Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2006., 18:22   #81
[QUOTE=Bosniac]
Quote:
Zna se da su goloruke i Hrvate i Bošnjake ,zajedno,na prepad ,nasilno protjerali iz Posavine i Srednje Bosne četnici,Srbi.,sa teritorija gdje se isada prostire njihov entitet (četnitet).
Moj komentar se odnosio na razdoblje hrvatsko-bošnjačkog rata kada je iz središnje Bosne i porječja rieke Bosne protjerano dosta Hrvata ... naravno i s druge strane prognano je dosta Muslimana t.j. Bošnjaka a o nekim stvarima koje su učinjene ne služe na čast niti Hrvatima niti Bošnjacima. Kao što rekoh što je učinjeno, učinjeno je .... i tu smo gdje jesmo ... bolje rečeno, gdje jeste! Naravno, svemu tomu predhodilo je sve ono što si naveo ... četnici, četnikovanje i na kraju četnitet!
dracoachroetbos is offline  
Old 16.06.2006., 00:31   #82
Vi se tu svi prepirete oko nekih bezveznih stvari, tko je stariji narod, kakvi su muslimani u kojim situacijama i ostalih gluposti kojima samo sramotite narod i religiju kojim pripadate.

Mislim da biste se trebali potruditi biti čovjekom, u pravom smislu te riječi i da bismo napokon trebali prestati toliko mrziti jedni druge kao da je područje HR, BiH i SiCG centar svemira.

Zar je važno tko je bio na čijoj strani; kad je sve tako i tako izmiješano, ne zna se tko pije, tko plaća. Najviše je najebao narod, na svakoj strani.

P.S. Vukovar je predan. Think!
 
Old 20.01.2013., 03:42   #83
Ovaj narod sa područja Balkana je izmješan stoljećima.Bili su turci, austrugari,huni, varvari, njemci Karla Velikog,itd..
Mnogo su se stari Sloveni mješali sa raznim narodima, tako da podjela na katolike, muslimane i pravoslavce nije prijemčljiva, tj. banalna je.A glupost je mržnja među vjerama.Sve je to historijska greška koju narod plaća, bio on katolik, musliman ili pravoslavac.Jedan je Bog.On je pravio ljude a ne vjere, a narod se djelio.Toliko o vjeronauci i historiji.
Mickey2012 is offline  
Old 20.01.2013., 04:13   #84
Ma da. Fino ti to objasni kad ti ulete mudžahedin, ustaša i četnik u kuću kad opet sve pukne. Siguran sam da će biti vrlo zainteresirani za debatu.
__________________
History is the version of past events that people have decided to agree upon."
-Napoleon
Ar-Pharanzor is offline  
Old 20.01.2013., 12:42   #85
Quote:
Mickey2012 kaže: Pogledaj post
Ovaj narod sa područja Balkana je izmješan stoljećima.Bili su turci, austrugari,huni, varvari, njemci Karla Velikog,itd..
Mnogo su se stari Sloveni mješali sa raznim narodima, tako da podjela na katolike, muslimane i pravoslavce nije prijemčljiva, tj. banalna je.A glupost je mržnja među vjerama.Sve je to historijska greška koju narod plaća, bio on katolik, musliman ili pravoslavac.Jedan je Bog.On je pravio ljude a ne vjere, a narod se djelio.Toliko o vjeronauci i historiji.
Nikada nije postojao "jedinstveni narod kojeg je vjera podijelila", ona je samo asimilirala neke na rubni područjima.

Bosanski muslimani bi mogli biti iznimka, ali oni su nastali i od Srba, i od Hrvata i od Ugra čak i drugih naroda
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 20.01.2013., 13:41   #86
a pa jebo vas ja ako se nijedan vladar Bosne nije izjasnio kao Bošnjak kako možete tvrditi da ste Bošnjaci?
Kotromanići su Hrvati, zar nije očito da ste i vi?
šta sam onda i ja po nacionalnosti Slavonac o.O
da ste doista došli u 6. stoljeću valjda bi imali nekakvo ime a ne bi bili nazvani po rijeci, ako ste došli bubnimo iz Indije zašto se zovete po rijeci koja se nalazi ovdje?
a domorodačko stanovništvo sigurno niste
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Old 20.01.2013., 21:49   #87
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
a pa jebo vas ja ako se nijedan vladar Bosne nije izjasnio kao Bošnjak kako možete tvrditi da ste Bošnjaci?
tehnički gledano, a koji se vladar hrvatske ikada izjasnio kao hrvat
__________________
Bump!
filecto_dilio is offline  
Old 20.01.2013., 21:52   #88
nastavak rasprave nema nikakvog smisla osim prepucavanja, a i zadnji post prije podizanja je iz sredine 2006.
žalac_1 is offline  
Old 21.01.2013., 23:23   #89
Quote:
filecto_dilio kaže: Pogledaj post
tehnički gledano, a koji se vladar hrvatske ikada izjasnio kao hrvat
krivo sam se izjasnio
ako nijedan vladar Bosne nije po nacionalnosti bio Bošnjak
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Old 21.01.2013., 23:32   #90
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
krivo sam se izjasnio
ako nijedan vladar Bosne nije po nacionalnosti bio Bošnjak
znači, nacionalnost vladara određuje nacionalnost podanika?
__________________
Bump!
filecto_dilio is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.