Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2009., 17:22   #661
Bettyboo- Kanyon je super i ima dobre cipele, ali ja sam luda za svim shoping centrima u Istanbulu. I dobra zabava i ponuda i cijene. Kad idete u Istanbul u malu torbu spakirajte veliku i onda uživajte. Svugdje je dobro. A centri su skoro jedan do drugog.
(Jedva čekam Novu, opet idem u Istanbul).
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Old 16.09.2009., 18:46   #662
kako je sad u istanbulu obzirom na ove grozne poplave ?
lonicera is offline  
Old 16.09.2009., 19:34   #663
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
kako je sad u istanbulu obzirom na ove grozne poplave ?
Kao što to obično biva, nastradali su ruralni dijelovi grada gdje su naselja imovinski siromašnijeg stanovništva s loše izgrađenim stambenim objektima. Ja sam bila u Istanbulu upravo u vrijeme poplava i o njima saznala tako što me mama zvala na mobitel da pita jesam li živa dok sam se ja mirno šetuckala gradom. Nisam pojma imala što se događa
angelin1 is offline  
Old 16.09.2009., 20:32   #664
Pozdrav svima!
Registrirala sam se na ovaj forum upravo zato kako bi "pokupila" neke preporuke za putovanje mene i mojih prijateljica.
Nova sam,pa nisam htjela otvarati novu temu,već sam odlučila ovdje postaviti pitanje...

Ovako,naša destinacija bi bila Alanya,jedino smo se oko nje uspjele složiti...to bi nam bilo prvo putovanje van zemlje pa nas zanimaju svi mogući detalji,putovale bi preko agencije.
Tako da molim one koji su bili da nam opišu mjesto,ljude,običaje...uglavnom sve.Hvala puno!
MelindaZg is offline  
Old 17.09.2009., 08:14   #665
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
kako je sad u istanbulu obzirom na ove grozne poplave ?
Ja zivim u Azijskom dijelu grada tako da niti ja u principu nisam znala za poplave dok me od doma nisu zvali i pitali sta se desava, dapace u mo dijelu grada kisa je padala tek u naletima i jako malo. Koliko sam vidjela, i kako je netko komentirao, nastradali jesu vecinom oni siromasni dijelovi grada, iako je bilo strasno i u nekim malo boljim, ali s obzirom da nisam imala iskustva iz prve ruke ne znam detalje!

Quote:
Lady_Q kaže: Pogledaj post
Bettyboo- Kanyon je super i ima dobre cipele, ali ja sam luda za svim shoping centrima u Istanbulu. I dobra zabava i ponuda i cijene. Kad idete u Istanbul u malu torbu spakirajte veliku i onda uživajte. Svugdje je dobro. A centri su skoro jedan do drugog.
(Jedva čekam Novu, opet idem u Istanbul).
Napokon netko kao i ja ! Ja sam u misiji trenutno obilaska svih shopping centara u İstanbulu i mogu se pohvalit da mi dobro ide
A stvarno ih ima dosta!
Ovaj savjet sa velikom torbom u maloj je idealan i ja to prakticiram odavno, prvi puta kada sam dolazila ponijela sam gomilu odjece pa sam na kraju morala kupovat dodatan kofer za povratak kuci, ali sam se od tada naucila i sada nosim samo osnovno, a ostalo sa uzitkom kupujem
bettyboo is offline  
Old 23.09.2009., 22:46   #666
Help,
Kupio sam povratnu kartu iz Sarajeva nosim Turkishevu oznaku leta a stvarno letim s BH Airlinesom za 360 maraka oko 184 eur od 28.9 do 5.10 i trazim hotel za dvije odrasle osobe da nije skup . Da ne citam svih 15 stranica ima li tko kakav prijedlog ?
akcija1 is offline  
Old 17.10.2009., 15:29   #667
kako mi je drago sto ima tako puno ljudi kojima je istanbul fascinantan i predivan grad, a rijetki su oni 'joj fuj ovo, joj fuj ono'.....!
i ima ovdje svakakvih izjava koje su me sokirale kad sam ih procitala (zene ne smiju van poslije 23h??? i ne smiju raditi - jeste pomislili da im se neda), a ima i onih pametnih....a jedna je zasigurno da bi jako puno zemalja imalo sta nauciti od turaka na podrucju turizma i usluznih djelatnosti - jednako od konobara u kebabžinici i od voditelja radissona.
ja sam mislila da sam ja jedina koja je toliko ostala fascinirana tip gradom, kulturom, mirisima, okusima, ljudima....da se selim tamo, i neopisivo mi je drago kad vidim da nas ima jos s cestim boravkom na nekoj istanbulskoj adresi!

tko god ode zasigurno nece pozaliti, ali definitivno ne preporucujem 4dnevne aranzmane preko agencija...to nikako nije dosta da bi 'dozivjeli' taj grad. nego fino avionska karta, istraživačka duša i bez predrasuda...!
balböceği is offline  
Old 17.10.2009., 16:23   #668
Da i valjda si zaboravila reći 3000 hiljade evra nek se nađe...
Deniz is offline  
Old 17.10.2009., 21:52   #669
Planiram u Istanbul ići na tjedan dana - prvi tjedan veljače. Ima li smisla da ugovaram kakvo osiguranje u slučaju (ne daj Bože) bolesti jer sam čuo da je njihov zdravstveni sustav jako loš. Kakvo vrijeme mogu očekivati?
Ne idem u sklopu nikakvog turističkog aranžmana koje nude naše turističke agencije pa me zanima kako da odem na razgledavanja brodom i sl. turističke ture i hoće li se biti potrebno čak i za kupnju karata za takve izlete cjenkati?
hrc54 is offline  
Old 18.10.2009., 12:20   #670
ma ne treba bas 3000 hiljade. ja sam znala 'prezivjeti' po dva mjeseca s 500eura....valjda ovisi o osobi. sada vise ne mogu!
uglavnom...ja sam ona koja bih dala sve za putovanja, pogotovo u tursku...i odricanje mi uopce nije bilo problem. novci se skupe lako, ako je covjek razuman (i ako stvarno nije u nekoj teskoj financijskoj situaciji). rad, stednja, malo odricanja....moj recept. cak vam i putovanje odmah bude draze i vise ga cijenite kad znate kako ste si ga priustili.

hrc-ja vec dugo putujem u tursku, i sto je pomalo neodgovorno...nikad si nisam uplacivala osiguranje. ali to je prije svega jer vjerujem sebi (ne vozim ko manijak, kazem taxistu da uspori, pazljiva sam kao pjesak u prometu...), a i turskom zdravstvu. ako te uhvate tegobe poput prehlade, temperature, proljeva, mucnina (to su najcesce)...uvijek mozes otici u apoteku (eczane) i ima ih na svakom cosku (samo sto vecinom ne rade nedjeljom, za razliku od svega ostalog), opisati im tegobu i kupis lijekove koje bi ti i doktor dao. i lijekovi nisu skupi. strepsils je 20kn kutija, ibrupofen od 400mg 8 kn, toplomjer 10kn i tak. za ostalo se cuvas i pazis, ne trcis prek crvenog, ne stojis blizu metroa i sve ono kaj su te mama i tata ucili o prometu.
hladno ti je u to doba...i to jako. zna i puhati i to jakoooo...brrrr! pogotovo ak ides na turu po bosporu brodom...tri veste i dobra jakna, strample, licke carape....!
prije odlaska obavezno si kupi vodic, ili kartu grada. to je sve sto ti treba. vazne i zanimljive lokacije su sve da mozes pjesice od jedne do druge. cak i ako je neka malo dalje...isplati se pjeseciti.
balböceği is offline  
Old 18.10.2009., 19:09   #671
U Turskoj imaš bolnice koje rade po licenci kao John Hopkins ili Medical Park koje pružaju visoki stupanj usluge, preporuča se uzeti putno osiguranje npr. Coris. Platiti ćeš zanemariv iznos za npr 7 dana, mene dođe mjesečno osiguranje cca. 300 kn.
fudooduf is offline  
Old 19.10.2009., 12:14   #672
balböceği - ma ne brinu mene te sitne bolesti, natrpat ću si različite lijekove u torbicu. pokušat ću pažljiv bit. ;-) mene više brine šta ako pojedem nešto pa se ustanovi da sam alergičan na to ili da dobim proljev i sl. tegobe
fudooduf - molim te reci mi detalje, kako i gdje da ugovorim tako nešto, po kojoj cijeni?

kolki džeparac da si ponesem za tjedan dana, s naglaskom da ću se tamo nać s curom.
gdje da držim svoje vrijedne stvari (novčanik, putovnica i sl.)? imam jednu malu tanku torbicu koja ide oko pasa, ispod majice, ali to mi može poslužiti samo za putovnicu, pošto u novčaniku ipak trebam imat nešto gotovine! čuo sam nešto o torbicama preko ramena i sl.?
osobna mi ističe u prvom mjesecu, da li je trebam izraditi radi putovanja u Tursku ili mi je dovoljna putovnica?
hrc54 is offline  
Old 19.10.2009., 15:42   #673
Putno osiguranje možeš ugovoriti online na https://www.coris.hr/FramesSimple.asp?pg=FirstPage.asp ili direktno u poslovnicu.
Ja sam u Istanbulu skoro godinu dana i dosad nisma imao problema s krađama.
fudooduf is offline  
Old 19.10.2009., 21:40   #674
putovnicu kopiraj i nosi kopiju sa sobom, a nju ostavi u sefu u hotelu

to ti je savjet iz konzulata u istanbulu.
a sad pogađaj koja je bila potreba posjetiti hr konzulat?
cilla is offline  
Old 19.10.2009., 22:17   #675
hrc...ak mislis da si boležljiv slusaj fudu....! nemam previse bolesnickih iskustava.
ja sam u ist. 4 godine i jos me nitko nije pokrao, osim kad sam na naplatnim kucicama dala 50TL misleci da je 5 TL, pa mi lik nije vratio kusur, ali to sam ja kriva kad su ful slicne ove nove novcanice (od 5 i 50)...i uvijek omnia mea mecum porto... pazis na stvari i to je to.
ne smatram da je ovaj savjet s kopijom putovnice idealno rjesenje...ja je radije nosim sa sobom jer su me vec par puta legitimirali...i kad sam im rekla da nemam putovnicu nego kopiju...pitali su me otkad je kopija vazeci dokument...? i nije bas ugodno. to s kopijom su mi također kao i cilli savjetovali u konzulatu...bolje njima dat kopiju u konzulatu, pa zlu netrebalo.

a za džeparac....ovisi o tebi? kakva si osoba? po tome cu ti odvagnuti? volis pit kavu ili caj, ili jackie? papat kebab i cufte ili salatu od hobotnice i nojeva jaja? volis li izlaziti po klubovima, shoppingirat, ic u razgledavanja i tak to...?

cilla...ostala bez putovnice? beeeeed....kak to?
balböceği is offline  
Old 19.10.2009., 22:38   #676
ne razumijem zašto bih trebala davati kopiju putovnice u konzulatu?

ja ne bi niti išla u konzulat da nisam bila pokradena, i to hodajući po cesti,
i ne bi ostala bez putovnice da ju nisam imala sa sobom.

i zato je savjet u konzulatu i bio da sa sobom treba nositi kopiju putovnice, a nju ostaviti u hotelu u sefu na sigurnom. da sam tako postupila puno jednostavnije bi se vratila kući.

ali unatoč tome što je moj put u istanbul vrlo ružno završio, grad je prekrasan i treba ga vidjeti.
i svakom ga preporučujem. ali dodatni oprez ne škodi
cilla is offline  
Old 20.10.2009., 00:00   #677
ima koristi od toga... konkretno ne u slucaju kad ostanes bez originala...

no dobro... svako po svojim iskustvima...meni definitivno nije bilo ugodno ic u zandarmeriju u 5 ujutro objasnjavati zasto ne nosim putovnicu, tko sam, otkud sam i zasto sam tu, a tebi nije bilo ugodno ostati bez nje.
mozda bolje da je ostavi u hotelu, vas turiste nece nitko gnjavit ak budete dobri.
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 22.10.2009., 15:51   #678
Možete li mi savjetovati o džeparcu potrebnom za tjedan dana (za 2 osobe) u slučaju da ne planiram ništa posebno kupovat, osim obroka 3 put dnevno, boce vode (kolko stoji pola litre flaširane vode?) i platiti ulaznice za muzeje i izlete? Kolku je napojnicu uljudno dat konobaru?
hrc54 is offline  
Old 22.10.2009., 16:31   #679
pola litre vode kod prodavača na ulici je 0.50 lira ili 1.6 kn
fudooduf is offline  
Old 22.10.2009., 17:04   #680
hm...ja cu ti dati neke cijene za koje znam...za ulaznice u muzeje i sl. ne mogu ti dati konkretne cijene, jer sam ja davno isla, ali neke 'zivotno vazne informacije' da.
lira (TL) je izmedju 3,5 i 4 kn
za prijevoz ti treba oko 5 TL po danu za osobu. jedna voznja je 1.40TL (znaci tramvaj, bus, brod, metro). znaci 40ak kuna po danu za prijevoz. taxiji su jeftini, ali covjek se prevari. meni bolji gradski prijevoz, tocan je i ima relacija na bacanje. uostalom...manje vise sve zanimljivo mozes proci pjesice i nece ti biti zao.
voda je kako je fudo rekao, 50 kurusa ali ne na svakoj ulici. u turistickim dijelovima ili kada su neke velike prometne guzve i cepovi vole skuplje naplatiti, pa bolje kupi u trgovinici za 50ak kurusa i ubaci u torbu.
nadam se da se ne hranis u mcdonaldsu; ali evo meniji su ti po 9 lira.
inace pristojan dorucak u malim restorancicima (ali ne u guzvastim turistickim dijelovima) su od 5-10lira, posten rucak 10-15TL, a za veceru uvijek mozes popapati mokri hamburger na taksimu (islak hamburher), doner, lahmacun i tak to za najvise 5 lira (u sve cijene sam ti uracunala i pice). i po osobi sam ti navela.
kava vani ti je od 3 - 8TL, piva 5 -15 (ista kolicina, npr. 0.5L samo ovisi o mjestu), nargile oko 15 - 20 TL.

wc ti se negdje placa po 50 kurusa.
tura bosporom, bez vodiča, samo se ukrcas na brod, sjedes i gledas na sve strane (preporucujem) je 15 TL, traje oko sat vremena. imas sa kvarta eminonu i uskudar. ne zna gdje jos.
obavezno odi gledat i slusat mehter mars u vojnom muzeju, u vrtu. besplatno je a noge ce ti se odrezati. samo se raspitaj koji je tocno danom (mislim svakim osim utorka oko 2 ili 3 popodne).
pitaj ak ti jos sta padne na pamet. meni trenutno ne pada.
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.