Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2003., 12:02   #201
Quote:
Minatallah kaže:
Ok Jure, znaci ti ne vjerues u raj i pakao. Sta onda mislis gdje mi idemo kada umremo? Sta se dogadza s nama?
Ne slavis iim Bozic i mislis da nema veze saIsusovimrodzenjem. Ok, to je u redu.
Slazes se da bi i krscanke trebale nositi marame....zanimljivo, sve u svemu
Ja vjerujem da će Bog na kraju velike borbe stvoriti novo nebo i novu zemlju, gdje pravda živi, i to će biti onaj raj kojem se svi nadamo.A što se tikče pakla, Bog će na kraju morati radi svoje pravde da uništi ovu zemlju i sve nepokajane s vatrom, i to je ono što bi se moglo nazvati paklom, to uništenje će biti vječno.

Kad čovjek umre, njegov duh se vrati k Bogu a tijelo se vati u prah i čovjek više ne postoji kao živa duše, nema ni misli ni osjećaja, ništa ne zna.Tek po uskrsnuću mrtvih čovjek će biti ponovo živ.

Radujem se Kristovom rođenju ali taj dan koji svi kao slave mi ništa posebno ne predstavlja.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 16:46   #202
Htela sam da dam jedan primer svima koji nas stalno pitaju zasto se mi molimo svecima, andjelima...

Veoma je bitno svece i andjele postovati na pravilan nacin. Kao zastitnike, i one koji stoje blize Bogu od nas.

Najblizi Bogu su arhangeli, ima ih 7 i imaju najvecu moc od svih stvorenih bica. Naravno sva njihova moc dolazi od Boga. Jedan od njih je i Arhangel Mihailo. On predvodi vojsku bozijih andjela i on ce na kraju sveta zapravo ubiti Djavola.
Evo molitve Arhangelu Mihailu

SVETI ARHANGELE MIHAILO

SVETI ARHISTRATIGE,
ARHANGELE MIHAILO,
OD SVIH RANA, OD GREHOVA,
NEK NAS CUVA TVOJE KRILO!!!

MOLITVAMA TVOJIM TOPLIM
ZA GRESNE SE BOGU MOLIS.
MOLI SE I ZA NAS, BLAGI,
TI DO BOGA BLIZE STOJIS!

BUDI NAMA VODJA
U BORBI PROTIV ZLA!!!
TEBI DA JE VECNA SLAVA
I SVAKA POBEDA!!!
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 17:27   #203
Quote:
Minam kaže:
Htela sam da dam jedan primer svima koji nas stalno pitaju zasto se mi molimo svecima, andjelima...

Veoma je bitno svece i andjele postovati na pravilan nacin. Kao zastitnike, i one koji stoje blize Bogu od nas.

Najblizi Bogu su arhangeli, ima ih 7 i imaju najvecu moc od svih stvorenih bica. Naravno sva njihova moc dolazi od Boga. Jedan od njih je i Arhangel Mihailo. On predvodi vojsku bozijih andjela i on ce na kraju sveta zapravo ubiti Djavola.
Evo molitve Arhangelu Mihailu
Mihailo je sam Krist.Čak ni anđeli nisu savršeni i to se pokazalo kad se Lucifer pobunio, a da ne govorim o smrtnim ljudima, prema tome, suludo je moliti se njima za pomoć.To je olatar na koji se ne smije stavljati kad.Isus je jedini oltar.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 18:49   #204
Bivsi Arhangel Satanilo se nije pobunio, on nije ni zeleo da otpadne od Boga. Samo je pozeleo da ucini nesto protiv Bozije volje i to ga je bacilo u pad. Nakon sto je pao, bio je daleko od Boga, i to je uslovilo njegovo zlo.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 19:09   #205
Quote:
Minam kaže:
Bivsi Arhangel Satanilo se nije pobunio, on nije ni zeleo da otpadne od Boga. Samo je pozeleo da ucini nesto protiv Bozije volje i to ga je bacilo u pad. Nakon sto je pao, bio je daleko od Boga, i to je uslovilo njegovo zlo.
Otkud ti takve teorije.Sotona se definitivno pobunio protiv Boga i postao je zakleti neprijatelj Božje vlasti.Sve dok ne izgori u ognjenom jezeru neće biti mira u svemiru.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 19:11   #206
Ne, ne ..ti si se nesto zbunio. Nije se on pobunio, zasto bi se jedan od vrhovnih andjela pobunio? Do god je neko u Bozijoj blizini, i oseca Boga i poznaje ga nema zasto da se buni.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 02:23   #207
Svim pravoslavim hriscanima neka je pocetak bozicnog posta na zdravlje i spasenje!
Neka vam ojaca volju, izdigne duh nad telom i ojaca veru!
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 11:41   #208
Quote:
Minam kaže:
Ne, ne ..ti si se nesto zbunio. Nije se on pobunio, zasto bi se jedan od vrhovnih andjela pobunio? Do god je neko u Bozijoj blizini, i oseca Boga i poznaje ga nema zasto da se buni.
U Bibliji jasno piše da je Sotona poželio da bude Bog i zato se pobunio protiv svog Tvorca.To što je bio u Božjoj blizini čini njegov grijeh još većim.A zbog čega je to poželio, to pitaj njega.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 12:24   #209
sotona nije anđeo, on je od vrste Džinna

zato se i mogao da pubuni,jer je imao pravo izbora, znaći ogriješio se sam, što se uzoholio.

A anđeli se ne mogu oholiti, oni služe Bogu bez pregovora!!
I za ljude bi bilo bolje da samo možemo da služimo bez pregovora, ali eto mi smo iskušani.
Tiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 13:00   #210
Quote:
Tiba kaže:
sotona nije anđeo, on je od vrste Džinna

zato se i mogao da pubuni,jer je imao pravo izbora, znaći ogriješio se sam, što se uzoholio.

A anđeli se ne mogu oholiti, oni služe Bogu bez pregovora!!
I za ljude bi bilo bolje da samo možemo da služimo bez pregovora, ali eto mi smo iskušani.
I anđeli imaju slobodnu volju, i trećina njih su zloupotrijebili tu svoj izbor.Bog ne stvara robote, On želi slobodan odabir, bez prisile.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 12:54   #211
Quote:
I anđeli imaju slobodnu volju, i trećina njih su zloupotrijebili tu svoj izbor.Bog ne stvara robote, On želi slobodan odabir, bez prisile.
Dokaz da Bog stvara šta hoće je i to da ni krave nemaju izbor, niti jedno drvo, drvo nemože da hoda, a ni krava da prića već vrši svoju ulogu. To je dokaz da ima i "robota".

Kome je dozvoljeno da koristi svoj razum su vrste Džinni i ljudi. Ostalo kao što vidiš u prirodi i univerzumu radi sve što Gospodar naredi.

Bolje bi nam bilo da smo ostali kamen ili prašina, nego postali ljudi, ali Uzvišeni Gospodar ljudi je milostiv i nadam se Njegovoj milosti. Amin
Tiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 00:20   #212
Minam, kako zamisljas raj kao Boziju blizinu?
Ako krscani ne slave rodzendane zasto onda slavite Isusovo rodzenje sto si ti rekla da je spajanje rijeci sa tijelom(tj nastanak Isusa tj rodzenje Isusa) ?
 
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 14:18   #213
Pitanja za krscane

Ko je radio cuda , Isus ili Bog ??? kad je isus ozivaljavao mrtve itd

dali postoji iskonski grijeh?? , od adama i eve '

dali drzite do SZ i NV ili samo NZ ??????

Sta su vasi dokazi iz biblije da je isus BOg???

jeli isus svojom voljom uskrsnuo ????

Ko je sveti Duh ??


hocu kratke i jasne odgovore, bez kompikacija molim


Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 18:11   #214
Quote:
Tiba kaže:
sotona nije anđeo, on je od vrste Džinna

zato se i mogao da pubuni,jer je imao pravo izbora, znaći ogriješio se sam, što se uzoholio.

A anđeli se ne mogu oholiti, oni služe Bogu bez pregovora!!
I za ljude bi bilo bolje da samo možemo da služimo bez pregovora, ali eto mi smo iskušani.
Svatko stvorenje ima pravo izbora, hoće li služiti Bogu ili ne. Od anđela do čovjeka!
Lucifer je bio prvo stvorenje, anđeo 'Svijetlonoša', ali se zbog velikoga znanja što je od Boga dobio uzoholio. Želio je psrušiti Božji poredak i ustoličiti svoj. On je bio začetnik pobune na nebu. Prvi otpadnik iz Božjeg carstva koji je svoju sudbunu propasti zapečatio.
Ali nije on sam otpao. Putem njegova grijeha krenula je i trećima anđela...
Svatko tko ne želi služiti Bogu iz poniznosti i vjere, taj ima izbor prijeći an drugu stranu- a to je propast iliti smrt.
__________________
punim jedrima naprijed!
jedrenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 18:20   #215
Re: Pitanja za krscane

Quote:
Harun kaže:
Ko je radio cuda , Isus ili Bog ??? kad je isus ozivaljavao mrtve itd
Čuda je radio Isus- posredstvom duha svetoga! A duh sveti izlazi od Boga! On ga daje, ali On ga može i oduzeti.

Quote:
dali drzite do SZ i NV ili samo NZ ??????
Kršćani drže jednako i do Starog i do Novog zavjeta- pošto su oni tijesno povezani. Jedan bez drugoga ne ide. Novi Zavjet ne možemo razumijeti bez Staroga i obrnuto!
__________________
punim jedrima naprijed!
jedrenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 18:43   #216
Jedrenjak, možda nisi znao ali Džinni postoje.

ovo je jedna stranica koja će ti malo opširnije o tome govoriti. Pročitaj, možda povežeš neke stvari iz svog života ili života ljudi oko tebe. Pročitaj i vidi sam.

Ali Džinni postoje!!

http://groups.msn.com/Tajneovogsvijeta
Tiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 18:56   #217
Re: Pitanja za krscane

Quote:
Harun kaže:
Ko je radio cuda , Isus ili Bog ??? kad je isus ozivaljavao mrtve itd
Sva što postoji dolazi od Oca, Isus u svojoj ljudskoj prirodi činio čuda silom koju je dobio od Oca.I Isus je mogao učiniti čudo svojom božanskom silom, ali nije koristio tu svoju moć dok je bio na zemlji, nego je bio samo kanal preko koga je Otac djelovao da bi nama bio primjer u svemu.


Quote:
dali postoji iskonski grijeh?? , od adama i eve '
Postoji njihov prekršaj i svi mi nasljeđujemo grešnu ljudsku prirodu, sklonost ka grijehu.



Quote:
dali drzite do SZ i NV ili samo NZ ??????
i jedan i drugi.

Quote:
Sta su vasi dokazi iz biblije da je isus BOg???
Isus je rekao da će djela Njegova svjedočiti od koga je On poslan, čitaj o Njegovim djelima, nek ti to bude dokaz.

Quote:
jeli isus svojom voljom uskrsnuo ????

Ko je sveti Duh ??

Isusova i Očeva volja su jedna volja.Isus je ispunio Očevu volu u svemu.

Sveti Duha je nevidljivo Božje prisustvo.

Zadovoljan?
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 18:57   #218
Quote:
Tiba kaže:
Jedrenjak, možda nisi znao ali Džinni postoje.

ovo je jedna stranica koja će ti malo opširnije o tome govoriti. Pročitaj, možda povežeš neke stvari iz svog života ili života ljudi oko tebe. Pročitaj i vidi sam.

Ali Džinni postoje!!

http://groups.msn.com/Tajneovogsvijeta


Evo tebi Tiba pa pročitaj malo opširnije o padu silnika, anđela i padu čovjeka: Mislim da su ove stranice vrlo snažne i poučne- potkirjepljene BIBLIJOM

http://vjera.com/main.php?m=oc05

http://vjera.com/main.php?m=oc06
__________________
punim jedrima naprijed!
jedrenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 19:07   #219
Ja tvoju stanicu nemogu da otvorim.

Jesi li gledao što sam ti ja dala. Kad češ mi moći dati svoje mišljenje?
Tiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2003., 20:51   #220
za Jurislava i jedrenjak

jedrenjak napiso

Čuda je radio Isus- posredstvom duha svetoga! A duh sveti izlazi od Boga! On ga daje, ali On ga može i oduzeti.


/ nije tacno , Bog je radio cuda kroz isusa , isus nema moci da cini cuda, to sto je on radio cuda dolazi od boga a ne od samog isusa, a sta je dokaz za ovo

pogledaj u bibilji

djela apostolska

2:22 "Izraelci, čujte ove riječi: Isusa Nazarećanina, čovjeka kojega Bog pred vama potvrdi silnim djelima, čudesima i znamenjima koja, kao što znate, po njemu učini među vama

ovdje vidimo da je Bog radio cuda a ne isus , isus je bio predmet preko kojeg je BOg radio cuda



"Sva što postoji dolazi od Oca, Isus u svojoj ljudskoj prirodi činio čuda silom koju je dobio od Oca.I Isus je mogao učiniti čudo svojom božanskom silom,"

/ Jure, gdje stoji u bibliji da je isus imao silu ???????




"Kršćani drže jednako i do Starog i do Novog zavjeta- pošto su oni tijesno povezani. Jedan bez drugoga ne ide. Novi Zavjet ne možemo razumijeti bez Staroga i obrnuto!"


/ ok , ovaj odgovor sam i trazio
jer mi otvora vrata za nova pitanja




"Postoji njihov prekršaj i svi mi nasljeđujemo grešnu ljudsku prirodu, sklonost ka grijehu"

/ ok , a dali vjerujes da se djeca radjaju sa tim grijehom sto su adam i eva ucinili ????????


"Isus je rekao da će djela Njegova svjedočiti od koga je On poslan, čitaj o Njegovim djelima, nek ti to bude dokaz."

/ ovo mi nije nikakav dokaz , al hajd idemo dalje


Jure napiso

"Isusova i Očeva volja su jedna volja.Isus je ispunio Očevu volu u svemu."

/ a dali vjerujes da je isus svojom moci uskrsnuo ??????????


Sveti Duha je nevidljivo Božje prisustvo.


/ dobro , a znas sta ja mislim da je bio sveti duh , andjeo gabriel , a sta je dokaz za to

mat 1:18 A rođenje Isusa Krista zbilo se ovako. Njegova majka Marija, zaručena s Josipom, prije nego se sastadoše, nađe se trudna po Duhu Svetom bibilija

ako sporedimo sa ovim

luka 1:26-27 U šestome mjesecu posla Bog anđela Gabriela u galilejski grad imenom Nazaret 27 k djevici zaručenoj s mužem koji se zvao Josip iz doma Davidova; a djevica se zvala Marija.

zar nebi moglo biti da je sveti duh andjeo gabriel

u kuranu stoji da je allah pomogao isusa sa andjelom gabrielom
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.