Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2014., 22:16   #181
Oooooooooooooo da
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 09:47   #182
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Pa i meni je bilo cudno. Vec sam par puta radila g. i nisam ni priblizno pazila kao ovaj put. A valjda to hoce kad radis tortu za goste
Drugi put kad radiš s bijelom čokoladom, pogotovo ako ima veliki udjel masnoće, stavi vrhnje na parnu kupelj i odmah izlomi čokoladu u vrhnje. Zagrijavaj i miješaj dok god se čokolada u potpunosti ne rastopi i odmah makni s vatre. Ako je glazura nakon dvije tri minute možeš preliti preko kolača, ako ti treba za kremu ostavi da se hladi na sobnoj temperaturi (kako ne bi postala pretvrda).
Plava Gruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 16:20   #183
Molim pomoć - mislila sam raditi ove Jamieve trufflese http://www.jamieoliver.com/recipes/c...late-truffles/ i tu piše da ide omjer čokolade i vrhnja 1:1 a na googlu gdje god sam gledala piše da za trufflese ide omjer 2:1 u korist čokolade, pa sad ne znam koga da poslušam
Wapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 11:44   #184
Ako imas 70% cokoladu, poslusaj Jamia, kako postotak pada povecaj kolicinu cokolade.
Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 12:16   #185
ja sam radila sa 70 % čokoladom i po receptu koji ja imam je išlo 340 g čokolade i 200 ml slatkog vrhnja pa možeš kako god želiš.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 23:35   #186
Čokolada je Nestle 65%, tako da ću staviti ipak malo više čokolade od vrhnja... Hvala Justin i jojo
Wapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 18:59   #187
Uvijek radim zapravo 1:1, i bijelu i crnu- i najcesce cokoladu za kuhanje plus 100 g crne za malo okusa. Konzum vrrhnje za slag. Bijela cokolada je kuvertura. Otopim- prokuham malo- par minuta- na vodenim parama, prelijem tortu i stisne se kroz par sati. Ta tekstura mi je najbolja. Ono sto je onemoguceno je slojevito slaganje- znaci samo ju mozes preliti i cekati da se stisne. Ako stavis drugu, promijesaju se jer nisu tvrde.

Nisam mixala i iskreno strah me miksati kad ljudi pricaju u nekakvom lomljenju. A i takva krema mi nije tako ganachy kao ova. Za miksanje mi se cini ok i da otopim cokoladu, ulijem ju i zmiksam vrhnje za slag- ne treba mi kuhanje.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 12:40   #188
Ja ovu kremu (zvat cemo je varijacija na ganaš, da preduhitrim potencijalni ispravak nn) radim sa vrhnjem za kuhanje i nevjerovali ili da ispada dobro
Razlog tomu je sta u provinciji nema bas vrhnja koje nije biljno, a to mi se izbjegava na najjace i plus ovo more zakuhati, nikad mi nije lose ispala - igram se konzistencijama fridzom mjesanjem i miksanjem ovisno jel mi za punjenje/kremu triba, ili dekor i premazivanje
I zato ne bendam streberska pravila niti mi se da
__________________
ne budimo rigidni, budimo mudri .......
daisy.fay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.