Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2005., 15:42   #21
Quote:
Maja85 kaže:
Može se dogoditi da djevojka zapravo ima lagano ovulacijsko krvarenje a da to zamijeni s menstruacijom, koju možda i očekuje, ali zbog toga što ciklusi nisu pravilni ovulacija se zapravo zbiva za vrijeme očekivane mjesečnice [/B]
u prevodu znaci
ti mislis da si sigurna jer menstruiras, vidis krv
ali upravo u tom trenutku ovuliras
tj. imas svoje plodne dane
tj. mozes zatrudniti
tequila is offline  
Old 21.02.2005., 15:43   #22
Quote:
Ipanema kaže:
Ne znam za postotke zaboga (da mozda odem na Internet kao dr. Bukovic ... hm pardon ).
Ako netko ne zeli ostati trudan, a to se dogodi, sta mu predstavlja cinjenica da je izuzetak?
Pa bitno je da li se radi o rijetkim pojavama ili uobičajenim.
Žene ne bi onda ni tablete pile kada bi se vodile po onih 2% .

Ako ne želiš trudnoću, JEDINI način je zaista apstinencija, ali želimo se seksati, zar ne?

Naravno da mi ništa ne bi značilo to kaj sam izuzetak da mi se desi trudnoća, ali samo govorim o objektivnoj šansi koja je jako, jako mala.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Old 21.02.2005., 15:44   #23
Quote:
kiki-j-zg kaže:
Pa bitno je da li se radi o rijetkim pojavama ili uobičajenim.
Žene ne bi onda ni tablete pile kada bi se vodile po onih 2% .

Ako ne želiš trudnoću, JEDINI način je zaista apstinencija, ali želimo se seksati, zar ne?

Naravno da mi ništa ne bi značilo to kaj sam izuzetak da mi se desi trudnoća, ali samo govorim o objektivnoj šansi koja je jako, jako mala.
OK OK i da, želimo se seksati
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 21.02.2005., 15:44   #24
Quote:
kiki-j-zg kaže:
Maja nije napisala koliko dugo su u vezi, ali moj savjet je da se više educira o svom tijelu, seksualnosti i medicinskim pitanjima vezanim uz odnose. Sama bi trebala znati kako stvari funkcioniraju, a ne da se nađe u situaciji da ju dečko uči ili "nagovara" na nešto.
U vezi smo pola godine. Inače slažem se sa tobom, iako sam uvijek prakticirala siguran seks, tek sad shvaćam da to nije bio razlog da sve to olako shvaćam. Možda je došlo vrijeme da se malo uozbiljim. Vjerojatno će vas zaprepastiti podatak da još nisam nikad bila kod ginekologa. Ali mislim da bi bilo vrijeme da i to obavim što prije!

Zadnje uređivanje Maja85 : 21.02.2005. at 18:44.
Maja85 is offline  
Old 21.02.2005., 15:47   #25
svi ti drzimo fige
ma nece grom u koprive

tequila is offline  
Old 21.02.2005., 15:48   #26
ah nacijo,zabrinjavate me...još ćete mi reći da se i sex mora svesti na jednog i isključivo zakonitog partnera.....

kad bismo razmišljali o % nikad iz kuće izašla ne bih....

(ovo o ginekologu naprosto ne želim komentirati)
__________________
®Se vincere ipsum longe est difficillimum®
Aqua is offline  
Old 21.02.2005., 15:50   #27
Quote:
Maja85 kaže:
U vezi smo pola godine. Inače slažem se sa tobom, iako sam uvijek prakticirala siguran seks, tek sad shvaćam da to nije bio razlog da sve to olako shvaćam. Možda je došlo vrijeme da se malo uozbiljim. Vjerojatno će vas zaprepastiti podatak da još nisam nikad bila kod ginekologa. Ali mislim da bi bilo vrijeme da i to obavim što prije!
Nisam zaprepaštena, ali sigurno te nitko neće pohvaliti. Čak i da nemaš spolne odnose, u godinama si kada si već trebala posjetiti ginekologa i naučiti se barem jednom godišnje proći pregled kod njega. A i mogla bi razgovarati o svemu što ne znaš sa stručnom osobom.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Old 21.02.2005., 15:51   #28
Quote:
Aqua kaže:
ah nacijo,zabrinjavate me...još ćete mi reći da se i sex mora svesti na jednog i isključivo zakonitog partnera.....
ja neznam gdje si ti ovo uspjela procitati
sex se moze svesti na tisucu i jednog partnera
+ tisucu i jedan kondom

vis, onda si prava frajerica
tequila is offline  
Old 21.02.2005., 15:53   #29
Quote:
Maja85 kaže:
Got the point, bila sam glupa i nerazumna, to sam i sama već shvatila

Ma dobro, ne mislim da sam zatrudnjela (nisam valjda takva pehistica), ali ipak, bolje se raspitati. Možda je čudno da postavljam ova pitanja sa 20 godina (trebala bih sve to ceć znati), ali pošto sam uvijek prakticirala seks sa kondomom (i u vezi) nisam se previše brinula zbog trudnoće. Pošto ovaj put kondom nije bio prisutan bolje je istražiti stvari.

Kondom je bolji nego nista, ali mislim da bi ti koristilo i da uzimas i kontracepcijske tablete (ako vec imas stalnog partnera). Normalizirati ce ti ciklus, i moci ces se malo vise opustiti.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Old 21.02.2005., 15:59   #30
Ma gdje pročitala! Bombardiraju me ,da ne kažem maltretiraju iz svih vrsta medija (crkva,političari,ginekolozi....baba na tržnici.....)
Hoću slobodan izbor...amen ,uz vlastitu odgovornost....
ps..cemu ogranicavanje ? 1001? to iz arapskih noci'
__________________
®Se vincere ipsum longe est difficillimum®
Aqua is offline  
Old 21.02.2005., 16:02   #31
Quote:
Karmela kaže:
Kondom je bolji nego nista, ali mislim da bi ti koristilo i da uzimas i kontracepcijske tablete (ako vec imas stalnog partnera). Normalizirati ce ti ciklus, i moci ces se malo vise opustiti.
Da znam, ja i dečko smo o tome nedavno razgovarali. Otići ću do ginekologa što prije i porazgovarati sa njime (zapravo njom) o pilulama
Maja85 is offline  
Old 21.02.2005., 16:02   #32
aqua

ma htjedoh napisati
onda si frajerica ko' ja
al fali mi 1 do 1001

tequila is offline  
Old 21.02.2005., 16:04   #33
drzim ti palce ....još malo..još malo..iiii
__________________
®Se vincere ipsum longe est difficillimum®
Aqua is offline  
Old 21.02.2005., 17:12   #34
naravno da mozes zatrudnit. ili metodom dvostruke ovulacije, ili ako ti spermici prezive jos koji dan i oplode jajasce. mislim da spermic na toplom moze zivjeti jos 6-7 dana, a to ti je taman...imam frendicu koja je zatrudnila stiteci se seksom za vrijeme menge...danas ima prekrasnu curicu...morat cu i ja probat
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 21.02.2005., 18:20   #35
Quote:
Maja85 kaže:
U vezi smo pola godine. Inače slažem se sa tobom, iako sam uvijek prakticirala siguran seks,
kokndom NIJE siguran sex

rizik je 3-13% da dodje do trudnoce!!!

ajmo malo edukacije, visina rizika:

http://www.fda.gov/fdac/features/1997/conceptbl.html

obratiti paznju:
Male Sterilization 0.1%
Female Sterilization 0.5%

a:
Hormonal Implant (Norplant) 0.09%
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Old 21.02.2005., 18:42   #36
Quote:
Natch kaže:
naravno da mozes zatrudnit. ili metodom dvostruke ovulacije
A mislim da je šansa za to izrazito mala

Quote:
Natch kaže:
ili ako ti spermici prezive jos koji dan i oplode jajasce.
Ma dobro, pretpostavljam da taj rizik postoji kad se radi o seksu na kraju menstruacije, mi smo to ipak učinili tek drugi dan menstruacije tako da ne vjerujem da će do ovulacije doći tako brzo.

Quote:
Natch kaže:
mislim da spermic na toplom moze zivjeti jos 6-7 dana
6-7? Otkud ti to? Zar im "rok trajanja" nije jedno 3 dana?

Quote:
Natch kaže:
imam frendicu koja je zatrudnila stiteci se seksom za vrijeme menge...danas ima prekrasnu curicu...
Da pogodim. To su učinili pretkraj menge (znači kad je ciklus već bio u petom-šestom danu) i ona je po mogućnosti inače imala dosta kratke menstruacijske cikluse (pa je i do ovulacije dolazilo prije).

Ne želim sad biti presigurna u to, ali mislim da me činjenica da sam to učinila drugi dan menstruacije i saznanje da su mi inače ciklusi oko normale, a ponekad i duži (28-32 dana), može činiti dosta mirnom. Ali u svakom slučaju ovo je prvi i zadnji put da ovo činim. Slijedeći put kad mom dečku opet dođe ovakva blistava ideja režem mu ga istog trena!

P.S. Stvarno je vrijeme da počnem koristiti kontracepciju
Maja85 is offline  
Old 21.02.2005., 18:44   #37
Quote:
Maja85 kaže:
P.S. Stvarno je vrijeme da počnem koristiti kontracepciju

ovo, al bez smajlica, je jedino suvislo shto si napisala.
magic is offline  
Old 21.02.2005., 18:45   #38
Quote:
magic kaže:
ovo, al bez smajlica, je jedino suvislo shto si napisala.
Rado bih da mi pojasniš što sam u ostatku posta krivo napisala. Za edukaciju nije nikad kasno
Maja85 is offline  
Old 21.02.2005., 18:48   #39
nisi nishta napisala krivo, problem je u tvom stavu i odgovornosti.


volite se, jebete se, imate ochito i stan na raspolaganju, strahujesh od moguce nezheljene trudnoce, a ne koristish kontracepciju.
magic is offline  
Old 21.02.2005., 18:52   #40
Quote:
magic kaže:
nisi nishta napisala krivo, problem je u tvom stavu i odgovornosti.
Ma znam, već sam napisala u prethodnim porukama da je vrijeme da se malo opametim. Evo ugovorila sam prvi posijet ginekologu (za 2 tjedna imam termin) i porazgovarat ću sa doktoricom ginekologinjom (se tako piše? ) o kontracepciji. Znam da sam dosad bila vrlo neozbiljna što se toga tiče, ali bolje se uozbiljiti kasnije nego nikad
Maja85 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.