Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2006., 01:52   #1
Privatni podaci u formularima

Smeta li vas kad vas u formularima za posao/faks/otvaranje računa u banci (nastavi niz) pitaju za privatne podatke koji nemaju ili barem nebi trebali imati nikakve veze s tim za što ga popunjavate?

Npr. otvaram ja nedavno tekući račun u banci i jedno od polja za popuniti - bračno stanje. Helou? Ostavila sam prazno.
Pa onda recimo formulari za upis faksa/više godine na faksu pa te također pitaju za bračno stanje, nacionalnost i sl. Što će im to? Ja sam zaključila da im ne treba pa sam također ostavila neispunjeno

Za faks to i nije toliki problem (tj. nisam još čula da je netko imao problema zbog toga), ali recimo na sudu uvijek pitaju za osnovne podatke (ime, prezime, valjda godine) i onda - nacionalnost. Kakve dovraga veze ima koje je nacionalnosti netko tko je pokrao kiosk? Mislim, lopov je lopov, jelte.

Nekakav pozitivan pomak vidim u tome što su u indexima od ove godine izbacili polje "nacionalnost" (s prve strane).

Što mislite o tome - smeta li vam, ne smeta, mislite da takve stvari treba izbaciti iz upitnika, ne dira vas to uopće...?
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 08:26   #2
Ispunjavam po automatizmu... ali da mi iz principa malo ide na žifce, ide.

Pobornik sam odgovaranja policiji kod bezveznog legitimiranja na način "piše na osobnoj".
Ako ustvrde da ne piše, objasniš im da te onda to nemaju pravo pitati.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 14:51   #3
popizdim na to! šta ih boli kurac moje bračno stanje i s kim živim!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 15:42   #4
volimm ispunjavat formulare pa mi to ne predstavlja problem. oženjen - neoženjen - pa nije ni jedno ni drugo sramota ili tajna tak da mi ne padne teško potrošit pol centimetra tinte više.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 15:49   #5
Quote:
x-type kaže:
volimm ispunjavat formulare pa mi to ne predstavlja problem. oženjen - neoženjen - pa nije ni jedno ni drugo sramota ili tajna tak da mi ne padne teško potrošit pol centimetra tinte više.
A kaj da na to napiše netko pred razvodom?

Bračno stanje - u kurcu.

Previše opcija, previše...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 16:29   #6
Quote:
x-type kaže:
volimm ispunjavat formulare pa mi to ne predstavlja problem. oženjen - neoženjen - pa nije ni jedno ni drugo sramota ili tajna tak da mi ne padne teško potrošit pol centimetra tinte više.
nije stvar u sramoti ili tajni - stvar je u tome da je to moja PRIVATNA stvar i da se to NE TIČE svakoga.
zamisli da si bilotko na cesti uzme za pravo pitati te jesi li oženjen ili planiraš li djecu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 16:42   #7
nekad, u SFRJ, sam radio na poslu gdje sam obilazio razne tvornice i poduzeća i negdje su me portiri tražili osobnu
Onda smo se sjetili pa smo napisali neki formular koji smo im dali da ispunjavaju, ako žele zadržati osobnu
Bilo je jedno stotinjak pitanja, među ostalim i kakve im se ženske sviđaju, debele ili mršave, bilo je jedno pet podjela po kilaži, pa imena djece, žene, očeve majke i slično
Pretežno su bez riječi pristali da to popune
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 16:49   #8
Ma ide mi maksimalno na živce. Što koga zanima jesam udana i koje sam nacionalnosti. Mislim nije tajna, ali ne vidim kakvu bi to težinu trebalo pridavati cijeloj stvari. Još samo da uvedu pitanja tipa koje ste vjeroispovijesti, idete li redovno u crkvu, u kavim ste odnosima s roditeljima, jeste seksualno aktivni itd. To mi ide u isti rang s ovim gore.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 19:37   #9
nije pošteno, i to ne bi smjeli pitat
ja sam jučer ispunio obrazac za carnet, i ni više ni manje morao sam im dati svoj jmbg
što će carnetu moj jmbg?
sjeverni vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.