Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2013., 13:10   #61
Eto nedavno se na drugom pdf-u vodila rasprava oko toga. Ako sam dobro shvatila - možeš ti biti i dr.sc. i raditi već na toj školi i ne znam što sve - ako se javi dijete poginulog branitelja, i ako zadovoljava uvjete - on im prednost. Nažalost.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 13:04   #62
Samo da vas podsjetim da je ovo podforum Pravo i da se tu držimo pravne strane problema, a i odmah da napomenem da drugi korisnici nisu tema. Hvala na razumijevanju.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 15:57   #63
Ispričavam se... Moja greška, malo sam neupućena u sve to!
Cijeli život učimo!
micamaca3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 12:09   #64
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Eto nedavno se na drugom pdf-u vodila rasprava oko toga. Ako sam dobro shvatila - možeš ti biti i dr.sc. i raditi već na toj školi i ne znam što sve - ako se javi dijete poginulog branitelja, i ako zadovoljava uvjete - on im prednost. Nažalost.
nije istina
ja sam dosla na natječaj u bolnicu
i prosla je ona koja je bila podobna i za koju je odredjena doktorica garantirala

prednost se uvaza isključivo u zagrebackoj zupanijii
a u drugim zupanijama je zanemarena potpuno

traze se stotine izgovora i razloga da se ne uvazi
-dokumentacija
-nema dovoljno kandidata da se uvazi
-niste prosli na testovima
-razni drugi razlozi
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 12:22   #65
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
nije istina
ja sam dosla na natječaj u bolnicu
i prosla je ona koja je bila podobna i za koju je odredjena doktorica garantirala

prednost se uvaza isključivo u zagrebackoj zupanijii
a u drugim zupanijama je zanemarena potpuno

traze se stotine izgovora i razloga da se ne uvazi
-dokumentacija
-nema dovoljno kandidata da se uvazi
-niste prosli na testovima
-razni drugi razlozi
Nisi dobro reagirala, a naravno, to oni i očekuju.

Trebala si ovako kada te ne prime a po zakonu si imala prednost:

-tražiš uvid u natječajnu dokumentaciju i napišeš žalbu upravnom vijeću ( rok 15 dana od obavijesti o odabranim kandidatima )
- čekaš odgovor, a ako prođe 15 dana bez odgovora-prijava upravnoj inspekciji
- oni naprave nadzor i ako ustanove da su povrijedili tvoja prava o prednosti zapošljavanja-tužba upravnom sudu gdje tražiš da te se zaposli na to radno mjesto a isto tako i isplatu plaće od dana kada su zaposlili nekog drugog do presude
-sud dobivaš gotovo sigurno. Može to trajati i par godina ali onda dobiješ odjednom recimo 24 bruto plaće zajedno sa kamatama.

Zgodno, zar ne?
unedoumiciu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 23:58   #66
Quote:
unedoumiciu kaže: Pogledaj post
Nisi dobro reagirala, a naravno, to oni i očekuju.

Trebala si ovako kada te ne prime a po zakonu si imala prednost:

-tražiš uvid u natječajnu dokumentaciju i napišeš žalbu upravnom vijeću ( rok 15 dana od obavijesti o odabranim kandidatima )
- čekaš odgovor, a ako prođe 15 dana bez odgovora-prijava upravnoj inspekciji
- oni naprave nadzor i ako ustanove da su povrijedili tvoja prava o prednosti zapošljavanja-tužba upravnom sudu gdje tražiš da te se zaposli na to radno mjesto a isto tako i isplatu plaće od dana kada su zaposlili nekog drugog do presude
-sud dobivaš gotovo sigurno. Može to trajati i par godina ali onda dobiješ odjednom recimo 24 bruto plaće zajedno sa kamatama.

Zgodno, zar ne?
hvala ti za ovu info
natječaj je ponovo u toj bolnici i naravno javila sam se
da vidim sta ce biti,dal isto

sada sam starija,mudrija i zločestija,znat cu reagirati!!
i uv+cinila bi i ovo sta mi predlazes ako budem morala!!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 11:46   #67
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
hvala ti za ovu info
natječaj je ponovo u toj bolnici i naravno javila sam se
da vidim sta ce biti,dal isto

sada sam starija,mudrija i zločestija,znat cu reagirati!!
i uv+cinila bi i ovo sta mi predlazes ako budem morala!!

Samo pazi na rokove, 15 dana ti se računa i subota i nedjelja.
Ako ti bude trebala pomoć, javi se na pm.

Sretno !
unedoumiciu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 12:12   #68
isteječe sada 20og..idem odmah sutra jos te dodatne papire izvadit i odmah sutra predati!!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 11:31   #69
Pozdrav,

odbijena mi je prijava na natječaj radi neuredne prijave. Naime, nisam dostavila presliku radne knjižice str. 4 i 5 koje su kod mene POTPUNO PRAZNE, a na kojim se vode podaci školskoj i stručnoj spremi. Meni je sve o školskoj i stručnoj spremi upisano na stranicama prije, koje sam i priložila.

Da li to može biti razlog odbijanja prijave, i da li postoji negdje nekakav propis o tome TOČNO ŠTO SVE MORA sadržavati natječajna dokumentacija.

Hvala
Mel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 18:41   #70
Meni je ta cijela koncepcija natjecaja u drz.sluzbama i lokalnoj samoupravi poprilicno smijesna, posebno onaj dio gdje se za intervju dijele bodovi od 5do10. Tako se primjerice meni dogodio slucaj da imam vise bodova na pismenom kao jos jedan kandidat, ali naravno da je on dobio na intervju vise bodova nego ja jer je mjesto bilo rezervirano za njega. Komisija se uvijek moze pozvat na to da je on ostavio bolji dojam, to je stvar njihove subjektivne procjene, sto je samo po sebi apsurdno, jer nema nikakvih cvrstih kriterija...
putnick982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 12:24   #71
Quote:
Mel1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

odbijena mi je prijava na natječaj radi neuredne prijave. Naime, nisam dostavila presliku radne knjižice str. 4 i 5 koje su kod mene POTPUNO PRAZNE, a na kojim se vode podaci školskoj i stručnoj spremi. Meni je sve o školskoj i stručnoj spremi upisano na stranicama prije, koje sam i priložila.

Da li to može biti razlog odbijanja prijave, i da li postoji negdje nekakav propis o tome TOČNO ŠTO SVE MORA sadržavati natječajna dokumentacija.

Hvala
Može ako je pisalo u natječaju da moraju biti baš sve stranice u dokumentaciji. Što čisto sumnjam. Još nikad nisam kopirala prazne stranice.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 13:26   #72
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Može ako je pisalo u natječaju da moraju biti baš sve stranice u dokumentaciji. Što čisto sumnjam. Još nikad nisam kopirala prazne stranice.
Pa i ja sam negdje na tom tragu, i u 100000 natječaja na koliko sam do sada participirala sa istom dokumentacijom NIKADA nisam odbijena iz razloga jer mi fali preslika praznih stranica radne knjižice.

Ali u našim državnim tijelima za sve postoji prvi put

Stoga me zanima, ne iz iskustva, nego iz neke uredbe, pravilnika, zakona, akta....Na što se točno misli kad se natječajnom dokumentacijom propiše - preslik radne knjižice, da li je to preslik od korica do korica, da li je to prvih 7 stranica ili preslik onih stranica koje nešto stvarno dokazuju, npr. radno iskustvo? Vjerujem da se postignuta stručna sprema dokazuje diplomom, svedodžbama i sl.

Dakle, striktno s pravne strane, ne iz iskustva i praksa, nego pravilo propisano aktom Republike Hrvatske.
Mel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 13:40   #73
Quote:
unedoumiciu kaže: Pogledaj post
Nisi dobro reagirala, a naravno, to oni i očekuju.

Trebala si ovako kada te ne prime a po zakonu si imala prednost:

-tražiš uvid u natječajnu dokumentaciju i napišeš žalbu upravnom vijeću ( rok 15 dana od obavijesti o odabranim kandidatima )
- čekaš odgovor, a ako prođe 15 dana bez odgovora-prijava upravnoj inspekciji
- oni naprave nadzor i ako ustanove da su povrijedili tvoja prava o prednosti zapošljavanja-tužba upravnom sudu gdje tražiš da te se zaposli na to radno mjesto a isto tako i isplatu plaće od dana kada su zaposlili nekog drugog do presude
-sud dobivaš gotovo sigurno. Može to trajati i par godina ali onda dobiješ odjednom recimo 24 bruto plaće zajedno sa kamatama.

Zgodno, zar ne?
Sve je to teoretski lijepo ,ali od čega će živjeti dvije godine,što ako se u međuvremenu zaposli i radi nekoliko mjeseci ili godinu dana,kakva prava ima u takvom slučaju.
__________________
Kad tražite savjet, razmislite o mogućnosti njegova prihvaćanja.
Orion99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 12:13   #74
Quote:
Orion99 kaže: Pogledaj post
Sve je to teoretski lijepo ,ali od čega će živjeti dvije godine,što ako se u međuvremenu zaposli i radi nekoliko mjeseci ili godinu dana,kakva prava ima u takvom slučaju.
Pa živjeti ćeš od onoga od čega bi i inače živio, kao da tog postupka i nema.

A ako se u međuvremenu zaposliš, onda tražiš razliku plaće, ako ti je na novom poslu plaća manja nego bi bila tamo gdje su te suprotno zakonu odbili zaposliti.
unedoumiciu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 02:31   #75
Da li netko zna kome bi se mogla podnijeti prituzba na provedbu, odnosno neprovedbu javnog natjecaja?
Jedno drzavno tijelo objavilo je javni natjecaj jos u sijecnju. U ozujku je objavljen popis kandidata koji ispunjavaju formalne uvjete, te smo pozvani na testiranje koje se trebalo odrzati polovicom ozujka.
Par dana prije zakazanog testiranja smo kontaktirani od strane predsjednika komisije kako se testiranje odgadja jer su navodno imali protuzbe na popis kandidata, i evo do danas nista od novog poziva za testiranje.
Provjeravala sam na uprava.hr i natjecaj jos uvijek nije obustavljen.
Kontaktirala sam jucer predsjednika komisije koji mi je rekao da ne zna nista o natjecaju i da vjerojatno nista od toga

Ako sam dobro nasla, po Zakonu o drzavnim sluzbenicima izbor kandidata bi se trebao obaviti u roku od 3 mjeseca od dana objave u NN. Ovdje su prosla vec skoro 4 mjeseca a natjecaj ko da je propao u crnu zemlju.
Nasla sam jedino Odbor za drzavnu sluzbu al po onome sto nalazim ispada da bi njima mogla podnijeti tek zalbu na konkretno rjesenje koje pobijam, a ovdje nije doslo ni do tesiranja, pa ako tko ima kakvu ideju kome bi se mogla obratiti, bila bih zahvalna
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste

Zadnje uređivanje iwchy : 10.05.2013. at 02:46.
iwchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 15:07   #76
Quote:
iwchy kaže: Pogledaj post
Da li netko zna kome bi se mogla podnijeti prituzba na provedbu, odnosno neprovedbu javnog natjecaja?
...pa ako tko ima kakvu ideju kome bi se mogla obratiti, bila bih zahvalna
Ministarstvo uprave, imaš na njihovim stranicama, čini mi se, pravnu službu za državne službenike i dva-tri kontakt broja telefona. Meni je poprilično i brzo pomogao u nedoumicama gospodin koji tamo radi.
Mel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 18:19   #77
Poštovanje,

dakle, radi se od sljedećem: natječaj u državnoj firmi, točnije CA, prošao sve krugove razgovora, imao među rijetkima sve potrebne uvjete (struka i radno iskustvo), jučer mi na kućnu adresu dolazi obavijest o izabranim kandidatima gdje vidim da je zaposlen jedan poznanik čija majka radi u upravi. Problem je u tome što dotični uopće nije bio u niti jednom krugu razgovora, a nema ni traženu struku. Što mi je činiti?

Tražiti uvid u natječajnu dokumentaciju, žaliti se vijeću, upravnoj inspekciji?
Norsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:50   #78
Pisanje žalbe na izbor kandidata u državnoj službi

Poštovani,
molila bih vas za pomoć, nadam se da će netko znati pomoći. Naime, radi se o natječaju za radno mjesto II. vrste na jednom fakultetu, mjestu za koje ja imam odgovarajuću stručnu spremu, zvanje, i više od potrebnih kvalifikacija, ali je primljena osoba koja je po struci nešto sasvim drugo, bez dana radnog iskustva i što ej najbolje, nedavno je odbijena na vanrednom studiju iz struke u kojoj je posao dobila jer nema odgovarajući preddiplomski studij te ne može pratiti nastavu diplomskog. Ja bih se na ovu odluku žalila, ali si ne mogu priuštiti odvjetnika trenutno pa me zanima mogu li se na nju žaliti sama, štotrebam navesti, na koje se zakone pozvati*?Prvi mi je put da to pišem pa bi svaka pomoć bila dobrodošla. Hvala unaprijed
Lucy-Pevensie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 13:54   #79
prijavila sam se na natječaj dipl. pravnika u jednu javnu službu, kao dokumentaciju su tražili originale ili ovjerene preslike, pa čak i radnu knjižicu(iako više ne vrijedi). Nakon pet dana sam dobila odgovor da je primljena neka druga osoba(navedeno je ime), a niti su me pozvali na razgovor, iako ispunjavam sve uvjete, niti su mi vratili dokumentaciju koju sam poslala u originalu. Kome se mogu žaliti, ima li smisla žaliti se nadležnom ministarstvu, budući da od žalbe tijelu koje provodi natječaj stvarno nema smisla.
Molim nekoga sa sličnim iskustvom za savjet.
mini2512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:28   #80
A gledaj, moj kolega se tako žalio i na kraju dobio posao - dakle, nije nemoguće.

No, mislim da je imao "pomoć", tako da...kao običan smrtnik nećeš postići ništa. Naime, ja sam radila u državnoj službi - iz mojeg iskustva, čim su tražili originale ili ovjerene preslike, već su oni imali kandidata, pa time obeshrabruju druge.

Što je pisalo u natječaju? Ako je pisalo da će kontaktirati samo one koji uđu u uži krug ili slično, onda su ispoštovali sve. A dokumente ti ne mora vratiti ni u kojem slučaju. No, ako se zbilja radi o državnoj službi na neodređeno (ovo je bitno, na određeno se ne moraju provoditi testiranja), onda je trebalo biti testiranje, bla, bla...napiši, ako znaš, što točno je pisalo u natječaju o tim stvarima. Ako je "državna firma", dakle, ako se ne radi o državnom službeniku, sve ovo pada u vodu, nisu obvezni - ništa.

Ako si u pravu, žali se nadležnom Ministarstvu u Zg, nikako lokalcima, ako si van Zagreba.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.