Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2013., 01:44   #201
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Tko, noge?



sorry. Prošetaj do nekog kozmetičkog salona, objasni situaciju, pokaži noge i dogovori se što je najbolje za početak.
a dajjj

meni nije jasno kako netko ne zna kako se obrijat.. ja sam pocela u 7, 8 osnovne... to je neko vrijeme kad su sve "curice" pocele sa sminkanjem i slicnim pizdarijama i kad ti je postalo neugodno imat dlake

ja sam jednostavno uzela britvicu i to je to. pokusala sam cupati s voskom ali sam dobila urasle dlake

ne znam zasto mi urastaju ako cupam.. ako brijem, ne urastaju
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 21:13   #202
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
mislim da sam ja prvi put u 7. ili 8. razredu i to mi nije nimalo rano, dapače čak i kasno, ne mogu se jednostavno više zamislit u takvom stanju ni kao 10-ogodišnjakinju...mislim da je tad krema bila u pitanju
Noge nisam nikada brijao, ni ruke a boga mi ni grdni kos jedino bradu brijem

Zadnjicu brijem od skoro jer od tog zbuna tamo pozadi nista nije htelo da izadje

Oprostite dame morao sam da se nasalim, bilo je jace od mene.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 23:32   #203
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Noge nisam nikada brijao, ni ruke a boga mi ni grdni kos jedino bradu brijem

Zadnjicu brijem od skoro jer od tog zbuna tamo pozadi nista nije htelo da izadje

Oprostite dame morao sam da se nasalim, bilo je jace od mene.
ovdje opaka rasprava, a ti tako
treba se pomoć curi u nevolji u kritičnom razdoblju grupnog pritiska
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 23:34   #204
Prvi put sam obrijala noge u 2. razredu. Crvi u guzici mi nisu dali mira i morala sam probati tu maminu britvicu. Od tog prokletog dana se borim sa tvrdim, crnim čekinjama.
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 00:26   #205
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Prvi put sam obrijala noge u 2. razredu. Crvi u guzici mi nisu dali mira i morala sam probati tu maminu britvicu. Od tog prokletog dana se borim sa tvrdim, crnim čekinjama.
ja zato i kažem, britvica je kratkoročno super, bar u početku, ali kad ti očvrsnu dlake postaje noćna mora.
__________________
Oh for God's sake (x)
florescentia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 00:27   #206
Jebte dileme.
Sa 13, 16 ili 20.

Vecina se pocne brijati kad odlakavi dovoljno da na plazi izaziva opcu buljotku, zgrazanje i gadljivo podrugljive poglede.

Ja sam odlakavila rano i obilato.
A tako sam se i brijala.


Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post

Zadnjicu brijem od skoro jer od tog zbuna tamo pozadi nista nije htelo da izadje
Reka bi moj frend "zaplete ti se u dlake pa ti brisi".
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 00:29   #207
Quote:
florescentia kaže: Pogledaj post
ja zato i kažem, britvica je kratkoročno super, bar u početku, ali kad ti očvrsnu dlake postaje noćna mora.

Meni brijanje i surenje izadu na isto.
Ne vidim bas nikakvu razliku.

Uvik podjednako sumovita.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 00:36   #208
da je istina da britvica utječe na debljinu dlaka, sad bi hodala okolo s dlakama debljine olovke

dlake mogu naizgled izgledat deblje, jer kad narastu nakon prvog brijanja, više im vrh nije "zašiljen"
a to što se s vremenom počne više dlakavit, to je jednostavno normalno, sumnjam da ima ikakve veze s brijanjem
__________________
"Ja jesam produkt ove civilizacije, ali ne i njezin sljedbenik." I.Č.
stupified is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 01:35   #209
Quote:
stupified kaže: Pogledaj post
da je istina da britvica utječe na debljinu dlaka, sad bi hodala okolo s dlakama debljine olovke

dlake mogu naizgled izgledat deblje, jer kad narastu nakon prvog brijanja, više im vrh nije "zašiljen"
a to što se s vremenom počne više dlakavit, to je jednostavno normalno, sumnjam da ima ikakve veze s brijanjem
Ma evo, ja stvarno ne vidim neku razliku.
Prije sam se brijala, sad se surim i to najvise iz razloga sto sam cupanjem dulje bezdlakava.

Imam podjednako dlakavu tetu koja se oduvik brijala po nogama.
I sa vrimenom nestale njoj dlake istim tempm ka i mojoj materi koja ih je oduvik cupala.
Tako da je to u biti vezano za dob.
I za genetiku.

Brijanjem dlake eventualno mogu postati zamjetnije do odredenog stupnja, ali ne postaju od paperja cekinje, niti dlake zbog brijanja postaju gusce.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 03:48   #210
Ček malo.
Surenje = šurenje = jel to ono kad se svinji skidaju dlake, pa se pofuri s kipućom vodom?
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 04:31   #211
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Ček malo.
Surenje = šurenje = jel to ono kad se svinji skidaju dlake, pa se pofuri s kipućom vodom?
I svinjcetu sa kipucom vodom ode dlaka sa korjenom.

Stvarno ne bi znala detalje jer mrzim svinjokolju i nikad joj nisam prisustvovala.

Ali covik se ne more posuriti kipucom vodom, osim ako ne zeli zaraditi opekline treceg stupnja.

Tako da se kod nas za ljudsko cupanje dlake kaze surenje.
Ono sa voskom ili masinicom cupkalicom.

Inace su se stare zene u nas obracunavale sa dlakama tako da su rukama ili nogama brzo prolazile kroz vatru.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 11:53   #212
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Prvi put sam obrijala noge u 2. razredu. Crvi u guzici mi nisu dali mira i morala sam probati tu maminu britvicu. Od tog prokletog dana se borim sa tvrdim, crnim čekinjama.
je, i svim muskarcima koji briju glavu kosa kasnije raste kao luda

budimo realni
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 12:01   #213
Ja sam ih počela brijat negdje pred kraj srednje. : ćosava:
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 14:55   #214
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
...
Inace su se stare zene u nas obracunavale sa dlakama tako da su rukama ili nogama brzo prolazile kroz vatru.
jao


Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
je, i svim muskarcima koji briju glavu kosa kasnije raste kao luda

budimo realni
tko zna, možda bi uistinu bila gušća kad bi je pustili da raste
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 21:04   #215
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Reka bi moj frend "zaplete ti se u dlake pa ti brisi".
Kad sra*e zapadne u gusto granje

Ume to da bude gadno ne moz' pridjes do "atomskog" otvora da uklonis "coko-preliv"
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 17:59   #216
Quote:
stupified kaže: Pogledaj post
da je istina da britvica utječe na debljinu dlaka, sad bi hodala okolo s dlakama debljine olovke

dlake mogu naizgled izgledat deblje, jer kad narastu nakon prvog brijanja, više im vrh nije "zašiljen"
a to što se s vremenom počne više dlakavit, to je jednostavno normalno, sumnjam da ima ikakve veze s brijanjem
ja čak počinjem sumnjati da i ima. moja stara na nogama (45+ godina, neću baš u detalje ) ima na nogama tri dlake i brije se jednom u dva tjedna. kad pocrni čak se ni te tri dlake ne vide, al sad se navikla na to da se obrije pa ono.
kad je bila mlađa (sedamdesete i osamdesete ) brijanje uopće nije bilo popularno tako da se ona prvi puta obrijala sa 25 kad je prvi puta išla na more. i nakon toga se opet neko vrijeme nije brijala jer ne nosi kratko i bilo je takvo doba da nikog nije bolio kurac jel ona ima ili nema dlake na nogama .
s druge strane ispod ruku se brije otkad je krenula u srednju (13 god) i tu smo jednake.

ja se brijem od trinaeste godine i imam "mali busen" na nogama.
da želim da mi noge uvijek budu sasvim glatke (bez milimetra dlaka) morala bi se brijati svako jutro, jer meni od jednog popodneva (čitah da ne valja na sunce čim se obriješ, pa je bolje to obaviti dan ranije) do sutra ujutro već izraste dovoljno da se osjeti pod rukom (na oko se hvala Bogu ne vidi). prosječno se brijem, po ljeti, svaka 3 dana jer duže ne mogu izdržat. mislim mogu ako ću nosit traperice
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 19:24   #217
Quote:
Velma kaže: Pogledaj post
što, epilator? ma epilator je zakon i ak nemaš prejak korijen, niš ni ne boli (o nogama pričam, bikini zona i pazusi are off limits)
JA si sve skidam s epilatorom. I baš mi je dobro!

Nego, ja sam prvi put skidala dlake s nekih 13 godina. Mislim između 7 i 8. razreda osnovne. I sjećam se da to nije baš bilo skroz uobičajeno, ali isto se sjećam da smo se rugali nekim curama koje su još uvijek bile dlakave. Zapravo, nije problem da su još uvijek bile dlakave nego su fakat imale crne velike neuredne dlake. Tako da.. kako je već rečeno sto puta, kad se vide da izgleda neuredno, treba ih maknut!
Green Jade is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 19:27   #218
Brijanje ne utječe na jači rast dlaka. Mislim da je stvar u tome da se dlaka prereže pod nekim kutom i tako to pa izgleda deblje. Osim toga, zar nije logično da ako čupaš dlake one ne rastu istovremeno? I imamo neke jače, duže, neke slabije i kraće dlake tako da je normalno da ti se nakon depilacije čini da si manje dlakava.
Ja sam se godinama brijala, uključujući i prvi put, i ne vidim ama baš nikakve posljedice toga.
Green Jade is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 00:03   #219
Ja se brijem od 7. razreda i nisu mi dlake od toga ništa deblje, jednako su svijetle i tanke kao i onda. Trenutno sam na britvici, epilator mi je bio totalni promašaj, kao i depilacijske kreme i trake s voskom. Posljednju nadu polazem u šećernu pastu, dok skupim hrabrosti za ful tretman u kozmetičkom, dopi*dilo mi je brijati se svaki drugi dan.
__________________
What's goin' on?
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 12:14   #220
Ja sam nedavno opekla zgodnu površinu kože i sve dlake su još uvijek na mjestu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.