Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2006., 16:34   #1
Krugovi po bradi?

Nedavno sam bila na piću sa prijateljem i požalio mi se kako su mu se odjednom počeli stvarati krugovi po licu (što se i očito vidi, jer inače ima gustu bradu), odnosno da mu je brada na nekim mjestima kružno otpala.... preko večeri...

Bio je kod dermatologa i dobio je neku kremu za mazanje, međutim, ne pomaže... oni i dalje nastaju.... Boji se da mu ne pređu na kosu....

Zamolila bi sve koji znaju nešto o ovome, da se jave...

Zahvaljivam puno!
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 16:46   #2
Zvuci kao ona autoimuna bolest. Imuni sistem napada folikul dlake... Cesto prodje samo od sebe. Alopecia areata se zove. A mozda je i neko gljivicno oboljenje ili sl.
kernie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 16:51   #3
A nakon koliko vrimena obično prođe?
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 16:57   #4
Mislim da nekima brzo prodje (mozda pola god.), nekima duze traje a nekima stalno ostanu komplikacije. Ili prodje pa se vraca, no nisam siguran. Ubaci u google alopecia areata pa vidi. A taj njegov dermatolog to valjda najbolje zna.
kernie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 09:44   #5
a jel ima on miceka doma kojim slucajem? Da nije pokupio mikrosporozu? Meni smrdi na neko gljivicno oboljenje no mora mu dermatolog to resiti
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 15:53   #6
Exclamation Krugovi na koži, informacija poželjna...

Mojoj djevojci su se prije godinu dana u području između pupka i grudi,
recimo u visini želuca, na koži pojavili 2 kruga promjera nesto vise od 1cm.
Te "mrlje" PRAVILNOG oblika su za recimo 2-3 nijanse tamnije od same boje
kože, znaci smeckaste boje. U roku ovih godinu dana nisu se pretjerano
mjenjali, možda su par mm širi nego kad su se pojavili.

Ona me zamolila da saznam nesto o tome pa ako tko ima kakvu sugestiju ili
ideju bili bismo vam zahvalni.

Hvala unaprijed na odgovorima
Pozdrav grupi
Vigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 18:28   #7
da nisu nekakvi madeži??
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 19:26   #8
ja bih curi preporucila da ode dermatologu, ili da te krugove pokaze lijecniku opce prakse. ovim putem je dosta tesko pogoditi.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 20:47   #9
ma govorim ja njoj stalno da ode, jer ovako nece nista saznati, zenska tvrdoglavost prevladava

fala na info, budem ja nju potjerao do dermatologa!

Pozdrav
Vigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 21:46   #10
vrlo vjerojatno se radi o nekakvoj koznoj gljivicnoj infekciji, kao sto je npr tinea versicolor. neka ode prvo kod dr opce prakse. ukoliko se ustanovi da se radi o infekciji, dobit ce kremu koju ce morat nanositi 2x dnevno par tjedana.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 17:54   #11
Hvala, uputit cu vec ja nju do doktorice.
Pozdrav
Vigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 22:42   #12
Crveni krugovi na koži

Poz svima

Prije 2mj primjetio sam da na svakoj nozi imam po 1 crveni krug. Nista posebno, promjera mozda 2 cm, ne svrbi samo sto cudno izgleda. Nisam obracao paznju na to dok mi se nije pojavilo i na stomaku.

Krug je kao prosaran, crven, ali sa kao bijelim tockama po njemu.

Obratio sam se lijecniku opce medicine i u zadnjih mjesec dana koristio sam 4 razlicite kreme, ali nikakvog efekta.

Danas sam primjetio da mi se taj krug pojavio i na desnoj saci i skroz sam se zabrinuo, shvatam da se siri i plasim se za svoje lice i svoje zdravlje. Odmah sam se narucio kod privatnog dermatologa u ponedjeljak.

Ima li neko ideju o cemu se radi i sta bi moglo biti, da li je izljecivo??

Ne razumijem zasto mi se desilo, zdravo se hranim, vodim racuna o higijeni cak mozda i vise nego vecina ljudi, dom mi je jako uredan, kupam se svaki dan. Jel mi moglo preci od nekoga ovo ?
gpeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 16:48   #13
Crveni krugovi ispod pazuha

Ispod pazuha su mi se pojavili crveni krugovi - depiliram se redovito, ali nije na mjestu na kojem mi rastu dlacice i gdje nanosim dezic, nego oko toga. Koristim isti dezic i isti gel za tusiranje vec mjesecima tako da ne bih rekla da je alergijska reakcija ili iritacija, probala sam par dana i bez dezica i bez brijanja isto je. Ne bih rekla da je reakcija na brijanje jer, kao što sam rekla to je krug oko mjesta na kojem se brijem, kao da imam centimetar crvenog ruba oko toga. Ta crvena koza je na dodir kao da je izgorjela na suncu, onako suha, a nisam se uopce suncala niti bila na suncu.
Pada li nekome na pamet sto bi to bilo i kako da se rijesim?
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 09:44   #14
možda je borelioza, krpelji znaju čapiti ispod pazuha. http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...9QEwAw&dur=628
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 13:37   #15
Quote:
gpeer kaže: Pogledaj post
Poz svima

Prije 2mj primjetio sam da na svakoj nozi imam po 1 crveni krug. Nista posebno, promjera mozda 2 cm, ne svrbi samo sto cudno izgleda. Nisam obracao paznju na to dok mi se nije pojavilo i na stomaku.

Krug je kao prosaran, crven, ali sa kao bijelim tockama po njemu.

Obratio sam se lijecniku opce medicine i u zadnjih mjesec dana koristio sam 4 razlicite kreme, ali nikakvog efekta.

Danas sam primjetio da mi se taj krug pojavio i na desnoj saci i skroz sam se zabrinuo, shvatam da se siri i plasim se za svoje lice i svoje zdravlje. Odmah sam se narucio kod privatnog dermatologa u ponedjeljak.

Ima li neko ideju o cemu se radi i sta bi moglo biti, da li je izljecivo??

Ne razumijem zasto mi se desilo, zdravo se hranim, vodim racuna o higijeni cak mozda i vise nego vecina ljudi, dom mi je jako uredan, kupam se svaki dan. Jel mi moglo preci od nekoga ovo ?
Jeste li bili u kontaktu s krpeljom? Ne morate se ni sjećati, možda negdje u prirodi da ste boravili kad su se krugovi pojavili? Moguće da se radi i o gljivičnoj infekciji kože. Možda i nekoj alergijskoj reakciji na gljivično žarište. Možete slikati promjene? Uzimanje lijekova? Bilo bi dobro pogledati krvnu sliku (i diferencijalnu isto), CRP, sedimentaciju, ast, alt, ggt...dakle početi s osnovim lab. pretragama i nebi bilo loše da s time dođete kod dermatologa al nek vam budu što sviježiji nalazi. Kod kožnih primjena je stvarno teško reći ovako kad se ne vidi u živo i bez dobre anamneze. Mi možemo samo nagađati ali nadam se da će dr. dermatolog znati.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 13:50   #16
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
možda je borelioza, krpelji znaju čapiti ispod pazuha. http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...9QEwAw&dur=628
Pregledala sam fotke na netu, nije to. Nisam uopce bila u prirodi, posao - stan. Jako sam malo vani. I pregledala sam se vec cijela, nemam krpelja. Meni je to najslicnije ko da sam izgorila na suncu, onak je koza suha ko nakon toga, ne svrbi, ne pece, nemam nikakvih drugih simptoma. Jel moguce od znoja? Borelioza ima i u sredini crvenilo gdje je krpelj, toga ja nemam uopće. Područje gdje su mi dlačice je normalne boje. Mažem bepantenom, al ne prolazi.

Najslicnije je ovom - http://www.google.hr/imgres?hl=hr&ne...1nPndBg&zoom=1
Makar ne svrbi, ne ljuska se. Tusiram se redovito, sad kad su vrucine tusiram se i vise puta dnevno. Mijenjam rucnike i posteljinu redovito, gdje bih k vragu dobila gljivice.
Imala sam prije dva mjeseca kandidu na spolovilu, i dobila sam kanesten i neku tabletu, ne sjecam se kak se zove i to se dosta brzo rijesilo. Problema s higijenom nemam, pa odkud gljive ispod pazuha. Prije nekih dva tjedna sam pila sumamed, jel moguce d aima veze s antibioticima?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 06.07.2012. at 19:12. Reason: spajanje postova
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 12:08   #17
Moderator može spojiti post - možda nekome pomogne ako ima iste simptome - imam candidu - dobila sam lamisil kremu koja se maže 1x dnevno.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:59.