Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2009., 09:33   #441
hm, meni je baš bilo fora s jatom. 31. 12. 19h avion se vraća nakon što je ljude dovezao u istanbul na proslavu i u avionu ja, frend i dvije simpatične i nadasve zgodne djevuške. stjuard i stjuardesa nam dali brdo cuge, dofurali kazić, te smo mi fino feštali na nekoliko soma km od majčice zemlje. čak su nam uvalili i cuge kao 'da imate za posle'
jedini nedostatak je taj što nismo skuhali te dvije djevuške i ostali s njima u bg-u, nego smo ipak nastavili jurite prema domovini, ali to je već neka druga priča...
uglavnom, s jatom je bilo ok, pogotovo što je cijena karte bila daj šta daš, jer koji manijaci putuju tim smjerom na silvestrovo uvečer...
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Old 16.01.2009., 12:32   #442
izuzetaka uvek ima
miloshz is offline  
Old 17.01.2009., 21:55   #443
Trebam pomoć!
Ja i frendica bi putovale krajem travnja u Istanbul 5-6 dana..
U agencijama nude 4-5 dana za 3500 kn od toga si tamo u stvari 2 dana jer ostalo je put
E sad bi mi ako je izvedivo da nađemo avio karte za 1600 kn maximalno i neki pristojan hotel u centru do 30 eura !
Jel moguće i izvedivo? Prijedlog za dobar hotel?? Gledala sam avionske karte..hmm 270 eura najjeftinije ali direktno sva sreća.
Ne znam od kud da krenem da rezerviramo hotel..da li agencije mogu napraviti aranžman za nas cca 3500 kn za 6 dana ili da sve radimo same ?!
Hvala na info
bucek is offline  
Old 18.01.2009., 13:08   #444
Quote:
bucek kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć!
Ja i frendica bi putovale krajem travnja u Istanbul 5-6 dana..
U agencijama nude 4-5 dana za 3500 kn od toga si tamo u stvari 2 dana jer ostalo je put
E sad bi mi ako je izvedivo da nađemo avio karte za 1600 kn maximalno i neki pristojan hotel u centru do 30 eura !
Jel moguće i izvedivo? Prijedlog za dobar hotel?? Gledala sam avionske karte..hmm 270 eura najjeftinije ali direktno sva sreća.
Ne znam od kud da krenem da rezerviramo hotel..da li agencije mogu napraviti aranžman za nas cca 3500 kn za 6 dana ili da sve radimo same ?!
Hvala na info
Ma jeftinije ce vas doci ako same to sebi slozite, a uz to necete bit ovisne o grupi. e cekaj ovoga, e daj ono...
Jel bas mora biti hotel? ima u centru dosta dobrih hostela, na hostelworldu malo procackaj sigurno ces naci.
..jerry is offline  
Old 19.01.2009., 14:20   #445
Turkish airlines
znate li možda je li isto kupiti kartu preko interneta ili u njihovoj poslovnici (mislim da imaju jednu u Jurišićevoj u Zagrebu)? Tj., je li dođe ista cijena?
Ipak nisu low cost kompanija
pilgram is offline  
Old 19.01.2009., 14:24   #446
Quote:
pilgram kaže: Pogledaj post
Turkish airlines
znate li možda je li isto kupiti kartu preko interneta ili u njihovoj poslovnici (mislim da imaju jednu u Jurišićevoj u Zagrebu)? Tj., je li dođe ista cijena?
Ipak nisu low cost kompanija
Meni je nekoliko puta kada su kupovao kartu za Bkk bila jeftinija kod njih u poslovnici nego sto bi bila da sam kupio prekao neta.
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Old 19.01.2009., 14:32   #447
A da? Prije bi pomislila da će biti suprotno.
Hvala!
pilgram is offline  
Old 20.01.2009., 10:20   #448
mi se spremamo u Tursku u 8. mjesecu, na tri tjedna...zbog cijene avionskih karata smo razmišljamo o svim mogućim drugim varijantama(osim busa). Mislili smo možda vlakom do Bg pa onda avionom do Istanbula (ne znam jel to isplativo), a također dolazi u obzir i samo vlak. Ono čega se bojim je kakvi su stvarno uvjeti u tom vlaku, da li su wc-i podnošljivi, da li stvarno po ljeti griju(!?), a po zimi hlade ili su nekakvi normalni uvjeti. Frka mi je zbog djece jer su stari 11 i 4 godine. Nisam sigurna kako bi ovo manje dijete to podnijelo. Smještaj nam je osiguran (od muža sestra živi tamo već 20godina, a mi smo do sada bili tamo samo 1x). Kaj stvarno ne postoje nekakvi low cost letovi za Istanbul?...jeftinije mi je kupit 4 karte za London nego 1 za Istanbul
moody is offline  
Old 20.01.2009., 20:02   #449
Quote:
moody kaže: Pogledaj post
mi se spremamo u Tursku u 8. mjesecu, na tri tjedna...zbog cijene avionskih karata smo razmišljamo o svim mogućim drugim varijantama(osim busa). Mislili smo možda vlakom do Bg pa onda avionom do Istanbula (ne znam jel to isplativo), a također dolazi u obzir i samo vlak. Ono čega se bojim je kakvi su stvarno uvjeti u tom vlaku, da li su wc-i podnošljivi, da li stvarno po ljeti griju(!?), a po zimi hlade ili su nekakvi normalni uvjeti. Frka mi je zbog djece jer su stari 11 i 4 godine. Nisam sigurna kako bi ovo manje dijete to podnijelo. Smještaj nam je osiguran (od muža sestra živi tamo već 20godina, a mi smo do sada bili tamo samo 1x). Kaj stvarno ne postoje nekakvi low cost letovi za Istanbul?...jeftinije mi je kupit 4 karte za London nego 1 za Istanbul
ako imas decu, voz beograd-istambul izbegavaj!

uslovi? uzasni! k'o iz kusturicinih filmova, pa malo gore.

pogledajte karte iz venecije ili beca ako ste u ZG ili negde severno/zapadno.
miloshz is offline  
Old 21.01.2009., 09:13   #450
možda da probaš sa autom ići ak imaš plin?
manzzini is offline  
Old 21.01.2009., 15:53   #451
ili iz italije
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Old 21.01.2009., 16:00   #452
zavisi gde zivi u HR.. ako je u varazdinu, onda nije ni bec daleko a odande ima jeftinih karata.
miloshz is offline  
Old 21.01.2009., 18:01   #453
sa tako malom djecom nemoj nikako ići na taj put vlakom.
do bg je ok, ali poslije to zaista nije put za malu djecu
cilla is offline  
Old 21.01.2009., 18:31   #454
do BG idu hrvatski vagoni i skroz su ok... posle srpski i bugarski. e oni su koma. toliko su losi da ih ne pustaju u tursku, nego presedas u turske pred granicom. zaista ne preporucujem. do sifije samo treba 12h a isto je udaljena k'o zagreb.
miloshz is offline  
Old 21.01.2009., 18:38   #455
slažem se da je beograd-sofija, najgori dio puta

vlak je koma, iako se mogu sresti vrlo živopisni likovi koji se voze tim vlakom
ali to ipak nije doživljaj za putovanje obitelji sa klincima
a wc u tom vlaku je posebna priča, ali kad se mora .....

bolje je skupit nekako novce za avion i da onda lijepo uživati u istanbulu
cilla is offline  
Old 21.01.2009., 18:56   #456
taj put je avantura i nije za family types
miloshz is offline  
Old 22.01.2009., 09:42   #457
hvala vam svima, definitivno ste me uvjerili da ne idemo vlakom, živimo u zg pa ću vidjeti kakve sve kombinacije postoje za avion...auto nam nije na plin, a i put je dalek, dakle morali bi muž i ja voziti naizmjenice, a ja baš nisam iskusan vozač, vozim tu po gradu i oko grada, ali tako daleko, i po tko zna kakvim cestama, ne znam baš...tak sam si i zamišljala te vlakove (kao u kusturicinim filmovima), stvarno nije za djecu
ma puno vam hvala još jednom, idemo avionom pa makar morali dići kredit za karte, kad je bal...
moody is offline  
Old 22.01.2009., 09:48   #458
putevi... jedino sto valja je kroz hrvatsku i tursku... ali, veci deo [srbija i bugarska] je jako losh.

vidi karte iz beca, mozda ima jeftino nesto.
miloshz is offline  
Old 22.01.2009., 09:53   #459
put ZG-IST je nekih 1500km... znaci, koliko i do amsterdama otprilike. putevi u srbiji su uzhas, u bugarskoj nesto manje losi a u turskoj super, k'o u hrvatskoj. iako imamo predrasude da turci ludacki voze, bolje voze i tolerantniji su u saobracaju nego u srbiji, madjarskoj ili grckoj.
miloshz is offline  
Old 22.01.2009., 13:21   #460
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
put ZG-IST je nekih 1500km... znaci, koliko i do amsterdama otprilike. putevi u srbiji su uzhas, u bugarskoj nesto manje losi a u turskoj super, k'o u hrvatskoj. iako imamo predrasude da turci ludacki voze, bolje voze i tolerantniji su u saobracaju nego u srbiji, madjarskoj ili grckoj.
ti bas znas da ocrnis,zg-bg 384+bg-ist 900=1284km a ne 1500,kazes u srbiji uzas putevi,pa od granice sa hrvatskom do nisa je autoput plus do granice sa bugarskom oko 40 km obicnog puta,nije autoput kao u hrvatskoj ili nemackoj ali je u ok stanju
montgomeri is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.