Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2010., 20:05   #81
Imam jedno pitanje vezano za stezanja maternic pa ako netko ima slično iskustvo molim da ga sa mnom podijeli.Rodila sam prije 9 tjedana, krvarenje i čišćenje prestalo sa negdje 20 dana, uzv i pregled napravljeni sa 6 tjedana i sve bilo ok. maternica se još tada nije vratila na staro. niusam dobila mengu još, dojim, šivana sam izvana i izunutra i to dosta. Vanjske šavove još ponekad osjetim kao lagano zatezanje ali samo u određenoj pozi. zadnja dva dana su mi se pojavili neki grčevi koje osjećam kao menstruacijsku bol. zar je moguće da se maternnica još nije vratila u staro stanje? inače papa uzet sa 6 tjedana je upala i ascus.
__________________
28.3. L. <3
suntzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 00:23   #82
Hm neznam što bi rekla na ovo...
Što se točno nije vratilo? Maternica je još veća nego bi trebala biti ili...?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2010., 14:31   #83
Quote:
suntzu kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje vezano za stezanja maternic pa ako netko ima slično iskustvo molim da ga sa mnom podijeli.Rodila sam prije 9 tjedana, krvarenje i čišćenje prestalo sa negdje 20 dana, uzv i pregled napravljeni sa 6 tjedana i sve bilo ok. maternica se još tada nije vratila na staro. niusam dobila mengu još, dojim, šivana sam izvana i izunutra i to dosta. Vanjske šavove još ponekad osjetim kao lagano zatezanje ali samo u određenoj pozi. zadnja dva dana su mi se pojavili neki grčevi koje osjećam kao menstruacijsku bol. zar je moguće da se maternnica još nije vratila u staro stanje? inače papa uzet sa 6 tjedana je upala i ascus.
Mislim da se ne trebaš još zabrinjavat što se tiće vračanja maternice u ovo sa upalom neću ulazit....Ja sam krvarila 8 tj...Došla sam na pregled sa 6 tj i pošto sam još krvarila doktor mi je dao tablete za stezanje maternice ( nije smio injekciju jer sam dojila), a i tablete sam smjela samo mislim dva dana uzimat...krvarenje mi je stalo ali nakon 7 dana opet sam počela krvarit...zvala doktora i rekao da opet popijem tablete ali samo jedan dan i ako ne stane da obavezno dođem (hvala Bogu stalo)...Nakon dva mj. sam došla ponovno na pregled i papu i sve je bilo na svom mjestu... i cerviks i maternica...
Hely is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 17:11   #84
Rodila sam prije 15 dana i danas primjetim na ulosku neku bas nakupinu krvi u komadima vecima,ne znam s cim usporedit, jel to normalno????Prije toga sam bas dugo sjedila na šlauhu...
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 20:37   #85
to je nromalno..zove se lohije, maternica se čisti, mogu ispadati komadi do veličine loptice za golf..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 20:40   #86
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
to je nromalno..zove se lohije, maternica se čisti, mogu ispadati komadi do veličine loptice za golf..
Ovo je bilo nes takvoga, hvala na odgovoru, ja mislila da ide samo krv...
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 22:01   #87
Bolje da izađe što treba...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 21:22   #88
Danas 28 dan nakon poroda (prvi porod, vaginalno) i jos uvijek lagnao krvarim. Nista strasno, skoro pa za dnevni ulozak, ali jos ima...nadam se da je to ok??? Par dana je vec bilo kao malo smeckasto, a sad opet neka mjesavina. Malo sam zbunjena jer sam mislila da bi do sad to vec trebalo prestati?
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 21:38   #89
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
Danas 28 dan nakon poroda (prvi porod, vaginalno) i jos uvijek lagnao krvarim. Nista strasno, skoro pa za dnevni ulozak, ali jos ima...nadam se da je to ok??? Par dana je vec bilo kao malo smeckasto, a sad opet neka mjesavina. Malo sam zbunjena jer sam mislila da bi do sad to vec trebalo prestati?
je normalno je, ne brini..ja sam krvarila oko 40 dana tj. 6/7 tjedana i isto se meni desilo. Skoro pa sam mislila da je prestalo pa se onda vratilo. Sve 5 ne brini..treba vremena da se sve to isčisti
ridikul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 21:44   #90
JA sam prvi put krvarila 30 dana..povremeno se pojačavalo krvarenje pa smanjivalo..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 11:45   #91
Meni je krvarenje četvrti dan dosta oslabilo, pa sam prešla na lolalady uloške...sad, 2tjedna od poroda jedva da nešto malo curka...nakon izdajanja bude malo više krvi, a inače u toku dana su lohije žućkaste. Konci su mi otpali 9-10dan od poroda i danas(2tjedna od poroda) me više ništa ne boli (ni kad pušen nos, ni kad idem kod Karla, ni kad sjedim )
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 16:52   #92
Imam pitanje. Krvarila sam 6 tjedana nakon poroda. Onda je stalo skroz. Sada, nakon 10 dana, ponovno ima nešto smeđe-crveno. Nije puno ali ima. Malo me brine jer je stvarno bilo skroz stalo.
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 17:56   #93
preforsirala si se, vjerojatno..
tako je i meni, stane skoro, ali čim jedan dan pretjeram s aktivnostima - opet počne..


ili si se
oće i nakon toga opet malo
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 19:53   #94
vidiš, ima smisla... ja procijenila da mogu biti malo aktivnija pa krenila u razne akcije. možda ipak još nisam spremna
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 21:08   #95
Mene danas baš nešto boli ,kao da rez od epizotomije i još nekako negdje unutra, povremena ali dosta česta bol...a skoro 7 dana me ništa nije bolilo i osijećala sam se super. Možda sam se preforsirala, ali opet, baš čudno i jako boli, sve razmišljam da ako nastavi i sutra, odem ranije ginekologu
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 21:25   #96
Otiđi,neka ti napravi UZV.
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 07:43   #97
Ja jos uvijek lagano krvarim, za dnevni ulozak, a sutra 5 tjedana od poroda...nadam se da ce uskoro stati jer mi vec ide na zivce, a i sekira me sto nije prestalo...i da, dolje rupa mi izgleda jos poprilicno siroko...kad ce se to skupiti vise, meni to bas grozno za vidjet...
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 16:08   #98
meni je skoro 6 tjedana od poroda i jos krvarim.. kako koji dan, bude par dana skoro nista i smeckasto, pa onda 2-3 dana jace i bas svjeza krv.. onda opet par dana skoro nis.. i tako se to izmjenjuje vec nekih 2 tjedna... pun klinac mi je vise te krvi i ulozaka U petak imam 6-tjednu kontrolu.
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 19:46   #99
ja sam rodila prije 8 tjedana i prije 10 dana sam prestala krvariti i onda jučer opet onako više kao smećkasti obilni iscjedak...i malo me trbuh bolio kao pred mengu i sad ne znam šta da si mislim...bila sam na pregledu 6 tjedana nakon poroda i ginić me samo pregledao,nije radio uzv ni papu (rekao je da dođem na papu poslije prve menge )...zar se to dvoje ne radi na prvom pregledu?to mi je skroz čudno...
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 20:10   #100
Boli li nekog rez od epizotomije?
Mene bol, probada svaki out kad se malo napregnem...dignem kadicu s 2prsta vode unuta i zaboli, dignem bilo šta i boli, nosim stvari iz dućana i boli...ide mi na živce, šta me ima bolit, sutra je već mjesec dana od poroda

I boli li nekog trbuh?
Mene boli kao da imam upalu mišića, a kad nekamo žurim pa hodam brže onda me jače boli točno na jednom dijelu lijevo od pupka
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:59.