Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2005., 11:53   #1
Question Što kupiti za Prvu pričest?

Ima li ko kakvu ideju sto se danasnjim klincima/klincezama poklanja za prvu pricest ? Sto pokloniti 10-godisnjoj princezi za prvu pricest ? Igracki ima i previse, krpice bu dobila od familije, bike, role, ljuljacku, sator, komp, liniju, tv i sve slicno ima. Uopce nemam ideje
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 12:08   #2
neš za uspomenu? Zlato? Sat?
Stambenu štedionicu?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 12:28   #3
Za zlato mi je jos premala, da je to firma bio bi lijep komad zlata i nema frke, ali sad jos ne.
Sat ? Ovo nije lose, neki lijepi swatch bi bio ok. Fala.
Stambena stednja ? Ne treba joj
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 12:30   #4
Ja sam svim nećacima do sada kupila Swatcheve za prvu pričest, one dječje - mi smo velika familija pa se na poklone ne troši previše
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 13:00   #5
najtragičnije je to što 90% klinaca za takve prigode želi mobitel, a kumovi to mahom i kupuju. eto, možda nemam konstruktivan prijedlog, ali imaš jedan glas kontra mobitela
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 13:04   #6
Vec ima mobac
Uopce mi nije lako, dijete ima sve
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 13:06   #7
Quote:
Juraj kaže:
Vec ima mobac
Uopce mi nije lako, dijete ima sve
Ženskom djetetu nakita nikad dosta
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 13:10   #8
Quote:
Juraj kaže:
Vec ima mobac
Uopce mi nije lako, dijete ima sve
uopće nije problem - nabaviš novi, moderniji
ali evo, da budem i konstruktivna, neka kvalitetna knjiga je dobar poklon iako je meni uvijek problem u odluci između onoga što bi bilo dobro za dijete prema našim kriterijima i onoga što bi dijete stvarno veselilo
ili npr neka slatka slika za dječju sobu (meni su strašno slatki anđeli elle svaline) ili neki komad namještolikog tipa. fora lampa, polica
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 13:12   #9
vidi ih
ima i malih dimenzija i baš je super poklon za pričest
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 16:31   #10
Quote:
Juraj kaže:
Vec ima mobac
Uopce mi nije lako, dijete ima sve
onda ništa posebo...možda kakvu vjersku knjižicu primjerenu toj dobi.

to bi tek bilo iznenađenje u moru natjecanja s kupovinom skupih stvari....... ono baš primjereno... kršćanskoj skromnosti....a o tom ih uče, ne?
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 20:21   #11
pripremi posebno iznenadjenje i za dijete i za sve prisutne....







nemoj poklonit nishta
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 13:34   #12
i ja sam imala prošlu nedjelju isti problem
dečkiću smo poklonili novac, a on je u dogovoru s mamom odlučio što će si kupiti
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 13:43   #13
Quote:
Dunj@ kaže:
onda ništa posebo...možda kakvu vjersku knjižicu primjerenu toj dobi.

reci mi da se salis
Salome* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 00:33   #14
Ja ne držim posebno do vjerskih obreda, a u svoje vrijeme sam kao i većina vršnjaka preskočila sve osim krštenja.

Uglavnom, mala od sestrične je imala krizmu, i kupila sam joj jedan zgodan kompletić, a svi ostali su donijeli zlato, prstenje... Mala je to blago ponosno pokazivala okolo, a meni je bilo totalno neugodno i točno sam vidjela po svojoj sestrični da mi je zamjerila ''neprimjeren'' poklon, iako, kad bolje razmislim, platila sam ga više nego da sam joj kupila prsten.

Poslije sam pričala s curom koja je iz brojne i vrlo religiozne obitelji, koja tvrdi da su sve to gluposti i da se u njenoj obitelji fakat poklanjaju Biblije i sl - da sam to donijeola valjda bi mi vrata pokazali.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 14:07   #15
Question što kupiti za PRVU PRIČEST ?

Molim Vas za pomoć. Krsna sam kuma jednoj curici koja za tjedan dana ide na prvu pričest (ide u treći osnovne). Pošto ja nemam još svoje djece niti znam što bih trebala kupiti kao kuma -za prvu pričest molim Vas za savjet - da se ne osramotim. Hvala svima unaprijed na prijedlozima.

Pitanje za sve mame i tate : Što bi dijete od 10 godina htjelo za poklon - generalno ?
Diddi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 17:20   #16
spojeno s postojecim topicom

inace, uvijek nailazis na dvije struje: zlato i neki tematski predmet tipa bbiblija, rel. literatura, krizic, dakle uspomene ili neko od tog trenutka atraktivnih tehnickih pomagala tipa mp3 uredjaja, mobitela i sl.

ako netko ima koristan savjet, a da ne razvijamo diskusiju kuda ide ovaj svijet, izvolite
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 17:29   #17
da svijet

Dakle, imaš u knjižari Kršćanske sadašnjosti Ilustriranu Bibliju mladih, svakako je primjereno ali ne znam ima li to dijete već: http://www.ks.hr/knjizara.php?id=13
Postoje još neka izdanja biblijskih tekstova prilagođena dječjoj dobi, ali koliko poznajem situaciju, ovo je najbolje Ako ti takav poklon ne odgovara, možeš kupiti neku više "svjetovnu" knjigu... jesam li rekla da obožavam knjige
Naravno, ti bolje poznaješ to dijete pa su moji prijedlozi možda sasvim neodgovarajući.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 17:47   #18
Quote:
Pitanje za sve mame i tate : Što bi dijete od 10 godina htjelo za poklon - generalno ?
Ja sam teta jedne desetogodinjakinje i od kad je krenula u skolu uopce nemam problema s poklonima. Mala je ovisnica o knjigama i najsretnija je kad joj se knjige poklanjaju, tako da ce sad za pricest isto dobit knjigu, samo moram saznat naslov koji zeli.
mirta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 02:24   #19
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
da svijet

Dakle, imaš u knjižari Kršćanske sadašnjosti Ilustriranu Bibliju mladih, svakako je primjereno ali ne znam ima li to dijete već: http://www.ks.hr/knjizara.php?id=13
Postoje još neka izdanja biblijskih tekstova
takvu sam ja poklonila kao krizmana kuma uz lijepi kriz i lancic

meni je tako sentis, i danas se sjetim one slike suncem obasjanog stubista s andjelima...
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 17:31   #20
...ja sam protiv zlata!...baš sam bila prošlu nedjelju na prvoj pričesti curici kojoj sam ujedno i krsna kuma...kupila sam joj predivni fossilov sat i calzedonia kupaći kostimić...plus buketić ruža...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.