Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2012., 19:50   #41
Koji je maksimalni fi za senzore temperature (ako se uguravaju)?
Dali u puferima postoje cijevi u koje se mogu ugurati senzori?
Za vanjsko nacjevno priključivanje mi je jasno....
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 21:42   #42
bob4 svaka čast, takav modul mi se jako svidja, koliko mogu biti senzori daleko od ekrana ?

Mislim da na pufferu na izlazima za termometar su priključci od 1/2" , unutra se zavrne još prihvat za termometar i imaš neku rupu promjera ca8mm u koju mozes ugurati senzore.

Koja je cijena izrade tog modula što si napravio ?
duxamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 21:54   #43
Hvala....
Cijena materijala je cca 200,00 kn; s tim da su senzori kupljeni za 5$ 5komada, u čipoteci su 54,16 kn komad.
Pločica za montažu elemenata (http://imageshack.us/photo/my-images/823/p100j.jpg/) je univerzalna (moj proizvod) star cca 10 godina (na slici su elementi za sat sa 1000 led dioda); (ps. možete ga vidjeti u sudnici gdje sude bivšem premijeru; iznad vrata)
Softver se radi u jediničnim serijama. U pripremi je i rs232 komunikacija....Kod mene je to sve malo usporeno, jel ima dosta godina na leđima, a zdravlje.... a i kućni život....
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 22:01   #44
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
Hvala....
Cijena materijala je cca 200,00 kn; s tim da su senzori kupljeni za 5$ 5komada, u čipoteci su 54,16 kn komad.
Pločica za montažu elemenata (http://imageshack.us/photo/my-images/823/p100j.jpg/) je univerzalna (moj proizvod) star cca 10 godina (na slici su elementi za sat sa 1000 led dioda); (ps. možete ga vidjeti u sudnici gdje sude bivšem premijeru; iznad vrata)
Softver se radi u jediničnim serijama. U pripremi je i rs232 komunikacija....Kod mene je to sve malo usporeno, jel ima dosta godina na leđima, a zdravlje.... a i kućni život....

Vau - ova pločica izgleda tako super, prijatelju ako kažem bravo - malo je to za reči moj ukupan dojam
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 22:09   #45
dopuna.... pločica je moj projekat, a profesionalci ju izrađuju....
Čekam veći displej da mogu spojiti više senzora na prikaz istovremeno.
Udaljenost sam do sada provjerio na 15 metara....
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 22:19   #46
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
dopuna.... pločica je moj projekat, a profesionalci ju izrađuju....
Čekam veći displej da mogu spojiti više senzora na prikaz istovremeno.
Udaljenost sam do sada provjerio na 15 metara....
pustimo sad skromnost
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 22:24   #47
plus
onaj tvoj pufer ima nacrtana 4 instrumenta. Kakvi su priključci ? Dali je rupa; fi, dubina.... ili čep....
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 22:31   #48
Skidam kapu !
Svaka Čast,
Napokon se tema počela razvijati u pravom pravcu,
15 metara je sasvim dovoljno, bar meni .
Malo veći displej bi bio dobar , kad već senzori nisu skupi moglo bi se staviti 5 komada po spremniku,ili po 3 komada ako su 3 spremnika 9 senzora na jednom displeju, bilo bi fantastično.
duxamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 08:44   #49
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
plus
onaj tvoj pufer ima nacrtana 4 instrumenta. Kakvi su priključci ? Dali je rupa; fi, dubina.... ili čep....
da to su od jutros (radi se, radi ) ne 3 nego 4 termometra, s originalnim podnožjima uvrnutim u unutarnji navoj 1/2"
Danas to možda i kresnemo i malo provozamo, nadam se
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 09:11   #50
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
Koji je maksimalni fi za senzore temperature (ako se uguravaju)?
Dali u puferima postoje cijevi u koje se mogu ugurati senzori?
Za vanjsko nacjevno priključivanje mi je jasno....
Promjer senzora ti je 6,35 mm , to se vuče iz colivskih vremena , na terenu ima svega , rupe u lulicama su od 6,5 , pa do 10 mm , a dubina 50-100 mm.
Ja sam prakticirao senzor zaliti sa WOOD legurom koja se topi na 125 -130 C , naravno sve prije toga izolirati.

LM-35 preko tako "zalivenih "nožica dobije temperaturu vode -lulice prije nego preko plastićnog kućišta.

Kod pufera je specifikum da se kroz lim prenosi temperatura iz gornjih toplih slojeve , u donje hladnije , i onda preko lulice prenese na senzor, zato je bolje da je kod pufera lulica dublje postavljena cca 200 mm.
ramzay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 16:51   #51
Poštovani, DS18s20 sa jednim elementom na sabirnici i smanjenom frekvencijom čitanja uspješno radi na 200m udaljenosti sa CAT5 kablom. Na slici display s nadzorom temperatura na jednoj farmi (https://docs.google.com/file/d/0ByKh...UpVWndUdw/edit). A na http://www.youtube.com/watch?v=zFlCT...ZuaIywEcUTRqQ= je display u fazi prototipa.
gmadaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 15:42   #52
Bok svima,
pohvalno je vidjeti da još postoje entuzijasti i da nisam sam. Ukoliko želite mjeriti temperaturu sa DS18S20 ili DS198B20, nije nikakav problem. Ja sam pristalica mikrokontrolera i sondi, mislim kako je to jeftinije u samoj eksploatacij, a PC koristite za druge potrebe. U dosadašnjim postovima nisam uočio (ili mi je promaknulo) što bi se trebalo mjeriti i kakva bi akcija trebala iz toga krenuti. Ima li tko kakvu shemu?
__________________
m100
Majstor 100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 20:02   #53
Quote:
Majstor 100 kaže: Pogledaj post
.......... U dosadašnjim postovima nisam uočio (ili mi je promaknulo) što bi se trebalo mjeriti i kakva bi akcija trebala iz toga krenuti. Ima li tko kakvu shemu?
Teško je generalno predvidjeti sve ulaze i izlaze za svaki kotao+spremnik+solarno+još nešto.
Pa još programirati PID regulator/e pa brzinu motora (ventilatora ili dozatora) pa još ponešto.
A da se ide "po narudžbi" !!?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 21:59   #54
Idemo razrađivati ideju

Bok,
znam da je teško sve unaprijed predvidjeti, ali od nečeg se mora početi. Mislim kako bi se trebalo znati što želimo postići (npr. ako je T1 toliko i toliko uključi pumpu, ili zatvori elektroventil i sl.).
Za primjer po jednom pinu mikrokontrolera možemo mjeriti temeperature sa 112 sondi DS18S20. Pitanje je što bismo željeli postići, ja osobno vjerujem kako možemo ideju kvalitetno nadograditi i unaprijediti.
Ja uskoro ugrađujem u svoju kuću sustav za nadzor grijanja u svakoj prostoriji uz istovremeni nadzor grijanja tople vode pomoću sunčeve energije. Nadam se da će sljedeće zime sustav postići cilj koji smo sebi zacrtali (barem mala ušteda lož ulja). Još mi samo nedostaju elektroventili 24 V.
__________________
m100
Majstor 100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 09:24   #55
Quote:
Majstor 100 kaže: Pogledaj post
..... Još mi samo nedostaju elektroventili 24 V.
I tu će biti najviše problema! Nećeš moći naći elektroventile, već moraš ići na elektromotorne ventile!
Elektroventili, neke normalne cijene, jako prigušuju protok!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 17:48   #56
Prošle godine našao sam elektroventile 24V (istosmjerna struja) u Conrad po 50 Eura. Znam kako je to visoka cijena, ali nisam našao ništa jeftinije. Po mom proračunu moja elektronika, kupljeni elektroventili i moja montaža trebali bi se isplatiti tijekom druge godine grijanja. Ja se nadam kako je proračun dobar.
Inače elektroventili su promjera od pola cole, pa mislim kako neće biti nikakavog prigušenja.
__________________
m100
Majstor 100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 19:42   #57
Quote:
Majstor 100 kaže: Pogledaj post
...Inače elektroventili su promjera od pola cole, pa mislim kako neće biti nikakavog prigušenja.
Prije nego ih kupiš pogledaj kakva je rupa kud će prolaziti voda zbog prigušenja, ima li buster (jer bez njega ne može EM otvoriti na tlaku 2-3 bara).
I Conrad u Hr je 40% skuplji nego u Njemačkoj!
Imaš našu firmu koja prodaje slovenske EM ventile!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 21:19   #58
Quote:
Majstor 100 kaže: Pogledaj post
Prošle godine našao sam elektroventile 24V (istosmjerna struja) u Conrad po 50 Eura. Znam kako je to visoka cijena, ali nisam našao ništa jeftinije. Po mom proračunu moja elektronika, kupljeni elektroventili i moja montaža trebali bi se isplatiti tijekom druge godine grijanja. Ja se nadam kako je proračun dobar.
Inače elektroventili su promjera od pola cole, pa mislim kako neće biti nikakavog prigušenja.
Ti ventili su proooooblem , Lee . je u pravu 1000% to se nebu otvorilo , ili ak se otvori bude piškio mlazić od 1mm debljine.

imaš pp.
ramzay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 23:59   #59
Bok u Čakovcu gospodin prodaje elektro ventile od Jakše i mislim da elektromagnetni servo ventil košta nekih 500kn ti otvaraju bez obzira na pritisak,
http://www.elit.hr/glavna.htm

Zadnje uređivanje brle1 : 24.03.2012. at 00:13. Reason: dopuna
brle1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 15:59   #60
Hvala svima na savjetima.
Lee imaš li možda adresu firme u Sloveniji?
__________________
m100
Majstor 100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.