Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2004., 23:44   #61
Možeš i malo pričekati da se zakonom uredi produkt "Fond polica".
To će nuditi više osiguravajućih kuća.
Dakle, kad platiš premiju osiguranja, osiguravajuće društvo određeni postotak reosigura kod reosiguravatelja, a ostatak novca uplati na ime računa otvorenog u investicijskom fondu koji sam izabereš kad se osiguraš.
Tako sam odlučuješ o prinosima.
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2004., 00:02   #62
životno osiguranje

htjela bih uplaćivati životno osiguranje

čini mi se kao dobar način ulaganja viškova novca (odnosno, spašavanja istih od potrošnje kroz shopping ).
sad ....

ja o tim osiguravajućim kućama znam malo ili ništa

pa se nadam da bi mi vi ovdje mogli pomoći

imate li osiguranje, koje i zašto baš to? Na šta treba paziti kako bi se izbjegle potencijalne zamke osiguravatelja? itd...

hvala

__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2004., 14:11   #63
imam osiguranje Allianz zato jer ga smatram vrlo sigurnim i konzervativnim a to je po meni i smisao osiguranja.

nego, koliko novaca misliš mjesečno "sakriti" i zašto baš životno osiguranje. Imaš li djece ili osoba koje ovise o tvojoj plaći?


Pozdrav,
gogo
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 10:19   #64
jok, u mene sve samostalno

nadam se da će tako i ostati

razmišljala sam o nekakvih 500 - 1000 kunića mjesečno, toliko bih mogla izdvojit a da ne osjetim na kvaliteti svakodnevnog života

mislim, mogla bih i više, ali ...
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 10:33   #65
hmmm,

pa ako nemaš nikoga ovisnog o sebi onda ima i boljih načina za investiranje.

Ukoliko ti zatreba novac prvih 3 godine nećeš dobit ništa, a nakon 10 godina možda dobiš pola (ako si uzela životno na 20 godina)

Jesi li sigurna da možeš čekati 15-25 godina da dođeš do novca?

Životno osiguranje je izuzetno koristan proizvod, ali trebaš sagledti i svoje potrebe. Ukoliko baš želiš životno (jer ćeš ga ovako i onako kad tad uplaćivati pa bolje da što prije kreneš) onda ti preporučam da napraviš kombinaciju proizvoda. Koju kombinaciju napraviti ovisi dosta i o tvojoj plaći (na koju si prijavljena) pa ako te više zanima pošalji pm da izračunam ili napiši kolika je.

Pozdrav,
gogo
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 12:00   #66
Evo, ja sam uzela Kapital + kod Zabe
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 12:19   #67
Quote:
Crow Jane kaže:
Evo, ja sam uzela Kapital + kod Zabe
odlično, sjedi 5
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 12:27   #68
Zašto ne pričekati neko vrijeme na fond - policu?
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 15:13   #69
Zato jer dok čeka fond policu može okrenuti 15-30% godišnje i uštedjeti gomilu para, a ovako će sve otići u shopping. Ah, žene...
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 16:49   #70
ah ... rado bih rekla nešto u svoju obranu, ali uistinu nemam šta

mislim da je i Crow Jane imala svojevremeno sličan topic o štednji. Kad volimo lijepe stvari

mislim, moram svejedno početi uplaćivati prije ili kasnije, pa bolje prije ... onda ću bit baba u rozoj minici koja ide na put oko svijeta
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 17:09   #71
onda sunčica daj podatke pa da nabacimo par kombinacija da vidiš koja ti najbolje stoji (kaj nije zgodno o financijskim proizvodima pričati kao o obleki? )
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 17:35   #72
Quote:
sunčica kaže:
ah ... rado bih rekla nešto u svoju obranu, ali uistinu nemam šta

mislim da je i Crow Jane imala svojevremeno sličan topic o štednji. Kad volimo lijepe stvari

mislim, moram svejedno početi uplaćivati prije ili kasnije, pa bolje prije ... onda ću bit baba u rozoj minici koja ide na put oko svijeta
Ma je, baš sam računala kolko mi ode na štednju, a kolko na pizdarije, pa me šlag strefil!

Mislim da ću ić uzet još 5 ugovora od stambene
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 12:09   #73
sunčica,
jesi li pronašla kaj zanimljivo - koje je osiguranje najbolje?
kreni prije ljeta uplaćivati dok još imaš para
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 12:45   #74
Mislim da ti se trenutno najviše isplati uplaćivati stambena štednja ( spora naravno ).

Država daje poticaje tako da ti na kraju to ispadne najveća kamata.

A naravno ne trebaš čekati 20 godina , već ako si imalo disciplinirana skupljaš love na ovaj način ,gomilaš na jednu hrpu gdje još dodatno kupiš kamatu ( naravno poslije prvih 5 god)
T300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 13:31   #75
Quote:
T300 kaže:
A naravno ne trebaš čekati 20 godina , već ako si imalo disciplinirana skupljaš love na ovaj način ,gomilaš na jednu hrpu gdje još dodatno kupiš kamatu ( naravno poslije prvih 5 god)
A što nakon 5. godine? I kolika je kamata na tvoja sredstva koja si uplaćivao? I nije li maximalni iznos DPS-a 1250,00 kn godišnje? Što ako ti novac zatreba nakon npr. 3. godine? Što dobivaš, a bez čega ostaješ?
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 14:16   #76
na zalost nisam u tim vodama bas toliko,no ni ako uplacujes zivotno neces samo tako dobiti novce nazad kad god hoces,

najbolje ti je nazvati u neku od kuca koje nude Stednje / osiguranja i raspitati se .

Imam frenda koji se time bavi pa ako te zanima reci pa ga usmjerim na tebe
T300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 15:19   #77
Quote:
Vaservaga kaže:
A što nakon 5. godine? I kolika je kamata na tvoja sredstva koja si uplaćivao? I nije li maximalni iznos DPS-a 1250,00 kn godišnje? Što ako ti novac zatreba nakon npr. 3. godine? Što dobivaš, a bez čega ostaješ?

Nakon 5-te godin euzmeš svu svoju lovu, kamate i poticaje i trošiš zta šta god želiš. Kamata je oko 3%. Možeš dobiti 1250 kn godišnje po JEDNOM ugovoru, ako imaš više love od toga otvori si nekoliko stambenih štednji koje moraju biti na drugu osobu.

AKo uzmeš novac nakon treće godine ne dobijaš državne poticaje, i plaćaš penale od 0,5% ciljanog iznosa i gubiš onih 1% naknade koju si uplatio. SVe u svemu gubiš puno manje nego da ugovoriš životno na 20 g. i prekineš nakon 3. godine s te strane je stambena bolja.

Ako imaš još koje pitanje, navali...

Pozdrav,
gogo
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 15:48   #78
gogo hvala na uletavanju s pojašnjenjem

Stambenom štednjom možete ostvariti:
Državna poticajna sredstva 1250 kn godišnje
Kamate na štednju 3.5% godišnje
Efektivnu kamatnu stopu 10.5 %
Zaštitu valutnom klauzulom
Mogućnost najpovoljnijeg kreditiranja


ili
http://www.raiffeisenstambena.hr/sta..._i_krediti.htm
T300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 16:29   #79
Bem ti....kad pogledam te uvjete za dobivanje kredita itd..pa to je meni komplicirano do bola...ma uopce za skuzit, a tek onda za popunjavat papriologiju....jaooo..a vjerojatno kad se naviknete na svu tu terminologiju onda je to sve normalno, ali meni izgleda komplicirano uzas.

Gledajte, da vam samo ukratko opisem cijeli proces za dobivanje kredita u UK:

1. Odes brokeru ili drito u banku i ako se odlucis za jedan od proizvoda onda:
2. Maximalan iznos kredita ti je oko 4 puta tvoja godisnja bruto placa (znaci ako netko zaradjuje 25K godisnje, dobije kredit od 100K)
3. Moras samo dokazati da ti je placa tolko - prilozis obrasce od place u zadnjih 6 mjeseci
4. Treba ti deposit od 5 ili 10% i to samo dokazes da imas na stednom racunu.
5. Trebas si samo placati osnovno zivotno osiguranje na sumu koja ti je kredit.

Papirologije ima minimalno, ne traze se jamci, hipoteka je u pravilu samo na tu nekretninu koju kupujes, kredit se odobri za par dana..Sve to se moze i preko interneta ili poste....
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 10:11   #80
kaskader,
što se tiče uplate životnog osiguranja u visini kredita toga fala bogu kod nas nema jer bi to rijetko tko mogao uplaćivati.
Ja plaćam policu 400 kn mjesečno i osiguran sam na cca 17.000 eur a kredit je nekoliko puta veća. Mjesečna premija bi mi bila ogromna!

Vidim ja da je i kod vas životno osiguranje povoljnije.

Pozdrav,
gogo
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.