Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2018., 16:02   #1
Alkohol i avion

Koliko alkohola je dozvoljeno unijeti u avion? Ja bih to unijela u tasni ne bih u prtljag. Radi se o poklonu, domacoj rakiji.
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 17:14   #2
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Koliko alkohola je dozvoljeno unijeti u avion? Ja bih to unijela u tasni ne bih u prtljag. Radi se o poklonu, domacoj rakiji.
Slijedeće tekućine se smiju unositi u zrakoplov u ručnoj prtljazi:

a) Tekućine kupljene u „duty free“ prodavaonicama u štićenom području zračne luke ili u zrakoplovu, pod uvjetom da su spremljene u prozirne plastične vrećice, zapečaćene prilikom kupnje

b) Tekućine pakirane u pojedinačnim spremnicima/pakiranjima kapaciteta (zapremine) manjeg od 100 ml ili 100 g, te spremljene u prozirnu plastičnu vrećicu sa zatvaračem. Najveći dozvoljeni kapacitet plastične vrećice ne smije imati zapreminu veću od 1 L.

Sadržaj plastične vrećice mora biti prikladno spremljen (uočljiv) a vrećica mora biti zatvorena.

c) Tekućine koje se tijekom leta koriste u medicinske svrhe ili zbog posebnih prehrambenih zahtjeva, uključujući i dječju hranu

Sve ostale tekućine mogu se prevoziti u predanoj prtljazi.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 17:17   #3
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Slijedeće tekućine se smiju unositi u zrakoplov u ručnoj prtljazi:

a) Tekućine kupljene u „duty free“ prodavaonicama u štićenom području zračne luke ili u zrakoplovu, pod uvjetom da su spremljene u prozirne plastične vrećice, zapečaćene prilikom kupnje

b) Tekućine pakirane u pojedinačnim spremnicima/pakiranjima kapaciteta (zapremine) manjeg od 100 ml ili 100 g, te spremljene u prozirnu plastičnu vrećicu sa zatvaračem. Najveći dozvoljeni kapacitet plastične vrećice ne smije imati zapreminu veću od 1 L.

Sadržaj plastične vrećice mora biti prikladno spremljen (uočljiv) a vrećica mora biti zatvorena.

c) Tekućine koje se tijekom leta koriste u medicinske svrhe ili zbog posebnih prehrambenih zahtjeva, uključujući i dječju hranu

Sve ostale tekućine mogu se prevoziti u predanoj prtljazi.
Ma ja sam to procitala ali ne razumijem kakve plasticne vrecice, jel mogu obicnu da uzmem i da zavezem il moram nesto tamo posebno ganjati?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 17:22   #4
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Ma ja sam to procitala ali ne razumijem kakve plasticne vrecice, jel mogu obicnu da uzmem i da zavezem il moram nesto tamo posebno ganjati?
Ne baš obične, moraju biti sa zatvaračem (navodno ih ima u DM-u). Iako baš ne kužim, rakiju ćeš spakirati u bočice po 100 ml? btw. što se tiče unosa alkohola kao takvog to reguliraju carinski zakoni dotične zemlje.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 10:28   #5
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Koliko alkohola je dozvoljeno unijeti u avion? Ja bih to unijela u tasni ne bih u prtljag. Radi se o poklonu, domacoj rakiji.

U rucnu prtljagu/tasnu nemoj ni pokusati, definitivno ce letjeti u smece...ako se radi o boci /bocama vece zapremine od 100ml.
Dobro zamotaj i stavi u kufer, tj. normalnu prtljagu.

Ovako nekako izgleda ta vrecica:

http://www.faz.net/aktuell/reise/nah...n-1387738.html

Kao sto ti je neno1966 vec napisao, radi se o prozirnim vrecicama sa zatvaracem maksimalne zapremine od 1 litre.
Moze i vrecica za zamrzavanje namirnica, ali mora biti prozirna, imati taj zatvarac i ne veca od 1 litre.
Teoretski bi mogla rakiju staviti u takvu vrecicu, ali samo u bocicama od maksimalno 0,1 litre.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 17:02   #6
Chekiraj torbu za prijevoz u prtljažnom prostoru onda može, ali naravno količina za osobnu upotrebu.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.