Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2009., 17:51   #61
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Kako me zivcira ono placanje preko Neta Taman saznam sto je cvv broj, a sad me zaj*bavaju oko kartice. Imam Visa Electron karticu Splitske banke, tekuci racun, na kojoj su 3 broja-zvala sam sredisnjicu u Splitu, oni mi rekli koji broj upisati (sto sam i sama znala, ali eto..) i nikako mi ne prihvaca broj kartice. Ima koja dobra dusa da mi pomogne?
Kreditna kartica se traži, a ne kartica tekućeg računa.....
Neman is offline  
Old 02.02.2009., 17:52   #62
Hvala
Dugonoga is offline  
Old 02.02.2009., 18:15   #63
Quote:
Neman kaže: Pogledaj post
Kreditna kartica se traži, a ne kartica tekućeg računa.....
ne širiti dezinformacije... ne treba biti kreditna kartica, može i debitna, glavno da je devizni račun... imam devizni račun u PBZu, kartica je VISA ELECTRON: prošle godine bez problema kupio dvije karte Zadar - Dublin u 5.mjesecu. u 9. tri karte Pula - London, isto ryanair, nikakvih problema... pred tjedan dana sam kupio 4 karte Zadar - Edinburgh također nikakvih problema...
IGoR_2803 is offline  
Old 02.02.2009., 18:31   #64
Quote:
IGoR_2803 kaže: Pogledaj post
ne širiti dezinformacije... ne treba biti kreditna kartica, može i debitna, glavno da je devizni račun... imam devizni račun u PBZu, kartica je VISA ELECTRON: prošle godine bez problema kupio dvije karte Zadar - Dublin u 5.mjesecu. u 9. tri karte Pula - London, isto ryanair, nikakvih problema... pred tjedan dana sam kupio 4 karte Zadar - Edinburgh također nikakvih problema...
Aha, sve mi je sad jasno Mislim da negdje imam devizni racun u pbz-u samo je pitanje imam li taj famozni cvv broj na njoj.
Dugonoga is offline  
Old 02.02.2009., 19:07   #65
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Aha, sve mi je sad jasno Mislim da negdje imam devizni racun u pbz-u samo je pitanje imam li taj famozni cvv broj na njoj.
Naravno da imaš......to ti je ovo...

__________________
La mano de Dios... Truly, madly, deeply...
Ti si i inače jedan od boljih poznavalaca igre ovdje na forumu, ni ne čudi me što možeš vidjeti ono što drugima očito i nije tako očito! - by roby
Silvercat is offline  
Old 02.02.2009., 19:33   #66
ekipa tribam pomoć
nedavno sam rezervira let za dublin za dvi osobe, sve je ok uplatija sam pare, dobija sam onaj broj tralalalala sve ludilo
međutim tek ovih dana skužimo ja i frend da smo nešto krivo napravili,
na početku rezerviranja u upitniku je pitanje "how many bags to check in?" ja i frend normalno odaberemo onu opciju koja je besplatna "0 bags & online check-in" nakon toga pojavi nam se pitanje da li smo državljeni EU/EEA zemlje (na engleskom) i nas dva kretena onako na brzinu stisnemo yes, odgovorimo na ostala pitanja i završimo rezervaciju.
o čemu se radi-mi smo na to pitanje (dobro jutro) tribali odgovoriti no, jer nismo iz eu/eea zemlje, i tada bi morali odabrati opciju "0 bags i airport check-in" koja košta 10 eura.
nije problem u 10 eur već u brzopletosti, jer oni sad očekuju 2 državljanina eu-e koji će se čekirati online, a mene je sad trta da mi ne propadne let zbog gluposti
ja sam tija njima poslati mail da ih pitam što s tim, ali na njihovoj adresi nema nikakvog maila samo neki tel. brojevi (bez hrvatske)

zanima ima li ikoga ko zna išta o ovakvim situacijama i zna li možda neko neki mail njihov na koji bi se moga raspitat

https://www.bookryanair.com/SkySales/FRServices.aspx
ftozr is offline  
Old 02.02.2009., 22:55   #67
Quote:
IGoR_2803 kaže: Pogledaj post
ne širiti dezinformacije... ne treba biti kreditna kartica, može i debitna, glavno da je devizni račun... imam devizni račun u PBZu, kartica je VISA ELECTRON: prošle godine bez problema kupio dvije karte Zadar - Dublin u 5.mjesecu. u 9. tri karte Pula - London, isto ryanair, nikakvih problema... pred tjedan dana sam kupio 4 karte Zadar - Edinburgh također nikakvih problema...
Posipam se pepelom. Dugo nisam radio rezervacije, pa ne znam najnovije podatke...
Hvala na informaciji...
Neman is offline  
Old 02.02.2009., 22:55   #68
Sto znaci poruka your session has been blocked?
Dugonoga is offline  
Old 03.02.2009., 08:35   #69
Talking

Quote:
ftozr kaže: Pogledaj post
ekipa tribam pomoć
nedavno sam rezervira let za dublin za dvi osobe, sve je ok uplatija sam pare, dobija sam onaj broj tralalalala sve ludilo
međutim tek ovih dana skužimo ja i frend da smo nešto krivo napravili,
na početku rezerviranja u upitniku je pitanje "how many bags to check in?" ja i frend normalno odaberemo onu opciju koja je besplatna "0 bags & online check-in" nakon toga pojavi nam se pitanje da li smo državljeni EU/EEA zemlje (na engleskom) i nas dva kretena onako na brzinu stisnemo yes, odgovorimo na ostala pitanja i završimo rezervaciju.
o čemu se radi-mi smo na to pitanje (dobro jutro) tribali odgovoriti no, jer nismo iz eu/eea zemlje, i tada bi morali odabrati opciju "0 bags i airport check-in" koja košta 10 eura.
nije problem u 10 eur već u brzopletosti, jer oni sad očekuju 2 državljanina eu-e koji će se čekirati online, a mene je sad trta da mi ne propadne let zbog gluposti
ja sam tija njima poslati mail da ih pitam što s tim, ali na njihovoj adresi nema nikakvog maila samo neki tel. brojevi (bez hrvatske)

zanima ima li ikoga ko zna išta o ovakvim situacijama i zna li možda neko neki mail njihov na koji bi se moga raspitat

https://www.bookryanair.com/SkySales/FRServices.aspx
Jednom i moja frendica ucinila isto, a islo nas je 6 na istu rezervaciju. Na aerodromu na njihovom salteru cete nadoplatiti razliku za check-in prije leta, nema uopce problema. Dat ce vam papiric sa potvrdom uplate i to je to. Najsmjesnije je bilo sto smo mi letjele iz Italije i glupsichi na njihovom desku su nam rekli doslovno:"Pa u cemu je problem, vi ste u EU!". Ipak smo platile.
suncana75 is offline  
Old 03.02.2009., 08:38   #70
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Sto znaci poruka your session has been blocked?
Jesi dobila broj /kod/ sa potvrdom rezervacije na mail? Ako nisi, a mislim da nisi, rezervacija ti nije prosla. Mail stize u roku 1-2 minute.
suncana75 is offline  
Old 03.02.2009., 11:12   #71
Sve je sredjeno! Napokon jer se od subote mucim.
Dugonoga is offline  
Old 03.02.2009., 11:28   #72
Imam pitanje u vezi ovih naknada iliti fees. Zanima me jesu li Payment Handling Fee, Airport Check-In Fee i ostale ukljucene u one fees koji se nadodaju na cijenu kada se kupi karta ili se to jos dodatno placa uz one sve prije. Ispadne jos cca 30 eura dodatnih naknada po smjeru, dakle 60 eura dvosmojerno ako se to jos dodatno placa sto i nije bas mala cifra.
n@meless_ is offline  
Old 03.02.2009., 13:20   #73
Quote:
n@meless_ kaže: Pogledaj post
Imam pitanje u vezi ovih naknada iliti fees. Zanima me jesu li Payment Handling Fee, Airport Check-In Fee i ostale ukljucene u one fees koji se nadodaju na cijenu kada se kupi karta ili se to jos dodatno placa uz one sve prije. Ispadne jos cca 30 eura dodatnih naknada po smjeru, dakle 60 eura dvosmojerno ako se to jos dodatno placa sto i nije bas mala cifra.
Nisu ukljucene, za povratnu kartu ako imas jedan kufer ili torbu do 15 kg placas dodatnih 30 eur-a, plus nekih par eura za priority boarding ako oces.
Tako da onu osnovnu cijenu uvecas za 30-40 eur-a, al to je jos uvijek znatno jeftinije.

Zadnje uređivanje Annnete : 03.02.2009. at 13:25.
Annnete is offline  
Old 03.02.2009., 15:22   #74
Helou, helou,

kupila sam dvje karte iz Budimpešte za Dublin, i naravno, morala sam nadoplatiti ono "nešto" jer nisam građanin EU, ali, ono što me zanima, da li mogu unijeti backpack (omanji) kao ručnu prtljagu? Jer naravno, uzela sam 0 kofera? Ako je netko letio nedavno, da me prosvjetli.
Jerbo ako ponesem backpack u Budimpeštu, ne znam di ću s njim ako ga ne mognem ponijeti gore. Btw. limit isto 10kg za ručnu prtljagu kao u Wizz-u?

Thx
drznica is offline  
Old 03.02.2009., 15:51   #75
Quote:
drznica kaže: Pogledaj post
Helou, helou,

kupila sam dvje karte iz Budimpešte za Dublin, i naravno, morala sam nadoplatiti ono "nešto" jer nisam građanin EU, ali, ono što me zanima, da li mogu unijeti backpack (omanji) kao ručnu prtljagu? Jer naravno, uzela sam 0 kofera? Ako je netko letio nedavno, da me prosvjetli.
Jerbo ako ponesem backpack u Budimpeštu, ne znam di ću s njim ako ga ne mognem ponijeti gore. Btw. limit isto 10kg za ručnu prtljagu kao u Wizz-u?

Thx
imas dimenzije na sajtu, mislim 40x50 ili 50x50, nisam sigurna, backpack sigurno ne mozes osim ako je neki minimalan
Annnete is offline  
Old 03.02.2009., 16:18   #76
Hvala!

A ovo do 10kg drži vodu?
drznica is offline  
Old 03.02.2009., 17:23   #77
Quote:
suncana75 kaže: Pogledaj post
Jednom i moja frendica ucinila isto, a islo nas je 6 na istu rezervaciju. Na aerodromu na njihovom salteru cete nadoplatiti razliku za check-in prije leta, nema uopce problema. Dat ce vam papiric sa potvrdom uplate i to je to. Najsmjesnije je bilo sto smo mi letjele iz Italije i glupsichi na njihovom desku su nam rekli doslovno:"Pa u cemu je problem, vi ste u EU!". Ipak smo platile.
fala ti najlipša, sad sam se smirija, već sam se bija pripa da će mi propast let zbog žurbe.
ftozr is offline  
Old 03.02.2009., 17:27   #78
Quote:
annne kaže: Pogledaj post
imas dimenzije na sajtu, mislim 40x50 ili 50x50, nisam sigurna, backpack sigurno ne mozes osim ako je neki minimalan
što se tiče ovih dimenzija, ja mislim da je najbolja stvar (ako živite u gradu blizu aerodroma) zaletit se dan prije put do tamo, na aerodromu imaju one kalupe u koje torba mora stat, a valjda i vagu, provjeriš tamo i onda si miran, bar sam ja mislija tako napravit
ftozr is offline  
Old 03.02.2009., 17:28   #79
Talking

Quote:
drznica kaže: Pogledaj post
Hvala!

A ovo do 10kg drži vodu?
Dimenzije su 55x40x20 /imate na ryanovoj stranici sve pod terms and conditions/. Rucna prtljaga jedino moze biti manja, ali veca nikako. To je 10 kg i ni mrvica vise. Nemojte ni pokusavati sa Ryanom neke kerefeke, jednostavno nema sanse. Sada su jos i gori, pa svaka stvar koju npr drzite u rukama /fotic, kozmetika u onoj prozirnoj vrecici i sl/, moze se dogoditi da vas pitaju da sve to spakirate i opet ne smije biti teze od 10 kg. Cesto letim sa njima pa znam kakvi su. i nema frke u 10 kg se bez problema potrpa robice za 4-5 dana plus mi jos stane i shopping za nazad, iako cesto za nazad kupim jednu dodatnu torbu. He-he. Onda se samo na aerodromu ili preko net-a nadoplati ta jedna torba.
suncana75 is offline  
Old 03.02.2009., 23:32   #80
Quote:
n@meless_ kaže: Pogledaj post
Imam pitanje u vezi ovih naknada iliti fees. Zanima me jesu li Payment Handling Fee, Airport Check-In Fee i ostale ukljucene u one fees koji se nadodaju na cijenu kada se kupi karta ili se to jos dodatno placa uz one sve prije. Ispadne jos cca 30 eura dodatnih naknada po smjeru, dakle 60 eura dvosmojerno ako se to jos dodatno placa sto i nije bas mala cifra.
ideš na stranicu od ryanaira, odabereš let koji te zanima, odabereš datum leta (i povratak), ispuniš podatke kao da želiš platiti kartu i vidjet ćeš točno kolko će te koštati... jedino što moraš nadodati na tu finalnu cifru koja piše prije nego stisneš PAY (ili PURCHASE, kako god da piše) je cca. 5 EUR provizija za plaćanje karticama... neznam da li je isto za različite kartice, meni je za VISU electron provizija ravno 5 EURa, bez obzira da li kupujem dvije ili četiri karte...
IGoR_2803 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.