Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2008., 12:11   #21
Stručni studij je smeće.
To je ono što se nekada zvalo Viša škola.
A svi dobro znamo da Viša škola nije fakultet.
A ljudi koji imaju Višu školu su samo bijednici koji će biti upamćeni po tome što nisu uspjeli upisati fakultet a kamo li ga završiti.

I zato ljudi sa sveučilišnih studija više vrijede od onih sa stručnih bez obzira na znanje i iskustvo i bez obzira jesu li zavrsili faks ili su tek prva godina studiranja.
zisan is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.08.2008., 12:24   #22
Quote:
zisan kaže: Pogledaj post
Stručni studij je smeće.
To je ono što se nekada zvalo Viša škola.
A svi dobro znamo da Viša škola nije fakultet.
A ljudi koji imaju Višu školu su samo bijednici koji će biti upamćeni po tome što nisu uspjeli upisati fakultet a kamo li ga završiti.

I zato ljudi sa sveučilišnih studija više vrijede od onih sa stručnih bez obzira na znanje i iskustvo i bez obzira jesu li zavrsili faks ili su tek prva godina studiranja.



S neba, pa u rebra. Po čemu si zaključio da je stručni studij smeće? Daj koji dokaz, a ne samo činjenice.
nokoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 13:23   #23
Quote:
zisan kaže: Pogledaj post
Stručni studij je smeće.
To je ono što se nekada zvalo Viša škola.
A svi dobro znamo da Viša škola nije fakultet.
A ljudi koji imaju Višu školu su samo bijednici koji će biti upamćeni po tome što nisu uspjeli upisati fakultet a kamo li ga završiti.

I zato ljudi sa sveučilišnih studija više vrijede od onih sa stručnih bez obzira na znanje i iskustvo i bez obzira jesu li zavrsili faks ili su tek prva godina studiranja.
Znači ipak to je viša škola, tj. neračuna se ko faks
Sad me totalno zbuni ...
Ima ovdje i informatika sveučilišni za upisat al nemogu je upisat vanredno pa mi i nije opcija trenutno a i čini mi se da traje 5 godina za 1 stupanj [još jedan no-no].
leafar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 13:34   #24
Quote:
zisan kaže: Pogledaj post
Stručni studij je smeće.
To je ono što se nekada zvalo Viša škola.
A svi dobro znamo da Viša škola nije fakultet.
A ljudi koji imaju Višu školu su samo bijednici koji će biti upamćeni po tome što nisu uspjeli upisati fakultet a kamo li ga završiti.

I zato ljudi sa sveučilišnih studija više vrijede od onih sa stručnih bez obzira na znanje i iskustvo i bez obzira jesu li zavrsili faks ili su tek prva godina studiranja.
pričaš gluposti.
zato ih u danskoj 60-70 % studira na stručnim studijima.
možda je netko mogao uz plačanje studirati na faksu,debelo prošao prijamni, a nije imao para.
recimo zašto foi sad po novom izvodi i stručni i sveučilišni studij, a jedan i drugi traju 3 godine?
ako završiš sveučilišni od 3 godine i ne upišeš diplomski, to je isto kao i da nemaš diplomu.
točno se zna koja je razlika između sveučilišnog i stručnog studija.
a koliko znam sa stručnim se možeš zaposliti bez problema, treba imati i malo sreće, ali posao se u principu nalazi bez problema za onog koji hoće raditi, a to što poslodavci traže gotovog čovjeka sa brdo znanja za plaću pripravnika, zaboravi.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 13:42   #25
Quote:
zisan kaže: Pogledaj post
Stručni studij je smeće.
To je ono što se nekada zvalo Viša škola.
A svi dobro znamo da Viša škola nije fakultet.
A ljudi koji imaju Višu školu su samo bijednici koji će biti upamćeni po tome što nisu uspjeli upisati fakultet a kamo li ga završiti.

I zato ljudi sa sveučilišnih studija više vrijede od onih sa stručnih bez obzira na znanje i iskustvo i bez obzira jesu li zavrsili faks ili su tek prva godina studiranja.
nije istina

i molim lijepo ljudi sa stručnih studija imaju više iskustva od onih na sveučilišnim
i zapošljavaju se praktički jednako, s razlikama od 1-2 %

i stručni studiji su tu da bi bili konkurencija sveučilištima, a ne nadopuna viših škola

ne blebeći o nečem što ne razumiješ i o čem očigledno nemaš blage
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 14:01   #26
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
nije istina

i molim lijepo ljudi sa stručnih studija imaju više iskustva od onih na sveučilišnim
i zapošljavaju se praktički jednako, s razlikama od 1-2 %

i stručni studiji su tu da bi bili konkurencija sveučilištima, a ne nadopuna viših škola

ne blebeći o nečem što ne razumiješ i o čem očigledno nemaš blage
vjerojatno se boji konkurencije.diploma sama po sebi ne znači ništa.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 14:14   #27
Stručni studij i bivša viša nisu slični ni po programu ni po trajanju studiranja. Vjerojatno je ljudima najlakše percipirati si sličnost da bi lakše shvatili razliku.
Imam jednu shemu akademskog stupnjevanja po bolonjskom procesu, al kad skužim kak se stavljaju linkovi, ubacim je.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 14:16   #28
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
diploma sama po sebi ne znači ništa.
To ne zna još nitko, jer je tek ove godine izašla prva generacija provostupnika sa stručnih studija. Možda negdje krajem godine izađu prve statistike o zapošljavanju istih.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 14:23   #29
Na ovom linku možete vidjeti shemu stručnih i sveučilišnih studija po bolonjskom procesu.


Zadnje uređivanje Isabella : 25.08.2008. at 14:26. Reason: objašnjenje linka
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 14:40   #30
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
vjerojatno se boji konkurencije.
vjerojatno
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 16:30   #31
Pozdrav,

vezano uz shemu koju je linkala Isabella, rekla bih da je pokretljivost dodatnog studiranja odlicna. Sto znaci da ukoliko netko zavrsi strucni studij (trogodisnji - 180 ECTS), da ne mora nuzno upisivati specijalisticki (ukoliko zeli ici dalje), vec da moze direktno ici na diplomski. Ili sam u krivu? Neka mi netko objasni.

Rekla bih da su dvogodisnji strucni studiji (120 ECTS) neka bivsa visa, a trogodisnji (180 ECST) visoka. Jer, koliko vidim i sa sveucilisnim i strucnim studijem postizes 180 bodova.

Ako mi samo jos netko moze objasniti, recimo kakav je to onda sveucilisni strucni studij? Gledam na Sveucilistu u Splitu, da imaju Sveucilisni centar za strucne studije. Dakle, kod njih stices sveucilisnu diplomu, a ne veleucilisnu. To je ja mislim bivsi VEST. Ima li netko iskustva s njima. Sveuciliste je ipak sveuciliste.

Hvala na odgovorima,
D-D
D-D is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 07:14   #32
Quote:
D-D kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

vezano uz shemu koju je linkala Isabella, rekla bih da je pokretljivost dodatnog studiranja odlicna. Sto znaci da ukoliko netko zavrsi strucni studij (trogodisnji - 180 ECTS), da ne mora nuzno upisivati specijalisticki (ukoliko zeli ici dalje), vec da moze direktno ici na diplomski. Ili sam u krivu? Neka mi netko objasni.

Rekla bih da su dvogodisnji strucni studiji (120 ECTS) neka bivsa visa, a trogodisnji (180 ECST) visoka. Jer, koliko vidim i sa sveucilisnim i strucnim studijem postizes 180 bodova.

Ako mi samo jos netko moze objasniti, recimo kakav je to onda sveucilisni strucni studij? Gledam na Sveucilistu u Splitu, da imaju Sveucilisni centar za strucne studije. Dakle, kod njih stices sveucilisnu diplomu, a ne veleucilisnu. To je ja mislim bivsi VEST. Ima li netko iskustva s njima. Sveuciliste je ipak sveuciliste.

Hvala na odgovorima,
D-D

isto je stručni, samo što studiraš na sveučilištu.
i sveučilište može izvoditi stručni studij.
tako recimo foi izvodi i stručni i sveučilišni studij.
a od 2010 kad nastupi potpuna bolonja, mislim da će stručne studije morati odvojiti od sveučilišta.prijelaz sa diplomom stručnog prvostupnika na diplomski na nekom fakultetu ovisi o samom fakultetu, a obično moraš polagati razliku od 1 godine, ili do 8 ispita, ovisno od fakulteta do fakulteta.
i diplomski recimo na nekima možeš upisati ukoliko imaš sličnu diplomu.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 15:07   #33
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
isto je stručni, samo što studiraš na sveučilištu.
i sveučilište može izvoditi stručni studij.
tako recimo foi izvodi i stručni i sveučilišni studij.
a od 2010 kad nastupi potpuna bolonja
Da li ovo znaci da oni koji studiraju po starom programu - nece moci vise studirati? Sto ce biti sa takvim studentima kojima ostane 5-6 ispita pred kraj 2010.god., a zahvati ih bolonja?
flowerson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 15:23   #34
Quote:
D-D kaže: Pogledaj post
vezano uz shemu koju je linkala Isabella, rekla bih da je pokretljivost dodatnog studiranja odlicna.....
Ona shema sto ju je poslala Isabella mi se čini prepravljana i netočna u odnosu na originalnu.
Orginalna shema nalazi se na stranicima MZOŠa i strelica je samo u jednom smjeru.
http://public.mzos.hr/fgs.axd?id=12209
Quote:
D-D kaže: Pogledaj post
Rekla bih da su dvogodisnji strucni studiji (120 ECTS) neka bivsa visa, a trogodisnji (180 ECST) visoka. Jer, koliko vidim i sa sveucilisnim i strucnim studijem postizes 180 bodova.
D-D
Ovaj dvogidisnji stručni studij od 120 bodova nigdje ne postoji.
Niti je postojala viša od samo dvije godine već od 2.5 godina.
I ta je Viša škola i sada identična samo rastegnuta na 3 godine (kao diplomski se radi cijeli zadnji semestar).

A razlika sručnog i sveučilišnog preddiplomskog studija bi trebala biti kao razlika gimnazije i strukovne škole. Nakon gimnazije nemaš zvanje , u strukovnoj imaš zvanje tehničara.

Sa stručnim-strukovnim možeš dalje a sa gimazijom-sveučilišnim moraš dalje.....
zisan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 15:25   #35
Kao prvo više ne postoji viša i visoka škola već je sve visoka bez obzira završili stručni ili sveučilišni studij.
Što se tiče sheme krivo je prikazana.
Original shemu možete vidjeti na stranicama ministarstva (http://public.mzos.hr/Default.aspx?sec=2256) i ona prikazuje da studenti koji su završili 3 godine sveučilišnog studija mogu upisati diplomski ili specijalistički diplomski, dok
studenti koji su zavrsili 3 godine stručnog studija mogu upisati diplomski specijalistički, i tek nakon tih 5 godina se može upisati diplomski na sveučilištu, što je malo bezveze ali tako je odlučeno.

Nazivi:
1. sveučilisni preddiplomski - prvostupnik/ca struke
sveučilisni diplomski - magistar struke (kod medicine doktor)
2. stručni preddiplomski - stručni prvostupnik/ca struke
stručni specijalistički - specijalist struke
andro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 16:33   #36
Quote:
flowerson kaže: Pogledaj post
Da li ovo znaci da oni koji studiraju po starom programu - nece moci vise studirati? Sto ce biti sa takvim studentima kojima ostane 5-6 ispita pred kraj 2010.god., a zahvati ih bolonja?
koliko imam informacija da stari studenti moraju završiti do 9.mjeseca 2010. tj. diplomirati.
ako ih zahvati bolonja, sve im propada u vodu.zadnja generacija po ne bolonji je isla 2004/05, od 2005 na svakom faksu je bolonja.onaj tko je bio 2004. godine prva ima 6 godina da diplomira.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 16:35   #37
Quote:
zisan kaže: Pogledaj post

Ovaj dvogidisnji stručni studij od 120 bodova nigdje ne postoji.
Niti je postojala viša od samo dvije godine već od 2.5 godina.
I ta je Viša škola i sada identična samo rastegnuta na 3 godine (kao diplomski se radi cijeli zadnji semestar).

ovo nije sitina.6 semestar je cijeli i nakon položenih ispita radi se diplomski koji se radi određeno vrijeme.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 16:36   #38
Quote:
zisan kaže: Pogledaj post

Ovaj dvogidisnji stručni studij od 120 bodova nigdje ne postoji.

postojao je na foi-u, prije bolonje.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 17:08   #39
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
koliko imam informacija da stari studenti moraju završiti do 9.mjeseca 2010. tj. diplomirati.
ako ih zahvati bolonja, sve im propada u vodu.zadnja generacija po ne bolonji je isla 2004/05, od 2005 na svakom faksu je bolonja.onaj tko je bio 2004. godine prva ima 6 godina da diplomira.
Na nekim fakultetima se zadnja generacija po starom studiju upisivala 2007/08.
flowerson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 20:04   #40
Quote:
flowerson kaže: Pogledaj post
Na nekim fakultetima se zadnja generacija po starom studiju upisivala 2007/08.
na kojima to ako nije tajna?
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.