. Stoga ako bi netko bio ljubazan tko ima staviti lozinku.....

pročitati obavijesti prije otvaranja teme
hvala
NNJ
__________________
Antonio Bašković

Zadnje uređivanje NNJ : 21.06.2009. at 15:36.
abaskovi is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.06.2009., 21:57   #77
ping i (K)antena?

zivim u vukovaru,koristim wimax internet...sto se ti ce mojih potreba to je ok i zadovoljavajuce,ali kad igram igrice (counter strike 1.6) ping mi je preko 100-120....od odasiljaca sam oko kilometar zracne linije,ali nemam ni jednu prepreku do njega,moje pitanje glasia li ce moj ping biti manji ako izradim kantenu ili nabavim neku antenu???
sercan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 22:12   #78
Quote:
sercan kaže: Pogledaj post
zivim u vukovaru,koristim wimax internet...sto se ti ce mojih potreba to je ok i zadovoljavajuce,ali kad igram igrice (counter strike 1.6) ping mi je preko 100-120....od odasiljaca sam oko kilometar zracne linije,ali nemam ni jednu prepreku do njega,moje pitanje glasia li ce moj ping biti manji ako izradim kantenu ili nabavim neku antenu???
a dali si probao micati antenu pa poboljšati signal i uostalom kakva antenu
sada koristiš ? ja koristim kantenu i to je inače najblolja antena uz
onu mrežastu sam neznam ime
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 00:45   #79
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
a dali si probao micati antenu pa poboljšati signal i uostalom kakva antenu
sada koristiš ? ja koristim kantenu i to je inače najblolja antena uz
onu mrežastu sam neznam ime
pa imam antenu iz rutera samo,siemens se681(najadniji) kad bi napravio i ja kantenu i sproveo napolje na balkon,posto zivim u kuci na kat,da li bi se smanjio ping u igricama...to mene brine
sercan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 12:31   #80
Quote:
sercan kaže: Pogledaj post
pa imam antenu iz rutera samo,siemens se681(najadniji) kad bi napravio i ja kantenu i sproveo napolje na balkon,posto zivim u kuci na kat,da li bi se smanjio ping u igricama...to mene brine
aha ona mala plastična antena kaj je samo nataknuta na ruter. jer ja
imam wireless ap isto s tom mogučnošću. ali je meni ap spojen na kantenu.
i svakako bi ti bio bolji signal jer je kantena najbolja antena. i kantena
je daleko bolja od te male plastične u bilo kojem pogledu. bitno je da kantena
napravljena kvalitetno i prema uputama. i onda je postaviš u smjeru od
kuda primaš signal i mičeš ljevo desno i gore dole dok ne dobiješ najbolji signal.
meni je signal : 68db / 46% .... i internet mi radi super kao adsl i ping mi je 42.
a preko dc-a skida u prosjeku 1 do 1,5mb/s. katkad mi je još i bolji signal na 50%.
te kada odem u menu od ap-a, odem pod Wireless Site Survey i
tamo piše da mi je signal 53.
eto ako vas kaj još zanima, slobodno pitajte.

i tebi treba ovo :




Zadnje uređivanje BundyBoy : 24.06.2009. at 12:46.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.