Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2007., 06:47   #21
meni se to kaj kuha čini fino. kakva je ona i jel opuštena pred kamerama ili ne, to mi nije bitno.
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 15:00   #22
mene muci gdje nac recepte iz prve sezone, bilo je nekih super stvari a na sajtu su samo ovi novi. u knjizi ih nema, barem ne onih koje trazim
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 16:54   #23
ona pita od mandarine od prosli put zvuci isprobat cu ju cim se pojede ova pumpkin koju sad imam doma
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 18:10   #24
i meni se svidjela ona pita od mandarina al ne nalazim recept!!!
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 20:31   #25
netko je spomenuo kako je primijetio da ana stalno govori "ja sam napravila ovo ja sam napravila ono"
baš sam gledala na odjavnoj špici, spomenuta je neka cura, ne mogu se sad sjetiti imena, koja je anina desna ruka.
ne bi bilo loše da i nju spomene koji put ili čak i prikažu. vjerujem da joj ona guli ciklu, čisti i guli bob, melje meso, drecka krumpir itd.
mislim nije fer, ak ta ženska već toliko pomaže nek ju bar spomene.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 20:59   #26
a jeste primjetili kako ima "spravicu" za svaku stvar tj. posao, uz sve te njene padele i pomagala ja misim da je njena kuhinja (s ormarima) ko moj stan

nožić za vadit košpice iz papričica, nožić za vadit košpice iz...pa za ovo, ono

imam dojam da ne voli prljat ruke, ne znam kako da objasnim ali dok bi mi svi to s rukama ona ima posebnu "spravicu" baš za to
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 21:33   #27
ovo sa stanom je i meni fascinantno. brijem da je to stančić od nekih 50ak kvadrata. vidite i sami da si je na prozor stavila police.
ona kuhinjica je turbo malecka al je pećnica, radna površina kao iz restoranske kuhinje.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 21:47   #28
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
a jeste primjetili kako ima "spravicu" za svaku stvar tj. posao, uz sve te njene padele i pomagala ja misim da je njena kuhinja (s ormarima) ko moj stan

nožić za vadit košpice iz papričica, nožić za vadit košpice iz...pa za ovo, ono

imam dojam da ne voli prljat ruke, ne znam kako da objasnim ali dok bi mi svi to s rukama ona ima posebnu "spravicu" baš za to
naravno da ima, mi doma isto kupimo tak neke sitnice za kuhinju kad god mozemo.te stvari zato i postoje
ne kuzim zakaj bi vadila sredinu jabuke nozem vulgaris ak imam onaj okrugli za tu svrhu i slicni primjeri...

ti radi rukama ak nemas , ne vidim zasto bi joj bio minus to kaj upotrebljava predmete kojima je to i svrha?



stvarno ne razumijem sto su se pojedinci 'nakostrijesili'...ak vas zivcira nemojte gledati

sto se velicine kuhinje tice...mislim da svatko tko kuha i voli kuhati zna kako je divno imati veliku kuhinju...potpuno mi je razumljivo da netko tko je zaljubljenik u kuhanje, a mozda nema veliki stan, da prednost tom dijelu stana i napravi ga sto boljim i funkcionalnijim pa makar to znacilo imati police na prozoru
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 21:59   #29
ma ništa ja ne kažem...samo PRIMJEĆUJEM.
nisam rekla da joj je jelo za k... ak ima malu kuhinju i police na prozoru!
điiiiiz!


moja mama napravi najbolju štrudlu koju ste ikad jeli a nema ni perilice za suđe, ni 25 vrsti dubilica, ni inox radnu površinu i electrolux friđ. pa kaj onda...

kaj se ane tiče totalno mi je fascinantno kak to sve kaj spelava u kuhinji obavi u tak malom prostoru.

i još uvijek stojim kod mišljenja da bi se pomoćnica mogla ukazati. ili barem spomenuti.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 22:04   #30
pa da..ja isto to doma nemam..imam malu kuhinju i patim zbog toga

ono sto sam ja htjela rec je da ti je zivot ljepsi kad to imas i ziher cu si jednog dana kupiti sve te super stvari za kuhinju

...naravno da to nema veze s kvalitetom skuhanog - ako ne znas kuhati ili vaznije ne volis kuhati, nema te opreme koja ce ti jelo uciniti ukusnim
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 22:05   #31
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post

i još uvijek stojim kod mišljenja da bi se pomoćnica mogla ukazati. ili barem spomenuti.
vjerojatno je spomenu na odjavnoj spici...ono malo u lijevom kutu dok je u desnom reklama ili najava za film
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 22:29   #32
mislim da na odjavnoj špici piše "anina desna ruka..." ali bi meni srce bilo na mjestu da je i spomenu.
inače da ne mislite nikad ženu ni vidla ni čula da ne bi bilo nismo znali
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 22:36   #33
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
mislim da na odjavnoj špici piše "anina desna ruka..." ali bi meni srce bilo na mjestu da je i spomenu.
inače da ne mislite nikad ženu ni vidla ni čula da ne bi bilo nismo znali
priznaj - ti si anina desna ruka
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 08:03   #34
ja sam pravila par njenih recepata, mama je jednom pravila onaj njen desert rolada sa bademima i jagodama, uglavnom smazali smo je ono u roku odmah nije se čak stigla ni rashladit tako da su joj neke stvari zaista fine i posebne

redovito napravim tu roladu i ja sama sa nekim drugim voćem i gosti su uvijek oduševljeni ...

ja nisam ljubitelj prevelik ljubitelj jaja, naravno da su jaja neizbježna za kolače, ali eto ova njena rolada sadrži samo bjelanjke za beze koru

mmmmmmm kad pričam o ovom poželim je što prije opet radit a oni bademi tekkkkkkkk
Mašna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 09:10   #35
Quote:
blalla kaže: Pogledaj post
i meni se svidjela ona pita od mandarina al ne nalazim recept!!!
Jel se negdje pojavio taj recept? Meni se isto svidjela ta pita
hanacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 09:50   #36
Quote:
hanacro kaže: Pogledaj post
Jel se negdje pojavio taj recept? Meni se isto svidjela ta pita
i ja ga trazim,ali jos ga nema na stranicama

valjda ce uskoro
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 11:31   #37
Žena zarađuje kuhajući i sasvim je normalno da ima sva ta kuhinjska pomagala. Nije ona natjecatelj iz Večere za pet. Ovo mi je kao da se čudite da vondoistalater ima alat.
A što se pomagačice tiče- ne vidim niti jedan razlog zbog kojeg bi se ona pojavljivala u emisiji. Žena je potpisana na špici i to je dovoljno.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 13:17   #38
Quote:
blalla kaže: Pogledaj post
Zagrijte 60 ml maslinovog ulja i pirjajte luk i pinjole na laganoj vatri dok luk ne omekša i pinjoli ne dobiju zlatnu boju. Dodajte češnjak i pirjajte još nekoliko minuta, zatim maknite s vatre i pustite da se ohladi.
Stavite nasjeckani peršin, bosiljak (ili druge trave), mrvice, jaje, parmezan i koricu od limuna u posudu i dodajte mljeveno meso. Umiješajte ohlađeni luk i pinjole, začinite sa soli i paprom i dobro promiješajte. Ostavite 30 minuta u hladnjaku, a zatim od smjese oblikujte male okruglice veličine manjih oraha. Da bi bili sigurni da su začini u redu, prije oblikovanja ispecite mali komadić smjese na maslinovom ulju.
Zagrijte ostatak maslinovog ulja u velikoj tavi i pecite okruglice na srednjoj vatri dok ne dobiju boju sa svih strana. Izvadite ih na tanjur. Za umak, odstranite sve osim oko 1 žlicu ulja iz tave u kojoj ste pekli polpete, pirjajte luk, češnjak, ružmarin i papričicu dok ne omekšaju, dodajte vino i pustite da ispari do pola, dodajte nasjeckane rajčice sa celerom i peršinom, začinite sa soli i paprom i kuhajte oko 20 min. Dodajte okruglice, smanjite vatru i nastavite kuhati još 20-tak min, okrećući okruglice u umaku povremeno. Skuhajte tijesto u velikom loncu s kipućom vodom dok nisu “al dente”, pomiješajte s umakom i sve posipajte s nasjeckanim peršinom,
Sastojci:
(za 6 osoba)

160 ml maslinovog ulja
1 luk, sitno nasjeckan
50 g pinjola
3 režnja češnjaka, sitno nasjeckani
40 g peršina, nasjeckanog
15 g bosiljka, ružmarina ili timijana po želji
50 g mrvica od svježeg kruha
40 g svježe naribanog parmezana
naribana korica jednog limuna
500 g mljevene teletine
1 jaje
sol i svježe mljeveni papar

za umak:
jedna glavica luka, sitno nasjeckana
4 režnja češnjaka, sitno nasjeckana
malo ljute istucane suhe papričice
1 grančica ružmarina, samo listići, sitno nasjeckana
1 grančica celera
2 grančice peršina
800 g pelata iz konzerve
200 ml crnog vina
1 vezica peršina, sitno nasjeckanog
600 g špageta
On topic, gdje ima za kupiti pinjole?
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 13:21   #39
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
Žena zarađuje kuhajući i sasvim je normalno da ima sva ta kuhinjska pomagala. Nije ona natjecatelj iz Večere za pet. Ovo mi je kao da se čudite da vondoistalater ima alat.
A što se pomagačice tiče- ne vidim niti jedan razlog zbog kojeg bi se ona pojavljivala u emisiji. Žena je potpisana na špici i to je dovoljno.

e pa meni nije dovoljno.
daj ti oguli tanku opnu od kilu dvije boba, ili ručno samelji meso...itd. da sad ne nabrajam, i da ti samo puste ime i prezime u petoj brzini na odjavnoj špici.

__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 14:18   #40
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
On topic, gdje ima za kupiti pinjole?
mislim da imaš u svim većim samoposlugama. mi ih kupujemo u ipercoopu.
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.