Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2014., 03:17   #241
Radijatori

Quote:
votkavisnja kaže: Pogledaj post
Kako se skida radijator prilikom farbanja zidova?

Farbas oko njega s mini-valjkom na drzacu i dugackim kistom, pa dokle dosegnes

Ako skidas, najcesce imaju 4 nosaca sa serafima ili maticama (trebaju ti viljuskasti kljucevi ili gedore s kutnim nastavkom), no ovo sad lupam napamet - pogledaj sama kako su pricvrsceni. Kad to otpustis, imas malo lufta za pomicanje. Ako pak skidas cijeli radijator, prije toga ako imas centralno etazno treba ispustiti vodu iz sistema i samog radijatora itd...al je toplana, mislim da treba cekati da oni isprazne sistem. Ako nikad nisi radila, onda je to posao za majstora.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 13:31   #242
POMOĆ :-)

Dobar dan, trebam malu pomoć.

Imam mali stan, a dobijam cimera. Problem je sledeći:

- kuhinja/trpezarija/dnevna su u istoj sobi, ta soba je proširena na balkon (nekih metar i po širine). Skinuli smo prozore i zatvorili balkon, i sad ja sam iskoristila zidić na kome su stajali stari prozori i od njega napravila šank. Na žalost, imbecili koji su mi pravili šank su ga napravili preširokog.

Ali čak i bez šanka, problem je u širini balkona, kad stavim šank stolice jedva prolazim iza njih. A moram proći, jer je u ćošku ormar sa cipelama.

E sad, došla sam na ideju, da srušim taj kompletan zidić i da tu postavim samo viseći šank. Ali problem je u radijatoru, koji mora tu biti, jer je cijeli zid iza u staklu.

Da li mogu radijator ostaviti na istom mjestu, ali bez zida na koji je pričvršćen, i umjesto toga ga zakačiti na šank koji će se nalaziti iznad njega???
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 13:19   #243
Elektro radijatori za kupaonu

Elektro radijatori za kupaonu, po sistemu plug and play, dakle spreman za upotrebu.
Radi se o manjoj kupaoni, cca 7 kvadrata.
Širina radijatora da bude cca 600 mm a visina do cca 1500 mm.

Zanima me prvenstveno cijena, ima ih dosta po Njuškalu, ali mi se čini velika cijena to što ekipa traži za njih.
Iskustva ? Jeli to veliki potrošač ?

Hvala

PS - Pokušavam pronaći po forumu ovu temu, ali nema je ili nemogu je naći.
Našao sam samo o klasičnim radijatorima....

Evo i slika... Da se nebi to pobrkalo sa običnim radijatorom-grijalicom.
Mislim da je ovo na slici radijator za centralno, ima dole onaj 'potenciometar'.
Ali identični su i elekto radijatori.


Zadnje uređivanje romyo : 11.12.2014. at 13:31.
romyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 17:07   #244
Trebam pomoc strucnjaka! Sredjujem si stan od 60m2 na prvom katu obiteljske kuce.Imat cu grijanje na drva,kamin 8kw.Stan je cijeli u knaufu,izolacija na plafonu i vanjskim zidovima,nova pvc stolarija.Planiram staviti dva tri el.radijatora ili klimu da pomogne ak bi bilo ekstremno hladno,kaj u Zagrebu nije rijetko.Kaj mi savjetujete ,s obzirom da to nebude stalno radilo.Kaj se tice ljeta i vrucina,klima mi uopce netreba jer je kuca smjestena tak da mi je u kuci ljeti vise nego ugodno.Koji su radijatori najbolji i najekonomicniji.Hvala
sammir 10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 09:09   #245
Iskreno,mi imamo stan od 100 kvadrata i grijemo se na drva,kaminska peć je u pitanju 10kw i ne treba nam nikakav dodatni radijator.U dnevnom dijelu bude i do 25 stupnjeva,a u sobama 17-18-19 i to ovisi o udaljenosti sobe,u kupaoni eventualno radi kupanja možda možeš staviti kupaonske ljestve što je dobro i za sušenje ručnika.Na moru smo,Istra ,gdje bura zna itekako brijati.Ako ti je je tako dobra izolacija i stolarija onda mislim da ti uz peć ne treba puno...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 09:58   #246
Quote:
sammir 10 kaže: Pogledaj post
Trebam pomoc strucnjaka! Sredjujem si stan od 60m2 na prvom katu obiteljske kuce.Imat cu grijanje na drva,kamin 8kw.Stan je cijeli u knaufu,izolacija na plafonu i vanjskim zidovima,nova pvc stolarija.Planiram staviti dva tri el.radijatora ili klimu da pomogne ak bi bilo ekstremno hladno,kaj u Zagrebu nije rijetko.Kaj mi savjetujete ,s obzirom da to nebude stalno radilo.Kaj se tice ljeta i vrucina,klima mi uopce netreba jer je kuca smjestena tak da mi je u kuci ljeti vise nego ugodno.Koji su radijatori najbolji i najekonomicniji.Hvala
Stavi si klimu i zaboravit ces drva!!!
Kako ti se da grijat na drva na prvom katu u 2015.i to u Zagrebu?
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 14:52   #247
Pa nije neka tragedija nositi drva na prvi kat i to jedan put na dan,točno toliko puta si mi donesemo,da ne pričamo da je neusporedivo grijanje na drva i klima od koje boli glava,ispuhuje raznorazne gljivice,i što je najvažnije čim je ugasiš u kući je ledara,ja peć prije spavanja naložim,zatvorim je i ujutro kada se probudim samo nadodam drva,otvorim je i evo vatrice,a u kući ugodnih 22-23 stupnja za pola sata 25,a o financijskoj isplativosti ne trebamo ni govoriti.

A da ,ja imam dvije klime ,pa mi ne pada napamet odreći se drva.Klimu upalimo u 8. mjesecu po par dana kada je sparno i u 10- 11 kada zahladi,a nije još za loženje čisto zbog djece i to mi je previše.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 15:05   #248
najgore grijanje ikad koje sam osjetila na svojoj koži je grijanje klimom
i to nema veze s temperaturom u prostoriji nego čudnoj "vrsti" zraka.
općenito mi je neshvatljivo da neko uspoređuje grijanje na klimu i na drva. da želi neko klimu stavio bi klimu, ako razmišlja o drvima onda je svjestan nošenja drva u stan.
pazi ono, na prvi kat!!
čak na 1. kat
o svašta

o energetskoj učinkovitosti i racionalnijem korištenju el. energije..o tome nema ni smisla počinjati. sijedu ću jednu dobiti
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 17:19   #249
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
najgore grijanje ikad koje sam osjetila na svojoj koži je grijanje klimom
i to nema veze s temperaturom u prostoriji nego čudnoj "vrsti" zraka.
općenito mi je neshvatljivo da neko uspoređuje grijanje na klimu i na drva. da želi neko klimu stavio bi klimu, ako razmišlja o drvima onda je svjestan nošenja drva u stan.
pazi ono, na prvi kat!!
čak na 1. kat
o svašta

o energetskoj učinkovitosti i racionalnijem korištenju el. energije..o tome nema ni smisla počinjati. sijedu ću jednu dobiti
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 20:21   #250
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
najgore grijanje ikad koje sam osjetila na svojoj koži je grijanje klimom
i to nema veze s temperaturom u prostoriji nego čudnoj "vrsti" zraka.
općenito mi je neshvatljivo da neko uspoređuje grijanje na klimu i na drva. da želi neko klimu stavio bi klimu, ako razmišlja o drvima onda je svjestan nošenja drva u stan.
pazi ono, na prvi kat!!
čak na 1. kat
o svašta

o energetskoj učinkovitosti i racionalnijem korištenju el. energije..o tome nema ni smisla počinjati. sijedu ću jednu dobiti
Drago mi je da ti je neshvatljivo grijanje preko klime i na drva...jedno je grijanje 21.stoljeca a drugo od stoljeca sedmog!!! Energetska učinkovitost?naravno da je na strani klime....samo romantika je na strani drva...a od tog se ne zivi!!!
On je pitao za grijanje na struju,takav sam mu savjet i dao.
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 20:54   #251
Quote:
sammir 10 kaže: Pogledaj post
Trebam pomoc strucnjaka! Sredjujem si stan od 60m2 na prvom katu obiteljske kuce.Imat cu grijanje na drva,kamin 8kw.Stan je cijeli u knaufu,izolacija na plafonu i vanjskim zidovima,nova pvc stolarija.Planiram staviti dva tri el.radijatora ili klimu da pomogne ak bi bilo ekstremno hladno,kaj u Zagrebu nije rijetko.Kaj mi savjetujete ,s obzirom da to nebude stalno radilo.Kaj se tice ljeta i vrucina,klima mi uopce netreba jer je kuca smjestena tak da mi je u kuci ljeti vise nego ugodno.Koji su radijatori najbolji i najekonomicniji.Hvala
Cuj elektricni radijatori su ti svi isti po principu ucinkovitosti. Odnosno 1kW koji daju 1kW struje potrose. Klima je po tom pitanju bolja jer ima COP od cca 4 (neke vise neke manje), dakle za 1kW potrosene struje daju vani 4kW toplinske energije. Sto se tice klime uzmi si DC Inverter ali danas samo I te mozes kupiti. One griju I dok je vani -15. Posto ces imati kamin, onda ne trebas neku super fancy klimu koja grije do -20 tako da GREE / Haier klima od 3500-400 kuna je sasvim OK. Naravno ovisi I raspored prostorija I koliko su one otvorene jedna drugoj. AKo je sve manje vise otvoreno klima od 5kW bi mogla sve grijati I hladiti ljeti. Ako imas sobe, vrata itd onda si stavi klasicnu klimu od 3.5kW u dnevni boravak I to je to.

No zasto ne bi isao na radijatore koje bi grijao toplom vodom preko kamina? Dakle centralno grijanje.

Mozes staviti ovakve peci na drva:

http://plamen.hr/Proizvod.aspx?ProdID=32

http://plamen.hr/Proizvod.aspx?ProdID=53

Ili automatsku na pelete:

http://www.thermoflux.ba/index.php?o...id=113&lang=hr
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 20:56   #252
Quote:
.pero vragec kaže: Pogledaj post
Drago mi je da ti je neshvatljivo grijanje preko klime i na drva...jedno je grijanje 21.stoljeca a drugo od stoljeca sedmog!!! Energetska učinkovitost?naravno da je na strani klime....samo romantika je na strani drva...a od tog se ne zivi!!!
On je pitao za grijanje na struju,takav sam mu savjet i dao.
Grijanje na drva se danas smatra najekoloskijim I zove se grijanje na biomasu. dakle mogu biti drva, peleti, sjecka itd. I osjecaj pored peci na drva je ipak znatno bolji nego puhanje mlakog zraka iz klime.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 07:25   #253
Pa rekao sam ja...samo romantika!
A zasto klima nije ekoloska?
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 09:08   #254
Quote:
.pero vragec kaže: Pogledaj post
Pa rekao sam ja...samo romantika!
A zasto klima nije ekoloska?
Pa od kada je grijanje na drva samo romantika? Ne kuzim kaj hoces reci.
Upalis vatru i grijes se i tu i tamo ubacis jos komad drva. Ako si u gradu, imas ekipu kaj ti proda drva, ispili ih i slozi u podrum znaci ne moras sam nista raditi osim otici u podrum svaki 1-2 dana po korpu drveta.

Uostalom - za kamin ili jos bolje kaljeva pec - gdje je tesko kupiti 4-5 metara drva i grijati se cijelu zimu za novce koje bi dao mjesecno za plin.

A za klimu i ekologiju. Cuj ekoloskija je jer trosi manje za istu snagu grijanja nego elektro pec/radijator - no ako bas hoces gledati struja se nekako mora proizvesti a nacin na koji se proizvodi nije ekoloski.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 09:16   #255
Quote:
.pero vragec kaže: Pogledaj post
Drago mi je da ti je neshvatljivo grijanje preko klime i na drva...jedno je grijanje 21.stoljeca a drugo od stoljeca sedmog!!! Energetska učinkovitost?naravno da je na strani klime....samo romantika je na strani drva...a od tog se ne zivi!!!
On je pitao za grijanje na struju,takav sam mu savjet i dao.
On nije pitao za grijanje na struju kao primarno grijanje ,već kao dodatak uz grijanje na drva i ja sam obzirom na iskustvo ,odgovorila da mu za tu kvadraturu uz peć od 8 kw ne treba dodatnih radijatora osim eventualno u kupaoni ...i ne ,ne možeš me uvjeriti da je klima bolja od drva pogotovo što imam oboje,a 21.stoljeće uopće nije razlog zašto se nebi ložilo na drva.To je isto kao da kažeš onima koji se odluče na centralno na drva( vidim da si pobornik komotnog načina grijanja,kao...čisto,samo okreneš ili stisneš gumb i ono radi,možeš misliti problema...) da žive u prahistoriji,samo zato što moraju kupiti već raspiljena i raskalana drva koja im netko složena u paleti samo iskrca sa kamiona u dvorište gdje želi i on jednom dnevno odnese drva u kuću...neš ti posla
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 09:19   #256
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Cuj elektricni radijatori su ti svi isti po principu ucinkovitosti. Odnosno 1kW koji daju 1kW struje potrose. Klima je po tom pitanju bolja jer ima COP od cca 4 (neke vise neke manje), dakle za 1kW potrosene struje daju vani 4kW toplinske energije. Sto se tice klime uzmi si DC Inverter ali danas samo I te mozes kupiti. One griju I dok je vani -15. Posto ces imati kamin, onda ne trebas neku super fancy klimu koja grije do -20 tako da GREE / Haier klima od 3500-400 kuna je sasvim OK. Naravno ovisi I raspored prostorija I koliko su one otvorene jedna drugoj. AKo je sve manje vise otvoreno klima od 5kW bi mogla sve grijati I hladiti ljeti. Ako imas sobe, vrata itd onda si stavi klasicnu klimu od 3.5kW u dnevni boravak I to je to.

No zasto ne bi isao na radijatore koje bi grijao toplom vodom preko kamina? Dakle centralno grijanje.

Mozes staviti ovakve peci na drva:

http://plamen.hr/Proizvod.aspx?ProdID=32

http://plamen.hr/Proizvod.aspx?ProdID=53

Ili automatsku na pelete:

http://www.thermoflux.ba/index.php?o...id=113&lang=hr
Eto,čovjek ti je ovime sve objasnio Pero,dobiješ i bolje grijanje,i ekologiju i
romantiku,a ja od klime alergiju,presuh zrak i glavobolju.

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Grijanje na drva se danas smatra najekoloskijim I zove se grijanje na biomasu. dakle mogu biti drva, peleti, sjecka itd. I osjecaj pored peci na drva je ipak znatno bolji nego puhanje mlakog zraka iz klime.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 12:38   #257
@old time
Nije pitao za primarno,dvoumio se je između klime i radijatora na struju.Ja sam mu rekao da ako uzme klimu zaboravit će na grijanje na drva.Ne namjeravam te uvjeravati što je bolje ili lošije,to svatko zna za sebe nakon nekog iskustva ili pročitanih tekstova na tu temu.Realno gledajući,na drva se griju ljudi koji si ne mogu priuštiti drugi način grijanja(u većini slučaja).I manjina ljudi kupuje drva koja su rapiljena,raskalana i da im netko posloži u dvorište i da se jednom dnevno donesu drva u kuću(tko jednom dnevno nosi drva u kuću).Većina ljudi zbog ekonomske situacije to sve radi sama,a naravno to ne računaju u cijenu grijanja.A naravno da su drva naj nekomotniji način grijanja,ima puno posla oko toga.Pogotovo kada se ljudi griju na peć na drva....Naravno da sam pobornik komocije u životu(ne samo kod grijanja)...i ti si,samo nisam siguran da ćeš priznati ) Jer da nije tako imala bi svijeću doma umjesto struje,prala bi na ruke....i slično.UH...otišao sam u off,ali nadam se da si skužila što sam želio reći.

@europe2seoul
Pa grijanje na drva je romantika zato jer ljudi koji imaju para imaju drugi oblik grijanja akamin(većinom otvoreni)im služi da zapale vatru i da dožive ugođaj¨!!    Za samu proceduru za drva i načina loženja sam već objasnio Old time,samo primjeniš na tvoj post.
Ista ta ekologija te ne smeta kada upališ perilicu rublja,televizor ili bilo što drugo....Hrvatska dobar dio svoje proizvodnje dobiva iz hidroelektrana,u zadnje sve više i iz vjetroelektrana.Za godinu dvije će dobivati struje i iz bio mase....Znači ne može biti ekološkije!!!I tu sam otišao u off!
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 13:02   #258
Quote:
Realno gledajući,na drva se griju ljudi koji si ne mogu priuštiti drugi način grijanja(u većini slučaja).I manjina ljudi
kupuje drva koja su rapiljena,raskalana i da im netko posloži u dvorište i da se jednom dnevno donesu drva u kuću(tko jednom dnevno nosi drva u kuću).Većina ljudi zbog ekonomske situacije to sve radi sama,a naravno to ne računaju u cijenu grijanja.
Ako je osoba losije financijske mogucnosti onda nece niti razmatrati da li da se grije na drva, elektricne radijatore ili na klimu. Ovdje smatramo da ta osoba ima dovoljno love da moze sam birati pa zato i bira odnosno pita. A ako zivis u Zagrebu, a on zivi, onda je realnije da ces otici na plac kod onih kamiona sto prodaju drva i naruciti npr 5 metara drva koja ti onda on donese doma i tamo ti stoje i pilari koji ti to odmah ispile a za 50 kuna po metru ti i sloze. Ako si na selu, onda vecina ljudi to radi sama. No covjek koji pita je iz Zagreba. Usput i ja sam iz Zagreba, i mi tako kupujemo drva vec 30 godina - de se dovezu, ispile i sloze.


Quote:
A naravno da su drva naj nekomotniji način grijanja,ima puno posla oko toga.Pogotovo kada se ljudi griju na peć na drva....
Ima vise posla oko peci na drva nego na klimu gdje samo stisnes gumb. Ali nije bas da je to tako ne znam nekakav uzasno veliki posao. Uostalom, da li se zelis grijati i zracenjem (radijacijom topline sa peci) sto ipak daje bolji osjecaj ili puhanjem mlakog zraka. Nadalje, klima oduzima vlagu iz zraka svojim radom pa to treba nadomijestiti.

Gle nije klima losa ako dodjem u viksu na 2 dana koja je hladna pa mi ona puse toplo tih 2 dana sto sam tamo. Ali da mi je to jedino i glavno grijanje stana ili kuce gdje stalno zivim - bas i ne. Osim ako ti nisi onaj sa mora sto sam predvecer upali grijanje da mu se malo zatopli a preko dana ne grije. Ja osobno volim 22-23 stupnjeva u kuci non-stop da hodam u boxericama i majci kratkih rukava.


Quote:
Pa grijanje na drva je romantika zato jer ljudi koji imaju para imaju drugi oblik grijanja akamin(većinom otvoreni)im služi da zapale vatru i da dožive ugođaj¨!! Za samu proceduru za drva i načina loženja sam već objasnio Old time,samo primjeniš na tvoj post.
Pa grijanje sa otvorenim lozistem jest romantika i totalno je neefikasno. No osim u Americkim filmovima tko doma ima otvoreno loziste za grijanje? Kupi se ili kaminski ulozak ili se kupi pec na drva - metalna - sa ili bez keramicke obloge - koja npr ima staklena vrata radi ugodjaja. I to je onda dobar i efikasan nacin grijanja na drva.


Quote:
Ista ta ekologija te ne smeta kada upališ perilicu rublja,televizor ili bilo što drugo....Hrvatska dobar dio svoje proizvodnje dobiva iz hidroelektrana,u zadnje sve više i iz vjetroelektrana.Za godinu dvije će dobivati struje i iz bio mase....Znači ne može biti ekološkije!!!I tu sam otišao u off!
Mene i nije toliko briga za ekologiju. Odnosno necu namjerno zagadjivati, bacati motorno ulje u saht itd ali nije da sam neki koji organizira prosvjede i transparente za ekologiju. No, govorim da se u 21 stoljecu grijanje na biomasu potencira svugdje u svijetu, EU pa i kod nas - a ne da je to zastarjelo, bezveze itd.
Sto se tice struje tu si u krivu. Dobar dio dolazi iz NEK, onda iz hidroelektrana. Vjetroelektrane rade pa ne rade znaci na njih se ne mozes osloniti uvijek. A za 1-2 godine za struju iz biomase to si mozda mislio na bioplin elektrane. Pisali u novinama da se grade a na kraju nista....


Po meni neka si frajer stavi 8kW pec sa staklenim vratima i ako treba razvod vodenog centralnog. Da li treba ili ne ovisi o konfiguraciji stana i da li moze sa jednog mjesta grijati cijeli stan. Najvjerovatnije ne moze. A osim toga neka si stavi klimu kada vec sredjuje stan da se moze hladiti a po potrebi zagrijati u prijelaznim razdobljima ako treba. I to je najbolje rjesenje.

A za drva 1x dnevno otici po kosaru drva nije problem.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 13:20   #259
Perec čitaj....

Quote:
sammir 10 kaže: Pogledaj post
Trebam pomoc strucnjaka! Sredjujem si stan od 60m2 na prvom katu obiteljske kuce.Imat cu grijanje na drva,kamin 8kw.Stan je cijeli u knaufu,izolacija na plafonu i vanjskim zidovima,nova pvc stolarija.Planiram staviti dva tri el.radijatora ili klimu da pomogne ak bi bilo ekstremno hladno,kaj u Zagrebu nije rijetko.Kaj mi savjetujete ,s obzirom da to nebude stalno radilo.Kaj se tice ljeta i vrucina,klima mi uopce netreba jer je kuca smjestena tak da mi je u kuci ljeti vise nego ugodno.Koji su radijatori najbolji i najekonomicniji.Hvala
Jel sam ja dobro razumijela???
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 13:37   #260
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Perec čitaj....



Jel sam ja dobro razumijela???
to očito samo on nije uočio u prvom postu
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:42.