Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2005., 11:30   #41
Quote:
Prema Knaus-u ovulacija se javlja uvijek 15 dana prije menstruacijskog krvarenja, obzirom da je postovulacijska faza (faza žutog tijela) konstantnog trajanja i duljine koja iznosi 14 dana
c/p odavde
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 11:32   #42
Quote:
alexxx kaže:
redovan ciklus ne mora bit ciklus od 28 dana. redovan ciklus je i ciklus od 22, ako je svaki mjesec takav, i ciklus od 35, koji je svaki mjesec takav. najjače su mi priče ´´meni svaki mjesec kasni dva dana´´. ne kasni, neg imaš ciklus od 3o dana.
ovulacija nastupa 14 dana prije početka iduće menstruacije, zajeb je što ako ciklus ne traje jednako dugo svaki mjesec ne možeš znat koji su točno dani plodni pukom matematikom. zato postoje šeme s mjerenjem bazalne temperature, koja odmah nakon ovulacije skače za pola do cijelog celzija, promatranjem cervikalne sluzi koje ima više i viskozna je, i bla. još jedan zajeb u priči je što spermići žive 2-3 dana čini mi se, pa se seksom prije ovulacije može napraviti beba.

72 sata nakon nezaštićenog seksa je moguće popiti day after. koja je hormonalna bomba, ali je bolja od rađanja neželjenog djeteta ili abortusa. ako topik nije postavljen s velikim zakašnjenjem, zvat ginekologa doma, ić na hitnu, što god.
koliko ja znam jedino ovo je tocno, a vi ostale vise manje laprdate bez veze:klap:
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 11:33   #43
Quote:
alexxx kaže:
c/p odavde
al zaboravila si dopisati recenicu ispred:

Kalendarska metoda zasniva se na promatranjima Ogino-a o nastupanju ovulacije 12 - 16 dana prije početka slijedeće menstruacije. Ako se dodaju 3 dana za prosječan životni vijek spermatozoida, plodno razdoblje se nalazi 12 - 19 dana prije nastupanja menstruacije.

i ovo: Obadvije metode izračunavanja plodnih dana podrazumijevaju uredne cikluse konstantnog trajanja. Ukoliko postoje razlike u duljini ciklusa kod izračunavanja plodnog razdoblja potrebno je od najdužeg ciklusa oduzeti 15 i dodati 2, a od najkraćeg ciklusa oduzeti 15 i još oduzeti 2 dana.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 11:38   #44
joj nač odjebi u troskocima. odmah sada odmah. ovulacija ne nastupa na sredini ciklusa nego 14 dana prije iduće menstruacije. ako imaš neredovite cikluse, a oćeš se od trudnoće štitit prirodnom metodom, onda se ne vodiš matematikom nego pratiš promjene cervikalne sluzi i mjeriš temperaturu.
sad ćeš ti meni pričat šta sam ja zaboravila dopisat. pa nisam došla ovamo educirat žk o tome kak se štitit od trudnoće bez kurtona pilula spermicida spirala etc.
ovulacija nastupa 14 dana prije početka iduće menstruacije, ako cura curi 6-7 dana i ima ciklus od 28 bila je plodna u vrijeme seksa nakon kojeg je spao kondom, ako je to bilo jučer još stigne popit day after. TOČKA.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 11:44   #45
Ok ako ovulacija nastupa točnu u 14. danu zašto je to onda najnesigurnija kontracepcijska metoda?
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 11:51   #46
jebo te day after...ako se ne znas jebat, nemoj se jebat..
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 11:57   #47
Quote:
samo_svoja kaže:
Ok ako ovulacija nastupa točnu u 14. danu zašto je to onda najnesigurnija kontracepcijska metoda?
ne nastupa u 14om danu nego nastupa 14 dana prije iduće menstruacije. nesigurna je jer dok ne procuriš nisi ziher kad ćeš točno dobit iduću menstruaciju.

SEKSUALNI ODGOJ U ŠKOLE!

nač, tebi sam rekla da odjebeš a i dalje te vidim tu. šta čekaš?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 11:59   #48
aj mala zvaci baby-piskote
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 12:02   #49
Quote:
crna-pantera kaže:
Ne plodni dani su od 14, a kvalitetni spermići požive najduže 24h...
dajte se obrazujte ljudi! plodni dani padaju otprilike u polovicu ciklusa - dakle, ako je ciklus 30 dana, ovulacija pada 15. dan ciklusa. ako ciklus traje 28 dana, ovulacija je 14. dan. ako ciklus traje 24 dana, ovulacija je 12. dan.
nadalje, plodni dani su 5 dana oko ovulacije jer spermici prezive 48 sati. dakle, kriticna su 2 dana prije i 2 dana poslije ovulacije jer i jajna stanica zivi 48 sati.

kaj se testova tice, clearblue npr reagira na najmanje kolicine hormona trudnoce u urinu i moze se koristiti i prije izostanka menstruacije. sad, s obzirom da je ciklus u tako ranoj fazi, nisam sigurna koliko ce biti pouzdan. najbolje rjesenje je morning after pilula koju moze dobiti u klaicevoj do 48 sati nakon odnosa ili - sto je DEFINITVNO NAJBOLJE rjesenje - odlazak ginekologu.
drzim fige.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 12:03   #50
[QUOTE]alexxx kaže:
[B]ne nastupa u 14om danu nego nastupa 14 dana prije iduće menstruacije. nesigurna je jer dok ne procuriš nisi ziher kad ćeš točno dobit iduću menstruaciju.

Ok but neredovit ciklus tu računicu čini nesigurnom.. Zato ili kondomi ili neke tabletice ili spiralice jer ovo je najnesigurnija metoda
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 12:04   #51
Quote:
alexxx kaže:
ovulacija se dešava 14 dana prije iduće menstruacije. .
ne! ovulacija nastupa na polovici ciklusa. dulji ciklusi imaju srazmjerne kasnije faze, poslije ovulacije.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 12:05   #52
Quote:
alexxx kaže:

72 sata nakon nezaštićenog seksa je moguće popiti day after. koja je hormonalna bomba, ali je bolja od rađanja neželjenog djeteta ili abortusa. ako topik nije postavljen s velikim zakašnjenjem, zvat ginekologa doma, ić na hitnu, što god.
netocno.
morning after pilula je obicna kontracepcijska pilula, rijec je o 4 pilule
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 12:06   #53
Quote:
plavva kaže:
ne! ovulacija nastupa na polovici ciklusa. dulji ciklusi imaju srazmjerne kasnije faze, poslije ovulacije.
To sam isto rekla prije
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 12:07   #54
Quote:
Natch kaže:
ma ovulacija se dogadja kad tijelo hoce...u vise-manje predvidljivim razmacima kod zena koje imaju redovan ciklus...zene koje bolje poznaju svoje tijelo, to dodje s godinama, mogu osjetiti kad imaju ovulaciju...ja recimo imam ciklus od 28 dana, al mi ovulacija nije tocno 14. dan, nego nesto ranije, s 12. na 13...ponekad kasni ili rani, ovisno o zivotnom tempu i stresovima....
natch, ti si sebi racunala ovulaciju? daj objasni malo, to mi je bas zanimljivo. (ja sam uvijek na pilulama. dobro, skoro uvijek)
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 12:07   #55
Quote:
samo_svoja kaže:
To sam isto rekla prije
nisam tebi nis rekla nego ovim mudracima drugim
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 12:11   #56
Quote:
plavva kaže:
nisam tebi nis rekla nego ovim mudracima drugim
Ma pusti ih..neka više djece ..natalitet je ionak u padu
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 12:17   #57
najsigurnija zastita je apstinencija


pa ko voli nek izvoli

(još je tu dobra ona: ko riskira, profitira )
__________________
منظمة التحرير الفلسطينية
J_kao_Jelsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 12:34   #58
Quote:
plavva kaže:
netocno.
morning after pilula je obicna kontracepcijska pilula, rijec je o 4 pilule
a 4 stedirila d opće nisu hormonalna bomba. općenito poveća količina umjetnih hormona odjednom je ko cedevita. da.

samo_svoja, ljudi JESU koristili kondom.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 12:48   #59
Quote:
alexxx kaže:
a 4 stedirila d opće nisu hormonalna bomba. općenito poveća količina umjetnih hormona odjednom je ko cedevita. da.

samo_svoja, ljudi JESU koristili kondom.
Znam da jesu al su se i vjerovatno dovoljno dugo grlili il kaj već nakon sexa da je kondom mogao ostao unutra.. Možda da se izume neke kvačice koje bi osiguravale već pomenutom da ne spadne
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 12:50   #60
Quote:
alexxx kaže:
a 4 stedirila d opće nisu hormonalna bomba. općenito poveća količina umjetnih hormona odjednom je ko cedevita. da.

samo_svoja, ljudi JESU koristili kondom.
sumnjam da bilo gdje dobivas sterdiril d buduci da se ta pilula u bilo kojoj kombinaciji smatra opasnom.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.