Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2015., 07:40   #81
Mozes i jeftinije dobit granit , ali ima razlog zasto se ne stavlja na stubista .
Ja pisem za kvalitetno postavljena gazista , ne razumijem , mislis da je puno ?
vjekobbd is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 10:18   #82
Treba mi jasen. U stanu su prije bila bukvina. Znaci, trazim puno drvo. Za jasen sam dobila ponudu od zg parketara ali ovo sto s njim dozivljavam i sto sam danas dozivjela uopce ne znam kako prokomentirati...

Zato sad trazim nekog drugog samo da izbjegnem prvog jer je iz svega ocito da ga jebe ego i da je apsolutno neodgovoran i bahat

Moze preporuka nekog tko radi gazista u zg?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 12:43   #83
Vanjske stepenice

Sad na proljece trebam raditi vanjske stepenice,jer su plocice sve vec otisle,i sad kako je zima dosta njih je otpalo usljed smrzavanja.
Stepenice su podlozne svim vremenskim utjecajima(kisa,snijeg,led,mraz,sunce) tako da mi sada treba neki materijal koji ce sve ovo moci trpjeti,a neznam sam sta da stavim. Plocice nevidim kao dugorocno rjesenje?

Mramor,granit,nekakav kamen? Molim savjet sta i kako.
somersby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 11:13   #84
Neznam zasto dajete pogresne informacije?
Hrast bukva brest i jasen su srednje tvrdo drvo(Poprečna tvrdoća (N/mm2)=od 50,1 do 65,skoro identicne karakteristike.
Grab i bagrem spadaju u tvrdo drvo,(Poprečna tvrdoća (N/mm2)=od 65,1 do 100.
Vrlo meko drvo je Bjeli bor, smreka, jela, topola, lipa, vrba,(Poprečna tvrdoća (N/mm2)= 35
pa neka svako stvori svoju sliku o drvetu na osnovu tih informacije.
Osobni utisak,prosle godine sam kcerki radio od jasena,mislim da je veca gustoca od hrasta.
pozdrav


Quote:
vjekobbd kaže: Pogledaj post
Gazista za stepenice , mozes od bilo cega napraviti samo koliko trajno i kvlitetno zelis da bude je pitanje
Bukva - ok i najcesce rijesenje zbog cijene
- problem je ako kupujes gotova gazista u tipa bauhaus jel nikada neznas kakav je spoj , dali je dobro primio .
- jeftinija gazista , koja mozes sama odradit uz malo volje i znanja ( kupis ploce i das stolaru da ti ih iskroji i obradi .te ih sama polakiras ako imas di )
Cijena od 250 do 350 kn gaziste
Ova gazista od iverala i jele smreke sa furnirom zaboravi .premekan materijal za stalno koristenje . Nemoj zaboravit da ces stalno hodat po njima te ce se koji put koji kamencic zagubit u cipelama .onda ces nAkon god dana imat vidljiva ostecenja koja ces jedino rijesiti skidanjem ponovnim brusenjem i lakiranjem

Hrast - najkvalitetnije drvo s nasih prostora za gazista ( cvrst , guste građe i teksture ) otporan na habanje i ostecenja . Cijena gazista od 350 kn do 550 kn ovisno o klasi materijala . ( navodim cijene u mojoj okolici )

Jasen nebih komentiro jel nisam nikada radio gazista od njega tako da ...
infofreeak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 21:24   #85
Ja sam iznio svoje misljenje , koje i dalje zastupam .
Pardon ako sam unio neku pomutnju .
vjekobbd is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 02:49   #86
Može neka friška preporuka za drvena gazišta sa frontama - čim jeftinije moguće
Imamo 15 jednakih 100x30cm i fronti visine 17cm i 2 nepravilnog obika (u koso)...
Koliko stolari obično uzimaju po gazištu za obradu ako im se da materijal? I da, netrebamo ogradu ide od zida do zida. Hvala.
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 19:06   #87
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
Može neka friška preporuka za drvena gazišta sa frontama - čim jeftinije moguće
Imamo 15 jednakih 100x30cm i fronti visine 17cm i 2 nepravilnog obika (u koso)...
Koliko stolari obično uzimaju po gazištu za obradu ako im se da materijal? I da, netrebamo ogradu ide od zida do zida. Hvala.
ja bi ti napisao , ali se bojim bana, (ali trebaš rukohvat?)
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 08:13   #88
Imam problema s gazištima koja trebaju ići u parket kakav je i u stanu (javor) i to samo gazišta bez čela. Parketar mi je rekao da to treba napraviti stolar, da to nije parketarski posao (lijepljenje parketa na šperploču, lakiranje, montiranje pur pjenom). Stolar kaže da je to parketarski posao. Ja osobno mislim da bi stolar trebao prema gazištima prirediti šperploču i rundirati rubne parkete, a parketar složiti/zalijepiti i polakirati gotova gazišta koja stolar montira. Kako to izvesti?
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 16:57   #89
mislim da će se dogovoriti ali kažem :" svaki prelazak iz horizontale u kosinu treba biti naznačen bilo drugim materijalom ili bojom to je vidljivo iz opreme građevinskih nacrta uobičajenog priručnika za tehničko crtanje, dakle moj je odgovor - stolar koji izvodi kosinu a parketar mora ujednačiti eventualne denivelacije
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 20:30   #90
Stvar je u tome što meni u konačnici adaptaciju ne izvodi jedna firma po principu ključ u ruke, a tih stepenica se očito nitko ne želi primiti. A ja ne odustajem od gazišta iste boje, materijala i stila slaganja kao što su predsoblje i podest.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 21:14   #91
dakle, ponavljam "sva gazišta moraju biti iste boje ili istog tipa" dakle neka stolar napravi stepenište po zadanim visinama, a parketar će se prilagoditi prema gazištu
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 07:53   #92
To su već postojeće klasične stepenice na kojima su bile pločice. Nakon skidanja će zidar popraviti oštećenja i sve ih dovesti na istu dimenziju. E tu je sada posao za stolara koji treba iskrojit šperploču. A ja nigdje ne mogu naći stolara koji to radi. Jedan kojeg mi je preporučio parketar i koji je to već radio kaže da će me nazvat za par minuta, pa ja čekam par dana i opet zovem njega i to mi je već blesavo. Kako će raditi kad ne može niti ponudu dati.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 11:45   #93
Ja bi tija stavit gazišta od emajliranog kaljenog stakla debljine 12 mm. Skale će bit armiranobetonske. Zanima me moram li stavit kakvu podlogu na beton ili je dovoljno samo lipilo s kojim ću zalipit sttakleno gaziište za beton?
stdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 16:01   #94
Ako netko ima preporuku za stolara za gazišta, po mogućnosti Slavonija, može i na pp. Ne zanima me ekskluziva nego što povoljnije a da nije neki drlog.
kizoos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2023., 08:46   #95
Drvena gazišta na metalnu konstrukciju

Pozdrav svima,

Željezne konzole (sklopljene iz željeznih četvrtastih 4x4 cm profila) treba obložiti hrastovim gazištima. Čela se ne rade. Na konzolama postoje rupe i upusti za vijke.
Kako montirati gazište na ofarbanu konstrukciju?
Vijak od ispod nije problem što se tiče izgleda.
Vijak, pur pjena, silikon? Treba li nešto staviti između željeza i drveta?

Hvala!
strujko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2023., 11:36   #96
Quote:
strujko kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Željezne konzole (sklopljene iz željeznih četvrtastih 4x4 cm profila) treba obložiti hrastovim gazištima. Čela se ne rade. Na konzolama postoje rupe i upusti za vijke.
Kako montirati gazište na ofarbanu konstrukciju?
Vijak od ispod nije problem što se tiče izgleda.
Vijak, pur pjena, silikon? Treba li nešto staviti između željeza i drveta?

Hvala!
Ako je željezna konstrukcija ravna tj. da kada drveno gazište nalegne da nema nikavih ljuljanja i slično onda je dosta vijak.
malilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2023., 10:16   #97
Ravna je, još me neke stvari brinu. "Običan" iver vijak ne bi smio ići kroz željezo u hrast, jer ga taninska kiselina iz hrasta nagriza, a hrast crni.
Treba ići inox vijak ili specijalni vijci koje prodaju kao SPARIBO. Druga stvar je, što staviti između bojane željezne podkonstrukcije i hrasta, kako to ne bi škripalo nakon nekog vremena?
strujko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2023., 07:40   #98
Quote:
strujko kaže: Pogledaj post
Ravna je, još me neke stvari brinu. "Običan" iver vijak ne bi smio ići kroz željezo u hrast, jer ga taninska kiselina iz hrasta nagriza, a hrast crni.
Treba ići inox vijak ili specijalni vijci koje prodaju kao SPARIBO. Druga stvar je, što staviti između bojane željezne podkonstrukcije i hrasta, kako to ne bi škripalo nakon nekog vremena?
Uzmi A2 vijke. ako staviš nešto tvrdo onda imaš istu situaciju kao i sada.
ako staviš nešto mekše može ti prije doći do uvijanja.
Pitanje je gdje se to drvo nalazilo prije rezanja i montaže. Ako je bilo u hladnim prostorijama može nakon nekog vremena doći do lagane deformacije.
Ako je gazište dovoljno debelo i dobro učvršćeno ne bi trebalo biti nekih većih problema.
malilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2023., 14:41   #99
Ako netko ima preporuku za stolara za gazišta. Zagreb. Može na PP
ibojanic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:54.