Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2014., 02:30   #221
Da li mi mozete molim vas objasniti sljedece: naime bila sam zavrsila drugu godinu i ostala su mi tri predmeta jos za dati i nakon toga sam upisala trecu ali nisam dolazila na predavanja zbog odredenih okolnosti..i naravno nisam nista dala od predmeta...Sad bi ponovo upisala trecu i normalno nastavila studirati...kako sada ide sa placanjem ( jel moram samo ta tri predmeta platiti sa druge god. ili cijelu godinu jer je ovo cisti pad..ili kak) i jel mogu uopce upisati?
Pliz pomagajte :/
artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 02:55   #222
Zovnite si referadu svi vi. Neka pravila vrijede od faksa do faksa.
Quote:
elnino3 kaže: Pogledaj post
evo ovako,kakvo je trenutno stanje sto se tice toga ako padnem 8 puta(+ onaj 9 ako mi omoguce) isti predmet? gubim potpuno pravo studiranja na tom fakultetu ili?
Mislim da da, gube se prava.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 07:53   #223
Quote:
artist*angie* kaže: Pogledaj post
Da li mi mozete molim vas objasniti sljedece: naime bila sam zavrsila drugu godinu i ostala su mi tri predmeta jos za dati i nakon toga sam upisala trecu ali nisam dolazila na predavanja zbog odredenih okolnosti..i naravno nisam nista dala od predmeta...Sad bi ponovo upisala trecu i normalno nastavila studirati...kako sada ide sa placanjem ( jel moram samo ta tri predmeta platiti sa druge god. ili cijelu godinu jer je ovo cisti pad..ili kak) i jel mogu uopce upisati?
Pliz pomagajte :/
Ako si pala sve kolegije, moraš upisati opet te kolegije i platiti cijelu školarinu. Ako si pala nekoliko kolegija, onda samo te bodove.

Nazovi referadu i pitaj, nije na svakom fakultetu isto pravilo.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 10:45   #224
Zanima me kako se izađe iz parcijale? prva sam godina i nesretnim spletom okolnosti cu zavrsiti na parcijali pa me zanima kako izadem iz nje? prvenstveno me zanima zbog studentskog doma, jel mi bolje past cijelu godinu namjerno pa imam 1 zaostajanje, jer mi je netko rekao da ce mi trebat 2-3 godine da izadem iz parcijale, a svaka parcijala je zaostajanje.

Nigdje nisam nasao konkretan odgovor, pa ako netko zna ili ima iskustva s tim, bio bi zahvalan da mi objasni.
cauchy21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 10:51   #225
Quote:
Urbanna kaže: Pogledaj post
Ako si pala sve kolegije, moraš upisati opet te kolegije i platiti cijelu školarinu. Ako si pala nekoliko kolegija, onda samo te bodove.

Nazovi referadu i pitaj, nije na svakom fakultetu isto pravilo.
Ma nisam nista davala s trece,tako da zelim cijelu upisati. A zene u referadi mi vise odmognu nego sto pomognu zato sam bas htjela nekoga pitati na forumu ako ista zna )
artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 00:09   #226
Hej!
Imam jedno pitanjce...
Dakle,u referadi nisam nista saznala,tete su u nedoumici,kažu pričekam ovog,onog,ali da ja pitam Vas pametnije: prošle akademske godine upisala sam prvu godinu na Šumarskom fak. U toj godini nisam ostvarila min. 30 ECTS-a. Upisala sam pad i krenula ispočetka. Nešto uspješnije,no ne dovoljno. Zasad imam ostvarenih 23 ECTS-a,s time da još imam riješiti dva,tri ispita. Zanima me trebam li skupiti 30 ili 35 ECTS-a kako bih upisala parcijalu prve,odnosno druge godine? Negdje čujem 30,negdje 35. Tete u referadi mi ne znaju pomoći,a voljela bih znati što me čeka.
MM1905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 23:50   #227
Quote:
bubbly* kaže: Pogledaj post
Ako sam npr. ove godine upisala ukupno 50 ectsa, a položila 45, da li se plaća onda tih 5 ectsa ili je izbjegnuto plaćanje samo ako se upiše cijela godina pa se nije položilo tih 5 koje onda ministarstvo plaća?
Ovo i mene zanima...
Hunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 22:39   #228
ako se upiše pad godine (ne mislim na parcijalu), treba li se opet ići na sva predavanja ili ne?
jer imam potpise iz svih kolegija

Također me zanima, sada imam 22 ects-a. Ako upišem pad, i u toj godini položim preostalih 38 ects-boda, upisujem li drugu godinu bez ikakvog plaćanja?

Ili, ako se dogodi situacija da položim još 25ects-a, upisujem 2.godinu ali samo nadoplaćujem preostalih 15ects boda? (uvjet za upis druge godine je min. 45 ects)Konkretno me zanima hoću lu biti oslobođena plaćanja cijele participacije
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 15:25   #229
Molim vas, pomagajte! Šta sad? konkretno za PMF, ako netko zna

Dakle, u ovoj godini nisam skupila 30 bodova nego dvadeset i nešto. Znam da se plaća cijela školarina. Sad me zanima da li ja upisujem ponovo samo kolegije koje prenosim i da li mogu upisati neke dodatne kolegije? I ako položim sve što mi je ostalo, koliko plaćam sljedeću godinu?
Tutka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 16:04   #230
Paricijala ili pad?

Pozdrav, studiram u rijeci i u dvije godine sam skupio 73,5 ects boda. U prvoj sam imao 37 a na drugoj sam očistio prvu ali s druge sam skupio samo 13,5 bodova. Zanima me da li sada trebam platiti cijelu drugu godinu ili samo predmete koje sam pao? Hvala
Skeetza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 18:04   #231
Quote:
MM1905 kaže: Pogledaj post
Zanima me trebam li skupiti 30 ili 35 ECTS-a kako bih upisala parcijalu prve,odnosno druge godine? Negdje čujem 30,negdje 35. Tete u referadi mi ne znaju pomoći,a voljela bih znati što me čeka.
takve stvari bi one tribale znat, ako ti ista znaci, na ZVU je potrebno 35
bambi92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 20:19   #232
Quote:
Tutka kaže: Pogledaj post
Molim vas, pomagajte! Šta sad? konkretno za PMF, ako netko zna

Dakle, u ovoj godini nisam skupila 30 bodova nego dvadeset i nešto. Znam da se plaća cijela školarina. Sad me zanima da li ja upisujem ponovo samo kolegije koje prenosim i da li mogu upisati neke dodatne kolegije? I ako položim sve što mi je ostalo, koliko plaćam sljedeću godinu?
Mozes upisati sada u 1. Semestru predmete iz zimskog semestra, i mozes jos upisati predmete sa 2. I sa 3. godine, iz zimskog semestra, koji nemaju prethodnike, ili za koje si položila prethodnike. Sve to, naravno, do ukupno 35 ECTS bodova po semestru. Ista priča vrijedi za ljetni semestar.
Ako položiš 55, ne plaćaš ništa. Ako opet padnes nesto od toga sto si upisala, i ostvaris od 30 do 55 ECTS, iducu godinu placas samo to što si pala.
__________________
neću gledati,kako vrijeme otima, ljubičaste oblake u tvojim očima.
D a n a is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 16:51   #233
ostala mi 3 predmeta iz ljetnog sem prve godine
svi osim jednog predmeta iz zimskog semestra 2.godine traže ova 3 položena kao uvjet za polaganje, a ovi iz ljetnog pak traže te iz zimskog
to bi značilo da bih sve te predmete morao polagati na ljetnom i jesenskom roku?

s tim da nisam siguran dal uopće mogu odslušat ove iz 2.god
dmx133 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 15:55   #234
Quote:
dmx133 kaže: Pogledaj post
ostala mi 3 predmeta iz ljetnog sem prve godine
svi osim jednog predmeta iz zimskog semestra 2.godine traže ova 3 položena kao uvjet za polaganje, a ovi iz ljetnog pak traže te iz zimskog
to bi značilo da bih sve te predmete morao polagati na ljetnom i jesenskom roku?

s tim da nisam siguran dal uopće mogu odslušat ove iz 2.god

Postoji razlika između "traže ova 3 položena kao uvjet ZA POLAGANJE" i uvjeta za upisivanje kolegija.
Npr na mom faksu (FKIT) možeš odslušati te predmete ali ne možeš izaći na kolokvij/ispit dok ne položiš uvjete sa 1. godine.
Ili se raspitaj u referadi ili pošalji mail profesorima dotičnih predmeta.
__________________
Forget them, Wendy. Forget them all. Come with me where you'll never, never have to worry about grown up things again.
kopindu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 15:39   #235
Bok svima!
Dakle, upisala sam parcijalu 2.godine na ZVU u Zagrebu. (5 predmeta)
Imam 3 ispita s prve godine.
Zanima me sad, da li ja nagodinu tj na jesen, mogu upisati ostatak predmeta s druge godine iako ovih odslušanih 5 nisam položila, tj nisam ni izlazila na rokove, jer rješavam zaostatke s prve godine?
I što se dogodi ako mi jedan predmet s 1.godine (recimo 8ects bodova) ostane isto za nagodinu? Mogu normalno upisati ostatak druge godine?

Puno sam našvrljala tu, al nadam se da me je bar netko shvatio pa da objasni. Hvala unaprijed
Maja1105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 16:45   #236
Quote:
Maja1105 kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Dakle, upisala sam parcijalu 2.godine na ZVU u Zagrebu. (5 predmeta)
Imam 3 ispita s prve godine.
Zanima me sad, da li ja nagodinu tj na jesen, mogu upisati ostatak predmeta s druge godine iako ovih odslušanih 5 nisam položila, tj nisam ni izlazila na rokove, jer rješavam zaostatke s prve godine?
I što se dogodi ako mi jedan predmet s 1.godine (recimo 8ects bodova) ostane isto za nagodinu? Mogu normalno upisati ostatak druge godine?

Puno sam našvrljala tu, al nadam se da me je bar netko shvatio pa da objasni. Hvala unaprijed
također se nadam odgovoru...zanima me upisuje li se parcijala kao, tako da kažem: zasebna godina,pa se unutar jedne godine polažu samo predmeti koje smo pali, ili se ti predmeti upisuju paralelno sa ostalima sa iduče godine?
(da pojednostavnim, možda pitanje prethodnice )
kuzisne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 01:28   #237
Pozdrav svima, moj problem je taj što sam upisao ponavljanje godine, platio sam nekih 1800 kuna(ECTS bodove koje nisam položio iz prvog semestra.) Nisam platio drugi semestar, a samo sam položio jedan predmet iz tog semestra. Još nisam dobio nikakvu opomenu oko neplaćanja, i zna li netko nakon koliko vremena otprilike dođe opomena na neplaćanje školarine. Bitno mi je to... Hitno !!
Pozz...
heavy snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 15:56   #238
heavy snow, ovisi od faksa do faksa, ali najvjerojatnije će te ganjati u 9.mjesecu a pri upisu iduće godine (ili ispisu ako ne nastaviš), ćeš svakako morati sve obaveze podmiriti.
__________________
Passion is what's all about. l http://beautyonthecouch.blogspot.com/ l
ange ou... is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 20:14   #239
Pozdrav svima
Studiram strojarstvo na fesbu i nazalost sve su prilike da cu svoju 1.godinu morati ponoviti.
Zamolio bih ako nekome nije problem samo da ukratko napise kada se novci (8000) trebaju uplatiti i jel potrebno jos kakve papire sredivati osim toga?
bijelidrogba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 15:36   #240
BRZI INFO MOLIM LJUDI

tražim okolo, al ne kužim baš.
naime, završavam prvu godinu i ostvarila sam 47 ECTS-a.
planirala sam platiti nepoložene, jer sam tak mislila da ide, da se druga godina normalno upisuje ako imam više od 35 bodova + plaćam nepoložene. a nepoložene u međuvremenu sredim tokom druge.

i danas na vratima referade vidim da se ako se ima manje od 50 upisuje parcijala (citiram: ...student ponovno upisuje kolegije iz kojih nije položio ispit, te kolegie iz viših godina, uz uvjet da broj ukupno upisanih kolegija u semestru ne bude veći od 30 bodova.)

dakle, ja si sredim sve predmete iz prve i ove koje sam upisala u drugoj, i što onda kad dođem na treću godinu?
opet upisujem parcijalu u trećoj s predmetima koje nisam upisala u drugoj jer nisam mogla pošto ne mogu više od 30 upisat?

OMG ŠTO SAM NAPRAVILA
centrae is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.