Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2012., 23:53   #41
Lako je ubiti Muhameda na forumu no u sebi je malo teži slučaj to nije tako jednostavno.
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 00:06   #42
Muslimani...okupimo se svi oko jedne vjere u Krista spasitelja !

Quote:
AvluV kaže: Pogledaj post
Lako je ubiti Muhameda na forumu
Čuj lako je ali ga muslimani ovdje sa vremena na vrijeme oživljavaju...pa moramo stražariti ! Pravi Život je ovdje naprimjer sagradila Kulu Stražara !

Quote:
no u sebi je malo teži slučaj to nije tako jednostavno.
Naravno,svi mi imamo neke svoje demončiće koje u sebi trebamo ubiti... da bi se lakše sa drugima zbratimili. Zato treba pozvati i muslimane da se ugledaju u Krista pravednika koji nije činio zla kao Muhammed.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 00:15   #43
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Naravno,svi mi imamo neke svoje demončiće koje u sebi trebamo ubiti... da bi se lakše sa drugima zbratimili. Zato treba pozvati i muslimane da se ugledaju u Krista pravednika koji nije činio zla kao Muhammed.
Ja nevjerujem u to da je Bog cinio bilo kakvo zlo. Ali na ovu tvoju mudrost () koju si napisao cu samo reci slijedece:

Ako je Krist onaj Bog iz starog zavjeta, zar nije onda on taj koji je ubijao i unistavao cijela sela? Mislim na ubistva muskaraca, zena i djece. Dali ti je poznat Joshua 6:20-21? Ovo je samo jedan primjer.

Dali uopce poznajes Bibliju? Rekla bih da ne.

Zbog takvih kao sto si ti, odnosno zbog tvoga neznanja i nepoznavanja vlastite religije, mi Katolici ispastamo.
Sebina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 00:20   #44
Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post
Nigdje veze.

Gdje li si ti istoriju ucio da mi je samo znat.
Što je tebi? Pa pogledaj samo genocid koji je Muhamed naredio
nad plemenima Banu Kurejza i Banu Mustalik. Naravno, muslimani
to opravdavaju time da su se ta plemena htjela okrenuti protiv njega.

Tom lažnom optužbom opravdavaju pokolj muškaraca, zarobljavanje
i silovanje žena i djece ...

Dakle je Muhamed bio ubojica, pljačkaš i silovatelj, i druge je
poticao i naređivao im ubojstva, pljačke i silovanja, zaluđujući ih da
Bog tako naređuje. Tako je, zlupotrebljavajući vjeru u Boga, svojom
pljačkaškom vojskom na koncu zavladao cijelom Arabijom.

Jasno je da je za takva zlodjela zaslužio gorjeti u paklu.
valli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 00:21   #45
po po lojtrici gor po po lojtrici dol...

Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post

Dali uopce poznajes Bibliju? Rekla bih da ne.
Naravno da ne poznajem bibliju...ja sam istraživač kurana i ovdje ti dokazujem da Allah u kuranu poziva na ubijanja i pljačkanja karavana....pa ne znam što bježiš ko ofurena vrućom vodom sa teme o Muhammedu kad si već počela hvaliti islam.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 00:28   #46
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Čuj lako je ali ga muslimani ovdje sa vremena na vrijeme oživljavaju...pa moramo stražariti ! Pravi Život je ovdje naprimjer sagradila Kulu Stražara !



Naravno,svi mi imamo neke svoje demončiće koje u sebi trebamo ubiti... da bi se lakše sa drugima zbratimili. Zato treba pozvati i muslimane da se ugledaju u Krista pravednika koji nije činio zla kao Muhammed.
Ti si kuhac koji bi se sashro od straha pred Muhamedom ja to znam jer takve galamdžije su pidzuni preko brda za dovikicanje.

Hodi na Bliski Istok pa pričaj kako Muhamed je zločinac nemoj ovde nama prosipati ta ...
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 00:31   #47
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Naravno da ne poznajem bibliju...
Pa to se i vidi. Ali mi onda nije jasno zasto se hvatas Krista kad nemas pojma ni o cemu.

Evo cekam tvoj odgovor: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...0&postcount=43

Quote:
ja sam istraživač kurana
Blago tebi. Koliko zaradjujes mjesecno?

Quote:
i ovdje ti dokazujem da Allah u kuranu poziva na ubijanja i pljačkanja karavana....pa ne znam što bježiš ko ofurena vrućom vodom sa teme o Muhammedu kad si već počela hvaliti islam.
Jedini koji bjezi si ti. A tvoje (ne)znanje o Islamu je pokupljeno od anti-Islamski stranica koje su napravljene od Masona i slicnih islamofoba.
Sebina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 00:35   #48
Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post

Jedini koji bjezi si ti. A tvoje (ne)znanje o Islamu je pokupljeno od anti-Islamski stranica koje su napravljene od Masona i slicnih islamofoba.
Ja pokazao koje su najjače antiislamske stranice - kuran.

Prodano.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 00:53   #49
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Ja pokazao koje su najjače antiislamske stranice - kuran.
Ja nisam vidjela ni jedan citat. Evo ti nekoliko od mene:

Quote:
Surah 8:61:

"But if the enemy incline towards peace, do thou (also) incline towards peace, and trust in God: for He is One that heareth and knoweth (all things)."

Surah 41:34

"Nor can goodness and evil be equal. Repel (evil) with that is better: Then will he between whom and thee was hatred become as it were thy friend and intimate!"

Surah 2:256

"Let there be no compulsion (forcing others) in religion: Truth stands out clear from error: whoever rejects evil and believes in Allah hath grasped the most trustworthy handhold, that never breaks. And Allah heareth and knoweth all things."

Surah 23:96

"Repel evil with that which is best: We are Well-acquainted with the things they say."

Surah 13:22

"Those who patiently persevere, seeking the countenance of their Lord; establish regular prayers; spend out of (the gifts) We have bestowed for their sustenance, secretly and openly; and turn off evil with good: for such there is the final attainment of the (Eternal) Home."

Surah 5:28

"If thou dost stretch thy hand against me, to slay me, it is not for me to stretch my hand against thee to slay thee: for I do fear God, the cherisher of the worlds."

Surah 3:134

"Those who spend (freely), whether in prosperity, or in adversity; who restrain anger, and pardon (all) men; for Allah loves those who do good."

Surah 25:68-69

"Those who invoke not, with God, any other god, nor slay such life as God has made sacred except for just cause, nor commit fornication; - and any that does this (not only) meets punishment. (But) the Penalty on the Day Of Judgement will be doubled To him, and he will dwell Therein in ignominy."

Surah 28:54

"Twice will they be given their reward, for that they have persevered, that they avert evil with good, and that they spend (in charity) out of what We have given them."

Surah 5:45

"We ordained therein for them: 'Life for life, eye for eye, nose or nose, ear for ear, tooth for tooth, and wounds equal for equal.' But if any one remits the retaliation by way of charity, it is an act of atonement for himself. And if any fail to judge by (the light of) what God hath revealed, they are (No better than) wrong-doers."

Surah 42:40

"The recompense for an injury is an injury equal thereto (in degree): but if a person forgives and makes reconciliation, his reward is due from Allah: for (Allah) Loveth not those who do wrong."

Surah 4:90

"Except those who join a group between whom and you there is a treaty (of peace), or those who approach you with hearts restraining them from fighting you as well as fighting their own people. If God had pleased, He could have given them power over you, and they would have fought you: Therefore if they withdraw from you but fight you not, and (instead) send you (Guarantees of) peace, then God Hath opened no way for you (to war against them)."
Neznam koji si Kuran ti citao. Evo ocigledno je da nemas pojma ni o Islamu ni o Krscanstvu, pa bih ti preporucila da se neprovaljujes po forumu.
Sebina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 00:55   #50
Quote:
AvluV kaže: Pogledaj post
Ti si kuhac koji bi se sashro od straha pred Muhamedom ja to znam jer takve galamdžije su pidzuni preko brda za dovikicanje.
Što se tiče moga straha...ja sam (još uvjek)pripadnik prve hrvatske oružane postrojbe osnovane 5.8.90. i čast mi je reći da sam tako prvi rekao ne srpskoj hegemoniji.

Ti znaš....jadno bi to znanje bilo....
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 01:02   #51
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Što se tiče moga straha...ja sam (još uvjek)pripadnik prve hrvatske oružane postrojbe osnovane 5.8.90. i čast mi je reći da sam tako prvi rekao ne srpskoj hegemoniji.

Ti znaš....jadno bi to znanje bilo....
Ja govorim o hrabrosti propovjedanja da tamo odeš a ne ovde mlatiti praznu slamu a ti o topovima i zeleđem koje stoji iza tebe ..

I sad tko je pravi Muhamed neka zaključe pametne glave o kome se ovde radi tko je taj koji na druge mačem ide..
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 01:08   #52
a koji ti čudni kuran čitaš ?

Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post
Neznam koji si Kuran ti citao. Evo ocigledno je da nemas pojma ni o Islamu ni o Krscanstvu, pa bih ti preporucila da se neprovaljujes po forumu.

Allah je zadovoljan onim vjernicima koji su ti se pod drvetom na vjernost zakleli. On je znao šta je u srcima njihovim, pa je spustio Sekinu (smirenost) na njih, i nagradiće ih skorom pobjedom i bogatim plijenom koji će uzeti, jer Allah je silan i mudar. Allah vam obećava bogat plijen koji ćete uzeti ... (48:18-20)

Muslimani su najviše voljeli da razbojnički napadju karavane koje su bile nenaoružane:
Vi ste više voljeli da vam padne šaka ona /skupina/ koja nije bila naoružana,...” (8:7)
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 01:12   #53
Quote:
AvluV kaže: Pogledaj post
Ja govorim o hrabrosti propovjedanja ..
Ne,ti govoriš o hrabrosti protiv nekog nasilnika Muhammeda a ja ti kažem da straha nemam...a što se tiče propovjedanja ovdje je dovoljno...neka onaj tamo u pustinji živi i misli kako hoće.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 01:18   #54
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Allah je zadovoljan onim vjernicima koji su ti se pod drvetom na vjernost zakleli. On je znao šta je u srcima njihovim, pa je spustio Sekinu (smirenost) na njih, i nagradiće ih skorom pobjedom i bogatim plijenom koji će uzeti, jer Allah je silan i mudar. Allah vam obećava bogat plijen koji ćete uzeti ... (48:18-20)

Muslimani su najviše voljeli da razbojnički napadju karavane koje su bile nenaoružane:
Vi ste više voljeli da vam padne šaka ona /skupina/ koja nije bila naoružana,...” (8:7)
O.k., znaci prvo ces da skroz ignorises moje pitanje u vezi Biblije (Jericho), pa poslije toga ces da komplet ignorises moj prilog i da ne prokomentarises ni jednu od ovih 12 citata koje sam postavila, i sada postavljas dva Kuranska ajeta komplet van konteksta, i dalje ces bez ikakvog srama da glumis pametnog covjeka?

Majko mila, sta sve zemljom hoda.
Sebina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 01:24   #55
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Ne,ti govoriš o hrabrosti protiv nekog nasilnika Muhammeda a ja ti kažem da straha nemam...a što se tiče propovjedanja ovdje je dovoljno...neka onaj tamo u pustinji živi i misli kako hoće.
Jako čudno s obzirom da Muhamed nije ovde .
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 07:49   #56
Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post
Ja nevjerujem u to da je Bog cinio bilo kakvo zlo. Ali na ovu tvoju mudrost () koju si napisao cu samo reci slijedece:

Ako je Krist onaj Bog iz starog zavjeta, zar nije onda on taj koji je ubijao i unistavao cijela sela? Mislim na ubistva muskaraca, zena i djece. Dali ti je poznat Joshua 6:20-21? Ovo je samo jedan primjer.

Dali uopce poznajes Bibliju? Rekla bih da ne.

Zbog takvih kao sto si ti, odnosno zbog tvoga neznanja i nepoznavanja vlastite religije, mi Katolici ispastamo.
Ti katolkinja, a pogotovo Hrvatica nisi......zbog čega bi "mi katolici ispaštali"?
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 09:11   #57
Quote:
AvluV kaže: Pogledaj post
Jako čudno s obzirom da Muhamed nije ovde .
Ovdje je, ovdje, zavlači se pomalo, već stoljećima, malo ga potjeraju, pa se vrati, pa opet...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 09:21   #58
Quote:
slučajni_prolaz kaže: Pogledaj post
Dragi Golden-Boy, po čemu si zaključio da trolam ?
Moras priznati da ti je tema neobicna i pomalo neozbiljna, ja sam je shvatio kao provokaciju sto je takodje trol. Izrazio si veliku nedoumicu da li je ovo istina ili nije sto je meni bilo smijesno, zar iko moze uzeti san nekoga kao dokaz o necemu. Ako cemo od tudjih snova praviti teme i tudjih vizija takodje teme onda ce biti zanimljivo. No eto kazes da nemas losu namjeru pa halali ako je tako, neka se tema razvija u tom slucaju
Golden-Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 09:24   #59
Quote:
valli kaže: Pogledaj post
Što je tebi? Pa pogledaj samo genocid koji je Muhamed naredio
nad plemenima Banu Kurejza i Banu Mustalik. Naravno, muslimani
to opravdavaju time da su se ta plemena htjela okrenuti protiv njega.

Tom lažnom optužbom opravdavaju pokolj muškaraca, zarobljavanje
i silovanje žena i djece ...
Ma de nam ti reci sta je lazna optuzba a sta istina
Pojasni nam te dogadjaje ponovo da pobacamo historijski knjige i tebe uzmemo kao naseg ucitelja, moze?
Golden-Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 12:04   #60
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Ovdje je, ovdje, zavlači se pomalo, već stoljećima, malo ga potjeraju, pa se vrati, pa opet...
Don Kihot Anonimac goni vjetrenjaču Muhameda.

Inače sektaši bez proganjanja tuđeg nemaju što drugo za ponuditi.

Po meni je interesantna tema tko je prvi započe s lažima religije pa da se nastavila laž na laž ili nova religija koja proganja staru.
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.